zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Prezenty za otwarcie konta osobistego i wysoka stawka na koncie oszczędnościowym. W niektórych bankach to ostatnia chwila na bonus

Prezenty za otwarcie konta osobistego i wysoka stawka na koncie oszczędnościowym. W niektórych bankach to ostatnia chwila na bonus

28 grudnia 2023 (Aktualizacja 28.05.2024) Komentarze ok. 13 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Konto bankowe jest dzisiaj niezbędnym narzędziem w codziennym funkcjonowaniu. To nie jest tylko miejsce wpłacania i wypłacania pieniędzy, ale także często służy do uwiarygodnienia się przy logowaniu do usług innych firm. Może nie każdy o tym wie, ale banki często rozdają prezenty za otwarcie konta bankowego. I to bardzo wymierne.

prezenty za otwarcie konta

Które banki dają pieniądze za założenie konta?

Niemal wszystkie banki działające w Polsce organizują promocje kont bankowych. Nie wszystkie posiadają takie konta w stałej ofercie, ale większość proponuje dodatkowe premie gotówkowe za skorzystanie z ich kont przez cały rok.

Liderem w ilości organizowanych promocji kont osobistych w ciągu roku jest niezmiennie Bank BNP Paribas. Od stycznia do grudnia jest ich co najmniej kilkanaście. Najrzadziej można spotkać promocję podstawowego konta osobistego Banku PKO BP, ale kiedy tylko takowe się pojawiają to cieszą się wyjątkową popularnością.

Jakiego typu prezentami kuszą banki?

Rodzaje prezentów uzależnione są od konkretnej oferty oraz typu produktów bankowych, które dotyczą promocje. Przykładowo za założenie konta bankowego najczęściej można otrzymać premię w gotówce, ale są to też vouchery do wykorzystania w sieciach popularnych sklepów, czy nagrody rzeczowe.

Za otwarcie konta osobistego możemy też spodziewać się podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym lub lokacie terminowej. W przypadku innych produktów bankowych objętych promocją jednym z prezentem może być terminowe zwolnienie z opłaty np. za kartę płatniczą lub stałe np. za prowadzenie konta firmowego.

Nagrody rzeczowe

Nagrody rzeczowe, jakie można zdobyć w promocjach bankowych to najczęściej atrakcyjne gadżety. Banki nie decydują się często na taką postać premii ze względów pragmatycznych. Zdecydowanie łatwiej jest wypłacić nagrody pieniężne na rachunek uczestnika promocji niż wysłać nagrodę rzeczową. W zależności od rozmiarów taki prezent trzeba zakupić, magazynować, a następnie zrealizować wysyłkę. Oczywiście banki przy organizacji takich sprzedaży premiowych współpracują z podwykonawcami (np. firmy kurierskie czy poczta), ale taką operację trzeba bezbłędnie skoordynować.

Za zdobycie nagrody rzeczowej uczestnik będący klientem indywidualnym nie musi odprowadzać żadnego podatku. W przypadku firm każda nagroda, czy premia jest traktowana jako przychód. Dla ułatwienia w regulaminie promocji, w której przewidziana jest nagroda rzeczowa zawsze podana jest jej rynkowa wartość.

Jakie warunki należy spełnić, aby odebrać prezent za otwarcie konta bankowego?

Aby zdobyć prezenty za otwarcie konta bankowego trzeba jako nowy klient założyć dane konto wraz z wyrażonymi zgodami marketingowymi oraz spełnić wymienione w regulaminie warunki aktywności. Mało która promocja ofiaruje jakąś część premii już za samo zawarcie umowy o prowadzenie rachunku osobistego. Zwykle cała pula premii podzielona jest na kilka części i aby ją zdobyć należy spełniać wskazane warunki aktywności w kolejnych miesiącach po otwarciu konta bankowego.

Warunki otrzymania premii w przypadku promocji konta bankowego zwykle sprowadzają się do aktywnego korzystania z rachunku, czyli:

  • zapewnienia wpływów na konto we wskazanej minimalnej wysokości;
  • wykonania płatności bezgotówkowe kartą debetową;
  • logowania do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej;
  • korzystania z dodatkowych usług i produktów bankowych.

Jak spełnić warunek zapewnienia wpływów?

Bank stawiając warunek zapewnienia zewnętrznych wpływów zakłada, że założone w promocji konto osobiste będzie naszym podstawowym rachunkiem bankowym, gdzie będziemy otrzymywali wpływy z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury, alimentów, czy innych świadczeń. Nie musimy jednak od razu aktualizować u naszego pracodawcy czy urzędach numeru rachunku bankowego.

