zgarnijpremie.pl » Darmowe konta firmowe – ranking maj 2024

Darmowe konta firmowe - ranking maj 2024

Sprawdź najnowszy ranking darmowych kont firmowych i wybierz najlepszy rachunek dla swojej działalności!

Ranking – maj 2024

Darmowe konto firmowe!
Konto Firmowe Online
Utrzymanie konta
 • bezwarunkowe 0 zł za konto otwarte w promocji;
 • poza promocją 25 zł lub 0 zł za płatności ZUS lub US w miesiącu.
0 zł
Utrzymanie karty
 • bezwarunkowe 0 zł za konto otwarte w promocji
 • poza promocją 7 zł lub 0 zł za transakcje kartą o wartości min. 400 zł w miesiącu.
0 zł
Wypłata z bankomatów obcych
 • bezterminowe 0 zł za bankomaty w Polce i za granicą z kontem otwartym w promocji i wyrażonymi zgodami marketingowymi;
 • poza promocją 3,5% prowizji z obcych (nie mniej niż 5 zł).
0 zł
Czy premia?
 • do 1200 zł można otrzymać w formie zwrotów naliczanych przez okres 6 miesięcy (maksymalnie po 200 zł / miesiąc). Bank zwraca 3% od łącznej wartości wszystkich transakcji wykonanych kartą;
 • do 600 zł za transakcje w Kantorze Santander;
 • do 600 zł za skorzystanie z Lokaty Biznes Impet;
 • 300 zł za skorzystanie z oferty terminala POS i przyjęcie min. 1000 zł wpływów.

(szczegóły)

do 2700 zł
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
BIZnest Konto
BIZnest Konto
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowy rachunek.

0 zł
Utrzymanie karty

Bezwarunkowo darmowa karta.

0 zł
Wypłata z bankomatów obcych

6 zł za każdą transakcję.

6 zł
Czy premia?
 • do 500 zł – zwrotu za paliwo po 100 zł miesięcznie
 • do 400 zł – za skorzystanie z oferty na terminal płatniczy
 • do 4000 zł – w programie poleceń (po 100 zł za indywidualnego i po 400 zł za firmowego) i kredytu firmowego

(czytaj więcej)

do 4900 zł
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
mBiznes Konto Standard (z otwarciem firmy)
mBiznes Konto Standard (z otwarciem firmy)
Utrzymanie konta
 • 0 zł na zawsze w promocji
 • 19 zł lub 0 zł za wykonanie min. 1 przelewu ZUS w miesiącu (poza promocją)
0 zł
Utrzymanie karty
 • 0 zł na zawsze w promocji
 • 5 zł, jeśli wydamy kartą min. 500 zł (poza promocją)
 • 7 zł, jeśli wydamy kartą mniej niż 500 zł (poza promocją)
0 zł
Wypłata z bankomatów obcych 5 zł (3,5%)
Czy premia?
 • otwórz konto mBiznes Standard wraz z kartą debetową i ciągu 30 dni od zawarcia umowy przyjmij za pomocą Planet Pay POSapp płatności bezgotówkowe o wartości min. 300 zł;
 • w ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy o prowadzenie konta mBiznes Standard wykonaj transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1 000 zł (transakcje muszą być rozliczone i nie anulowane w danym miesiącu kalendarzowym).

(czytaj więcej)

1000 zł
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
1000 zł za paliwo
iKonto Biznes Alior Bank
4. iKonto Biznes Alior Bank
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowy rachunek.

0 zł
Utrzymanie karty

8 zł / lub 0 zł za wykonanie 4 transakcji bezgotówkowych w miesiącu na dowolną kwotę

0-8 zł
Wypłata z bankomatów obcych

0 zł za wypłaty z bankomatów własnych i do 5 wypłat miesięcznie w innych. Każde kolejne 2 zł.

2 zł
Czy premia?

