zgarnijpremie.pl » Ranking kont premium – maj 2024 – zestawie najlepszych ofert

Ranking kont premium - maj 2024 - zestawie najlepszych ofert

Sprawdź ranking najlepszych kont premium i korzystaj z bankowości na najwyższym poziomie!

Ranking – maj 2024

Konto Citigold
Konto Citigold
Utrzymanie konta
  • 0 zł miesięcznie za utrzymanie średniego salda na poziomie min. 400 000 zł
  • 220 zł miesięcznie w innym wypadku.
0-220 zł
Utrzymanie karty 0 zł
Wypłata z bankomatów obcych
  • 0 zł wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł wypłata z bankomatów za granicą
0 zł
Czy premia?

Oferta skierowana jest do nowych klientów , którzy najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta, uzyskają na rachunkach oferowanych przez Bank saldo dzienne środków na poziomie co najmniej 450 000 zł dla Konta Citigold lub 4 200 000 zł dla Konta Citigold Private Client. Oferta nie jest dostępna dla osób, które po 1 stycznia 2021 r. posiadały w Banku konto osobiste lub oszczędnościowe.

500 zł +6,5% do 400 tys. zł
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły
mKonto Intensive
mKonto Intensive
Utrzymanie konta

49,50 zł miesięcznie lub 0 zł za zapewnienie wpływów  na mKonto Intensive lub eMax w wysokości min. 10 000 zł lub utrzymanie średniej sumy depozytów i inwestycji w mBanku o wartości min. 100 000 zł.

0-49,50 zł
Utrzymanie karty

Opłaty nie są pobierane za standardowe karty do mKonta Intensive (Visa Intensive i Mastercard Intensive), ale opłata 10 zł miesięcznie za kartę Visa Świat Intensive jest stała.

0-10 zł
Wypłata z bankomatów obcych

Darmowa wypłata z wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.

0 zł
Czy premia?

520 zł łącznej premii podzielonej na 5 części:

  • 100 zł – 1000 zł wpływów i min. 10 transakcji bezgotówkowych w pierwszym miesiącu;
  • 75-150 zł – 1000 zł wpływów i min. 10 transakcji bezgotówkowych w drugim i trzecim miesiącu;
  • 150 zł – za otwarcie konta metodą na selfie lub e-dowód i oraz 1000 zł wpływów i min. 10 transakcji bezgotówkowych w pierwszym miesiącu;
  • 120 zł – za otwarcie konta dla dziecka poniżej 18 roku życia.

(czytaj dalej)

520 zł
Złóż wniosek Sprawdź szczegóły

Jak oceniamy konta bankowe VIP? Wstępne założenia naszego rankingu kont premium

Wstępnym założeniem rankingu kont premium było porównanie ze sobą najlepszych obecnie dostępnych na rynku ofert. Porównujemy opłaty za prowadzenie konta, utrzymanie karty płatniczej, korzystanie z bankomatów obcych oraz atrakcyjność oferty w postaci premii za skorzystanie z oferty. Promocje bankowe obejmuje również konta osobiste premium. Za skorzystanie z wybranych ofert w promocji można zyskać atrakcyjne nagrody, najczęściej w postaci premii gotówkowej.

Czym różnią się konta bankowe premium od standardowej oferty?

Konta premium w przeciwieństwie do standardowych rachunków osobistych posiadają szerszy zakres możliwości, jako narzędzie służące do zarządzania finansami osobistymi. Przyjęło się, że konta premium skierowane są do osób zarządzających większą ilością środków. Dlatego też warto zainteresować się tego rodzaju rachunkiem, jeśli posiadamy sporo gotówki. Będąc posiadaczem kona premium można liczyć na wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, indywidualną opiekę konsultanta w oddziale banku, produkty inwestycyjne oraz brak dodatkowych opłat za usługi, które w przypadku zwykłego konta byłyby odpłatne.

Nie przegap

Jakie kryteria trzeba spełnić, aby móc założyć takie konto?

Zarówno konto premium, jak i standardowe konto osobiste skierowane jest do szerokiego grona klientów. Jeśli nie mówimy o usługach z obszaru private banking to potencjalnie konto premium może założyć każdy. Inna sprawą pozostają koszty utrzymania takiego rachunku. W zależności od oferty opłaty za prowadzenie konta oraz obsługę karty płatniczej mogą wahać się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu zł miesięcznie. Jeśli bank przewiduje ewentualne zwolnienie z tych opłat w zamian za aktywność to najczęściej jest to między innymi warunek otrzymania wpływów na konto lub utrzymania wskazanego salda na rachunkach prowadzonych w danym banku. W przypadku kont premium wartości te mogą być zdecydowanie wyższe niż w przypadku podstawowych rachunków osobistych. Jeśli zatem zastanawiamy się nad wyborem konta typu VIP to warto upewnić się, że nasze oszczędności oraz dochody znajdują się na odpowiedniej wysokości.

