zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Pieniądze za założenie konta bankowego

Pieniądze za założenie konta bankowego

20 maj 2024 Komentarze ok. 10 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Pieniądze za założenie konta bankowego

Prezenty i pieniądze za założenie konta bankowego – rodzaje nagród

Banki chętnie nagradzają nowych klientów, aby korzystali z ich produktów bankowych, a najczęściej są to konta osobiste. Gotówka to najbardziej pożądana forma nagrody za otwarcie rachunku bankowego, ponieważ można ją wydać na dowolny cel. Często jednak można otrzymać kartę podarunkową do popularnych sieci sklepów, podwyższone oprocentowanie na lokacie bankowej, czy koncie oszczędnościowym lub nagrodę rzeczową.

Za co można uzyskać premię przy zakładaniu konta?

Aby dostać pieniądze od banku należy założyć konto osobiste w ramach promocji. Większość banków komunikuje maksymalną pulę premii możliwą do zdobycia podzieloną na kilka części. Premie pieniężne wydawane są za spełnienie poszczególnych warunków aktywności. Do najczęściej spotykanych warunków należy:

 • premia za samo założenie konta osobistego
 • premia za zapewnienie wpływów na konto
 • premia za transakcje bezgotówkowe
 • premia za logowanie do aplikacji mobilnej
 • premia za skorzystanie z kodu polecenia

Jak zarobić na założeniu konta?

Aby otrzymać nagrodę za założenie konta osobistego należy wyszukać ofertę promocyjną dla nowych klientów. Konto osobiste w promocji jest propozycją rachunku dla nowych klientów, aby przyciągnąć do danego banku, jak największą ilość nowych klientów indywidualnych.

Jeśli znajdziemy już ofertę konta osobistego, w której możemy wziąć udział (ze względu na karencję dla klientów powracających) to należy złożyć wniosek o założenie konta bankowego w sposób wskazany przez organizatora. Najczęściej premiowane są konta zakładane w sposób zdalny, czyli przez internet. Należy pamiętać, że niemal każda promocja konta osobistego wymaga wyrażenia i utrzymania przez cały okres promocji zgód marketingowych.

Po złożeniu wniosku należy jeszcze sfinalizować założenie konta. W kolejnym kroku bank musi zweryfikować naszą tożsamość, czyli potwierdzić dane z formularza z naszym dowodem tożsamości. Następnie należy zawrzeć umowę o prowadzenie konta osobistego. Można to zrobić zdalnie, w oddziale banku lub za pośrednictwem kuriera.

Metody zawierania umów o konto osobiste w promocji

Regulaminy promocji bankowych jasno precyzują metodę otwarcia konta bankowego, tak aby skutecznie skorzystać z oferty promocyjnej. Z reguły promocje dotyczą tzw. sprzedaży internetowej to znaczy należy odszukać promocyjną stronę internetową i za jej pośrednictwem zawnioskować o konto. Zwłaszcza w okresie pandemii zdalne kanały zawierania umów z bankiem zostały we wszystkich bankach mocno usprawnione. Bywają jednak również promocje, gdzie dopuszczana jest każda metoda otwarcia konta. Obecnie najczęściej spotykanymi metodami są:

 • weryfikacja tożsamości na selfie i podpisanie kodem sms – do tej metody potrzebne jest urządzenie wyposażone w aparat/kamerę, jak smartfon, laptop, czy tablet. Urządzenie to musi być podłączone do stabilnej sieci internetowej. W trakcie procesu zakładania konta należy wpisać dane osobowe, następnie wykonać zdjęcia dowodu tożsamości (przód i tył dokumentu) oraz własnej twarzy (pod kilkoma kątami). Jeśli weryfikacja tożsamości przebiegnie pomyślnie to kolejnym krokiem będzie zawarcie umowy poprzez wpisanie w formularz kodu sms, który zostanie przysłany przez bank. Dokumenty otrzymujemy na skrzynkę email, a fizyczną kartę płatniczą do konta w ciągu kliku dni roboczych zwykłym listem pocztowym.
 • weryfikacja tożsamości przez kuriera i podpisanie umowy w jego obecności – jeśli nie mamy takiej możliwości, aby zdalnie zweryfikować tożsamość i zawrzeć umowę lub zdalna weryfikacja z jakiś powodów nie powiodła się to wniosek z podanymi ręcznie danymi osobowymi wciąż można złożyć przez internet. Potwierdzenie tożsamości oraz podpisanie umowy możliwe jest po zamówieniu kuriera, który jeden egzemplarz umowy zostawi wnioskodawcy, a drugi dostarczy do banku. Karta debetowa zostanie wysłana pocztą.
 • weryfikacja tożsamości przez przelew z innego banku i podpisanie umowy zdalnie – tutaj ponownie mamy do czynienia z zawarciem umowy poprzez podanie kodu sms. Różnicą jest sposób weryfikacji wnioskodawcy, który polega na wykonaniu przelewu weryfikacyjnego na ustaloną wcześniej, zwykle w symbolicznej wysokości, kwotę. Naturalnie posiadaczem konta w innym banku oraz wnioskodawcą do otwarcia nowego konta musi być ta sama osoba.
 • weryfikacja tożsamości i podpisanie umowę w oddziale banku – jeśli wolimy tradycyjną metodę to możemy wybrać się do dowolnej placówki banku lub mniejszego stanowiska np. w centrach handlowych i osobiście złożyć wniosek, potwierdzić tożsamość z dowodem osobistym oraz podpisać umowę przy pracowniku banku. Karta płatnicza zostanie wysłana na adres podany w formularzu.