350 zł za założenie iKonta Biznes i wykonanie w ciągu 45 dni kalendarzowych min. 1 płatności ZUS lub US;

1000 zł zwrotu za paliwo (po 200 zł miesięcznie) za korzystanie z Karty Mastercard z Plusem;

1500 zł przez 12 miesięcy – po max. 125 zł w każdym miesiącu za wybrane czynności:

 • 20 zł za min. 500 zł przelewu do ZUS lub US
 • 10 zł za min. 100 EUR przelewu SEPA
 • 25 zł za wydanie kartą do kona min. 2000 zł
 • 10 zł za bonusowy przelew 100 zł z PCKF korzystając z kas fiskalnych Alior Banku
 • 25 zł za wymianę walutową w wysokości min. 5 000 jednostek danej waluty
 • 15 zł za min. 3 przelewy zagraniczne lub 3 przelewy krajowe w obcej walucie
 • do 20 zł za utrzymanie salda od 10 000 zł do 100 000,01 zł

700 zł do Allegro za skorzystanie z konta firmowego

(szczegóły)

do 3550 zł
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły

Czy istnieje darmowe konto firmowe?

Jeszcze do niedawna tylko jeden bank oferował zupełnie i bezterminowo darmowe konta firmowe. Było to BIZnest Konto w Nest Banku. Z biegiem czasu, aby zachęcić nowych klientów do skorzystania z własnych rachunków firmowych banki w ramach promocji zaczęły zwalniać z opłat za rachunek przykładowo na 12 lub 24 miesiące.

Następnie Santander Bank Polska zszokował rynek bankowy w Polsce i zaczął oferować Konto Firmowe Godne Polecenia (obecnie Konto Firmowe Online) w promocji za 0 zł bezterminowo. W ślad za SBP poszedł mBank, który również obecnie nie pobiera opłat za rachunek firmowy bezterminowo. Darmowe prowadzenie konta firmowego (nie dotyczy utrzymania karty płatniczej) proponuje również Alior Bank.

To właśnie konto bankowe dla firmy jednoosobowej jest tym darmowym, ponieważ z założenia takie działalności nie koniecznie generują w każdy miesiącu tak wysokie obroty, jak duże firmy. Konto firmowe za 0 zł na zawsze może być też pozytywnym bodźcem dla osób zastanawiąjących się nad założeniem własnej działalności. Darmowe konto firmowe dla samozatrudnionych to ostatecznie jedna z trosk mniej dla początkującego przedsiębiorcy, który i tak musi mierzyć się z comiesięcznymi składkami przewidzianymi dla firm.

Gdzie szukać darmowych firmowych kont bankowych?

Aby znaleźć darmowe konto bankowe dla firmy wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarce internetowej. Wydawać by się mogło, że nie trzeba robić dodatkowego porównania, ponieważ i tak zależy nam na bezwarunkowo darmowym rachunku. Jednak konta firmowe posiadają szereg funkcji, za które może być już naliczana prowizja. Dlatego w przypadku rachunków firmowych prowadzonych za darmo mimo wszystko warto porównać ze sobą aktualne oferty różnych banków.

Takim miejscem jest ranking darmowych kont firmowych. Darmowe konto dla firmy to też najczęściej oferta połączona z promocją, w której jako nowy klient przedsiębiorca może zdobyć dodatkowe profity. Aby wybrać najlepsze konto firmowe bez opłat powinniśmy od razu zwrócić uwagę na warunki posiadania karty płatniczej do rachunku oraz podstawowych usług, jak wypłaty z bankomatów, wpłaty we wpłatomatach, przelewy, czy obsług stacjonarna w placówce banku.

Ranking kont bankowych dla firm powinien być stale aktualizowany, aby ukazywał tylko najświeższe oferty. Porównywarka kont firmowych pozwala nie tylko wybrać tanie konto firmowe, ale również takie, które będzie posiadało odpowiednie narzędzia do zarządzania finansami naszej firmy. Ranking kont firmowych pozwoli wyszukać odpowiednie konto firmowe spółki, konto dla samozatrudnionych, czy organizacji pozarządowych.

