zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Jak zarobiłem 1000 zł na promocjach bankowych?

Jak zarobiłem 1000 zł na promocjach bankowych?

10 gru 2020 Komentarze ok. 6 minut czytania 5.00 / 5 (1)
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Jak zarobiłem 1000 zł na promocjach kont osobistych? Czy to możliwe, aby banki rozdawały pieniądze za darmo? W pewnym sensie tak, ale wcześniej oczekują spełnienia prostych wymogów. Zaraz Ci wszystko wyjaśnię, jak szybko wzbogacić się o parę stówek w ciągu roku.

Jak zarobiłem 1000 zł?

jak zarobiłem

Wielu internautów napotykając po raz pierwszy informacje o promocjach bankowych podchodzi do tych ofert dosyć sceptycznie. Część z nich sugeruje nawet oszustwa, czy próby wyłudzenia danych. Tymczasem jest to nic innego, jak jedna z form zachęcenia nowych klientów do założenia konta osobistego w jednym z banków (czy na pewno tylko w jednym? :))

Z ilu promocji bankowych skorzystałem?

Niemal wszystkie atrakcyjne promocje kont osobistych przeznaczone są wyłącznie dla nowych klientów. Regulaminy akcji promocyjnych dokładnie określają definicję takiego klienta zwykle jako osobę, która we wskazanym przedziale czasu nie posiadała rachunku osobistego w danym banku. Tzw. okresy karencji mogą się od siebie różnić w zależności od banku.

Niekiedy, jak w przypadku Banku Millennium karencja jest dożywotnia, co oznacza, że z ich promocji Konta 360 można skorzystać tylko raz! W związku z tym, że od wielu lat ja związany byłem tylko z jednym bankiem (Bankiem Śląskim ING), to udział w zdecydowanej większości promocji stał przede mną otworem. I z tej okazji skorzystałem.

200 zł od Banku Pekao

Swoją przygodę z promocjami rozpocząłem w maju od złożenia wniosku o Konto Przekorzystne Banku Pekao. Była to moja pierwsza promocja bankowa i od razu pierwsze zetknięcie z założeniem konta całkowicie online. Było to możliwe dzięki biometrycznej

Premia za Konto Przekorzystne

weryfikacji tożsamości, czyli po prostu selfie. Podczas procesu zakładania konta należało wykonać kilka zdjęć dowodu osobistego, a następnie swojej twarzy (w kliku ujęciach).

Tamta edycja promocji Konta Przekorzystnego zakładała jeszcze premię do 200 zł za założenie konta oraz aktywność. Obecnie trwająca promocja oferuje już tylko 100 zł premii. Pierwsze 100 zł otrzymałem w lipcu, zaś drugą stówkę pod koniec sierpnia. W ten sposób stałem się bogatszy o 200 zł. To było najłatwiej zarobione 200 zł w mojej karierze. Poświęciłem na to jakieś 30-40 minut.

Nie przegap

200 zł od Banku Millennium

Jako drugą promocję wybrałem promocję Konta 360º Banku Millennium z premią wynoszącą również 200 zł. Przy tej promocji należało się skupić, ponieważ udział w niej można wziąć tylko raz ze względu na dożywotnią karencję. Jeśli pomylimy się lub zapomnimy o spełnieniu, którejś z wymaganej aktywności, to niestety nie weźmiemy udziału w akcji po raz drugi.

Na szczęście w przypadku Millennium należy spełnić te same warunki aktywności dla zdobycia premii, co dla uniknięcia opłaty za konto oraz kartę płatniczą. W takiej sytuacji korzystając z rachunku warunki promocji spełniają się same 🙂 Tutaj muszę się przyznać, że nie byłem zbyt uważny i już myślałem, że przegapiłem któryś z warunków aktywności. Mimo wszystko ku mojemu zaskoczeniu 200 zł w gotówce zameldowało się na moim koncie jeszcze w październiku. Na rachunku +400 zł, łączny czas pracy około godziny.