Kto może skorzystać z promocji?

Promocje kont osobistych skierowane są do tzw. nowych klientów indywidualnych za założenie konta samodzielnie lub wspólnie w sprzedaży premiowej, jak promocja bankowa często nazywana jest w regulaminach. Nowym klientom stawia się warunek karencji. To znaczy, że osoba, która była kiedyś klientem danego banku wciąż może być traktowana jako nowy klient, jeśli od zamknięcia poprzedniego rachunku bankowego upłynęło wystarczająco długo czasu. To ile czasu jest potrzebne na uniknięcie karencji opisuje regulamin każdej promocji. Przykładowo:

jeśli klient zamknął konto osobiste w danym banku 30 kwietnia 2020 roku, a regulamin wskazuje okres karencji na okres do 1 stycznia 2020 roku do 15 maja 2023 roku to nie będzie on traktowany jeszcze jako nowy klient.

Czy trzeba płacić podatek do premii?

W przypadku kont osobistych uczestnicy nie muszą odprowadzać podatku od otrzymanych premii. Taki podatek muszą odprowadzać klienci firmowi korzystający np. z promocji kont firmowych.

Klienci indywidualnie nie mają obowiązku odprowadzania podatku dochodowego za otrzymaną premię od banku bez względu na jej formę (gotówka, czy nagroda materialna).

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać premie za założenia konta?

Regulamin każdej promocji konta opisuje dokładnie, co należy zrobić, aby zdobyć obiecaną nagrodę. Zwykle każdą promocję można podzielić na dwie części:

do momentu otwarcia konta – są to wszystkie warunki formalne, jak np. posiadanie statusu nowego klienta, wyrażenie zgód marketingowych oraz otwarcie konta wraz z kartą debetową i aktywowanie tych produktów. Niektóre promocje już za tę część przewidują zdobycie niewielkiej nagrody, ale nie wszystkie. W większości ofert jest to dopiero wstęp do spełniania kluczowych warunków promocji dla zdobycia premii.

po otwarciu konta – jest to najważniejszy etap, ponieważ każda promocja konta ma na celu zachęcenie uczestnika do korzystani z niego. W tej części promocji należy wykonywać wskazane aktywności, jak zapewnianie wpływów, logowania do aplikacji mobilnej, czy płatności bezgotówkowe. W zależności od promocji premie przyznawane są w częściach za każdy miesiąc spełnionych warunków.

Jak zostać uczestnikiem promocji bankowych?

Aby skutecznie skorzystać z promocji bankowych należy złożyć wniosek np. o konto bankowe poprzez promocyjny formularz. Jeśli klient nie spełni wymogu posiadania statusu nowego klienta to wciąż będzie mógł otworzyć konto, czy wyrobić kartę kredytową, ale taki produkt nie będzie objęty promocją.

Do skorzystania z promocji wymagane jest często zaakceptowanie regulaminu promocji oraz wyrażenie i utrzymanie przez cały okres jej trwania zgód marketingowych.

O czym pamiętać korzystając z promocji bankowych?

Korzystając z promocji bankowych należy pamiętać o kilku najważniejszych rzeczach, tak aby nie stracić prawa do odebrania nagrody pieniężnej:

utrzymanie zgód marketingowych – celem promocji bankowych jest zachęcenie nowych klientów do skorzystania z oferowanych produktów bankowych. Przy okazji korzystania z konta osobistego bank chce mieć możliwość kontaktowania się z uczestnikami promocji, aby zachęcić ich do wypróbowania innych produktów finansowych. Bank najczęściej próbuje kontaktować się poprzez wiadomości email, sms oraz telefonicznie. Aby nie stracić prawa do odebrania nagród w promocji konta nie wolno wypowiadać wyrażonych wcześniej zgód do momentu odebrania ostatniej części premii.

