zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Bonusy za założenie konta bankowego w promocji

Bonusy za założenie konta bankowego w promocji

28 maja 2024 (Aktualizacja 28.05.2024) Komentarze ok. 13 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Bonusy za założenie konta

Promocje bankowe – co warto o nich wiedzieć?

Promocje bankowe zwane często sprzedażami premiowymi to specjalne oferty produktów bankowych, za które w przeciwieństwie do standardowych ofert można zdobyć atrakcyjne bonusy. Najczęściej najkorzystniejsze bonusy można zdobyć za skorzystanie z oferty:

 • konta osobistego
 • karty kredytowej
 • konta oszczędnościowego
 • lokaty bankowej
 • konta firmowego

Za założenie konta, czy innego produktu bankowego w promocji można zdobyć atrakcyjne bonusy, z których najkorzystniejszym jest premia gotówkowa. Wśród najczęściej spotykanych nagród możemy znaleźć:

 • premia w gotówce
 • karty podarunkowe do popularnych sklepów
 • zwrot za płatności
 • podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym lub lokacie terminowej
 • czasowe lub bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za produkt bankowy
 • nagrody rzeczowe

Jak ocenić i wybrać najlepsze promocje bankowe?

Najlepsze promocje bankowe muszą łączyć ze sobą dwie cechy. Po pierwsze powinny dawać możliwość zyskania, jak największej wartości nagrody, a po drugie warunki do otrzymania jej powinny być, jak najprostsze. Dodatkowo najlepiej, aby promocja oferowała darmowy rachunek, aby uczestnik poza warunkami aktywności potrzebnych do zdobycia premii nie musiał pamiętać o tych zwalniających z opłaty za konto.

Niektóre promocje oferują część premii już za samo zawarcie umowy o konto bankowe. Samo darmowe konto osobiste mogłoby być już nagrodą w promocji, ale większą część nagrody można o trzymać pod warunkiem spełnienia określonych warunków aktywności.

Po co banki robią promocje?

Banki organizują promocje bankowe, jako element kampanii marketingowej mającej na celu zachęcenie nowych klientów do skorzystania z ich oferty. Zamiast przeznaczać całe budżety na spoty reklamowe, czy reklamy w sieci oraz w przestrzeni publicznej część środków przeznaczają na nagrody. Bank wymaga przy tym spełnienia pewnych warunków formalnych, czyli posiadanie statusu nowego klienta (okres karencji podany jest dla każdej promocji indywidualnie), wyrażenia zgód marketingowych oraz zawarcia umowy o produkty bankowe wskazane w regulaminie promocji.

Celem banku jest również zachęcenie klientów do przetestowania ich produktów w promocji. Aby zachęcić uczestników do aktywnego korzystania z konta bankowego bank wymaga spełnienia prostych warunków aktywności, czyli wykonania kilku transakcji kartą, zapewnienia wpływów zewnętrznych na konto, czy logowanie do aplikacji mobilnej. Dzięki promocjom bankowym bank zyskuje nowego klienta, a uczestnik możliwość zdobycia dodatkowych pieniędzy.

Jak prosto spełnić warunki aktywności na koncie osobistym?

Aby łatwo spełnić jeden z najczęściej pojawiających się warunków aktywności w promocji konta osobistego potrzebne będą dwa konta bankowe (każde w innym banku). Banki wyjaśniając w regulaminach, co mają na myśli pod terminem zapewnienie przelewów zaznaczają jedynie, że nie będą zaliczane przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta w tym samym banku, ponieważ będą traktowane jako przelewy wewnętrzne. Jeśli środki w wymaganej wysokości będą przekazywane pomiędzy różnymi bankami, ale z rachunków tej samej osoby to taki zwykły przelew internetowy powinien zostać zaakceptowany. Wpłata gotówki nie jest traktowana jako zapewnienie wpływów zewnętrznych.

Aby spełnić warunek wykonania transakcji bezgotówkowych wystarczy pójść do dowolnego sklepu spożywczego i wykonać płatność kartą płacąc przy tym za każdy produkt osobno. Dzięki temu podczas jednej wizyty w sklepie spełnimy ten warunek za cały miesiąc.

Ile można zarobić na promocjach bankowych?