Nie przegap

300 zł (moje 200 zł) od Alior Banku

W tym samym czasie postanowiłem wziąć udział w kolejnej bardzo popularnej promocji. Alior Bank za założenie Konta Jakże Osobistego oraz aktywność oferował aż 300 zł! Bywały już w przeszłości promocje z takimi premiami, a nawet z nieco wyższymi, ale to co

sprawiało, że oferta cieszyła się aż takim zainteresowaniem był fakt, że 100 zł można było otrzymać już za sam fakt otwarcia rachunku.

200 zł premii podzielone zostały na 8 części po 25 zł za aktywne korzystania z konta. Przyznam, że wytrzymałem połowę z tego okresu i zamknąłem konto zdobywając 100 zł za konto + 100 zł za aktywność. Łącznie 600 plus na moim koncie od banków.

Nie przegap

400 zł od Banku BNP Paribas

Na deser zostawiłem promocję, w której przewidziana premia za otwarcie konta i korzystanie z niego była najwyższa. BNP Paribas jest wyjątkowym bankiem, który może

300 zł za wybraną aktywność

pochwalić się największą ilością promocji bankowych w ciągu roku. Niejednokrotnie zdarza się, że w tym samym czasie trwają trzy różne promocje tego samego Konta Otwartego na Ciebie. Ja postanowiłem skorzystać z promocji we wrześniu, w której przewidziane było aż 300 zł do wydania w Biedronce oraz 100 zł na Allegro. Całość podzielona na 3 części przyznawana była za spełnienie różnych warunków aktywności. Ostatnią część w postaci 100 zł do Allegro otrzymałem pod koniec listopada. Akurat z myślą o świątecznych wydatkach 🙂 A ja zamykam rok z premią 1000 zł. Łączny czas poświęcony na zdobycie tej kasy to około 2-3 godzin.

Nie przegap

Czy korzystanie z promocji bankowych jest opłacalne?

Biorąc pod uwagę fakt, że za spełnienie określonych warunków aktywności każde konto osobiste z kartą płatniczą może być darmowe, a w dodatku można na tym zyskać premię, to odpowiedź nasuwa się sama. Jeśli zechcesz skorzystać z kliku promocji na raz na pewno warto zapisywać sobie w kalendarzu terminy oraz rodzaje aktywności do spełnienia.

Najczęściej są to warunki wykonania płatności kartą, aplikacją lub bankowością online, czy zapewnienie określonych wpływów na promocyjne konto. Nie wiesz, jak się do tego zabrać? To bardzo proste. Posiadając kilka kont przelewasz i dokonujesz płatności na kolejne konto należące do Ciebie. Żaden regulamin promocji tego nie zabrania. Musi to być jednak rachunek w innym banku. Warunki polegające na płatności w sklepach spełnisz robiąc zakupy, czy płacąc na stacji benzynowej, co i tak pewnie musisz wykonać co miesiąc 🙂

Ja na pewno nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa. W przyszłym roku na pewno skorzystam z kolejnych promocji, pamiętając oczywiście o okresach karencji. Aby nie czekać zbyt długo zaraz po odebraniu ostatniej premii warto zamknąć niepotrzebne konto. Nie wypowiadaj jednak umowy o jego prowadzenie przed otrzymaniem nagrody, ponieważ przejdzie Ci obok nosa 🙂

Co zrobić z tyloma rachunkami, jak już skorzystasz z promocji? Najlepsze konto z najlepszą ofertą zostawić, a pozostałe: >Jak zamknąć konto w banku?<

Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Utrzymanie konta
 • 6 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
 • 0 zł w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu

0-6 zł

Utrzymanie karty
 • 9 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
 • 0 zł w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu

0-9 zł

Wypłata z bankomatów obcych
 • 3 zł prowizji w przypadku osób powyżej 26 roku życia
 • osoby poniżej 26 roku życia wszystkie krajowe bankomaty darmowe

0-3 zł

Czy premia?
 • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
 • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
 • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
 • 100 zł w Programie Poleceń;
 • 150 zł za konto dla dziecka;
 • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część