Warunek zapewnienie wpływów na konto osobiste otwarte w promocji możemy spełnić wykonując zwykły przelew internetowy z kona prowadzonego w innym banku. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy byli właścicielem obu kont, ale muszą być prowadzone przez inne banki, aby przelew był traktowany jako zewnętrzny, a nie wewnętrzny.

Na co należy uważać korzystając z promocji bankowych?

Biorąc udział w promocji bankowej dla nowych klientów można zyskać atrakcyjne prezenty za otwarcie konta bankowego lub innego produktu banku. W zależności od kategorii kategorii tego produktu warunki promocji mogą się nieco różnić, ale część zasad jest takich samych dla wszystkich.

Przede wszystkim powinniśmy się upewnić, że będziemy traktowani jako nowy klient. Na etapie składania wniosku należy zaakceptować regulamin promocji oraz wyrazić dobrowolne zgody marketingowe. Do czasu odebrania ostatniej części nagrody nie wolo nam wypowiadać zgody o żaden produkt bankowy otwarty w ramach promocji (np. konto osobiste z kartą płatniczą), ani nie wycofywać zgód na kontakt marketingowy.

Istotnym jest, aby spełniać wszystkie wymagane warunki aktywności. Pominięcie choćby jednego warunku będzie skutkowało brakiem premii za dany okres lub w całości.

Czy premia za otwarcie konta jest pewna?

Premia za otwarcie konta osobistego, firmowego lub innego produktu bankowego jest zawsze pewna o ile spełniliśmy wszystkie warunki promocji. Systemy bankowe zazwyczaj bezbłędnie sprawdzają, czy wypełniliśmy wszystkie wymagania stawiane w sprzedaży premiowej i we wskazanym terminie bank wydaje nam należne nagrody.

Oczywiście zawsze może dojść do ludzkiego błędu lub błędu technicznego. W takich przypadkach, jeśli uważamy, że prezent za udział w promocji nam się należy, ale go nie otrzymaliśmy możemy zgłosić reklamację. Każda promocja bankowa przewiduje taką sytuację i opisuję formę składania reklamacji w regulaminie promocji.

Kto może skorzystać z promocji?

Z promocji konta osobistego może skorzystać osoba pełnoletnia, rozumiana jako konsument, z obywatelstwem polskim, która dodatkowo posiada status nowego klienta. Nowy klient to osoba, która nie posiadała produktu z kategorii produktów, którego dotyczy promocja od daty wskazanej w regulaminie. Przykładowo dla promocji rachunku osobistego będą wszelkie rodzaje rachunków osobistych, w przypadku karty kredytowej wszystkie typy kart kredytowych i analogicznie w promocji konta firmowego wykluczenia dotyczą posiadaczy jakichkolwiek rachunków dla firm w danym banku.

Jeśli jednak klientem danego banku to po odczekaniu tzw. okresu karencji ponownie możemy skorzystać z oferty konta bankowego w promocji.

Czy trzeba płacić podatek do premii?

W przypadku klientów indywidualnych nie trzeba odprowadzać żadnych podatków od premii w postaci gotówki, voucherów czy prezentów w postaci nagród rzeczowych. Ten obowiązek leży po stronie organizatora promocji, czyli banku.

Jednak w przypadku promocji produktów bankowych dla firm każda nagroda bez względu na postać posiada jakąś wartość i stanowi przychód dla firmy. Zgodnie z prawem z takiego przychodu każdy przedsiębiorca ma obowiązek rozliczyć się z właściwym urzędem skarbowym.

Nagrody w promocjach bankowych – pomoc dla domowego budżetu?

prezenty za otwarcie konta

Prezenty otrzymywane za udział w promocjach bankowych to świetny sposób na wsparcie domowego budżetu. Przykładowo, jeśli planujemy jakiś niewielki wydatek, a nie chcielibyśmy obciążyć nim domowych finansów to wystarczy skorzystać z jednej lub kilku promocji bankowych.

Oczywiście taki wydatek warto zaplanować z wyprzedzeniem, ponieważ pełnych premii nie otrzymamy od razu, a są one rozłożone w czasie i uwarunkowane spełnieniem wymaganych warunków. W wyniku założenia konta osobistego w promocji można zyskać do kilkuset złotych premii. Za skorzystanie z kliku takich ofert nawet kilka tysięcy, co jest już przyzwoitą kwotą, którą można wydać na bieżące potrzeby lub przyjemności.