niewypowiadanie umów – niemal w każdym regulaminie promocji znajdziemy zapis zabraniający wypowiadanie umowy o produkt objęty promocją do momentu odebrania ostatniej części premii. W przypadku kont osobistych dotyczy to zwykle oczywiście umowy o prowadzenie rachunku oraz utrzymanie karty płatniczej do konta. Wyjątkiem może być tutaj jedna z ostatnich promocji eKonta mBanku, gdzie regulamin wymagał wyrobienia karty wraz z kontem, ale nie zabraniał rezygnowania z niej przed końcem promocji. Warunek wykonywania płatności bezgotówkowych można było spełnić BLIKiem.

spełnianie warunków w terminie – niezmiernie ważnym elementem każdej promocji konta osobistego jest terminowe spełnianie wskazanych przez organizatora warunków aktywności w terminie. Zwykle za każdy miesiąc takiej aktywności uczestnik premiowany jest pewną częścią całej nagrody. Za niedopełnienie chociażby jednego z warunków w danym miesiącu traci się prawo do części tej premii. Nie oznacza to jednak możliwości spełniania kolejnych warunków w kolejnych miesiącach (jeśli zostały przewidziane). Najczęściej spotykanym niedopełnieniem jest nie zapewnienie wpływów w minimalnej określonej wysokości, czy nie wykonanie minimalnej wskazanej ilości transakcji bezgotówkowych, czy nie osiągnięcie minimalnej wartości tych operacji wskazanych przez organizatora promocji.

Premia 200 zł za założenie konta w Banku Pekao

Konto Przekorzystne banku Pekao to jedna z najpopularniejszych promocji kont osobistych. Premia pieniężna w tym przypadku nie jest największą nagrodą, a wysokie oprocentowanie przez 5 miesięcy na koncie oszczędnościowym (obecnie 7%). 200 zł w gotówce można zyskać za aktywne korzystanie z konta poprzez płatności bezgotówkowe w 3 kolejnych miesiącach.

500 zł za Konto Jakże Osobiste w promocji

Jednym z najpopularniejszych kont osobistych w promocji jest Konto Jakże Osobiste Alior Banku. Bank oferuje pieniądze za założenie konta oraz spełnianie warunków aktywności przez kilka kolejnych miesięcy. Naturalnie oferta skierowana jest do nowych klientów banku. Należy pamiętać korzystając z promocji, że za samo posiadanie konta i obsługę karty Alior Bank pobiera opłaty, który można uniknąć aktywnie korzystając z produktu.

Konto Santander w promocji Santander Banku Polska

Propozycja Santander Banku Polska znana jest z możliwości zdobycia najwyższej puli nagród w promocji konta osobistego. Konto Santander składa się z premii za założenie rachunku i aktywność, bonusu za program poleceń, zwrotu za płatności rachunków oraz często za otwarcie konta dla dziecka. Pula wszystkich nagród gotówkowych często dochodzi do 1000 zł.

Zwroty za płatności bezgotówkowe z VeloKonta VeloBanku

W promocji VeloKonta nowy klient może otrzymać nawet 600 zł premii. Część nagrody już za samo otwarcie rachunku, ale większą nagrodę można odebrać za płatności mobilne, w tym płatności telefonem (google pay, apple pay), kartą debetową lub BLIKiem przez kilka kolejnych miesięcy.

Najwięcej promocji konta osobistego w Banku BNP Paribas

Bank BNP Paribas słynie z tego, że oferuje najwięcej promocji swojego podstawowego Konta Otwartego na Ciebie. Niezmiennie również karencja w tych promocjach wynosi jedynie 12 miesięcy. Nagrodami w promocjach od BNP Paribas zazwyczaj są premie pieniężne, ale często zdarzają się vouchery do popularnych sklepów jak Empik, Decathlon, Biedronka itd., czy atrakcyjne nagrody rzeczowe.

500 zł premii za otwarcie konta w ING Banku Śląskim

Konto Direct w ING Banku Śląskim objęte jest teraz promocją, w której można zyskać aż 500 zł premii. Promocję tego popularnego konta można połączyć z promocyjnym oprocentowaniem na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, aby zwiększyć potencjalny zysk.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Millennium 360º
Konto Millennium 360º
Premia

600 zł + 6,25% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji konta osobistego Banku Millennium po 01.01.2020.

Od 01.01.2020

Warunki
 • 100 zł za otwarcie konta, logowanie do aplikacji mobilnej, zapewnienie w ciągu 14 dni od otwarcia konta min. 1000 zł wpływu i jedną płatność kartą/BLIK;
 • 200 zł za zalogowanie się do aplikacji oraz wydanie kartą/BLIK min 500 zł w każdym z 3 miesięcy ;
 • 300 zł za zapewnienie min. 1000 zł wpływów pochodzących z wynagrodzenia (powyżej 26 roku życia).

(czytaj więcej)

100 zł +200 zł +300zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część