zgarnijpremie.pl » Ranking kont studenckich

Ranking kont studenckich

Ranking kont studenckich to najlepszy sposób na porównanie kont osobistych dla młodych i wybór tego najkorzystniejszego. Oferty takich rachunków skierowane są do osób w konkretnym przedziale wiekowym i występują często z atrakcyjnymi premiami dla nowych klientów.

Poniżej prezentujemy nasz ranking kont studenckich. Oceniając poszczególne oferty braliśmy pod uwagę:

 1. koszt wypłaty z bankomatów obcych;
 2. koszt utrzymania karty bankomatowej wydanej do konta oraz warunków aktywności, aby bank zwolnił nas z miesięcznej opłaty;
 3. płatności mobilne obsługiwane przez konto;
 4. czy dana oferta dostępna jest w ciekawej promocji z atrakcyjną i łatwą do zdobycia premią.

Ranking – marzec 2024

Nawet 6,25% na koncie oszczędnościowym
Millennium 360° (18-26 lat)
Utrzymanie karty

0 zł za min. 1 transakcje kartą lub Blikiem w miesiącu

0-5 zł
Wypłata z bankomatów obcych
 • 0 zł za min. 5 transakcji kartą lub BLIKIEM (min. 1 w przypadku osób poniżej 26 roku życia)
 • 1 zł bankomaty Santander Banku Polska i Planet Cash lub 0 zł za min. 5 transakcji kartą lub BLIKIEM (min. 1 w przypadku osób poniżej 26 roku życia)
0-5 zł
Płatności mobilne Blik, HCE, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay
Czy premia?
 • 200 zł za otwarcie konta, logowanie do aplikacji mobilnej, zapewnienie w ciągu 14 dni od otwarcia konta min. 1000 zł wpływu i 5 płatności kartą (o łącznej wartości min. 360 zł) do końca kolejnego miesiąca;
 • 100 zł lub 300 zł za min. 5 płatności kartą lub BLIKIEM (o łącznej wartości min. 360 zł), logowanie do aplikacji oraz min. 1000 zł wpływów w każdym z kolejnych 3 miesięcy (dla wyższej premii wpływy muszą być wynagrodzeniem).

(czytaj więcej)

500 zł +6,25% do 100 tys. zł
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
Konto Przekorzystne dla młodych
Utrzymanie karty

Do 26 roku życia.

0 zł
Wypłata z bankomatów obcych

Do 26 roku życia.

0 zł
Płatności mobilne Blik, HCE, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay
Czy premia?
 • 50 zł za samo otwarcie Konta Przekorzystego Banku Pekao z kartą;
 • 150 zł za min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta lub aplikacją PeoPay w każdym z 3 miesięcy.

(czytaj więcej)

200 zł premii +7% do 100 000 zł
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
eKonto dla młodych mBank
eKonto dla młodych mBank
Utrzymanie karty

Do 26 roku życia.

0 zł
Wypłata z bankomatów obcych

Do 26 roku życia.

0 zł
Płatności mobilne Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay
Czy premia?
 • 200 zł do Media Expert lub Allegro za zarejestrowanie w promocji, otwarcie konta przez aplikację oraz wykonanie min. 5 płatności telefonem;
 • 200 zł za wykorzystanie metody na selfie lub e-dowód podczas zakładania konta;
 • 60 zł za min. 5 płatności telefonem (20 zł), 5 przelewów na numer telefonu (20 zł) oraz utrzymanie min. 50 zł na celu oszczędnościowym (20 zł);
 • 140 zł dodatkowego bonusu za spełnienie wszystkich warunków promocji.

(szczegóły)

600 zł premii +6,5% do 50 000 zł
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
Lokata na 5% + 0 zł przelewy natychmiastowe!
Konto Santander (18-25 lat)
Utrzymanie karty
 • 9 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
 • 0 zł w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu
0-9 zł
Wypłata z bankomatów obcych

Do 26 roku życia.

