zgarnijpremie.pl » Ranking promocji bankowych

Ranking promocji bankowych

Ranking promocji bankowych to doskonała okazja, aby założyć konto w banku, lokatę czy wyrobić kartę kredytową i dodatkowo zyskać na tym premię pieniężną lub inną atrakcyjną nagrodę rzeczową. Sprawdź aktualne promocje i wybierz tę najbardziej korzystną.

Poniżej prezentujemy nasz ranking promocji bankowych. Oceniając poszczególne oferty, braliśmy pod uwagę:

 1. maksymalną wysokość premii/nagrody do zdobycia;
 2. okres karencji dla byłych już klientów banku;
 3. stopień trudności spełnienia warunków aktywności.

Ranking – luty 2023

Najwięcej korzyści!
Konto Jakie Chcę
Premia 400 zł premii + 6,25% do 20 000 zł
Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.12.2021 oraz które od co najmniej 01.04.2019 nie brały udziału w promocji Konta Jakie Chcę.

Od 01.12.2021/ 01.04.2019
Warunki
 • 100 zł za samo otwarcie Konta Jakie Chcę z kartą płatniczą i wyrażonymi zgodami marketingowymi, zapewnienie min. 1000 zł wpływu i 1 logowanie do aplikacji mobilnej;
 • 200 zł za aktywność w każdym z 3 kolejnych miesięcy: zapewnij wpływ na konto min. 1000 zł; wykonaj min. 2 transakcję bezgotówkowe kartą debetową o wartości co najmniej 10 zł; minimum raz zaloguj się do aplikacji Santander mobile;
 • 100 zł bon Sodexo za wykonanie min. 3 przelewów na telefon BLIK w aplikacji Santander mobile w każdym z 5 miesięcy (od lutego do czerwca 2023).

(czytaj więcej)

300 zł + 100 zł Sodexo
Poziom trudności Łatwy
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
Konto Millennium 360º
Konto Millennium 360º
Premia 500 zł + 8% do 300 tys. zł
Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji konta osobistego Banku Millennium po 01.01.2020.

Od 01.01.2020
Warunki
 • 200 zł za otwarcie konta i 5 płatności kartą i logowanie do aplikacji do końca kolejnego miesiąca oraz min. 1000 zł wpływów do 14 dni od otwarcia konta;
 • 200 zł za płatności kartą, logowanie do aplikacji oraz min. 1000 zł wpływów w każdym z kolejnych 3 miesięcy;
 • 100 zł do goodie za otwarcie konta 360 Junior dla dziecka i spełnienie warunków aktywności.

(czytaj więcej)

400 zł + 100 zł goodie
Poziom trudności Łatwy + średni
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
Konto Przekorzystne
Premia 200 zł + 8% do 200 tys. zł
Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta w Banku Pekao od 01.01.2021 do 09.01.2023.

od 01.01.20201
Warunki
 • 50 zł za sam fakt otwarcia Konta Przkorzystnego z kartą debetową;
 • 150 zł za min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta lub aplikacją PeoPay w każdym z kolejnych 3 miesięcy.

(czytaj więcej)

200 zł
Poziom trudności Bardzo łatwy
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
Konto Direct/Mobi
Premia 250 zł + 8% do 400 tys. zł
Karencja

Osoby nieposiadające konta od 01.10.2021.

od 01.10.2021 
Warunki
 • 120 zł za założenie konta i wydanie kartą debetową min. 1000 zł;
 • 130 zł za spełnienie tych samych warunków aktywności przez 3 kolejne miesiące i założenie Celu Oszczędnościowego.

(czytaj więcej)

120 zł + 130 zł
Poziom trudności Łatwy
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
Konto Otwarte na Ciebie
Premia 550 zł
Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji Konta Otwartego na Ciebie przez ostanie 12 miesięcy.

12 miesięcy
Warunki
 • 400 zł do Tutlo za samo otwarcie Konta Jakie Chcę z kartą płatniczą i wyrażonymi zgodami marketingowymi;
 • 150 zł za min. 2 płatności kartą i min. 2 logowania do aplikacji mobilnej (marzec i kwiecień).

(czytaj więcej)

400 zł + 150 zł
Poziom trudności Bardzo łatwy
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
Konto Otwarte na Ciebie
Premia 400 zł
Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji Konta Otwartego na Ciebie przez ostanie 12 miesięcy.

