zgarnijpremie.pl » Recenzje » Konta osobiste - recenzje » Konto Przekorzystne Banku Pekao – jakie korzyści na nas czekają?

Konto Przekorzystne Banku Pekao - jakie korzyści na nas czekają?

5 kwi 2022 1 komentarz ok. 11 minut czytania 5.00 / 5 (1)
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Konto Przekorzystne Banku Pekao jest niewątpliwie jednym z wyróżniających się rachunków osobistych na rynku. Jako jedne z pierwszych kont osobistych na rynku oferowało możliwość całkowicie zdalnego założenia konta za pomocą „selfie” (w pełni zdalna weryfikacja tożsamości). Taka forma wnioskowania jest nawet premiowana nagrodą pieniężną. Dodatkowo możesz teraz założyć Konto Przekorzystne dla młodych z aplikacją PeoPay KIDS i premią pieniężną!

Konto Przekorzystne Banku Pekao – jakie korzyści oferuje?

Konto Przekorzystne Banku Pekao

Mocną stroną konta jest też oferowana do niego karta wielowalutowa Mastercard Debit FX, która spodoba się zwłaszcza osobom podróżującym za granicę. Oczywiście konto występuje również wersji dla osób do 26 roku życia (studentów), dla których konto z kartą będzie całkowicie darmowe. Poniżej dowiesz się, ile może kosztować ten rachunek standardowo.

Załóż konto za pomocą selfie nie wychodząc z domu

Pójście do placówki banku aby założyć konto osobiste staje się już rzadkością. Składanie wniosków online jest już możliwe niemal w każdym banku. Od niedawna mamy możliwość przejścia całego procesu w całości przez internet.

W przypadku Banku Pekao jest to możliwe przede wszystkim dzięki całkowicie zdalnej weryfikacji naszej tożsamości. Podczas wypełniania wniosku swoimi danymi osobowymi na pewnym etapie zostaniemy poproszeni o wykonanie zdjęć naszego dowodu osobistego, a następnie wykonanie kilku zdjęć własnej twarzy. Wystrzegajmy się „mistrzów drugiego planu”, ponieważ bank odrzuci nam taką weryfikację. Podpisanie umowy również odbywa się cyfrowo. Na końcu przyjdzie nam tylko poczekać na list z kartą do konta, do tego czasu możemy od razu po założeniu i zasileniu konta płacić aplikacją mobilną PeoPay. ?

Konto Przekorzystne dla Młodych

Zakładając Konto Przekorzystne dla siebie mamy możliwość otwarcia takiego rachunku również dla naszego dziecka! Bank Pekao przygotował właśnie specjalną ofertę dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

konto przekorzystne dla dziecka

Jeśli założymy teraz taki rachunek dziecku (wraz z Kontem Oszczędnościowym Mój Skarb, aplikacją mobilną PeoPay KIDS oraz kartą do konta) to poza kontrolą wydatków dziecka, nauczenia go odpowiedzialności za własne finanse, to bank wypłaci mu 50 zł kieszonkowego!

Możemy też nauczyć nasze dziecko zarabiać na oszczędzaniu dzięki Kontu Oszczędnościowego Mój Skarb z promocyjnym oprocentowaniem 2% do 3 000 zł.

Korzystanie z konta oraz karty debetowej

Miesięczne utrzymanie Konta Przekorzystnego, jeśli nie będziemy z niego korzystać, wyniesie 6 zł. Wystarczy jednak zapewnić w miesiącu rozliczeniowym jednorazowy wpływ na konto o wartości min. 500 zł oraz wykonać jedną transakcję kartą lub przez aplikację PeoPay na dowolną kwotę, aby rachunek był faktycznie darmowy. Jeśli nie skończyliśmy jeszcze 26 roku życia, to konto będzie darmowe bez konieczności wykazania aktywności.

Karta Wielowalutowa Debit FX

To samo dotyczy użytkowania Rewolucyjnej Karty wielowalutowej Mastercard Debit FX. Opłata miesięczna może wynieść 4 zł, ale jeśli spełnimy warunek aktywności dla darmowego konta, to za kartę również nic nie zapłacimy. Jest to niesamowita gratka zważywszy na możliwości tej karty podczas transakcji walutowych za granicą.

