zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Recenzja Konta Millennium 360° Banku Millennium.

Recenzja Konta Millennium 360° Banku Millennium.

27 marca 2023 (Aktualizacja 27.03.2023) Komentarze ok. 9 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Konto 360° Banku Millennium od dawna było jednym z najpopularniejszych i najbardziej nowoczesnych rachunków osobistych na rynku. W 2022 roku ten niesłychanie popularny rachunek przeszedł odświeżenie. Sprawdziliśmy, co się zmieniło i czy są to zamiany na lepsze.

Recenzja Konta Millennium 360° Banku Millennium

Recenzja Konta 360°

Wraz ze zmianą nazwy z Konto 360° na Konto Millennium 360° z oferty Banku Millennium zniknęło Konto 360° Student. Nie oznacza to jednak, że bank zrezygnował z prowadzenia rachunków osobom do 26 roku życia. Obecnie funkcjonuje po prostu jedna nawa dla tego konta osobistego, a osoby które nie ukończyły jeszcze 26 roku życia otrzymują preferencyjne warunki korzystania z tego produktu.

Istnieją 3 sposoby na założenie Konta Millennium 360°

Czasy, w których za każdym razem gdy chcieliśmy wykonać jakąś zmianę, czy operację na swoim koncie musieliśmy udać się do placówki bankowej już dawno przeszły do lamusa. Dzisiaj gotówkę wpłacimy we wpłatomacie, polecenie stałe ustawimy w bankowości elektronicznej, a zwiększenie dziennych limitów ustawimy w aplikacji mobilnej. Podobnie rzecz się ma, kiedy zakładamy konto.

Poza tradycyjną wizytą w placówce Millennium przygotowało 2 procesy zdalne: złożenie wniosku online z weryfikacją tożsamości przez kuriera oraz złożenie wniosku za pomocą smartfona lub tablet z weryfikacją tożsamości za pomocą zdjęcia selfie.

My rekomendujemy skorzystanie z opcji złożenia wniosku online korzystając z urządzenia mobilnego i weryfikacji tożsamości za pomocą zdjęcia. Jest to naprawdę proste i bezpieczne! Wystarczy wypełnić formularz swoimi danymi, zrobić zdjęcie z przodu oraz z tyłu swojego dowodu osobistego, a następnie kilka zdjęć własnej twarzy. Bank zweryfikuje Twoją tożsamość dosłownie w ciągu chwili. Jeśli zaakceptujesz treść umowy konto zostanie od razu otwarty, a Ty otrzymasz wiadomość email z instrukcją do pierwszego logowania. Karta debetowa zostanie wysłana pocztą. Zalecane jest udanie się do placówki w celu dodatkowego potwierdzenia swoich danych oraz ustalenia limitów na koncie i karcie.

Korzystanie z konta oraz karty debetowej

Otwarcie Konta Millennium 360° oraz wydanie pierwszej karty bankomatowej jest oczywiście zupełnie darmowe. Inaczej rzecz się ma w kwestii utrzymania obu tych produktów. Największa jednak zmiana w odświeżonym koncie dotyczy właśnie opłat za posiadanie rachunku oraz karty. W przypadku rachunku bank zrezygnował z pobierania opłat za jego miesięczną obsługę przez co dołączył do grona bezwarunkowo darmowych kont osobistych.

Konto:

 • Otwarcie konta – 0 zł
 • Prowadzenie konta – 0 zł
 • Oprocentowanie dla środków na koncie bieżącym – 0%

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku posiadania fizycznej karty płatniczej do konta, ponieważ tutaj opłata nawet wzrosła

 • do 5 zł miesięcznie w przypadku osób w przedziale wiekowym 18-26 lat
 • do 11 zł miesięcznie w przypadku osób po 26 roku życia

Jak widać nawet „młodzi” nie uniknęli opłat w „odświeżonej” tabeli opłat i prowizji. Jednak opłaty te mogą być wyłącznie czystą teorią, jeśli z konta oraz karty korzysta się aktywnie. I tak:

 • Osoby do 26 roku życia unikną opłaty za kartę w zamian za min. 1 transakcję kartą lub BLIKIEM w miesiącu
 • Osoby powyżej 26 roku muszą wykonać min. 5 transakcji kartą lub BLIKIEM w miesiącu.

Karta płatnicza:

 • płatności zbliżeniowe (Blik, HCE, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay)
 • płatności internetowe
 • kara wielowalutowa (10 rachunków)
 • usługa cashback
 • do wyboru 2 karty (Visa Millennium 360° i Mastercard Millennium 360°)
 • brak prowizji za przewalutowanie do 1000 zł w miesiącu i 2% prowizji powyżej tej kwoty

Koszty przelewów oraz korzystania z bankomatów

Zaraz po płatności kartą najczęściej używaną przez posiadacza konta bankowego usługą są przelewy internetowe. Z Kontem Millennium 360° możemy wykonać dowolną ilość, ponieważ są darmowe. Zapłacimy jedynie za transakcje typu natychmiastowego wykonane przez bankowość elektroniczną lub aplikację i to sporo, bo według nowego cennika aż 9,90 zł (wcześniej było to 5 zł).