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku w promocji

Podstawowe konto osobiste w Alior Banku cały czas występuje w atrakcyjnej promocji bankowej. Aby otrzymać prezenty już za samo założenie konta bankowego należy przy tym wykorzystać metodę weryfikacji tożsamości na selfie. Oznacza to, że musimy otworzyć to konto osobiste zdalnie, bo jeśli udamy się do placówki to z tej części promocji niestety nie skorzystamy. Aby zdobyć kolejne części premii należy aktywnie korzystać z rachunku, czyli wykonywać w każdym miesiącu wymaganą liczbę płatności kartą do konta.

Promocje Alior Banku

Promocje w ofercie PKO Bank Polska

Najstarszy polski bank, czyli PKO Bank Polska nie posiada w swojej ofercie największej ilości promocji, ale bez trudu najdziemy takie propozycje wśród kont osobistych, firmowych, lokat bankowych, czy kont oszczędnościowych. Oczywiście premiowane jest korzystanie z karty debetowej oraz zapewnianie wpływów zewnętrznych. W przypadku rachunku firmowego jednym z prezentów jest terminowe zwolnienie z opłat za jego prowadzenie.

Promocje Banku PKO BP

Promocje bankowe w VeloBanku

VeloBank jako spadkobierca Getin Banku kontynuuje tradycję oferowania promocji produktów depozytowych w postaci lokat terminowych oraz kont oszczędnościowych. Obie oferty dotyczą wyłącznie nowych środków. Cechą charakterystyczną tych promocji jest brak wymogu posiadania konta osobistego ani spełniania dodatkowych warunków aktywności.

Natomiast za otwarcie konta indywidualnego – VeloKonta i płatności telefonem oraz transakcje kartą może otrzymać atrakcyjne zwroty po każdym miesiącu

Promocje VeloBanku.

Szczegóły promocji w ING Banku Śląskim

Zarówno konto bankowe dla młodych, czyli Mobi, jak i osób po 24 roku życia, czyli Direct możemy założyć w promocji. Aby zdobyć obiecaną nagrodę należy otworzyć konto oczywiście jako nowy klienta, a następnie przez kilka miesięcy zapewniać wpływy na konto oraz wykonywać płatności bezgotówkowe karta oraz Blikiem.

Dla oszczędnych bank przygotował propozycję podwyższonego oprocentowania na Otwartym Koncie Oszczędnościowym.

Promocje ING Banku Śląskiego

Promocyjne konto mBanku

Podstawowe eKonto osobiste w mBanku oferuje wysoką premię gotówkową wraz z podwyższonym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym Moje Cele. Aby zdobyć wszystkie prezenty za otwarcie tego rachunku należy zweryfikować tożsamość zdalnie na selfie lub eDowodem, założyć konto dla dziecka oraz aktywnie korzystać z eKonta. Oczywiście wszystko należy poprzedzić wyrażeniem dobrowolnych zgód marketingowych w momencie otwarcia konta.

Promocje mBanku

Najpopularniejsza promocja konta Banku Pekao SA

Oferta podstawowego rachunku dla klientów indywidualnych Banku Pekao SA to prawdopodobnie najpopularniejsza promocja konta minionego roku. Konta osobiste zwykle przyciągają nowych klientów atrakcyjnymi premiami gotówkowymi. W tym jednak przypadku główną nagrodą było podwyższenie oprocentowania konta oszczędnościowego przez pół roku bez konieczności wykonywania żadnych dodatkowych czynności. Klienci Banku Pekao mogli założyć konto w promocji, wpłacić oszczędności i zapomnieć o nich przez najbliższe pół roku.

Promocje Banku Pekao SA

Jak wziąć udział w bankowej promocji Santander Banku

Aby wziąć udział w promocji podstawowego rachunku osobistego Santander Banku Polska naturalnie należy być nowym klientem, który nie posiadał takiego konta we wskazanym regulaminem terminie.

Konto Santander objęte jest najprawdopodobniej najkorzystniejszą promocją podzieloną na kilka części. Oczywiście premiowane są transakcje za pomocą karty debetowej, zapewnienie wpływów na konto oraz logowanie do aplikacji mobilnej. Ponadto w stałej ofercie jest zwrot do 300 zł za płatności rachunków oraz premia za konto dla dziecka i skorzystanie z programu poleceń.

Santander Bank Polska nie ma w swojej ofercie promocyjnego konta oszczędnościowego, ale możemy skorzystać z jednej z kliku ofert lokat, na których znajdziemy promocyjne oprocentowanie.