Nagrody pieniężne lub inne preferencyjne korzystanie z dodatkowych usług i produktów bankowych. Wybierając konto firmowe bez opłat warto sprawdzić, na której ofercie możemy zyskać najwięcej.

Zakładanie konta firmowego w promocji nie jest trudne. Wystarczy zwykle złożyć wniosek na stronie promocji wyrażając przy tym wymagane zgody marketingowe. Bezpłatne konto dla firmy może dotyczyć właśnie tych rachunków otwartych w promocji, podczas gdy to samo konto w standardowej ofercie może być już odpłatne.

Nie przegap

Założenia rankingu kont firmowych

To jakie konto firmowe wybrać zależy od działalności, jaką zamierzamy prowadzić. Porównanie ofert kont firmowych pozwoli wybrać odpowiedni rachunek do zarządzania finansami firmy. Jest to o tyle istotne, ponieważ to z konta firmowego przedsiębiorca będzie wnosił składki ZUS oraz podatki do Urzędu Skarbowego. Założenie konta, które okaże się mało przydatne w codziennej pracy z kontrahentami może być uciążliwe. W przypadku kont firmowych zmiana banku nie jest tak prosta, jak w przypadku kont osobistych. Zmianę numeru rachunku konta firmy trzeba zgłosić odpowiednim formularzem. Numer konta firmowego podajemy już na etapie rejestrowania działalności gospodarczej.

Prowadzenie rachunku bieżącego w ofertach zaprezentowanych w tym rankingu są z założenia bezwarunkowo darmowe, ale obsługa karty płatniczej już niekoniecznie. Wyżej ocenione są te konta, które bezwarunkowo oferują bezkosztowy rachunek oraz kartę debetową. Koszty prowadzenia rachunku dla firm to też podstawowe funkcje takie, jak przelewy, wypłaty z bankomatów oraz inne dyspozycje składane np. w placówce banku. Opłaty związane z kontem firmowym to też operacje międzynarodowe. Najlepsze konto bankowe powinno zapewniać darmowe prowadzenie rachunków w obcych walutach, czy używanie kart wielowalutowych. Prowadzenie konta bankowego dla firmy powinno przede wszystkim odciążyć przedsiębiorcę w zarządzaniu finansami firmy. Oferty banków wbrew pozorom mogę się znacząco od siebie różnić, dlatego korzystając z rankingu darmowych kont firmowych można wybrać najlepszy rachunek dla siebie.

Typy kont firmowych

W Polsce funkcjonuje kilka typów kont firmowych, z których przedsiębiorcy mogą wybierać, w zależności od swoich potrzeb i preferencji, ale przede wszystkim od rodzaju prowadzonej działalności, Oto kilka najczęstszych typów kont firmowych w Polsce:

 • Konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej (Jednoosobowa Działalność Gospodarcza – JDG): Jest to konto przeznaczone dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Właściciel firmy może korzystać z niego zarówno do prowadzenia swojej działalności, jak i do osobistych transakcji.
 • Konto firmowe dla spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością – Sp. z o.o.): Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są jednym z najpopularniejszych typów firm w Polsce. Posiadają one osobowość prawną, co oznacza, że ​​mają oddzielny status prawniczy od ich właścicieli. Konto firmowe dla spółki z o.o. umożliwia prowadzenie transakcji biznesowych zgodnie z wymaganiami prawnymi.
 • Konto firmowe dla spółek akcyjnych (Spółka Akcyjna – S.A.): Spółki akcyjne są bardziej złożonymi podmiotami biznesowymi niż spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Mają one kapitał dzielony na akcje, które mogą być publicznie lub prywatnie obrotowe. Konto firmowe dla spółki akcyjnej umożliwia zarządzanie finansami firmy oraz realizowanie transakcji akcyjnych.
 • Konto firmowe dla spółek cywilnych: Spółki cywilne są tworzone przez co najmniej dwóch wspólników, którzy ponoszą wspólną odpowiedzialność za zobowiązania firmy. Konto firmowe dla spółki cywilnej umożliwia prowadzenie transakcji biznesowych i zarządzanie finansami firmy.
 • Konto firmowe dla fundacji i stowarzyszeń: Fundacje i stowarzyszenia są organizacjami non-profit, które działają w celach społecznych, edukacyjnych, charytatywnych itp. Posiadanie dedykowanego konta firmowego pozwala na skuteczne zarządzanie finansami i środkami fundacji lub stowarzyszenia.
 • Konto firmowe dla spółek partnerskich: Spółki partnerskie to forma współpracy biznesowej, w której dwie lub więcej osób prowadzi wspólnie działalność gospodarczą. Konto firmowe dla spółki partnerskiej umożliwia wykonywanie transakcji biznesowych i zarządzanie finansami firmy przez wszystkich partnerów.