12 miesięcy
Warunki
 • 70 zł za samo otwarcie Konta Jakie Chcę z kartą płatniczą i wyrażonymi zgodami marketingowymi;
 • 165 zł za min. 3 płatności BLIK, min. 300 zł przelewów zewnętrznych i min. 700 zł wpływów na konto w pierwszym miesiącu po otwarciu konta;
 • 165 zł za min. 3 płatności BLIK, min. 300 zł przelewów zewnętrznych i min. 700 zł wpływów na konto w drugim miesiącu po otwarciu konta.

(czytaj więcej)

400 zł
Poziom trudności Łatwy
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
Konto Jakże Osobiste
Premia 400 zł
Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego Alior Banku, walutowego, Karty Kibica od przynajmniej 2 lat.

2 lata
Warunki
 • 8 x 50 zł za otwarcie konta oraz za zalogowanie się min. raz do aplikacji mobilnej oraz wykonanie min. jednej transakcji kartą w każdym z 8 kolejnych miesięcy.

(czytaj więcej)

8 x 50 zł
Poziom trudności Łatwy
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
VeloKonto
8. VeloKonto
Premia 600 zł
Karencja

Dla nowych klientów banku. nieposiadających konta w Velo Banku(Getin Banku) od przynajmniej 31.10.2022.

od 31.10.2022
Warunki
 • Za założenie VeloKonta i płatności bezgotówkowe (kartą do konta, BLIKiem lub zbliżeniowo telefonem);
 • 10% zwrotu za płatności miesięcznie przez pół roku – max. 600 zł.

(czytaj więcej)

600 zł zwrotu
Poziom trudności Łatwy
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
eKonto mBank
Premia 450 zł + 8% do 20 tys. zł
Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta osobistego w mBanku od przynajmniej 01.01.2020.

Od 01.01.2020
Warunki
 • 200 zł za otwarcie konta z kartą i aktywność
 • 150 zł za za otwarcie konta na selfie lub przez e-dowód
 • 100 zł za otwarcie konta dla dziecka eKonto Junior lub eKonto możliwości

(czytaj więcej)

200 zł + 150 zł + 100 zł
Poziom trudności Łatwy
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły

Jak ocenić i wybrać najlepsze promocje bankowe?

Pierwszą rzeczą, która przykuwa wzrok i wzbudza największe zainteresowanie i emocje, to wysokość premii lub atrakcyjność innej nagrody rzeczowej, którą możemy zdobyć. W zdecydowanej większości są to premie pieniężne wypłacane w całości lub w częściach za spełnienie wskazanych warunków aktywności w wyznaczonym czasie. Obserwując dostępne promocje bankowe, można zauważyć pewną prawidłowość. Im prostsza promocja z łatwymi warunkami do spełnienia, tym wysokość premii jest niższa, ale relatywnie szybciej można ją otrzymać. Im warunki promocji są trudniejsze i bardziej rozłożone w czasie, tym wysokości premii są wyższe, ale odbiór wszystkich ich części może trochę potrwać. Promocje bankowe mogą mieć formę gotówki, voucherów do wykorzystania w znanych sklepach lub nagród rzeczowych, takich jak smartfony, słuchawki, głośniki bezprzewodowe i inne.

 

Drugim ważnym parametrem, który będziemy oceniać jest karencja. Niemal wszystkie promocje kont osobistych, firmowych, kart kredytowych skierowane są do tzw. nowych klientów. Ich dokładne definicje znajdziemy w regulaminie każdej promocji. Jest to nic innego jak osoba, która nie posiadała objętego promocją produktu bankowego we wskazanym przez organizatora terminie. Termin ten zwany jest również karencją. Im ta karencja jest krótsza, tym lepiej, ponieważ teoretycznie możemy skorzystać z kilku promocji tego samego produktu. Niestety istnieją również atrakcyjne promocje bankowych, w których obowiązuje dożywotnia karencja. Oznacza to, że w takiej promocji możemy wziąć udział tylko raz. Warto zatem dobrze przygotować się do takiej promocji i nie pominąć wymaganych aktywności, ponieważ drugiej szansy może nie być.