Promocje Santander Banku Polska

Szczegóły promocji w Banku Citi Handlowym

Aby zdobyć tytułową nagrodę za otwarcie konta w Citi Handlowym należy spełnić szereg warunków aktywności. Jednak już samo otwarcie konta z wyrażonymi zgodami marketingowymi nagrodzone zostanie niewielkim prezentem. Aby zyskać więcej należy wykonać płatności kartą oraz zapewnić regularne wpływy na konto w kolejnym miesiącu.

Promocje Banku Citi Handlowego

Konto Otwarte na Ciebie Banku BNP Paribas

Bank BNP Paribas jest liderem w kwestii ilości różnorakich promocji swojego podstawowego konta osobistego. Za darmowe w prowadzenie konto można zyskać łatwe premie gotówkowe oraz karty podarunkowe do popularnych sklepów. Warunki aktywności zwykle są te same, a występują w różnych konfiguracjach. Są to płatności bezgotówkowe, wpływy na konto oraz logowania do aplikacji mobilnej. Czasami wśród aktywności może się znaleźć zwykły przelew poprzez bankowość elektroniczną.

Promocje Banku BNP Paribas

Jakie produkty bankowe są oferowane w promocji?

Promocje bankowe dotyczą większości produktów bankowych dostępnych w ofercie. Najwięcej promocyjnych ofert dotyczy jednak kont bankowych, zarówno osobistych, jak i firmowych. Promocje bankowe, w których można zyskać nagrodę za założenie konta osobistego są najchętniej wybierane, ponieważ może z nich skorzystać największa liczba osób.

Promocje rachunków dla firm to oferty, w których można zyskać najwięcej, ale oczywiście skierowane są do osób prowadzących działalność gospodarczą. Za założenie konta firmowego możemy zdobyć wysokie premie pieniężne za aktywne korzystanie z rachunku bankowego, karty płatniczej oraz bardzo często za skorzystanie z dodatkowych produktów dla firm. Mogą to być kredyty dla firm, oferty leasingowe, czy terminale płatnicze.

Promocje bankowe obejmują też produkty depozytowe, jak lokaty terminowe i konta oszczędnościowe. Założenie konta oszczędnościowego w promocji najczęściej związane jest z koniecznością posiadania konta osobistego w tym samym banku. Im oprocentowanie atrakcyjniejsze to oferta może wymagać spełnienia dodatkowych warunków aktywności, jak zapewnienie wpływów na konto, czy wykonanie płatności kartą debetową lub Blikiem. Korzystanie z lokat bankowych zwykle nie wymagają posiadania konta osobistego, ale w przypadku ofert promocyjnych również to może być warunkiem koniecznym. Ponad to w zależności od oferty mogą być one przeznaczone dla nowych lub obecnych klientów oraz dla nowych lub dowolnych środków.

Karty kredytowe w promocji bankowych cieszą się niemalejącą popularności ze względu na atrakcyjność nagród, które można w nich zdobyć. Od premii pieniężnych, przez abonamenty medyczne, karty podarunkowe, po prezenty rzeczowe (smartfony, smartwatche, tablety, głośniki bezprzewodowe itd.). Niestety nie każdy może skorzystać z promocji karty kredytowej. Aby wyrobić taką kartę płatniczą musimy pozytywnie przejść weryfikację banku, który sprawdzi naszą zdolność kredytową. Jeśli nie mamy stałego dochodu, jest on zbyt niski lub widniejemy w rejestrach dłużników to będziemy musieli obejść się smakiem w przypadku tych promocji.

Czy zarabianie na bankach jest opłacalne?

Zważywszy na to, że korzystając z promocji konta osobistego, czy innego produktu bankowego inwestujemy przede wszystkim nasz czas to oczywiście warto z takich ofert korzystać. Promocje bankowe, z których korzystamy regularnie mogą znacząco wesprzeć nasz domowy budżet. Oczywiście promocja promocji nie równa, zatem przed skorzystaniem z konkretnej warto zapoznać się z warunkami i ocenić, czy łatwo będzie nam je spełnić.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Nie przegap

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Przekorzystne
Konto Przekorzystne
Premia

200 zł + 7% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta w Banku Pekao od 01.08.2021 do 08.01.2024.

od 01.08.2021

Warunki
  • 50 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego z kartą i zgodami marketingowymi;
  • 150 zł za min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta w każdym z 3 miesięcy po otwarciu konta.

(czytaj więcej)

50 zł + 150 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część