zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Pieniądze za konto osobiste i wysoka stawka na koncie oszczędnościowym jako premia. W niektórych bankach to ostatnia chwila na bonus!

Pieniądze za konto osobiste i wysoka stawka na koncie oszczędnościowym jako premia. W niektórych bankach to ostatnia chwila na bonus!

21 gru 2023 Komentarze ok. 15 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Pieniądze za konto osobiste możemy zyskać korzystając ze specjalnej oferty objętej promocją bankową. Jest łatwy sposób na pozyskanie dodatkowych środków, a przy okazji szansa na wypróbowanie popularnych produktów bankowych.

pieniądze za konto

Jak dostać darmowe pieniądze za założenie konta?

Aby dostać pieniądze za założenie konta musimy znaleźć ofertę konta osobistego w promocji bankowej. Banki z chęcią wypłacają nagrody w gotówce w zamian za otwarcie konta osobistego oraz jeśli spełnimy wymagane regulaminem warunki otrzymania premii.

Warto pamiętać, że promocje z premią za otwarcie konta przeznaczone są dla nowych klientów banku. Zatem, aby otrzymać pieniądze za założenie konta bankowego powinniśmy poszukać ofert w bankach, w których jeszcze nie posiadaliśmy rachunków osobistych lub posiadaliśmy, ale już dawno je pozamykaliśmy.

Czym są promocje bankowe z prezentami?

Promocje bankowe z prezentami to oferty produktów bankowych, które w zamian z skorzystanie z nich oferują atrakcyjne nagrody pieniężne lub rzeczowe. Przykładowo za otwarcie konta bankowego w promocji możemy otrzymać nagrodę w gotówce, vouchery do wykorzystania w popularnych sklepach, promocyjne oprocentowanie lub nagrody rzeczowe.

Konto bankowe z prezentem

Aby otworzyć konto osobiste z prezentem należy wybrać ofertę wśród promocji bankowych, złożyć wniosek o otwarcie rachunku, zawrzeć umowę oraz aktywnie korzystać z tego konta. Do najczęściej występujących nagród za otwarcie konta należy premia w gotówce, vouchery do takich sklepów, jak Empik, Biedronka, Allegro itd. oraz nagrody rzeczowe, jak walizki turystyczne, głośniki bezprzewodowe, czy słuchawki. Do mniej oczywistych nagród, ale równie często spotykanych należy podwyższone oprocentowanie na lokatach bankowych lub kontach oszczędnościowych. Aby jednak skorzystać z takiej formy nagrody trzeba dysponować wolnymi środkami.

Kasa za rejestrację – na co zwrócić uwagę?

Jest bardzo mało promocji, które gwarantują jakieś dodatkowe profity już za samą rejestrację w akcji promocyjnej. Zwykle rejestracja w sprzedaży premiowej jest dopiero wstępem do skorzystania z promocji. Najszybsza możliwość zdobycia jakiejkolwiek nagrody już za samo skorzystanie z oferty zakłada samo zawarcie umowy o produkt objęty promocją. Dalsza część nagrody uwarunkowana jest aktywnym korzystaniem z konta, karty, czy innego produktu bankowego.

Darmowa kasa za założenie konta bankowego

Opinie mówiące o tym, że za założenie konta bankowego można otrzymać darmową kasę nie są do końca właściwe. Biorąc pod uwagę, że ewentualne nagrody otrzymamy dopiero za wykonanie szeregu aktywności może przyjąć, że jest to premia za wykonanie pewnej pracy po naszej stronie.

Z drugiej strony faktycznie można przyjąć, że jest to dodatkowa kasa, ponieważ naszą inwestycją jest przede wszystkim czas, jaki musimy poświęcić na spełnienie warunków promocji.

W jaki sposób banki organizują akcje promocyjne?

Celem banków organizujących promocje bankowe jest pozyskanie, jak największej ilości nowych klientów. Dlatego w każdym regulaminie promocji znajdziemy informację, kto dokładnie może skorzystać z danej oferty. Przykładowo nowy klient to osoba, która nie posiadała żadnego konta osobistego w danym banku począwszy od daty wskazanej w regulaminie. Jeśli nie spełnimy tego wymogu to otworzymy dane konto bankowe, ale nie będzie ono brało udziału w promocji.

