zgarnijpremie.pl » Poradniki » Przelew z konta na konto – w których promocjach się liczy?

Przelew z konta na konto - w których promocjach się liczy?

30 sty 2024 Komentarze ok. 3 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Zapewnienie wpływów na konto to obok transakcji bezgotówkowych jeden z najczęściej pojawiających się warunków aktywności w promocjach kont osobistych. Korzystając po raz pierwszy z promocji bankowej możesz mieć wątpliwości, o co właściwie chodzi w tym warunku i jak go spełnić. Podpowiadamy!

Po co banki organizują promocje kont osobistych?

Głównym założeniem promocji kont osobistych jest zachęcenie, jak największej ilości nowych klientów do skorzystania z oferty rachunku osobistego danego banku i aktywne korzystanie z niego. Aby zdobyć obiecaną premię w pełnej wysokości należy spełnić szereg warunków, w tym aktywności. Jest to nic innego, jak wypróbowanie podstawowych funkcji konta. Dlatego wśród najczęstszych aktywności wymieniane są:

  • Transakcje bezgotówkowe
  • Logowanie do aplikacji mobilnej
  • Przelewy zewnętrzne
  • Zapewnienie wpływów na konto

Aktualne promocje z warunkiem zapewnienia wpływów na konto:

KONTOPREMIAWPŁYWY
Direct ING Bank Śląski500 zł3 x 1000 zł Złóż wniosek
Otwarte na Ciebie BNP Paribas490 zł2 x 1100 zł Złóż wniosek
eKonto mBank460 zł3 x 1000 zł Złóż wniosek
Konto Santander Bank Śląska1050 zł2 x 1000 zł Złóż wniosek

Jak banki chcą, abyś spełnił warunek zapewnienia wpływów?

Banki zakładają, że otwierając konto osobiste w promocji będzie to Twój podstawowy rachunek bankowy, który będziesz wykorzystywał do wykonywania płatności oraz do gromadzenia środków. Wszelakie świadczenia, jak stypendia, renty, zapomogi no i oczywiście wynagrodzenia w dzisiejszych czasach raczej wysyłane są przelewem na konto. Jeśli numer konta otwartego w promocji podamy pracodawcy lub urzędowi to warunek zapewnienia wpływów sam będzie się spełniał przyjmując każdego miesiąca cykliczne wpłaty. Warto pamiętać, że najczęściej warunek zezwala na kilka przelewów, a nie jeden duży. W ten sposób można spełnić warunki do odebrania nagród za konto w promocji.

Jak alternatywnie spełnić warunek zapewnienia wpływów na konto?

Większość banków dosyć liberalnie podchodzi to sposobu spełnienia warunku zapewnienia wpływów na konto w promocji. Wystarczy bowiem, że będzie to zwykły przelew zewnętrzny z konta prowadzonego w innym banku. Właściciel rachunku tutaj nie ma znaczenia. Czyli jeśli posiadamy drugie konto w innym banku to wystarczy, że przelejemy w ciągu miesiąca środki na konto otwarte w promocji (pamiętajmy, aby wartość przelewu nie była niższa od minimalnej wskazanej przez regulamin promocji).

Naturalne nie są brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego uczestnika promocji, ale w ramach jednego banku. Taka transakcja byłaby przelewem wewnętrznym, a nie zasileniem środkami z zewnątrz. Czytając regulamin promocji można odnieść wrażenie, że takie przelewy pomiędzy kontami jednej osoby nie są dozwolone. Wszystko jednak wyjaśnia się czytając dokładnie słownik pojęć użytych w regulaminie (przykład ING Banku Śląskiego):

Z powyższych zapisów regulaminu mogłoby się wydawać, że przelewy pomiędzy rachunkami tej samej osoby nie będą kwalifikowane. Na szczęście słowniczek regulaminu wyjaśnia co organizator ma na myśli używając słowa „Bank”, a ma na myśli….siebie 🙂

Są wyjątki

Bardzo rzadko, ale zdarza się, że banki dokładnie precyzują, jaki rodzaj zasilenia konta będzie kwalifikował się do spełnienia tego warunku. Przykładowo jedna z promocji konta Banku Citi Handlowego wymagała, aby wpływ był wynagrodzeniem lub innym świadczeniem (np. rentowym). W regulaminie tamtej promocji bank zastrzegał sobie możliwość weryfikacji posiadacza rachunku, z którego dany przelew miał zostać zrealizowany. W takiej sytuacji o wykonanie przelewu warto poprosić znajomego lub członka rodziny. Podobną akcję promocyjną miał kiedyś Bank BNP Paribas, gdzie zaliczane były wyłącznie przelewy z innych rachunków bankowych, których posiadaczami były inne osoby. Są to za szczęście pojedyncze przypadki restrykcyjnego podejścia do spełnienia tego warunku aktywności.

W regulaminie przytoczonej promocji konta osobistego Banku BNP Paribas jest dokładnie napisane, jakie wpływy byłby brane pod uwagę spełniając warunki aktywności.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Nie przegap

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2022.

Od 01.01.2022

Warunki
  • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
  • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
  • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
  • 100 zł w Programie Poleceń;
  • 150 zł za konto dla dziecka;
  • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część