zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Recenzja Konta 360° Banku Millennium.

Recenzja Konta 360° Banku Millennium.

11 kwi 2022 Komentarze ok. 6 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej nowoczesnych kont osobistych na rynku jest Konto 360° oraz Konto 360° Student oferowane przez Bank Millenium.

Recenzja Konta 360° Banku Millennium

Recenzja Konta 360°

Konto Student, jak sama nazwa wskazuje skierowane jest młodych ludzi, którzy z dużym prawdopodobieństwem postanowili kontynuować naukę na uczelniach wyższych. Różni się od standardowego konta tym, że jego utrzymanie wraz z kartą jest bezwarunkowo bezpłatne, ale tylko dla osób do 26 roku życia. My prześwietlimy dla Was podstawowe Konto 360°.

Istnieją 3 sposoby na założenie Konta 360°

Czasy, w których za każdym razem gdy chcieliśmy wykonać jakąś zmianę, czy operację na swoim koncie musieliśmy udać się do placówki bankowej już dawno przeszły do lamusa. Dzisiaj gotówkę wpłacimy we wpłatomacie, polecenie stałe ustawimy w bankowości elektronicznej, a zwiększenie dziennych limitów ustawimy w aplikacji mobilnej. Podobnie rzecz się ma, kiedy zakładamy konto.

Poza tradycyjną wizytą w placówce Millennium przygotowało 2 procesy zdalne: złożenie wniosku online z weryfikacją tożsamości przez kuriera oraz złożenie wniosku za pomocą smartfona lub tableta z weryfikacją tożsamości za pomocą zdjęcia selfie.

My rekomendujemy skorzystanie z opcji złożenia wniosku online korzystając z urządzenia mobilnego i weryfikacji tożsamości za pomocą zdjęcia. Jest to naprawdę proste i bezpieczne! Wystarczy wypełnić formularz swoimi danymi, zrobić zdjęcie z przodu oraz z tyłu swojego dowodu osobistego, a następnie kilka zdjęć własnej twarzy. Bank zweryfikuje Twoją tożsamość dosłownie w ciągu chwili. Jeśli zaakceptujesz treść umowy konto zostanie od razu otwarty, a Ty otrzymasz wiadomość email z instrukcją do pierwszego logowania. Karta debetowa zostanie wysłana pocztą. Zalecane jest udanie się do placówki w celu dodatkowego potwierdzenia swoich danych oraz ustalenia limitów na koncie i karcie.

Korzystanie z konta oraz karty debetowej

Otwarcie Konta 360 oraz wydanie pierwszej karty bankomatowej jest oczywiście zupełnie darmowe. Inaczej rzecz się ma w kwestii utrzymania obu tych produktów. Koszt miesięczny prowadzenia konta został wyceniony przez Millennium na 8 zł, zaś utrzymanie karty do konta to koszt 7 zł miesięcznie.

Taka kalkulacja może trochę zniechęcić, ale bank proponuje tutaj bardzo łatwe warunki aktywności do spełnienia, aby być zwolnionym zarówno z opłaty za konto jak i kartę. Wystarczy, że w każdym miesiącu rozliczeniowym zapewnimy min. 1000 zł wpływów zewnętrznych na konto oraz wykonamy co najmniej 1 płatność kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę. Jeśli pobierasz pensję na konto oraz płacisz kartą w sklepie za podstawowe artykułu, to spełnienie takich warunków będzie banalnie proste 🙂

Koszty przelewów oraz korzystania z bankomatów

Zaraz po płatności kartą najczęściej używaną przez posiadacza konta bankowego usługą są przelewy internetowe. Z Kontem 360 możesz wykonać dowolną ilość, ponieważ są darmowe. Zapłacisz jedynie za transakcje typu natychmiastowego wykonane przez bankowość elektroniczną lub aplikację – 5 zł.

Wypłaty z bankomatów własnych Banku Millennium naturalnie są darmowe. Za korzystanie z maszyn należących do konkurencji oraz innych operatorów trzeba będzie zapłacić prowizję, a jej wysokość uzależniona będzie od właściciela bankomatu. W przypadku Santander Banku Polska i Planet Cash zapłacimy jedynie 1 zł prowizji, ale u innych instytucji będzie to aż 5 zł.

Kiedy będąc za granicą, ale w krajach będących członkiem EOG zechcemy wypłacić gotówkę, wówczas zapłacimy prowizję 5 zł. W krajach spoza tej strefy koszt takiej operacji obciążony będzie prowizją 2,5% od podejmowanej kwoty, ale nie mniej niż 9 zł.

Oczywiście odradzamy zlecanie podstawowych operacji „przy okienku” w oddziale banku. Cennik takich usług również zniechęca. Koszt zlecenia zwykłego przelewu międzybankowego to 7,99 zł, a pobrania wyciągu z konta 15 zł.