Najlepsze konto firmowe za darmo

Najlepszy firmowy rachunek bankowy, za który dodatkowo nie pobierana jest opłata to rachunek, to taki który najlepiej sprawdzi się w prowadzeniu finansów naszej firmy. Jeśli jesteśmy początkującym przedsiębiorcą to poza podstawowymi funkcjonalnościami płatniczymi najkorzystniejsze konto dla firmy powinno być wyposażone w szereg narzędzi i dodatkowych usług, które pomogą nam w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Takimi narzędziami może być np. możliwość wystawiania faktur VAT. Takie usługi świadczy większość baków działających w Polsce. Przykładowo ING Bank śląski oferuje ING Księgowość, Bank Pekao SA Księgowość z Żubrem, Nest Bank Obsługa Faktur, Credit Agricole Księgowość dla Biznesu, czy Bank Millennium Platforma Księgowość. Usługi te często występują w kilku wariantach od podstawowej ewidencji faktur oraz możliwości ich wystawiania po pełne wsparcie księgowego. Takie pakiety w podstawowych wariantach możemy znaleźć niejednokrotnie za darmo, podczas gdy bardziej zaawansowane wsparcie może być już odpłatne. Na szczęście w ramach różnego rodzaju akcji promocyjnych funkcjonalności takich platform księgowych możemy przetestować przez pewien okres czas za darmo.

Kolejnymi ułatwieniami w prowadzeniu firmy, zwłaszcza na początkowym etapie może być oferta wsparcia finansowania przedsiębiorstwa. Mogą to być różnego rodzaju leasingi, finansowanie otrzymanych faktur, czy po prostu kredyty dla firm. Niemal każdy bank w swojej ofercie posiada propozycję terminala płatniczego. Niektóre banki oferują wsparcie techniczne w prowadzeniu sprzedaży online. W związku z globalizacją oraz faktem, że jesteśmy częścią otwartego, europejskiego rynku firm rozszerza swoją działalność na inne rynki. W tym celu ułatwieniem będą rachunki walutowe oraz możliwość ich zasilania przy pomocy kantorów internetowych.

Jak założyć konto firmowe za darmo?

Bezpłatne konto firmowe w większości banków możemy założyć w placówce banku lub przez internet. Darmowe konto możemy również założyć przy wsparciu pracownika banku, który jednocześnie może nam pomóc zarejestrować działalność gospodarczą, jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy. Wówczas wykfalifikowany specjalista, najczęściej księgowy, za pośrednictwem wideo rozmowy pomaga nam wypełnić stosowny wniosek rejestracyjny do Centralnej Ewidencji i Informacji o Dzielności Gospodarczej (CEIDG).

Taką usługę obecnie oferuje ING Bank Śląski, mBank, Bank Millennium, czy Santander Bank Polska. Dodatkowo w ramach promocji założenie rachunku bieżącego dla firm wraz z rejestracją firmy jest dodatkowo premiowane. Jest to doskonała okazja na profesjonalne wsparcie dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę, jako przedsiębiorąca, ale nie do końca wiedzą, jak poprawnie zarejestrować swoją dzielność.