Jeśli płacimy w walucie, w której mamy darmowe konto w obcej walucie w EUR czy CHF, nie jest pobierana żadna prowizja za przewalutowanie transakcji, o ile mamy środki na tym koncie. Odpowiednia kwota zostaje pobrana z właściwego konta. Karta sama rozpozna walutę transakcji. Jeśli nie mamy odpowiedniej ilości pieniędzy na koncie w danej walucie, zostaną one pobrane z naszego konta złotówkowego.

W sytuacji płatności w innej walucie niż waluta rachunku, który posiadamy nasza transakcja zostanie w pierwszej kolejności przewalutowana na dolary (USD), a następnie na złotówki (PLN) po kursie Mastercard. Będzie to tzw. podwójne przewalutowanie, co jest wysoce niekorzystne.

Konto Przekorzystne Banku Pekao

Źródło: zdjęcie własne

Koszty przelewów oraz korzystania z bankomatów

Za wykonywane zwykłe przelewy internetowe zewnętrzne bank nie naliczy żadnych opłat jeśli skorzystamy z autoryzacji aplikacją mobilną PeoPay. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z przelewów natychmiastowych, to każda taka operację będzie nas kosztować, tak jak w przypadku głównej konkurencji 5 zł. Kłopotliwe mogą się okazać sms-y potwierdzające wykonywane transakcje. Dla osób, które wybiorą tą formę autoryzacji ich koszt to 0,20 zł każdorazowo. Usługa ta jest przypisana do konta automatycznie, dlatego warto z niej zrezygnować, a zamiast weryfikacji transakcji wiadomością sms wybrać weryfikację poprzez aplikację PeoPay. Możemy to zrobić w oddziale banku lub samodzielnie z poziomu konta w bankowości elektronicznej Pekao24.

Wypłaty środków, wpłaty oraz sprawdzanie salda w bankomatach własnych Pekao są rzecz jasna darmowe. Koszt wybrania gotówki z maszyn konkurencyjnych banków to każdorazowo prowizja 2,30% od podejmowanej kwoty, ale nie mniej niż 5 zł. I tutaj ciekawostka! Jeśli spełnimy w poprzednim miesiącu warunki aktywności dla darmowego konta i karty, to do dyspozycji będziemy mieli dwie zupełnie darmowe operacje wybrania gotówki z bankomatów obcych w miesiącu!

Bardzo korzystnie wypada korzystanie z bankomatów, kiedy jesteśmy za granicą. Podstawowa prowizja wynosi tyle samo, jak w przypadku bankomatów obcych w kraju. Jeśli jednak spełnimy warunek zapewnienia wpływu oraz wykonania transakcji, to wszystkie operacje wybrania gotówki będą darmowe!

Korzystanie z podstawowych usług w placówce nie jest dobrym pomysłem zważywszy na fakt pobierania wysokich prowizji. Przykładowa opłata za wpłacenie gotówki przy kasie dla kwot do 5 000 zł to 5 zł (wyższe kwoty nie podlegają opłatom), a polecenie najzwyklejszego przelewu na obcy rachunek to aż 10 zł. Korzystajmy zatem z narzędzi dostępnych w bankowości elektronicznej lub aplikacji PeoPay.

Oszczędzanie z Kontem Przekorzystnym

Każdy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z założenia służy do dwóch rzeczy: wykonywania transakcji oraz gromadzenia środków. Aby zachęcić do gromadzenia oszczędności, banki wraz z kontem bieżącym oferują konto oszczędnościowe, na którym pieniądze objęte są wyższym oprocentowaniem.

W obecnych, trudnych czasach oprocentowanie większości kont oszczędnościowych są bliskie zeru. Wyjątkiem w tej sytuacji jest oferta Banku Pekao. Jako nowy klient zakładający Konto Przekorzystne w promocji możemy skorzystać z promocyjnego oprocentowania 2% w skali roku do 20 000 zł przez 4 miesiące. Podwyższone oprocentowanie ze standardowego poziomu obecnie wynoszącego raptem 0,10% dostępne jest dla nowych i obecnych klientów. Zgodnie z definicją nowy klient nie powinien posiadać rachunku w Banku Pekao w terminie 01.01.2019 do 30.06.2020. Obecny klient skorzysta z promocyjnego oprocentowania, jeśli w tym samym okresie suma średnich miesięcznych sald na wszystkich posiadanych przez nas rachunków w Pekao nie przekraczała 50 zł.