Przelewy

 • Przelew internetowy – 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 9,90 zł
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Polecenie zapłaty – 0 zł
 • Zlecenie przelewu w oddziale – 11 zł
 • Autoryzacja kodem SMS – 0,15 zł
 • Przelew SEPA – 0 zł (spread na EUR ok. 5,8%)
 • Przelew SWIFT – 0,5% wartości transakcji (min. 20 zł, maks. 125 zł)
 • Przelew BLIKIEM na telefon – 0 zł

Wypłaty z bankomatów własnych Banku Millennium naturalnie są darmowe. Koszty korzystania z bankomatów obcych uzależnione są od tego, czy spełnimy warunki aktywności dla uniknięcia opłaty za samą kartę. Prezentuje się to następująco:

 • 5 zł bankomaty obce lub 0 zł za min. 5 transakcji kartą lub BLIKIEM (min. 1 w przypadku osób poniżej 26 roku życia)
 • 1 zł bankomaty Santander Banku Polska i Planet Cash lub 0 zł za min. 5 transakcji kartą lub BLIKIEM (min. 1 w przypadku osób poniżej 26 roku życia)

Pozostałe opłaty związane z bankomatami

 • Wpłata do bankomatów własnych – 0 zł
 • Wypłata z wszystkich bankomatów w Polsce BLIKIEM – 0 zł
 • Wypłata z bankomatów zagranicznych – 5 zł lub 0 zł za min. 5 transakcji kartą lub BLIKIEM (powyżej 1000 zł dodatkowo 2% prowizji za przewalutowanie)
 • Wypłata gotówki w oddziale – 11 zł
 • Wpłata gotówki w oddziale – 11 zł
 • Usługa Cashback – 0 zł

Przy zlecaniu przelewów warto korzystać z autoryzacji za pomocą aplikacji, która jest darmowa. Autoryzowanie transakcji poprzez wiadomości SMS to każdorazowy koszt 0,15 zł. Sposób autoryzacji przelewów można samemu ustawić w ustawieniach aplikacji mobilnej.


Aktualne promocje Banku Millennium

Konto Millennium 360° do płatności za granicą

Przy okazji odświeżenia flagowego konta Banku Millennium w komunikacji bank mocno zwraca uwagę, że jest to doskonały rachunek do płatności walutowych. Jedną z funkcji Konta Millennium 360°, które mają tę tezę potwierdzać jest brak prowizji za przewalutowania transakcji do wartości 1000 zł w miesiącu.

Aby uniknąć 2% prowizji za przekroczenie tego limitu, bank proponuje wykupienie Pakietu Walutowego za 9,90 zł miesięcznie w ramach którego otrzymujemy nielimitowane transakcje kartą w każdej walucie bez dodatkowej marży banku za przewalutowanie.

Oczywiście alternatywą jest uruchomienie za darmo dodatkowych rachunków w obcych walutach (USD, EUR, CHF i GBP) i zasilenie ich środkami z kantoru Bank Millennium w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Podczas wykonywanie płatności wielowalutową kartą do Konta Millennium 360° odpowiednia ilość środków zostanie pobrana z właściwego rachunku w obcej walucie bez konieczności przewalutowania z PLN.

Oszczędzanie z Kontem Millennium 360°

Konto w banku nie służy jedynie do wykonywania płatności, a również do gromadzenia oszczędności. Jeszcze byłoby lepiej, gdyby takie oszczędności były objęte atrakcyjnym oprocentowaniem. I tak się akurat składa, że Bank Millennium posiada Konto Oszczędnościowe Profit, do którego otwarcia wymagane jest posiadanie konta osobistego w Banku Millennium.

Konto Oszczędnościowe Profit zwykle występuje w promocjach z podwyższonym oprocentowaniem w stosunku do standardowych stawek. Żeby jednak skorzystać z tego oprocentowania należy przelać wyłącznie tzw. nowe środki. Jest to kapitał powyżej salda z dnia wskazanego w regulaminie danej edycji promocji. Dodatkowo, aby osiągnąć jeszcze wyższe oprocentowanie należy spełniać warunek aktywności w każdym miesiącu trwania promocyjnego oprocentowania. Może to być warunek zapewnienia wpływów na konto osobiste lub wykonania określonej liczby transakcji kartą.

