zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Jak korzystać z płatności zbliżeniowych Fitbit Pay?

Jak korzystać z płatności zbliżeniowych Fitbit Pay?

1 sie 2023 Komentarze ok. 3 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Płatności zbliżeniowe urządzeniem  mobilnym takim jak smartfon, czy smartwatch do niedawna zarezerwowane były wyłącznie dla posiadaczy droższych modeli tych urządzeń. Obecnie możemy w przestępnej cenie zakupić np. zegarek, aby cieszyć się z wygodnych płatności

Które zegarki obsługują płatności zbliżeniowe?

Niestety nie każdy zegarek obsługuje płatności zbliżeniowe. Aby było to możliwe wybrany model urządzenia powinien być wyposażony w moduł NFC (Near Field Communication). NFC to technologia umożliwiająca szybką i bezprzewodową komunikację pomiędzy dwoma urządzeniami.

Wybierając model zegarka z myślą o płatnościach zbliżeniowych powinniśmy upewnić się, że jest od wyposażony w moduł NFC. Może się okazać, że nawet droższy model będzie pozbawiony możliwości wykonywania płatności mobilnych, podczas gdy o wiele tańszy będzie je obsługiwał.

Co to jest Fitbit Pay?

Fitbit Pay to autorska aplikacja stworzona przez producenta zegarków typu „SMART” Fitbit, a w zasadzie Google’a, do którego ta firma należy. Aplikacje typu Fitbit Pay to oprogramowania umożliwiające powiązanie karty płatniczej z urządzeniem w sposób bezpieczny (szyfrując jego prawdziwe numery) i dokonywanie płatności mobilnych. Do najpopularniejszych aplikacji płatniczych należą:

 • Google Pay
 • Apple Pay
 • Garmin Pay
 • Fitbit Pay
 • Xiaomi Pay

W jaki sposób płacić zegarkiem z Fitbit Pay?

Posiadając już właściwy model zegarka Fitbit wyposażony w moduł NFC należy zainstalować na smartfonie aplikację Fitbit. Po założeniu konta użytkownika zegarek należy skonfigurować i zaktualizować (może to potrwać do kilku minut). Z poziomu konta użytkownika możemy kontrolować wszystkie ustawienia zegarka, a także monitorować parametry naszego organizmu oraz dodawać karty płatnicze do usługi Fitbit Pay. Jest to bardzo proste:

 1. otwieramy aplikację Fitbit na naszym smartfonie;
 2. wyszukujemy opcję Portfel i ustawiamy 4-cyfrowy PIN;
 3. naciskamy ikonę „+”, a następnie wpisujemy dane karty, którą chcemy powiązać z urządzeniem: numer karty, datę ważności i kod CVV (Visa) lub CVC (Mastercard) oraz akceptujemy regulamin;
 4. wpisujemy w portfelu kod uwierzytelniający, który otrzymujemy od banku w celu weryfikacji i gotowe;
 5. aby zapłacić zbliżeniowo zegarkiem należy przycisnąć lewy przycisk (jedyny) zegarka i przytrzymać go do pojawienia się wizerunku karty. Jeśli to nasza pierwsza płatność w danym dniu to trzeba będzie podać ustawiony wcześniej 4-cyfrowy numer PIN. Następnie należy zbliżyć zegarek do terminala płatniczego.

UWAGA: urządzenie wyczuwa nasze tętno z nadgarstka. Jeśli w ciągu 24h ściągniemy zegarek i będziemy chcieli ponownie zapłacić zbliżeniowo to konieczne będzie ponowne podanie numeru PIN.

Które banki współpracują z Fitbit Pay?

Obecnie co raz więcej banków działających w Polsce nawiązuje współpracę z Fitbit Pay. Taka współpraca jest korzystna zarówno dla instytucji bankowej, jak i producenta zegarków, ponieważ im większa kompatybilność ich usług tym większa szansa na zaspokojenie potrzeb swojego klienta. W tej chwili z płatności zbliżeniowych za pomocą  Fitbit Pay mogą korzystać klienci banków:

 • Alior Bank,
 • Bank Pekao SA,
 • Bank BNP Paribas,
 • Credit Agricole,
 • mBank,
 • Nest Bank,
 • Santander Bank Polska,
 • Spółdzielcza Grupa Bankowa.
Nie przegap

Przeczytaj też: Smartwatch – płatności zbliżeniowe dzięki zegarkowi!

Przeczytaj też: Najtańszy sposób na płatności zbliżeniowe z NFC

Przeczytaj też: Jak dodać kartę do usług Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay na przykładzie Santander Banku Polska?

Przeczytaj też: Jak płacić zegarkiem?


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Przekorzystne
Konto Przekorzystne
Premia

200 zł + 7% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta w Banku Pekao od 01.08.2021 do 08.01.2023.

od 01.08.2021

Warunki

W każdym z 3 miesięcy po otwarciu Konta Przekorzystnego z kartą debetową wykonaj min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta.

(czytaj więcej)

200 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część