Korzystając z pojedynczej promocji konta bankowego można zarobić obecnie od 100 zł do nawet 700 zł. Wszystko zależy od danej oferty banku oraz tego, ile warunków aktywności uda nam się spełnić. Przykładowo za Konto Przekorzystne Banku Pekao SA można obecnie zarobić 200 zł premii w gotówce, ale atrakcyjniejszym bonusem w ofercie jest oprocentowanie na koncie oszczędnościowym 7% do 200 000 zł przez 5 miesięcy. Dla porównania w promocji karty kredytowej Citi Simplicity można zarobić od 600 zł do 1200 zł, ale w tym przypadku dla zdobycia pełnej puli nagród należy aktywnie korzystać z karty.

Przykładowo, jeśli wyrobimy kartę kredytową w kilku promocjach oraz skorzystamy z kilku kolejnych promocji kont bankowych można zarobić w ciągu roku nawet kilka tysięcy złotych.

Co to jest moneyback?

Moneyback to jedna z częściej występujących form bonusów za konta osobiste w promocji. Polega ona na otrzymywaniu częściowych zwrotów za płatności kartą debetową wydaną do rachunku bankowego. Zwroty dotyczy płatności bezgotówkowych w tym kartą płatniczą, płatności mobilnych, czy BLIK. Moneyback naliczany jest w wysokości kilku procent od każdej transakcji i wypłacany w kolejnym miesiącu zbiorczo.

W warunkach każdej promocji podany jest całkowity, maksymalny możliwy zwrot do uzyskania w pojedynczym miesiącu trwania promocji oraz całkowity zwrot, jaki można uzyskać podczas trwania promocji. Większość promocji bankowych, które polegają na odbieraniu zwrotów za płatności bezgotówkowe wymaga otwarcia konta osobistego wraz z kartą debetową do konta i utrzymywanie tych produktów aktywnych do momentu odebrania ostatniej części zwrotu.

Czy założenie konta bankowego w promocji jest trudne?

Aby najszybciej i najłatwiej otworzyć konto osobiste w promocji potrzebny będzie smartfon z internetem wyposażony w aparat tylni oraz przedni. Dodatkowo do poprawnego zweryfikowania tożsamości wymagany będzie dowód osobisty.

Jeśli znaleźliśmy już interesującą promocją należy za pomocą strony internetowej przejść do wypełnienia wniosku swoimi danymi. Na pewnym momencie trzeba będzie potwierdzić tożsamość poprzez wykonanie zdjęć dowodu osobistemu oraz własnej twarz. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie to na końcu zawieramy umowę podając otrzymany smsem kod. Jeśli wnioskowaliśmy o wydanie karty płatniczej to dotrze do nas pocztą w ciągu kilku dnia na adres podany w formularzu.

Cała operacja powinna trwać do kliku minut.

Warunki promocji dotyczących kart

Karta płatnicza nie jest obowiązkowym produktem bankowym, jeśli otwieramy konto osobiste poza promocją bankową. W promocjach bankowych jednak założenie konta bankowego łączy się z koniecznością wyrobienia karty płatniczej, aby spełniać nią warunki aktywności. Przy zakładaniu konta możemy napotkać też komunikat, który ostrzega, że do skutecznego dołączenia do promocji wymagane jest wyrobienie i utrzymanie karty debetowej.

Warunki aktywności dotyczące karty polegają na wykonaniu minimalnej wskazanej regulaminem ilości transakcji bezgotówkowych o dowolnej wartości transakcji lub ze wskazaniem, minimalnej łącznej wartości płatności w miesiącu. Warto zauważyć, że warunki aktywności dla kart do konta w promocji można często spełniać w inny sposób. Do płatności bezgotówkowych bank zalicza płatności mobilne BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay. Transakcje bezgotówkowe można również spełnić płacąc w sklepach stacjonarnych i internetowych kodem BLIK.

Promocje bankowe dla nowych klientów

Niemal wszystkie promocje bankowe skierowane są do nowych klientów banku, ponieważ głównym ich celem jest właśnie pozyskanie, jak największej ilości nowych osób, które skorzystają z oferty produktów bankowych. Wśród wszystkich kategorii produktów finansowych dostępnych w promocjach to właśnie konta osobiste są najłatwiejszymi i najpowszechniej dostępnymi. Przykładowo wyrobienie karty kredytowej w promocji wymaga otrzymania pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej, a to nie musi być takie łatwe. Zanim bank przyzna limit kredytowi potencjalnemu uczestnikowi takiej promocji musi mieć pewność, że będzie w stanie terminowo spłacać zadłużenia.