Promocje Banku Pekao S.A.


Aktualne promocje Banku Pekao S.A.

Program poleceń Banku Pekao

Ciekawą gratką dla bardziej aktywnych i zadowolonych ze świadczonych przez Pekao usług klientów jest program poleceń tego banku. Niemal każdy funkcjonujący w Polsce bank ma swój własny program poleceń, w którym zachęca obecnych użytkowników do polecania własnych produktów wśród znajomych. Jednak to Bank Pekao oferuje najwyższą stawkę, ponieważ za jednego poleconego dostaniemy 100 zł nagrody. W sumie możemy polecić aż 15 osób, zatem do zdobycia jest nawet 1500 zł! 50 zł możemy otrzymać za polecenie Konta Przekorzystnego dla młodych.

Wystarczy, że jako posiadacze Konta Przekorzystnego zarejestrujemy się w Programie Poleceń, a nasz znajomy założy sobie konto podając w trakcie wnioskowania nasz numer telefonu. Następnie zarówno my, jak i osoba polecona musi spełnić proste warunki aktywności.

Źródło: https://www.pekao.com.pl/

Mocniejsze i słabsze strony Konta Przekorzystnego

Konto Przekorzystne jest kontem nowoczesnym. Dzięki temu mamy możliwość łatwego i bezpiecznego założenia konta z domu. Sam rachunek wyposażony jest we wszystkie możliwe obecnie technologie płatnicze, jak BLIK, płatności zbliżeniowe czy Apple Pay. Brakuje jeszcze usługi Google Pay, ale to pewnie tylko kwestia czasu jak zostanie wprowadzona. Do dyspozycji mamy nowoczesną aplikację PeoPay, dzięki której z łatwością będziemy zarządzać naszymi finansami.

Niewątpliwie mocnym punktem Konta Przekorzystnego jest Rewolucyjna karta Mastercard Debit FX. To doskonałe narzędzie płatnicze dla osób często podróżujących za granicę. Dlaczego? Ponieważ Pekao nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji bezgotówkowej kartą. Płatności w obcej walucie są przeliczane po korzystnym kursie organizacji płatniczej Mastercard. Idealne narzędzie płatnicze dla podróżników. Jedna karta do płatności krajowych i zagranicznych!

Pekao nadrabia zaległości w kwestii funkcjonalności bankowości elektronicznej. Niedawno wprowadzono nową bankowość internetową. Już po pierwszych dniach widać, że jest bardziej intuicyjna niż poprzednia wersja. Potrzeba jednak kilku tygodni obsługiwania, żeby sprawdzić, czy nie ma żadnych usterek.

Mocną zaletą konta jest aplikacja mobilna PeoPay, dzięki której samodzielnie możemy zarządzać rachunkiem. Podstawowe funkcje rozszerzone są o dodatkowe narzędzie takie jak: analiza finansowa pozwalająca kontrolować wydatki w różnych obszarach codziennego życia. Z poziomu aplikacji możemy skorzystać z innych produktów banku, jak lokaty, pożyczki, czy konta oszczędnościowe. Osoby sprawniej poruszające się w świecie finansów szybko sprawdzą najnowsze notowania giełdowe z rynku GPW, NewConnect i polskich indeksów.

Rodzice posiadający dzieci w wieku od 6 do 13 lat powinni być dodatkowo zadowoleni dzięki możliwości otwarcia Konta Przekorzystnego dla młodych. Cały pakiet dla dziecka składa się na: Konto Przekorzystne dla Młodych, rachunek oszczędnościowy Mój Skarb oraz aplikacja mobilna PeoPay Kids. Dzięki temu rozwiązaniu zarówno rodzic będzie miał kontrolę nad finansami swoich pociech, a dzieci będą mogły stawiać swoje pierwsze kroki w świecie finansów.

Bank Pekao jest bankiem wybitnie stawiającym na nowoczesne technologie, o czym świadczy możliwość logowania się do PeoPay za pomocą biometrii lub odcisku palca. Oczywiście, aby skorzystać z tych nowinek nasze smartfony również muszą wspierać takie technologie 🙂 Posiadacze ostatnich modeli iPhone na pewno skorzystają z logowania za pomocą skanu twarzy użytkownika, a klienci posiadający smartfony z czytnikiem linii papilarnych zalogują się do aplikacji i zautoryzują transakcje do 120 zł!

