zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Dlaczego promocje bankowe nie są dla ciebie?

Dlaczego promocje bankowe nie są dla ciebie?

15 lut 2024 Komentarze ok. 4 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Promocje bankowe są skierowane do wszystkich osób, które tylko są w stanie zawrzeć umowę o dany produkt bankowy objęty promocją. To jednak, czy skorzystasz z możliwość zdobycia dodatkowej premii za skorzystanie z konta, czy karty kredytowej zależy wyłącznie od ciebie.

Jesteś niecierpliwy

Zwykło się mówić, że cierpliwość jest cnotą. W przypadku promocji bankowych jest ona również opłacalna! Wielu czytelników zgłasza się do nas z zapytaniem, kiedy bank wypłaci im należną premię. Warto mieć zawsze na uwadze, że niemal w każdej ofercie promocyjnej banku część lub cała nagroda wypłacana jest do końca miesiąca po miesiącu, w którym spełnisz warunki promocji.

Dodatkowo w przypadku takich produktów, jak konta bankowe, karty kredytowe, a nawet promocyjne oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych bank wymaga wyrażenie zgód marketingowych. Może to być dla ciebie irytujące, jeśli otrzymujesz po kilka innych ofert bankowych w czasie trwania promocji, ale wycofanie tych zgód przed odebraniem premii spowoduje jej utracenie….

To samo dotyczy wypowiedzenia umowy o konto, czy kartę. Zawsze możesz zrezygnować z tych usług, ale zrobienie tego przed końcem promocji również poskutkuje utratą nagrody.

Nie czytasz regulaminów

Czytanie niektórych regulaminów ze względu na specyficzny i niemalże czasami prawniczy język może wyglądać jak studiowanie kodeksu. Są też banki, które przygotowują je w bardziej przystępnej formie. Mimo wszystko warto czytać regulaminy promocji, ponieważ zawierają one wszystkie ważne informacje dotyczące oferty, jak sprecyzowane warunki aktywności, jakie należy spełnić do odebrania premii. To na ich podstawach możesz w razie zastrzeżeń składać reklamacje.

Jedną z najważniejszych informacji, jaką znajdziesz w regulaminie, a może nie pojawić się na stronie promocji jest definicja „nowego klienta”. W niemal wszystkich przypadkach promocje bankowe skierowane są właśnie do klienta, który nie posiadał danego produkty w banku w określonym regulaminem czasie. Jeśli nie mając świadomości tego skorzystasz z promocji to, co prawda założysz konto, czy wyrobisz kartę kredytową, ale nie skorzystasz z możliwości otrzymania dodatkowej nagrody.

Nie lubisz zmian

Zmiany, niektórzy ich się boją, podczas gdy inni uważają je za nieodłączny element życia. Może to dotyczyć samochodu, który posiadasz od 20 lat, koloru ścian w salonie oraz oczywiście produktów bankowych, jak przykładowo konto osobiste. Oczywiście, jeśli dotychczasowy rachunek bankowy wciąż się sprawdza to nie musisz i nawet nie powinieneś/aś na siłę szukać nowego. Może jednak warto chociaż sprawdzić, co oferują inne banki, a może się okazać, że znajdziesz ofertę korzystniejszą finansowo, z większymi możliwościami, a dodatkowo możesz wzbogacić się o premię gotówkową jako nowy klient.

Zakładasz, że banki to złodzieje

Faktem jest, że banki są instytucjami finansowymi. Zarządzają one oszczędnościami wielu ludzi, a kiedy trzeba pożyczają i inwestują. Za niektóre usługi pobierają opłaty, inne są zaś bezpłatne. Nie musisz jednak z góry zakładać, że powierzając bankowi pieniądze możesz je utracić. Tym bardziej promocja bankowa jest idealnym przykładem, że to bank tobie daje zarobić w zmian za niewielki wysiłek, jaki musisz ponieść zakładając konto, czy wyrabiając kartę kredytową

Nie chcesz dodatkowej kasy

Może się dla ciebie wydawać, że wysokości premii możliwe do zdobycia za skorzystanie z promocji bankowej nie są warte tej pracy, jaką należy wykonać, aby je zdobyć. Tymczasem jedyną twoją inwestycją w tym przypadku jest czas. Czas, jaki poświęcisz na wyszukanie odpowiedniej promocji, zawarcie umowy o produkt bankowy i spełnienie warunków aktywności, jak regularne wpływy na konto, transakcje bezgotówkowe, czy logowanie do aplikacji mobilnej banki – te wszystkie czynności, które i tak wykonujesz zarządzając osobistymi finansami.

Jeśli zatem szukasz nowego konta, lokaty, czy karty kredytowej to naturalnie poza ich walorami użytkowymi zwracaj uwagę, czy za skorzystanie z nich możesz liczyć na dodatkowe profity 🙂


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku 

Nie przegap

Przeczytaj też: Ile kosztuje korzystanie z promocji bankowych?

Przeczytaj też: Jak uniknąć zajęcia rachunku bankowego?


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

950 zł +6% do 100 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2021.

Od 01.01.2021

Warunki
  • 200 zł za aktywność w maju i czerwcu;
  • 200 zł za aktywność w lipcu i sierpniu;
  • 100 zł w Programie Poleceń;
  • 150 zł za Konto dla dziecka
  • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki

(czytaj więcej)

950 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część