zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Jak zarobiłem na rachunki za prąd w 2023?

Jak zarobiłem na rachunki za prąd w 2023?

30 sty 2023 Komentarze ok. 3 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Promocje bankowe są doskonałym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki na dowolny cel. Sprawdziłem, czy promocje kont bankowym mogą być receptą na rosnące rachunki za energię, jak gaz, woda, czy prąd?

400 zł premii za Konto Otwarte na Ciebie Banku BNP Paribas

Konto Otwarte na Ciebie to rachunek, który często występuje w 2, czy nawet 3 promocjach w miesiącu. Karencja w tych promocjach z kolei jest stosunkowo krótka, bo wynosi jedynie 12 miesięcy od daty zamknięcia poprzedniego konta osobistego Banku BNP Paribas. Z tego powodu z promocji Konta Otwartego na Ciebie skorzystałem po raz drugi. Dlaczego akurat z wielu promocji BNP Paribas wybrałem akurat tę? W puli nagród przewidziana była jedynie gotówka.

Pierwsze 70 zł otrzymałem już za sam fakt podpisania umowy o konto i jego aktywację (nadanie karcie płatniczej numeru PIN).Kolejne części premii otrzymałem za spełnienie prostych warunków aktywności w listopadzie (150 zł) oraz grudniu (180 zł). W listopadzie przelałem na promocyjne konto 500 zł oraz zapłaciłem 3 razy kartą za codzienne zakupy. W grudniu ponownie zasiliłem rachunek w BNP Paribas i tym razem 5 razy płaciłem za codzienne zakupy. Każdą kolejną część premii w gotówce otrzymałem do końca kolejnego miesiąca.

Potwierdzenie przelewów premii od Banku BNP Paribas

450 zł premii za Citikonto Banku Handlowego

Całkowicie darmowe w prowadzeniu Citikonto Banku Handlowego planowałem otworzyć, jak tylko pojawiło się na rynku. Z różnych jednak przyczyn postanowiłem to zrobić dopiero teraz. I dobrze się złożyło, bo za mniej więcej te same warunki aktywności zarobiłem aż rekordowe 450 zł w gotówce.

Aby zdobyć całość nagrody tak naprawdę wystarczyło spełnić warunki w 2 miesiące. Dla 150 zł w gotówce musiałem do końca drugiego miesiąca od otwarcia konta wykonać min. 3 transakcje z wykorzystaniem usługi BLIK o łącznej wartości min. 300 zł. Kolejne 150 zł nagrody otrzymałem za zapewnienie 2000 zł do końca trzeciego miesiąca od otwarcia rachunku. I teraz najlepsze, bo 100 zł zarobiłem tylko za to, że spełniłem wszystkie poprzednie warunki promocji 🙂  Tradycyjnie każdą część premii otrzymałem na konto promocyjne do końca kolejnego miesiąca po miesiącu wykonania aktywności.

Potwierdzenie przelewów premii od Banku Handlowego

Jaka prognoza za prąd na 2023?

System rozliczania się za energię elektryczną zakłada miesięczne płatności za faktury „z góry”. Ich wysokość wyliczana jest na podstawie tzw. prognoz – to znaczy naszego średniego zużycia energii w poprzednim okresie rozliczeniowym. W moim przypadku wraz z wyrównaniem z poprzednie półrocze było to dokładnie 851,33 zł. Zarabiając tylko na 2 promocjach kont osobistych 850 zł opłaciłem wszystkie faktury za prąd na najbliższe półroczem dokładając jedynie 1,33 zł 🙂

Błyskawiczne założenie konta na selfie

Nadmienię tylko, że wybrałem takie oferty kont, których założenie było stosunkowo łatwe. W przypadku Konta Otwartego na Ciebie Banku BNP Paribas cały proces trwał kilka minut i był w 100% online. Dzięki potwierdzeniu tożsamości na selfie i zawarciu umowy o konto z kartą za pomocą elektronicznego kodu PIN po kilku minutach miałem w pełni otwarte i funkcjonalne konto.

W przypadku Citikonta również wykonywałem zdjęcie twarzy oraz dowodu osobistego, ale sam proces nie zakończył się otwartym kontem, a jedynie złożonym wnioskiem o otwarcie rachunku. W ciągu kilku dni mój wniosek został zweryfikowany przez pracownika Banku  Handlowego, który następnie do mnie zadzwonił, aby dokończyć zawarcie umowy.

W obu przypadkach karty płatnicze zostały przesłane pocztą.

Nie przegap

Przeczytaj też: Ile kosztuje korzystanie z promocji bankowych?

Przeczytaj też: Jak założyć konto bankowe bez opłat?


Komentarze (0)

Konto Millennium 360º
Konto Millennium 360º
Premia

600 zł + 6,25% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji konta osobistego Banku Millennium po 01.01.2020.

Od 01.01.2020

Warunki
  • 100 zł za otwarcie konta, logowanie do aplikacji mobilnej, zapewnienie w ciągu 14 dni od otwarcia konta min. 1000 zł wpływu i jedną płatność kartą/BLIK;
  • 200 zł za zalogowanie się do aplikacji oraz wydanie kartą/BLIK min 500 zł w każdym z 3 miesięcy ;
  • 300 zł za zapewnienie min. 1000 zł wpływów pochodzących z wynagrodzenia (powyżej 26 roku życia).

(czytaj więcej)

100 zł +200 zł +300zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część