0 zł
Płatności mobilne Blik, HCE, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay
Czy premia?
 • 400 zł za otwarcie konta i spełnienie warunków aktywności:
  150 zł za: otwarcie konta z kartą w promocji i zgodami marketingowymi oraz w kwietniu i maju zapewnisz min. 1000 zł wpływów (min. 300 jeśli masz poniżej 26 lat).
  150 zł za: w czerwcu i lipcu zapewnisz min. 1000 zł wpływów (min. 300 jeśli masz poniżej 26 lat) i zapłacisz raz kartą lub BLIKIEM i zalogujesz się do aplikacji.
  100 zł za: spełnienie wszystkich warunków promocji i w każdym z miesięcy kwiecień, maj, czerwiec i lipiec wykonasz min. 3 płatności kartą o wartości min. 10 zł każda.
 • 100 zł za Kantor Santander
 • 100 zł w Programie Poleceń;
 • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki

(czytaj więcej)

900 zł premii +5% na lokacie
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
Konto Jakże Osobiste do 26 roku życia
Utrzymanie karty

0 zł za bezgotówkowe transakcje kartą (lub Google Pay/Apple Pay) na min. 300 zł w miesiącu.

0-5 zł
Wypłata z bankomatów obcych

1 darmowa operacja w obcych i 2,5 zł prowizji za każdą następną.

2,5 zł
Płatności mobilne Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay
Czy premia?
 • 50 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego na selfie;
 • 9 x 50 zł za otwarcie konta oraz za zalogowanie się min. raz do aplikacji mobilnej oraz wykonanie min. 5 transakcji kartą w każdym z 8 kolejnych miesięcy.

(czytaj więcej)

500 zł premii
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
Konto Osobiste Mobi
6. Konto Osobiste Mobi
Utrzymanie karty

10 zł / lub 0 zł za wykonanie transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł w miesiącu.

0-10 zł
Wypłata z bankomatów obcych

1 darmowa operacja w obcych i 5 zł za każdą następną.

0-5 zł
Płatności mobilne Blik, HCE, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay
Czy premia?
 • 150 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi, weryfikacją behawioralną i wydanie bezgotówkowo min. 1000 zł;
 • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta;
 • 150 zł za min. 3 transakcje BLIKIEM w internecie, zapewnienie min. 1000 zł w pływów w dowolnych 3 miesiącach i założenie Celu Oszczędnościowego, na którym odłożysz min. 300 zł.

(czytaj więcej)

500 zł premii
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły

Jak ocenić i wybrać najlepsze konto studenckie?

Nie będziemy oceniać kosztów utrzymania konta dla studentów, ponieważ z założenia każde konto studenckie/konto dla młodych jest bezwarunkowo bezpłatne do 26 roku życia. Prowadzenie konta będzie więc darmowe. To, co może się przydać zwłaszcza młodym i aktywnym ludziom, to możliwość korzystania z bankomatów należących do innych banków lub innych operatorów. Zdecydowana większość ofert zapewnia takie operacje za darmo, ale nie wszystkie. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając konto bankowe dla studenta.

 

Skoro utrzymanie rachunku jest darmowe, to jak wygląda sytuacja z kartą płatniczą? Tutaj również część banków postanowiła udostępnić ten środek płatniczy młodym osobom za darmo, ale nie wszystkie. Warunki aktywności, jakie należy spełnić do bezpłatnego posiadania karty debetowej, są zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku kont dla „dorosłych”, ale jednak trzeba o nich pamiętać, aby bank nie obciążył posiadacza niepotrzebnym kosztem.

 

Młodzi ludzie najbardziej doceniają nowinki techniczne w tym nowoczesne formy płatności. Najwyżej będziemy oceniać oferty, które oferują największą ilość standardów płatności mobilnych. Aby z nich korzystać, należy posiadać smartfon wyposażony w odpowiednią technologię NFC (co już raczej jest standardem) lub smartfon. Takie zbliżeniowe płatności należą obecnie do najwygodniejszych, umożliwia je również dobre konto dla młodych.

 

Zarówno standardowe konta osobiste, jak i konto studenckie/ konto dla młodych oferowane są często w promocji. Potencjalne nagrody oraz premie pieniężne są zwykle nieco niższe niż w przypadku kont dla osób starszych niż 26 lat, ale i warunki aktywności, jakie należy spełnić dla otrzymania bonusu są zdecydowanie prostsze. Jeśli dana oferta zakłada darmowe posiadanie i korzystanie z rachunku, samo konto jest wszechstronne, a dodatkowo możemy zdobyć dodatkową gotówkę, to wybór powinien być prosty 🙂

Czym jest konto studenckie?

