zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Złoto wyraźnie tanieje. Cena najniższa od miesiąca

Złoto wyraźnie tanieje. Cena najniższa od miesiąca

11 czea 2024 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Cena poniżej 2300 dolarów za uncję to poziom niewidziany od miesiąca w przypadku ceny złota. Jedną z przyczyn osłabienia ceny kruszcu są dane dotyczące rynku pracy w USA.

Złoto wciąż tanieje

Poniedziałkowe ceny złota utrzymywały się w wartościach poniżej 2300 dolarów za uncję. To najniższe poziomy cen tego metalu od miesiąca. Eksperci wskazują na kilka przyczyn osłabiania się wartości tego cennego kruszcu.

Prognoza decyzji FED

Pierwszą z nich są malejące szanse na obniżkę stóp procentowy przez amerykańską Rezerwę Federalną (FED). Analitycy opierają się tu na najnowszym raporcie Departamentu Pracy. Zgodnie z nim w gospodarce amerykańskiej utworzyło się w maju 2024 roku 272 tys. miejsc pracy. To prawie 100 tys. więcej od rynkowych oczekiwań, co wskazuje, że rynek pracy jest odporny na wcześniejsze decyzje FED. W związku z tym maleją szanse na obniżkę stóp procentowych podczas środowego posiedzenia organu.

Chiński bank centralny wstrzymał zakupy

Na cenę złota wpływ ma również polityka chińskiego banku centralnego. W maju 2024 roku wstrzymał on zakupy złota. To pierwszy tego typu okres od 18 miesięcy nieprzerwanych transakcji zakupu tego kruszcu przez organ.

Dalsze tendencje w zakresie kształtowania się jego ceny będą zależne od decyzji, które zapadną na posiedzeniu FED. Te odbędzie się w najbliższą środę, tj. 12 czerwca.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

CitiKonto Citibank
CitiKonto Citibank
Premia

7,2% przez 4 miesiące +300 zł

Karencja

Nowy klient, który nie posiada konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Banku CIti Handlowym od 31.12.2021.

od 31.12.2021

Warunki
  • 20 zł za założenie CitiKonta z wyrażonymi zgodami marketingowymi;
  • 280 zł za min. 2 000 zł wpływów w każdym z 2 kolejnych miesięcy po zawarciu umowy;
  • 7,2% za min. 3 transakcje kartą debetową na łączną kwotę min. 300 zł oraz wpływy na konto o wartości min. 2 000 zł w każdym z 4 miesięcy.

(czytaj więcej)

7,2% +300 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część