 

Trzecim i nie mniej ważnym parametrem przy ocenie atrakcyjności promocji bankowej jest stopień trudności spełnienia warunków aktywności przewidzianych regulaminem. Niekiedy premię możemy dostać już za sam fakt skorzystania z oferty i założenie konta, lokaty, czy wyrobienie karty kredytowej. Jednak zwykle musimy wykazać się pracowitością i spełnić jeszcze dodatkowe warunki aktywności. Może to polegać na konieczności wykonania określonej ilości transakcji kartą, zbliżeniowo telefonem, BLIKiem, bankowością elektroniczną, zapewnienia wpływów na konto o określonej wysokości lub polecaniu produktu innemu klientowi. Polecam przeczytanie, jak ja osobiście w 2020 roku zarobiłem na kilku promocjach bankowych 1000 zł premii! Często możemy zauważyć zależność: im wyższa premia, tym bardziej skomplikowane warunki aktywności do spełnienia. Te z kolei mogą być na tyle skomplikowane i pracochłonne, że już na starcie rezygnujemy z danej promocji bankowej. Będziemy zatem wskazywać na te oferty, w których nie tylko możemy zdobyć atrakcyjne nagrody, ale do ich zdobycia nie będziemy musieli spełniać karkołomnych warunków aktywności.

Promocje bankowe kont osobistych

Najpopularniejszymi i najłatwiejszymi do skorzystania promocjami są oferty kont osobistych. Teoretycznie może skorzystać z niej każdy pełnoletni klient, ponieważ aby założyć konto osobowe wystarczy posiadać adres meldunkowy i dowód osobisty. Bank nie wymaga od nas jakiejkolwiek zdolności kredytowej czy nieposzlakowanej historii zadłużenia. W obecnych czasach nie jest nawet konieczna wizyta w placówce banku. Dzięki biometrycznej weryfikacji tożsamości za pomocą zdjęć twarzy oraz dowodu osobistego konto możemy założyć w pełni online z laptopa lub smartfonu. To w związku z tym dla wielu osób pierwsze promocje bankowe, które gwarantują dogodne warunki i proste procedury. Pozwalają także na szybkie uzyskanie atrakcyjnych premii.

Nie przegap

O czym należy pamiętać, biorąc udział w promocji?

Klienci, korzystający z promocji bankowych, którymi objęte są konta osobiste, zazwyczaj muszą pamiętać o spełnieniu kilku podstawowych warunków, ujętych w regulaminie promocji oraz podpisywanej umowie. Te zazwyczaj dotyczą konieczności zapewnienia określonych wpływów na rachunek przez wybrany okres, wynoszący np. kilka miesięcy. Poza tym instytucja może wymagać również m.in. dokonania określonej liczby transakcji przy użyciu karty debetowej czy wykonania określonej liczby przelewów. Darmowe konto będzie przy tym w pełni funkcjonalnie, a spełnienie warunków promocji nie powinno sprawić większych problemów. Należy jednak to kontrolować, aby nie utracić korzyści, jakie dają promocje bankowe.

Promocje bankowe kart kredytowych

Najważniejszą różnicą między promocjami kont osobistych a kart kredytowych jest to, że nie każdy skorzysta z ofert tych drugich. Dlaczego? Ponieważ popularna kredytówka to nie tylko środek płatniczy, ale i produkt kredytowy. Wobec tego, aby bank zgodził się nam wydać kartę kredytową, a tym samym przyznać limit kredytowy na tej karcie, musimy udowodnić, że będziemy w stanie spłacać ewentualne zadłużenia na tej karcie. Większość banków niestety trzyma w tajemnicy swoje wymagania względem wnioskodawców o karty kredytowe. Wyjątkiem jest Citibank, który w każdej promocji karty kredytowej jasno komunikuje, jakie oczekiwania ma zarówno względem klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców wnioskujących o przykładową i bardzo popularną kartę Citi Simplicity. Bank jasno wskazuje, jakim stażem zatrudnienia powinna wykazywać się taka osoba oraz jaki miesięczny przychód netto powinna otrzymywać. Na samej jednak deklaracji się nie skończy, ponieważ swoje oświadczenie będziemy musieli poprzeć odpowiednimi dokumentami dochodowymi, a ponadto sam bank będzie sprawdzał naszą historię zadłużenia w popularnych bazach jak BIK, czy KRD.

