zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Jak uciec przed inflacją – obce waluty!

Jak uciec przed inflacją - obce waluty!

9 maj 2022 Komentarze ok. 3 minut czytania 4.00 / 5 (1)
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Jednym z najprostszych sposobów, aby zabezpieczyć swoje oszczędności w czasach szalejącej inflacji to inwestycja w silniejsze waluty. Nie jest to tak skomplikowany i kosztowny proces, jak w przypadku inwestycji w nieruchomości, kruszywa, czy nawet dzieła sztuki.

Gdzie można najszybciej zakupić wybrane waluty obce?

Tak jak większość usług finansowych również te związane z wymianą walut stają się coraz bardziej zdigitalizowane. Nie musimy już odwiedzać fizycznego kantoru, aby w nim za gotówkę lub płacąc kartą nabyć potrzebną ilość gotówki w obcej walucie. Takie rozwiązanie wciąż będzie dobre dla osób, które i tak chcą mieć schowane oszczędności w obcej walucie w przysłowiowym materacu.

Jeśli jednak zależy nam na wygodzie to takie operacje możemy wykonać w każdym banku posiadającym swój własny internetowy kantor walut. Całość transakcji zrealizujemy i opłacimy online. W tym jednak celu potrzebne będzie posiadanie konta w danym banku.

Gdzie zdeponować oszczędności w obcej walucie?

Jeśli nie zależy nam na przechowywaniu fizycznej gotówki w tajnej skrytce i jesteśmy w stanie powierzyć oszczędności bankom to inwestycja w obcą walutę będzie naprawdę łatwa, a jej koszt ograniczy się jedynie do je zakupu:

  1. Posiadając zwykłe konto osobiste w PLN w wybranym banku powinniśmy otworzyć dodatkowy rachunek w pożądanej walucie – i tutaj najważniejsza informacja: szukajmy takich ofert, w których otwarcie i prowadzenie takiego rachunku będzie darmowe!
  2. Następnie przechodzimy do internetowego kantora walut. W większości banków dostęp do niego możliwy jest z poziomu bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Podajemy, jaką ilość środków w obcej walicie chcemy zakupić lub jaką kwotę w złotówkach jesteśmy w stanie wydać. Na końcu zaakceptujemy transakcję.
  3. Środki w wybranej walucie dostępne są na osobnych subrachunku. Dostęp do nich mamy cały czas. Możemy dokonywać transakcji krajowych oraz zagranicznych, a także podpiąć posiadaną kartę płatniczą do rachunku i płacić nią bezpośrednio w wybranej walucie będą zagranicą.

Jakie waluty możemy nabyć?

Usługę polegającą na otwieraniu dodatkowych rachunków w obcych walutach posiadają obecnie niemal wszystkie banki w Polsce. Zasadniczo usługi te dostępne są w ramach promowanych szeroko kart wielowalutowych. Najczęściej spotykanymi walutami, w których rachunki te możemy otworzy to EUR, USD, GBP oraz CHF. I faktycznie historycznie są to waluty mocniejsze oraz stabilniejsze od PLN, po które Polacy często sięgają w niepewnych czasach.

Dodatkowa premia za konto osobiste w PLN

Możliwość szybkiej i łatwej inwestycji w waluty to nie jedyny atut współczesnych kont osobistych. Jeśli okaże się, że w rozumieniu banku, jesteśmy ich nowym klientem to mamy szansę na skorzystanie z aktualnych promocji kont osobistych. Dzięki temu oprócz wygodnego i atrakcyjnego narzędzia finansowego możemy zyskać dodatkowo nieco gotówki w formie premii. Najczęściej wystarczy otworzyć rachunek w danej promocji akceptując regulamin akcji oraz wyrażając zgody na kontakt marketingowy oraz spełnić wymagane warunki aktywności przez określony czas. I to na prawdę wszystko! Premia w postaci gotówki, voucherów do popularnych sklepów, lub nagrody rzeczowe trafią do nas. Ważne, aby do momentu przyznania nagrody nie wypowiadać umowy o konto osobiste ani nie rezygnować z wyrażonych wcześniej zgód marketingowych 🙂

Nie przegap

Przeczytaj też: Smartwatch – płatności zbliżeniowe dzięki zegarkowi!

Przeczytaj też: Zastrzeżenie karty, a blokada karty – czym się różnią i co powodują?


Komentarze (0)

Konto Direct
Konto Direct
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowe utrzymanie rachunku.

0 zł

Utrzymanie karty

10 zł / lub 0 zł za wykonanie transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł w miesiącu.

0-10 zł

Wypłata z bankomatów obcych

10 zł każdorazowo;

25 zł miesięcznie za pakiet darmowych wypłat gotówki w kraju i za granicą.

10 zł

Czy premia?
  • 150 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi, weryfikacją behawioralną i wydanie bezgotówkowo min. 1000 zł;
  • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta;
  • 150 zł za min. 3 transakcje BLIKIEM w internecie, zapewnienie min. 1000 zł w pływów w dowolnych 3 miesiącach i założenie Celu Oszczędnościowego, na którym odłożysz min. 300 zł.

(czytaj więcej)

500 zł + 5,5% do 200 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część