Najlepsze konta premium dla nowego klienta

Najlepsze konta premium to takie, które oferują jak największe wsparcie w codziennym zarządzaniu finansami za rozsądne opłaty miesięczne. Prowadzenie konta nie musi być zupełnie darmowe, jeśli w zamian za to otrzymujemy dodatkowe funkcje oraz często opiekę doradcy. Najczęściej wybieranymi kontami premium są: Konto Świat Premium Banku Pekao SA, Konto Aurum Banku PKO BP, Konto Citi Gold Banku Citi Handlowego, czy Konto Intensive oferowane przez mBank.

Konto premium – za co przyznawaliśmy punkty?

Ranking kont premium powstał, aby z dostępnych na rynku ofert wybrać to konto premium, które będzie spełniało nasze wymagania. Tego typu konta nie są zwykle darmowe, a więc pod uwagę braliśmy koszty utrzymania samego rachunku oraz obsługi karty debetowej. Nie bez znaczenia były dla nas wysokości prowizji za korzystanie z bankomatów obcych oraz atrakcyjność ofert specjalnych. Jak prześledzimy oferty różnych banków to łatwo można zauważyć, że w zasadzie wszystkie typy kont występują w atrakcyjnych promocjach. Nie inaczej jest w przypadku kont premium.

Przeczytaj również

Dostęp do produktów i usług bankowych niedostępnych w standardowej ofercie

Podstawową zaletą posiadania konta bankowego VIP jest dostęp do Konta bankowe premium posiadają często szereg dodatkowych usług niedostępnych dla posiadaczy „zwykłych” rachunków. Korzystanie z rachunków walutowych wraz z kontem typu VIP jest świetnym rozwiązaniem dla podróżujących za granicę. Poza korzystaniem z karty płatniczej wielowalutowej będziemy zwolnieni z prowizji podczas wypłacania gotówki z zagranicznych bankomatów na całym świecie. Ranking kont premium pozwoli porównać właśnie tego typu usługi, aby dopasować rachunek do naszych najważniejszych potrzeb. Prowadzenie konta osobistego premium może być obowiązkowo odpłatne, ale podliczając wszystkie usługi, za które musielibyśmy ponosić koszty łatwo można dojść do wniosku, że posiadanie rachunku bankowego premium po prostu się opłaca. Brak opłat za przydatne usługi to jedno, ale dostęp do innych produktów na preferencyjnych warunkach to zupełnie inna sprawa. Lokaty, czy konta oszczędnościowe z wyższym oprocentowaniem to najpopularniejsze benefity konta osobistego premium.

Korzyści i zalety konta osobistego premium

Oczywiście skoro w ofercie banków znajduje się konto premium to należy się spodziewać od takiego konta czegoś więcej, tym bardziej, że kosztuje ono więcej. Zakres funkcjonalności, czy atrakcyjności dodatkowych ofert może się różnić w zależności od banku, ale najczęściej wraz z kontem VIPowskim możemy oczekiwać, że darmowe będą przelewy natychmiastowe, korzystanie z wszystkich bankomatów w Polsce, oraz bankomatów na całym świecie, a także brak prowizji za obsługę karty debetowej, czy bezpłatny pakiet ubezpieczeń finansowych.

Kto może zostać klientem premium?

Aby zostać klientem premium wystarczy złożyć wniosek o taki typ konta w aplikacji mobilnej, oddziale banku lub na stronie internetowej. Nie ma formalnych warunków wymaganych od przyszłego posiadacza rachunku VIP. Jednak, aby korzystać z wszystkich walorów takich rachunku trzeba liczyć się z wnoszeniem regularnych opłat za jego obsługę lub ewentualnie uniknąć ich za comiesięczne wpływy. Część banków bowiem przewiduję zwolnienie z opłat, jeśli saldo aktywów będzie utrzymywane na odpowiednim poziomie. Płacąc kartą do konta premium za codzienne zakupy również można uniknąć opłat, ale nie zawsze.

Konto bankowe premium – co to właściwie jest?

Konto bakowe premium to rachunek osobisty o większych możliwościach. Prowadzenie takiego konta nie jest zwykle darmowe, ale w zamian za wnoszenie miesięcznej prowizji otrzymujemy szereg przydatnych usług i narzędzie, które w znaczący sposób pomagają w codziennym zarządzaniu finansami. W ramach konta, które skierowane jest do zamożniejszych klientów może nas objąć bankowość osobista, czyli wsparcie osobistego opiekuna.