Jeśli mamy ustalonego klienta, który będzie traktowany jako nowy to należy przejść do założenia konta osobistego. Zwykle banki oczekują, że podczas składania wniosku wyrazimy dobrowolne zgody marketingowe. Dzięki temu w trakcie posiadania konta bankowego pracownicy banku będą mogli kontaktować się z nami, aby zaproponować inne produkty bankowe.

Celem promocji bankowych nie jest generowanie tzw. pustych kont. Banki chcą, aby rachunki te były aktywnie używane, dlatego przyznanie poszczególnych części premii uzależnione jest od spełniania opisanych w regulaminie aktywności. Może to być:

  • zapewnienie wpływów na konto osobiste;
  • wykonanie płatności bezgotówkowych kartą debetową lub BLIK;
  • logowanie do aplikacji mobilnej banku;
  • skorzystanie z dodatkowego produktu banku (konta dla dziecka, lokaty bankowej etc.).

Jeśli wypełnimy wszystkie warunki promocji to zasadą jest, aby nie wypowiadać umowy o prowadzenie konta bankowego, utrzymanie karty debetowej, ani nie wycofywać dobrowolnych zgód marketingowych.

W skrócie promocje bankowe są tak zorganizowane, aby skorzystała z nich jak największa ilość nowych klientów oraz korzystała z produktów otwartych w ramach tych akcji jak najdłużej.

O czym pamiętać korzystając z promocji bankowych?

Korzystając z promocji bankowych należy przede wszystkim pamiętać o terminowym spełnianiu warunków aktywności. W przypadku promocji konta osobistego będą to najczęściej warunki polegające na zapewnieniu wpływów zewnętrznych na konto. Nadawca takiego przelewu nie jest istotny, ale najważniejszym jest, aby przelew był realizowany z innego banku. Jeśli wykonamy go w ramach posiadanych rachunków w jednym banku to będzie traktowany jako przelew wewnętrzny.

W przypadku warunku polegającego na wykonaniu płatności kartą debetową należy pamiętać o minimalnej ilość transakcji wskazanej w regulaminie oraz wysokości tych transakcji. Wiele banków zabezpiecza się przed nieuczciwymi klientami i stawia warunek nie anulowania tych operacji, ponieważ nie będą takowe uwzględniane.

Oczywiście po spełnieniu wszystkich warunków promocji należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie wypowiadać umowy o żaden z produktów otwartych w ramach promocji bankowej oraz nie wycofywać zgód marketingowych. Zrobienie tego będzie oznaczało brak wypłaty ostatnie części premii.

Kto może skorzystać z promocji?

Aby skorzystać z niemal wszystkich typów promocji bankowych trzeba posiadać status nowego klienta. To znaczy, że za otwarcie konta osobistego, czy innego produktu bankowego możemy zdobyć premię, jeśli nie posiadaliśmy danego produktu w tym banku w terminie wskazanym w regulaminie.

Ponadto w zapisach regulaminu możemy znaleźć takie warunki formalne jak posiadanie obywatelstwa polskiego, ukończone 18 rok życia, bycie konsumentem według rozumienia ustawy.

Warunki dostępności mogą się różnić w zależności od produktu, którego promocji dotyczy. Produkty dla firm skierowane są do przedsiębiorców, natomiast promocje karty kredytowej przeznaczone są dla osób, które pozytywnie przejdą weryfikację. Oznacza to osiąganie minimalnych dochodów, posiadanie stałego źródła tych dochodów oraz brak wpisu w bazach dłużników, jak BIK, czy KRD.

Promocje kont oszczędnościowych, czy lokat bankowych w zależności od oferty przeznaczone są dla nowych lub obecnych klientów. Jednak w przypadku produktów depozytowych kluczowym warunkiem jest, jakiego typu środki mogą zostać objęty promocyjnym oprocentowaniem. Bardziej atrakcyjne oferty mogą bowiem dotyczyć wyłącznie nowych środków. Nowe środki to nadwyżka ponad stan salda po dacie badania kont obecnego klienta. Oczywiście jeśli jesteśmy nowym klientem i dopiero otwieramy w banku nowe konto osobiste to automatycznie wszystkie środki są traktowane jako nowe.