Konto studenckie, często nazywane kontem młodzieżowym, to nic innego jak rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), który swoją funkcjonalnością nie odbiega od standardowych kont osobistych dla dorosłych. Rachunek pozwala nam oczywiście na gromadzenie na nim środków oraz na wykonywanie transakcji. Największą różnicą pomiędzy kontem dla młodych a standardowym kontem są koszty utrzymania takiego rachunku. W zdecydowanej większości ofert samo prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe aż do 26 roku życia. Wynika to z tego, że banki zakładają, że teoretycznie posiadacz konta dla młodych na tym etapie życia skończy już studia i w pełni wejdzie na rynek pracy.

Karta debetowa/debetowa do konta bankowego

To samo dotyczy karty płatniczej do konta. Nie każdy student posiada stałe źródło dochodu. Dotyczy to przede wszystkim „studentów dziennych„. Nie należy wobec tego wymagać od takiego posiadacza konta oraz karty debetowej, że będzie w stanie co miesiąc zapewniać stałe wpływy gotówki na konto oraz wykonywać określoną liczbę transakcji bezgotówkowych. Większość rachunków wyposażona jest w darmowe karty płatnicze, jednak niektóre banki oczekują od swoich młodych klientów, że wykażą się chociaż symboliczną aktywnością w miesiącu, aby być zwolnionym z opłaty za posiadanie „plastiku”.

Karta debetowa/bankomatowa to zaraz obok rachunku najważniejsze narzędzie płatnicze. Dzięki niej możemy:

 • korzystać z bankomatów oraz wpłatomatów;
 • dokonywać transakcji terminalem płatniczym;
 • powiązywać kartę z urządzeniem mobilnym;
 • ustawiać polecenia stałe np. za usługi cyfrowe, jak Neflix, czy Spotify;
 • dokonywać płatności za zakupy w internecie.

Konto bankowe dla studenta umożliwia płatności mobilne

Płatności mobilne to wygodna funkcja dokonywania transakcji bezgotówkowych za pomocą urządzeń mobilnych. Abyśmy mogli skorzystać z takiego rozwiązania, potrzebujemy urządzenia takiego jak smartfon lub smartwatch z technologią NFC. Aby korzystanie z tej technologii było możliwe, posiadaną przez nas kartę płatniczą powinniśmy „podpiąć” do urządzenia mobilnego. Takie dokonywanie transakcji jest szczególnie doceniane przez osoby młode, które wszelkie nowości techniczne najszybciej wprowadzają do codziennego użytku. Obecnie rachunek może być wyposażony w następujące technologie płatnicze:

 • płatności mobilne Blik
 • Google Pay
 • Apple Pay
 • HCE
 • Garmin Pay
 • Fitbit Pay

Aplikacja Mobilna: fundament kont studenckich

Aplikacja mobilna każdego banku to obecnie nieodłączne narzędzie do samodzielnego zarządzania swoim kontem bankowym. Dzięki aplikacji zarządzać możemy nie tylko samym rachunkiem oraz kartą do niego, ale nawet innymi produktami z tego samego banku, jak karta kredytowa, lokata czy kredyt. Banki same zachęcają swoich klientów do obsługi produktów bankowych, stale podnosząc koszty za czynności zlecane w placówkach. Aby tego było mało, banki systematycznie redukują ilość oddziałów oraz personelu, dążąc do tego, aby klient sam zarządzał swoim kontem, lub ewentualnie zdalnie przy pomocy konsultantów telefonicznych. Podstawowe rzeczy, które możemy zrobić za pomocą aplikacji to:

 • kontrolować stan naszego konta;
 • dokonywać transakcji (przelewy internetowe zwykłe, ekspresowe);
 • zarządzać oszczędnościami na koncie oszczędnościowym;
 • korzystać z innych ofert banku jak lokaty i kredyty;
 • blokować kartę debetową w przypadku jej utraty oraz zlecać wydanie nowej;
 • zarządzać podstawowymi funkcjami konta jak: regulacja limitu dziennego wypłat z bankomatów, czy limitu dziennego operacji na koncie w sklepach stacjonarnych lub w internecie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając konto studenckie?