Na negatywną ocenę zasługuje domyślnie ustawioną autoryzację płatności za pomocą odpłatnych sms-ów. Na szczęście można tego uniknąć wybierając inny sposób akceptowania transakcji, ale trzeba o tym pamiętać zaraz po otwarciu rachunku.

Podstawowe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym wynosi 0,30% w skali roku i jest stałe bez względu na ilość zgromadzonych środków. Ciężko uznać to jednoznacznie za wadę lub zaletę, więc oceńcie sami. Jest to pewnie dobra wiadomość dla osób, którzy nie posiadają sporego kapitału, ale dla innych może okazać się zniechęcające. W innych bankach funkcjonuje stawka oprocentowania uzależniona od wysokości oszczędności. Standardowe oprocentowanie kont oszczędnościowych jest obecnie na podobnym poziomie we wszystkich bankach – czyli niskie. Z pomocą przychodzi promocyjna oferta ze wspomnianymi 2% do 20 000 zł.

Podsumowanie

Konto Przekorzystne Banku Pekao, jak większość standardowych kont dla przeciętnego Kowalskiego charakteryzuje się darmowymi przelewami zwykłymi oraz możliwością bezpłatnego utrzymania konta wraz z kartą w zamian za niezbyt wygórowane warunki aktywności. Niesamowitym jednak atutem jest wielowalutowa karta do konta, która sprawdzi się podczas niejednego wyjazdu zagranicznego. Jest to świetna alternatywa dla usług oferowanych przez słynnego Revoluta, czy zdobywającego podobną popularność Curve. Oferta wzbogacona jest o nowoczesną aplikację PeoPay oferującą wiele przydatnych narzędzi do zarządzania produktami bankowymi Pekao. W połączeniu z atrakcyjnym programem poleceń oraz promocyjnym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym możemy z czystym sumieniem polecić to konto! Nie powinna zatem dziwić wysoka pozycja Konta Przkorzystnego w naszym rankingu kont osobistych.

Złóż wniosek

Podstawowe opłaty

UsługaOpłataWarunki
Utrzymanie Konta Przekorzystnego6 zł0 zł jeśli w miesiącu zapewnisz min. 500 zł jednorazowego wpływu i wykonasz przynajmniej 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay na dowolną kwotę
Zatwierdzenie przelewu wiadomością sms0,20 zł0 zł jeśli zmienimy sposób zatwierdzania płatności z kodów SMS na autoryzację w aplikacji mobilnej PeoPay
Utrzymanie karty Mastercard Debit FX4 zł0 zł jeśli w miesiącu zapewnisz min. 500 zł jednorazowego wpływu i wykonasz przynajmniej 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay na dowolną kwotę
Przelewy internetowe zwykłe0 złnie dotyczy
Przelewy ekspresowe5 złnie dotyczy
Wypłaty z bankomatów obcych w kraju2,3% – 5 zł2 darmowe wypłaty, jeśli w miesiącu zapewnisz min. 500 zł jednorazowego wpływu i wykonasz przynajmniej 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay na dowolną kwotę
Wypłaty z bankomatów za granicą0 zł0 zł jeśli w miesiącu zapewnisz min. 500 zł jednorazowego wpływu i wykonasz przynajmniej 1 transakcję kartą lub aplikacją PeoPay na dowolną kwotę
Nie przegap

Komentarze (komentarzy: 1)

  • StareAt 6 sierpnia 2020 1

    Zakładałam konto w marcu, w jednej z pierwszych edycji promocji – w piątek otrzymałam drugą część premii. Na drobne wakacyjne wydatki jak znalazł! ;o)

Konto Przekorzystne Pekao
Konto Przekorzystne Pekao
Utrzymanie konta

0 zł

Utrzymanie karty

0 zł za wpływy jednorazowo min. 500 zł miesięcznie oraz co najmniej 1 płatność kartą lub PeoPay, Apple Pay lub Google Pay

0-4 zł

Wypłata z bankomatów obcych

2 darmowe operacje z bankomatów obcych w miesiącu i następne 2,3% od kwoty wypłaty, ale nie mniej niż 5 zł

2 darmowe operacje

Czy premia?

W każdym z 3 miesięcy po otwarciu Konta Przekorzystnego z kartą debetową wykonaj min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta.

(czytaj więcej)

200 zł + 7% do 100 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część