Bonus powitalny – jak go odebrać i nie stracić?

Bonus powitalny to forma nagrody na nowego klienta za założenie konta, wyrobienie karty płatniczej lub skorzystania z innego oferty banku. Samo otwarcie konta nie zawsze gwarantuje otrzymanie bonusu. Czasem należy dodatkowo wykonać jakąś aktywność na koncie np. wykonać płatności kartą, płatności telefonem, zasilić rachunek, czy zalogować się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej.

Co zrobić w przypadku nieotrzymania nagrody?

Każda promocja bankowa przewiduje pojawienie się reklamacji ze strony uczestników. Każdy regulamin wyjaśnia dokładnie, co należy zrobić, jeśli nie otrzymamy premii, ale według naszej opinii powinniśmy się zakwalifikować do jej odebrania. Zwykle do kontaktu w takich sprawach oddelegowani są specjalni pracownicy banku, z którymi można kontaktować się przede wszystkim mailowo, a w niektórych przypadkach również telefonicznie.

Gdzie szukać ofert z bonusami?

Oferty kont bankowych w promocji najlepiej szukać w serwisach, które poświęcone są takim okazjom. Na zgarnijpremie.pl możemy znaleźć wszystkie aktualne oferty bankowe o raz podpowiedzi, jak skutecznie skorzystać z promocji.

Posiadamy również ranking promocji bankowych, gdzie można porównać aktualne oferty oraz sprawdzić nie wchodząc w szczegóły, jakie warunki otrzymania premii obowiązują w poszczególnych przypadkach.

Czy trzeba płacić podatek do premii?

W przypadku promocji produktów bankowych dla klientów indywidualnych uczestnik nie musi odprowadzać podatków od zdobytych nagród. Dotyczy to zarówno promocji konta osobistego, jak i karty kredytowej, czy produktów depozytowych, jak lokaty bankowe i konta oszczędnościowe.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku promocji produktów bankowych dla firm organizatorzy tych akcji w jasny sposób wskazują na przedsiębiorców jako osoby odpowiedzialne za rozliczenie podatku od premii.

Przykładowy zapis:

Nagroda w promocji, jest Twoim przychodem z działalności gospodarczej. Odprowadź należny podatek z tego tytułu.

Jakie produkty bankowe są oferowane w promocji?

Wśród promocji bankowych poza ofertami dotyczącymi otwarcia konta osobistego z łatwością znajdziemy inne popularne produkty bankowe jak: konta firmowe, konta oszczędnościowe, lokaty bankowe i karty kredytowe.

Do grupy najliczniej występujących promocji zaliczają się te dotyczące kont osobistych, ponieważ skierowane są do najszerszego grona odbiorców. Aby zdobyć nagrodę za założenie konta bankowego wystarczy być osobą pełnoletnią, z polskim obywatelstwem i spełnić warunek nowego klienta. Dla przykładu, aby skorzystać z promocji karty kredytowej należy pozytywnie przejść weryfikację pod kątem posiadania zdolności kredytowej. Natomiast w promocji konta firmowego warunkiem skorzystania z oferty jest prowadzenie działalności gospodarczej.

Najwięcej możemy zarobić za otwarcie konta bankowego dla firm, ale żeby zdobyć pełną pulę premii należy aktywnie korzystać z rachunku oraz skorzystać z dodatkowych produktów dla firm, jak kredyt, terminal płatniczy, czy leasing.

W którym banku znajdziemy najwięcej promocji?

Bankiem, który przoduje w ilości promocji kont osobistych jest Bank BNP Paribas. Zdarza się, że w ciągu jednego miesiąca mamy do wyboru aż 3 promocje Konta Otwartego na Ciebie. W zależności od przewidzianej nagrody lub warunków, jakie należy spełnić do ich otrzymania możemy wybrać tę promocję, z której mamy największe szanse na dodatkowy zysk.

W śród promocji kart kredytowych liderem jest Bank Citi Handlowy. Promocje karty Citi Simplicity podobnie jak Konta Otwartego na Ciebie jest w ciągu roku najwięcej. Nagrody jakich możemy się spodziewać za spełnienie warunków promocji są przeróżne. Od atrakcyjnych gadżetów jak smartfony, tablety, czy zegarki, przez vouchery do popularnych sklepów po zwroty za transakcje.