W skrócie Konto Oszczędnościowe Profit:

 • podwyższone oprocentowanie przez 90 dni
 • kapitalizacja zysku po miesiącu
 • dla obecnych i nowych klientów
 • tylko nowe środki
 • 1 darmowy przelew w miesiącu (kolejne po 9,90 zł)
 • dla wyższego oprocentowania warunek aktywności

Mocne i słabe strony Konta Millennium 360° Banku Millennium

Na dużą pochwałę zasługuje nowoczesny sposób założenia konta i weryfikacji tożsamości za pomocą selfie. Bank Millennium w dążeniu do maksymalnego unowocześnienia swoich procesów udostępnił swoim klientom możliwość zawarcia umowy biometrycznie. Dzięki temu w niecałe 15 minut od kliknięcia we wniosek możesz cieszyć się uruchomionym kontem!

Cieszy fakty niepobierania żądnych opłat za zwykłe przelewy internetowe. Natomiast opłata za przelewy innego typu (np. natychmiastowe) z akceptowalnego poziomu urosła do lidera wśród konkurencji.

Jak każdy nowoczesny bank Millennium udostępnia swoim klientom aplikację mobilną, dzięki której możesz swobodnie zarządzać sowimi usługami. Sprawdzimy stan konta (również na rachunkach w innych bankach, wykonamy przelew, czy otworzymy lokatę nie wstając z fotela. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu.

Za pomocą aplikacji mobilnej kupimy też bilet komunikacji miejskiej, zapłacimy za parking, czy przejazd autostradą.

Na niekorzyść oferty przemawiają bardzo wysokie opłaty za operacje w placówkach banku. Rozumiemy, że taki cennik ma na celu zachęcić klientów do korzystania z aplikacji i bankowości online, ale opłaty nie powinny też odstraszać od samej oferty.

Dużym rozczarowaniem jest wysoka opłata za wypłaty środków z konta oszczędnościowego. Co prawda w miesiącu mamy prawo do jednej takiej operacji za darmo, ale opłata 9,90 zł za każdą kolejną to zdecydowanie za dużo. Pozostaje zatem rozważnie rozmieścić środki zaraz po wypłacie na konto bieżące oraz oszczędnościowe, aby w ciągu miesiąca nie zachodziła potrzeba sięgania po oszczędności.

Naszym zdaniem

Każda z ofert konta osobistego ma swoje plusy i minusy. Banki prześcigają się w optymalizowaniu cenników, tak aby wyjść naprzeciw potrzebom klienta. Z pełną odpowiedzialnością możemy jednak polecić Konto Millennium 360° Banku Millennium, jako rachunek nowoczesny i spełniający najnowsze standardy technologiczne. Jeśli aktywnie korzystamy z rachunku to zmiany w opłatach powinny nas ucieszyć. Jeśli jednak ma to być jedynie konto dodatkowe to w przypadku przeoczenia warunków aktywności posiadanie karty płatniczej może nas sporo kosztować.

Konto Millennium 360° z całą pewnością przypadnie do gustu poszukiwaczom nowinek dzięki nowoczesnej i rozbudowanej aplikacji mobilnej oraz podróżnikom dzięki ofercie płatności walutowych bez kosztów przewalutowania.

MOCNE STRONYSŁABE STRONY
+ bezwarunkowo darmowe konto– wysoka opłata za kartę w przypadku nie spełnienia warunku aktywności
+ świetne narzędzie do płatności w walutach obcych– wysoka opłata za przelewy natychmiastowe (brak możliwości wykupienia pakietu)
+ atrakcyjne oferty oszczędnościowe– wysokie prowizje za wypłaty z bankomatów obcych w przypadku nie spełnienia warunku aktywności
+ szybki i wygodny proces zakładania konta na selfie
+ nowoczesne rozwiązania płatnicze w aplikacji mobilnej
 
 

Złóż wniosek

Nie przegap

Komentarze (0)

Konto Millennium 360°
Konto Millennium 360°
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowy rachunek

0 zł

Utrzymanie karty

0 zł za min. 5 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu (w przypadku młodych wystarczy 1 transakcja)

 • 11 zł dla dorosłych
 • 5 zł dla osób do 26 roku życia

0-11 zł

Wypłata z bankomatów obcych

1 zł w przypadku maszyn Santander Banku Polska i Planet Cash. 5 zł u innych operatorów (0 zł za spełnienie warunku darmowej karty płatniczej)

0-5 zł

Czy premia?
 • 200 zł za otwarcie konta, logowanie do aplikacji mobilnej, zapewnienie w ciągu 14 dni od otwarcia konta min. 1000 zł wpływu i jedną płatność kartą/BLIK;
 • 200 zł za zalogowanie się do aplikacji oraz wydanie kartą/BLIK min 500 zł w każdym z 3 miesięcy ;
 • 200 zł za zapewnienie min. 1000 zł wpływów pochodzących z wynagrodzenia (powyżej 26 roku życia).

(czytaj więcej)

600 zł +6% do 100 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część