Warunki promocji dotyczących kart

Z dostępnej w ramach promocji karty kredytowej również należy korzystać w określony sposób, aby móc cieszyć się dodatkowymi środkami lub innymi nagrodami przewidzianymi w regulaminie. Zazwyczaj instytucje oczekują realizacji określonej liczby lub wartości transakcji w ciągu miesiąca. Choć dochowanie tego warunku nie jest skomplikowane, klient instytucji powinien podchodzić skrupulatnie zwłaszcza do spłaty karty. Poza okresem bezodsetkowym (nazywanym grace period) spłata zadłużenia będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami. Promocje bankowe obejmujące segment kart kredytowych są jednak w pełni bezpieczne i bardzo korzystne pod warunkiem umiejętnego korzystania z plastiku. W wielu przypadkach sam fakt posiadania karty daje także dodatkowe możliwości i dostęp do usług niedostępnych dla innych konsumentów.

Promocje bankowe dla nowych klientów

Dlaczego zdecydowana większość promocji bankowych skierowana jest wyłącznie do nowych klientów? Odpowiedź jest bardzo prosta. Każdy nowy klient to dla banku potencjalnie pozyskanie nowego kapitału, którym może następnie „obracać”, najczęściej w formie udzielania kredytów innym klientom. Wobec tego banki robią wszystko, co mogą, aby rywalizować ze sobą o nowego klienta, inwestując np. w premię pieniężną za konto osobiste, zamiast przeznaczać kolejne kwoty na marketing. Promocje bankowe znakomicie sprawdzają się w tym zakresie i – co najważniejsze – są bardzo korzystne z perspektywy klienta.

Oferty banków niekiedy są do siebie tak zbliżone, że ostatecznym czynnikiem decydującymi o wyborze przyszłego banku może być właśnie atrakcyjność nagrody oferowanej przez promocje bankowe. Niektóre promocje, jak np. Konta 360° Banku Millennium, zakładają, że można z niej skorzystać tylko raz. Inne banki stosują tzw. okres karencji. Zakłada on, że możemy skorzystać z kilku promocji tego samego banku i nawet tego samego produktu, ale pomiędzy nimi należy odczekać pewien okres czasu. Zwykle wskazywana jest dokładna data, od kiedy liczy się ten okres. Kolejna edycja może być już więc do Twojej dyspozycji.

Przeczytaj również

Promocyjne oprocentowanie oszczędności

Nagroda za skorzystanie z promocji bankowej nie zawsze musi mieć postać gotówki czy nagrody rzeczowej. Może to być np. podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym czy lokacie dla nowego klienta. Takie rozwiązania oferuje np. Getin Bank. Poza innymi profitami, jak np. vouchery do popularnych sklepów za polecenie konta znajomym, nowy klient może skorzystać z wyższego od standardowego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. W tym wypadku nie wystarczy jednak być nowym klientem, który zasili saldo banku nowym kapitałem. Aby zapewnić transfer nowej gotówki, bank wymaga od nas zapewnienia na nowe konto wpływów w wysokości min. 1500 zł miesięcznie. Promocje bankowe tego typu mogą być bardzo opłacalne i bezpieczne. Przy tym wspierają również efektywne oszczędzanie, o które trudno w dobie rekordowo niskich stóp procentowych.

Jak zwiększyć szanse na dodatkowe pieniądze za promocje?

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy skorzystali z kliku promocji bankowych naraz i tym samym zwiększyli swoje dodatkowe zyski. Przykładowo jeśli skorzystamy z kliku promocji kont osobistych, w których warunkiem aktywności jest zapewnianie regularnych wpływów, to wystarczy, że będziemy przelewać środki pomiędzy tymi kontami. Regulaminy promocji bankowych zwykle tego nie zabraniają. Zakazują jedynie wykonywania takich transakcji pomiędzy rachunkami tego samego klienta w ramach tego samego banku.

Najlepsze promocje – jak je rozpoznać?

 • wysoka premia lub inna atrakcyjna nagroda;
 • relatywnie krótki okres karencji, który umożliwia skorzystanie z promocji kilkukrotnie;
 • niewygórowane warunki aktywności, które należy spełnić, aby odebrać premię;
 • dodatkowym czynnikiem może być jakość samego produktu, ponieważ jeśli konto lub karta kredytowa będą spełniały nasze oczekiwania, to możemy z nich cały czas korzystać już po odebraniu premii.
Optimized with PageSpeed Ninja