W związku z tym, że jako młodzi ludzie nie zawsze mamy pewność, czy będziemy mieli stałe wpływy na konto, oraz będziemy w stanie wykonać co miesiąc określoną liczbę transakcji, to powinniśmy szukać konta możliwie całkowicie darmowego. Najważniejsze, aby bezkosztowe było utrzymanie rachunku oraz karty płatniczej. Dodatkowo warto, abyśmy mogli bezpłatnie korzystać z przelewów internetowych oraz bankomatów – własnych i konkurencji.

Nie przegap

Korzystanie z bankomatów w przypadku kont studenckich

Pomimo tego, że co raz częściej dokonujemy płatności bezgotówkowych, to czasami różne sytuacje wymagają od nas posłużenia się gotówką. Taka potrzeba może nas zastać w sytuacji, w której akurat nie będziemy mieli przy sobie tradycyjnej formy pieniędzy. Jeśli w pobliżu znajduje się bankomat należący do naszego banku, to możemy śmiało z niego skorzystać, ponieważ takie transakcje są najczęściej bezkosztowe. Konieczność uiszczenia prowizji może się pojawić, jeśli będziemy musieli skorzystać za bankomatu konkurencyjnego banku lub inne instytucji finansowej. Niektóre konta dla młodych oferują bezpłatne korzystanie z maszyn konkurencyjnych banków, podczas gdy inne rachunki wymagają poniesienie kosztów prowizji. Oczywiście to od nas zależy, jak bardzo możliwość korzystania z obcych bankomatów będzie decydować o naszym wyborze konta 🙂

Co się stanie, kiedy skończysz 26 lat?

Pewnie zastanawiasz się, co się stanie, kiedy ukończysz 26 rok życia? Co się wtedy stanie? Czy bank automatycznie zamknie konto bankowe dla studenta? Co się stanie ze zgromadzonymi na nim środkami? Nie należy obawiać się tego, że konto dla młodych po prostu „zniknie”. Jeśli jesteśmy zadowoleni z obecnego rachunku i chcielibyśmy zostać w tym samym banku to nie musimy nic robić. Bank automatycznie przekształci nasz rachunek na odpowiednik konta standardowego skierowanego do nieco starszych klientów. To bardzo wygodne rozwiązanie, ale należy pamiętać, że konto oraz karta, które były do tej pory darmowe, teraz mogą podlegać opłacie miesięcznej, jeśli nie wykażemy się odpowiednią aktywnością.

Jeśli jednak chcemy rozejrzeć się za inną ofertą, to warto wybrać i otworzyć nowy rachunek oraz przelać zebrane środki na nowe konto. Następnie sprawdźmy, w jaki sposób możemy zamknąć obecny rachunek: Jak zamknąć konto osobiste. Najpewniejszą metodą jest udanie się do placówki bankowej i osobiste złożenie dyspozycji zamknięcia rachunku. Możemy również tego dokonać samodzielnie w bankowości elektronicznej, poprzez infolinię banku lub listownie.

Pamiętaj, że każda dyspozycja zamknięcia konta obarczona jest 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Jeśli nasze konto, czy karta podlega opłacie miesięcznej, to w tym czasie należy jeszcze ten ostatni raz spełnić warunki aktywności 🙂 Przed złożeniem dyspozycji zrezygnuj z karty płatniczej. Nie mylmy rezygnacji z zablokowaniem. Jeśli wybierzemy tę drugą opcję, to bank automatycznie wyśle do nas kolejną, za co najczęściej jest pobierana opłata.

Ranking kont studenckich: jak wybrać najlepsze konto dla studenta?

Oferta banków dotycząca kont studenckich jest bardzo rozbudowana. Wiele instytucji posiada nawet kilka propozycji kont dla studentów i młodych osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy lub kontynuują edukację. Podjęcie właściwej decyzji nie musi być jednak trudne. Z pomocą przychodzi przede wszystkim ranking kont studenckich. Dzięki niemu można błyskawicznie ustalić, która propozycja jest najlepsza, oraz czym się charakteryzuje. Jak już wspomnieliśmy, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na koszty konta bankowego (opłata za prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatów, jakie są darmowe bankomaty, opłaty za korzystanie z karty). Najlepsze konto będzie jednak dawało również dostęp do zdecydowanie bardziej rozbudowanych możliwości. Pozwoli na korzystanie z nowych technologii i łatwe zarządzanie finansami np. przy pomocy telefonu komórkowego. Sprawdź ranking kont studenckich i przekonaj się, jaki rachunek jest najlepszy!