Darmowy rachunek bankowy dla firm możemy też założyć w oddziale danego banku, ale jeśli zależy nam na wyborze konta firmowego w promocji to konieczne może być przynajmniej złożenie wniosku o takie konto na specjalnej stronie internetowej poświęconej promocji.

Przeczytaj również

Darmowe konta firmowe z bonusami

Darmowy rachunek firmowy podobnie, jak rachunek osobisty często występuje w ofercie promocyjnej. Promocje darmowych kont firmowych skierowane są oczywiście do nowych klientów. Oznacza to firmy (najczęściej osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), które nie posiadały wcześniej rachunku firmowego w danym banku przez wskazany w regulaminie oferty przedział czasu.

Najbardziej atrakcyjną nagrodą w promocji za nowe konto firmowe jest oczywiście premia pieniężna. W porównaniu do promocji kont osobistych jest ona zdecydowanie wyższa, ale podzielona na kilka części. Gówna część nagrody przyznawana jest za założenie rachunku firmowego z wyrażonymi zgodami marketingowymi i spełnieniem wskazanych warunków aktywności. Może to być comiesięczne przelewy do ZUS lub US oraz korzystanie z karty płatniczej wydanej do konta. Wówczas premia ma formę częściowych zwrotów stanowiących procent wydanych środków w miesiącu.

Kolejne premie zwykle można otrzymać za skorzystanie z dodatkowych produktów i usług dedykowanym firmom, jak kredyty dla firm, terminale płatnicze, czy leasingi.

Jednak to nie wszystko, bo w ramach promocji możemy otrzymać możliwość korzystania z niektórych funkcji konta za darmo przez cały okres trwania promocji. Dotyczy to oczywiście również samego rachunku firmowego oraz karty płatniczej. Coraz więcej banków decyduje się nawet na dożywotnie zwolnienie z opłat za konto założone w ramach promocji.

Konto Firmowe Online Santander Banku Polska

Koto Firmowe Online to w ofercie Santander Banku Polska całkowicie darmowy rachunek firmowy. Otwierając go w promocji otrzymamy zarówno darmowe prowadzenie rachunku, jak i brak opłaty za obsługę karty płatniczej. Do zwolnienia z opłaty za kartę wystarczy wyrazić zgody marketingowe.

Również wyrażenie zgód na kontakt w celach marketingowych wymagane jest do zwolnienia z prowizji za korzystanie z wszystkich bankomatów obcych. Nie

Dodatkowo promocja konta firmowego w Santander Banku Polska to zawsze okazja na zdobycie atrakcyjnych premii. Nagradzane jest samo korzystanie z rachunku firmowego, jak i skorzystanie z dodatkowych usług i produktów bankowych dla przedsiębiorców, jak terminal płatniczy, leasing, czy kredyt dla firm.

Propozycja Santander Banku Polska to na pewno solidne i bezpłatne konto bankowe dla firmy, która dopiero stawia pierwsze kroki, jak i działającej już dłuższy czas.

Rachunek mBiznes Konto Standard mBanku

Podstawowy bezpłatny rachunek firmowy mBanku – mBiznes Konto Standard to przykład dobrego konta do zarządzania finansami firmy, za które nie jest pobierana opłata bezterminowo. Brak opłat dotyczy również posiadanie karty płatniczej.

Zwykłe przelewy międzybankowe zlecane przez internet oczywiście są darmowe, ale do pierwszych 10 operacji w miesiącu. Kolejne to koszt 1,50 zł każdorazowo. Te typu natychmiastowego to każdorazowo koszt 10 zł. Przelewy europejskie SEPA są darmowe, ale tylko dla 10 transakcji w miesiącu. Każdy kolejny to koszt 1,50 zł prowizji przy spredzie ok 6%. Przelew typu SWIFT to 0,35% wartości, ale nie mniej niż 25 zł prowizji.