Lokaty bankowe oraz konta oszczędnościowe to produkty, które też często występują w promocjach bankowych. Największą ilość edycji promocji tych produktów w ciągu roku ma VeloBank. Oferta Lokaty na Nowe Środki oraz Elastycznego Konta Oszczędnościowego jest o tyle atrakcyjna, ponieważ nie wymagają posiadania konta osobistego w tym banku.

Jeśli chodzi o promocje kont firmowych to ich ilość jest bardzo podobna w większości banków. Bardzo atrakcyjne oferty dla przedsiębiorców posiada Alior Bank, Santander Bank Polska, Bank Millennium, Bank Pekao, czy Credit Agricole.

Czy premia za otwarcie konta jest pewna?

Premia za otwarcie konta jest zawsze pewna, o ile nie pominiemy żadnego warunku promocji. Należy pamiętać o spełnieniu warunku formalnego, czyli posiadania statusu nowego klienta, pełnoletności, polskiego obywatelstwa lub polskiego adresu zamieszkania, wyrażeniu zgód marketingowych oraz spełnienia warunków aktywności.

Istotnym jest również sposób, w jaki nastąpi otwarcie konta. Może się okazać, że regulamin jasno wskazuje taką metodę i przewiduję udział w promocji konta założone przez stronę internetową banku, ale nie w placówce stacjonarnej.

Jeśli nie pominęliśmy żadnego warunku to wypłata premii jest pewna. Zwykle następuje do końca miesiąca po miesiącu spełnienia warunku promocji.

Konto Jakże Osobiste Alior Banku w promocji

Biorąc udział w promocji podstawowego konta osobistego Alior Banku można obecnie zyskać aż 500 zł. Pierwsza część tej nagrody otrzymamy już za otwarcie konta na selfie. Kolejne części po 50 zł miesięcznie otrzymamy za aktywne korzystanie z rachunku.

Konto Jakże Osobiste nie należy do najtańszych. Samo utrzymanie rachunku podstawowego w Alior Banku to koszt 10 zł oraz 5 zł za kartę. Aby uniknąć tych opłat to w przypadku konta wystarczy zapewnić min. 1500 zł (jednorazowo) w miesiącu, a w przypadku karty wystarczy wydać min. 300 zł bezgotówkowo kartą lub Apple Pay/Google Pay.

Promocje Alior Banku

Szczegóły promocji w banku ING

Za otwarcie Konta Direct ING Banku Śląskiego możemy otrzymać do 250 zł premii w gotówce. Wystarczy otworzyć konto w promocji oraz spełnić warunki promocji, które gównie polegają na płatności kartą lub BLIKIEM oraz zapewnienie wpływów na konto w wysokości min. 1000 zł miesięcznie.

Prowadzenie Konta Direct oraz wydanie karty debetowej jest darmowe. Jednak utrzymanie tej karty zostało wycenione na 10 zł miesięcznie. Wystarczy jednak wydać bezgotówkowo min. 300 zł, aby uniknąć tej opłaty.

Promocje ING Banku Śląskiego

Jak wziąć udział w bankowej promocji Santander Bank Polska

Za założenie Konta Santander możemy potencjalnie zarobić najwięcej. Santander Bank Polska bowiem poza premią za samo konto zawsze oferuje dodatkową premię za założenie konta dla dziecka, skorzystanie z programu poleceń oraz do 300 zł zwrotu w ciągu roku za opłacanie rachunków.

Konto Santander zostało wycenione na 6 zł miesięcznie, a obsługa karty na 9 zł. Wystarczy jednak spełnić jeden warunek aktywności, aby uniknąć obu prowizji. Aktywność ta polega na wydaniu kartą lub BIKIEM min. 300 zł w miesiącu.

Promocje Santander Banku Polska

Bank Pekao – Konto osobiste

Za założenie Konta Przekorzystnego Banku Pekao w tym roku może zarobić do 200 zł premii w gotówce, ale nie to jest największym magnesem w tej promocji. Atrakcyjną nagrodą w tej ofercie jest podwyższone oprocentowanie przez 5 miesięcy na koncie oszczędnościowym bez dodatkowych warunków aktywności.