Mocne i słabe strony Konta 360° Banku Millennium

Na dużą pochwałę zasługuje nowoczesny sposób założenia konta i weryfikacji tożsamości za pomocą selfie. Bank Millennium w dążeniu do maksymalnego unowocześnienia swoich procesów udostępnił swoim klientom możliwość zawarcia umowy biometrycznie. Dzięki temu w niecałe 15 minut od kliknięcia we wniosek możesz cieszyć się uruchomionym kontem!

Cieszy fakty niepobierania żądnych opłat za zwykłe przelewy internetowe. Natomiast opłata za przelewy innego typu (np. natychmiastowe) jest na akceptowalnym poziomie, niewyróżniającym się spośród konkurencji.

Jak każdy nowoczesny bank Millennium udostępnia swoim klientom aplikację mobilną, dzięki której możesz swobodnie zarządzać sowimi usługami. Sprawdzisz stan konta, wykonasz przelew, czy otworzysz lokatę nie wstając z fotela. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu.

Na plus należy dodać możliwość ubezpieczenia karty wydanej do konta. Za 3,99 zł miesięcznie bank gwarantuje nam do 1000 zł zwrotu w przypadku utraty środków na karcie. W ofercie znajdziemy także ubezpieczenie od wypadków w życiu codziennym za 4,98 zł miesięcznie. Dzięki niemu możemy skorzystać z 7 interwencji rocznie w sprawach związanych ze zdrowiem, problemami IT, czy wypadkami domowymi.

Na niekorzyść oferty przemawiają bardzo wysokie opłaty za operacje w placówkach banku. Rozumiemy, że taki cennik ma na celu zachęcić klientów do korzystania z aplikacji i bankowości online, ale opłaty nie powinny też odstraszać od samej oferty.

Dużym rozczarowaniem jest wysoka opłata za wypłaty środków z konta oszczędnościowego. Co prawda w miesiącu mamy prawo do jednej takiej operacji za darmo, ale opłata 7,50 zł za każdą kolejną to zdecydowanie za dużo. Pozostaje zatem rozważnie rozmieścić środki zaraz po wypłacie na konto bieżące oraz oszczędnościowe, aby w ciągu miesiąca nie zachodziła potrzeba sięgania po oszczędności 🙂

Podsumowanie

Każda z ofert konta osobistego ma swoje plusy i minusy. Banki prześcigają się w optymalizowaniu cenników, tak aby wyjść naprzeciw potrzebom klienta. Z pełną odpowiedzialnością możemy jednak polecić Konto 360° Banku Millennium, jako rachunek nowoczesny i spełniający najnowsze standardy technologiczne.

Podstawowe opłaty

UsługaOpłataWarunki
Utrzymanie Konta 360°8 zł0 zł jeśli w miesiącu zapewnisz min. 1000 zł wpływu i wykonasz przynajmniej 1 transakcję bezgotówkową na dowolną kwotę
Utrzymanie karty VISA7 zł0 zł jeśli w miesiącu zapewnisz min. 1000 zł wpływu i wykonasz przynajmniej 1 transakcję bezgotówkową na dowolną kwotę
Przelewy internetowe zwykłe0 złnie dotyczy
Przelewy ekspresowe5 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju1 – 5 zł1 zł w przypadku maszyn Santander Banku Polska i Planet Cash. 5 zł u innych operatorów.
Wypłaty z bankomatów za granicą5 zł / 2,5%5 zł w krajach EOG. Poza tą strefą 2,5% od podejmowanej kwoty, ale nie mniej niż 9 zł.
Nie przegap

Komentarze (0)

Konto Millennium 360°
Konto Millennium 360°
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowy rachunek

0 zł

Utrzymanie karty

0 zł za min. 5 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu (w przypadku młodych wystarczy 1 transakcja)

  • 11 zł dla dorosłych
  • 5 zł dla osób do 26 roku życia

0-11 zł

Wypłata z bankomatów obcych

1 zł w przypadku maszyn Santander Banku Polska i Planet Cash. 5 zł u innych operatorów (0 zł za spełnienie warunku darmowej karty płatniczej)

0-5 zł

Czy premia?
  • 200 zł za otwarcie konta i 5 płatności kartą i logowanie do aplikacji do końca kolejnego miesiąca oraz min. 1000 zł wpływów do 14 dni od otwarcia konta;
  • 200 zł za płatności kartą, logowanie do aplikacji oraz min. 1000 zł wpływów w każdym z kolejnych 3 miesięcy;
  • 100 zł do goodie za otwarcie konta 360 Junior dla dziecka i spełnienie warunków aktywności.

(czytaj więcej)

500 zł + 8% do 300 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część
Optimized with PageSpeed Ninja