W ofercie mBanku znajdziemy to konto z możliwością jednoczesnego założenia działalności gospodarczej. Dodatkowo decydując się na taką promocję możemy zyskać dodatkową premię za samo konto firmowe za 0 zł oraz otwarcie firmy z pomocą konsultanta mBanku.

Rachunek iKonto Biznes Alior Banku

Wśród kont biznesowych jednym z najpopularniejszych ofert jest podstawowy rachunek dla firm Alior Banku – iKonto Biznes. W tym przypadku bez kosztowe jest samo prowadzenie rachunku, zaś za obsługę karty płatniczej pobierana jest miesięczna opłata w wysokości 8 zł. Wystarczy jednak wykonać 4 płatności bezgotówkowych o dowolnej wartości w miesiąc, aby jej uniknąć.

Wraz z kontem otrzymujemy darmowe przelewy internetowe oraz darmowe konta walutowe, które można podpiąć pod kartę wielowalutową. Koszt przelewu natychmiastowego to 10 zł, europejskiego SEPA 0 zł, a międzynarodowy SWIFT to 20 zł.

W ramach trwającej promocji (a w zasadzie kilku osobnych trwających równolegle) można zyskać wysoką premię gotówkową oraz zwroty za paliwo do 1000 zł. Dla przedsiębiorców, których profil działalności opiera się na logistyce taki bonus może stanowić spore odciążenie kosztów.

BIZnest Konto Nest Banku

Nest Bank słynie z tego, że w jego ofercie znajdziemy zarówno bezwarunkowe konto bankowe dla klientów indywidualnych, jak i klientów firmowych – BIZnest Konto. Wraz z BIZnest Kontem otrzymujemy w pełni funkcjonalne i bezwarunkowo darmowy rachunek firmowy oraz kartę płatniczą do tego konta.

Jeśli chodzi o sposób otwarcia rachunku to istnieje możliwość zawarcia umowy zdalnie, przez internet. Aby to zrobić należy potwierdzić tożsamość za pomocą przelewu z konta osobistego. BIZnest Konto, tak jak Nest Konto korzysta z wygodnej i nowoczesnej aplikacji mobilnej.

Poza darmowego prowadzenia rachunku i karty nie zapłacimy nic za przelewy internetowe, przelewy zagraniczne SEPA, przelewy ZUS i US oraz wypłaty z bankomatów Euronet i innych, ale z wykorzystaniem BLIKA. Za bankomaty obce przy użyciu karty zapłacimy każdorazowo 6 zł prowizji.

Konto firmowe Nest Bank to propozycja dla osób, które przede wszystkim prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze.

Darmowe konta firmowe dla firmy i nie tylko

Firmowe konta bankowe kojarzą się przede wszystkim z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jest to jak najbardziej słuszne, ale nie tylko komercyjne firmy korzystają z rachunków firmowych. Takimi kontami posługują się również takie organizacje, jak stowarzyszenia, fundacje, wspólnoty mieszkaniowe, wspólnoty wyznaniowe, rady szkolne czy związki zawodowe. Oczywiście z racji swojego najczęściej niekomercyjnego charakteru działalności oferta tych samych rachunków bankowych może się nieco różnić od tej skierowanej do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Koszty prowadzenia konta firmowego nie muszą dodatkowo obciążać zwłaszcza początkującej firmy, dlatego warto wybrać konto, które będzie całkowicie darmowe. Korzystanie z konta firmowego umożliwia rozdzielenie finansów firmy od finansów osobistych. Ranking rachunków firmowych pozwoli dobrać najlepszą ofertę skrojoną do potrzeb danej organizacji. Najlepsze konto bankowe dla firm oraz innych organizacji można wybrać odwiedzając zestawienie kont firmowych, których utrzymanie jest darmowe.