Prowadzenie tego rachunku jest bezwarunkowo darmowe. Aby uniknąć 4 zł opłaty za kartę wystarczy zapewnić w miesiącu jednorazowo min. 500 zł wpływu oraz min. 1 płatność kartą lub PeoPay/Apple Pay/Google Pay o dowolnej wartości.

Promocje Banku Pekao SA

Jak wziąć udział w bankowej promocji Banku Millennium?

Konto Millennium 360 jest jednym z popularniejszych rachunków występujących w promocji. Bank Millennium za skorzystanie z oferty i spełnienie warunków aktywności jest gotowy zapłacić nawet 500 zł w gotówce. W osobnej akcji promocyjnej możemy skorzystać z konta oszczędnościowego Profit. Podwyższone oprocentowanie jest jednak uzależnione od aktywnego korzystania z konta osobistego.

Samo utrzymanie konta jest darmowe. Posiadanie karty to miesięczny koszt na poziomie 11 zł, ale żeby go uniknąć to wystarczy min. 5 płatności kartą lub BLIKIEM.

Promocje Banku Millennium

CitiKonto od Banku Citi Handlowego

CitiKonto znajdujące się w ofercie Banku Citi Handlowego jest atrakcyjną propozycją samą w sobie. Samo utrzymanie rachunku, jak i fizycznej karty jest bezwarunkowo darmowe. Jeśli dodatkowo otworzymy to konto w promocji to możemy zyskać do kilkuset złotych dodatkowej premii.

Promocje Banku Citi Handlowego

Konto osobiste Banku BNP Paribas w wielu wariantach promocji

Jak już wspomniałem Konto Jakże Osobiste jest rachunkiem, które występuje w najliczniejszej liczbie promocji w ciągu roku. W wielu tych edycjach pierwszą część premii otrzymamy już za samo otwarcie rachunku. Otrzymanie dalszej części oczywiście uzależnione jest od spełnienia warunków aktywności.

Posiadanie tego konta jest zupełnie darmowe. Karta płatnicza została wyceniona przez Bank BNP Paribas na 7 zł miesięcznie. Koszt wyniesie 0 zł za 3 dowolne transakcje bezgotówkowe kartą, min. jednokrotne logowanie do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej wykonane w poprzednim miesiącu oraz wyrażenie i utrzymanie zgód marketingowych. Za samo wykonanie 3 transakcji zredukujemy miesięczną opłatę do 2 zł.

Promocje Banku BNP Paribas

VeloKonto z premią za płatności telefonem

W ofercie VeloBanku możemy znaleźć podstawowy rachunek osobisty w atrakcyjnej promocji z premią do 600 zł za płatności mobilne. Wystarczy otworzyć VeloKonto i aktywnie płacić kartą do konta, Blikiem lub płatnościami mobilnymi, aby otrzymywać do 100 zł zwrotu miesięcznie przez pół roku.

Utrzymanie konta jest bezwarunkowo darmowe, zaś koszt posiadania fizycznej karty to 7 zł. Możemy go uniknąć wykonując min 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu.

Promocje VeloBanku

Premia w promocji kont osobistych – podsumowanie.

Podsumowując promocje kont osobistych to najłatwiejszy sposób na dodatkowe pieniądze. Wystarczy otworzyć rachunek w sprzedaży premiowej i spełniać warunki aktywności. W przeciwieństwie do promocji innych produktów bankowych konto osobiste może założyć niemal każdy. Najważniejszym jest upewnienie, że będziemy traktowani jako nowy klient banku.

Pieniądze za założenie konta to nie jest oszustwo, jak się wiele osobom wydaje. To realna oferta banku.


Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Nie przegap

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Przekorzystne
Konto Przekorzystne
Premia

200 zł + 7% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta w Banku Pekao od 01.08.2021 do 08.01.2023.

od 01.08.2021

Warunki

W każdym z 3 miesięcy po otwarciu Konta Przekorzystnego z kartą debetową wykonaj min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta.

(czytaj więcej)

200 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część