Nowy klient dla banku to osoba, która bierze udział w promocji konta jednocześnie nie posiadając wcześniej takiego konta od terminu wskazanego w regulaminie promocji. Przykładowo, jeśli w danym banku zamknęliśmy konto przed 1 lutego 2022 roku, a w regulaminie datą od której liczona jest karencja jest 1 stycznia 2022 roku to niestety nie będziemy jeszcze traktowani jako nowy klient, ponieważ upłynęło zbyt mało czasu.

Należy zwrócić uwagę na to, że podczas zakładania konta osobistego w aplikacji mobilnej, bakowości internetowej bank nie sprawdza naszego statusu powracającego klienta. Oznacza to, że w konsekwencji konto wraz z kartą otworzymy bez przeszkód, ale nie będziemy brali udziału w promocji. Jeśli nie mamy pewności, czy będziemy traktowani, jako nowi klienci to informację o tym, kiedy zamknęliśmy poprzednie konto osobiste w danym banku otrzymamy w placówce. Należy jednak wziąć pod uwagę, że promocje bankowe dotyczą zwykle sprzedaży elektronicznej, czyli zawnioskowanie o konto promocyjne w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej.

Czy za bonusy w promocji bankowej trzeba odprowadzać podatek?

Za konto otwarte w promocji można zdobyć nawet kilkaset złotych premii. Jednak w przypadku premii pieniężnych, czy rzeczowych za produkty bankowe dla klientów indywidualnych uczestnicy nie muszą samodzielnie odprowadzać podatków dochodowych do urzędów skarbowych. Ten obowiązek spełnia organizator promocji, a pełna wysokość bonusu komunikowana na stronie banku i w regulaminie trafia do uczestnika, który spełni warunki.

Dla porównania w promocjach skierowanych do firm, jak konta firmowe, czy karty kredytowe obowiązkiem przedsiębiorcy jest odprowadzenie stosownego podatku do właściwego urzędu skarbowego, ponieważ każde premia traktowana jest jako przychód firmy.

Jak wyszukać najlepszych promocji kont osobistych?

Aby sprawdzić najlepsze aktualne promocje bankowe warto odwiedzać ranking promocji bankowych. Dzięki takiemu zestawieniu łatwo wyszukać ofert, które dają zarobić najwięcej, mając najkrótszą karencję oraz warunki otrzymania premii są najprostsze. Aby założyć konto w promocji nie musimy przeszukiwać bankowości internetowej każdego banku osobno tylko w jednym miejscu porównać ze sobą wszystkie promocje.

O czym należy pamiętać, biorąc udział w promocji?

Korzystając z promocji bankowej, aby mieć pewność, że odbierzemy nagrodę spełniając wymagane warunki aktywności nie należy wycofywać zgód marketingowych oraz wypowiadać umów o konto oraz kartę do odebrania ostatniej części premii. Po odebraniu pełnej nagrody i zakończeniu promocji można rozwiązać umowy w jeden z dostępnych sposobów: wizyta w placówce, listownie, elektronicznie w bankowości internetowej.

Premia za eKonto do Usług w mBanku

Aby zyskać do kilkuset złotych premii za eKonto do Usług oraz wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Moje Cele należy założyć rachunek metodą na selfie. Należy przy tym wykorzystać dowód osobisty lub e-dowód. Kolejne części przyznawane są po każdym miesiącu spełniania warunków aktywności.

Kolejnym atrakcyjnym bonusem jest wysokie oprocentowanie na koncie Moje Cele. Aby jednak zyskiwać na odsetkach przez 3 miesiące to w każdym kolejnym cel oszczędnościowy trzeba zasilić kwotą min. 100 zł.

Ciekawostką jest brak prowizji za korzystanie z bankomatów obcych przy wypłacie powyżej 300 zł. W przypadku mniejszych wypłat każdorazowo opłata wynosi 2,50 zł. Kolejną cechą wyróżniającą tę promocję jest brak konieczności utrzymania karty płatniczej do końca trwania promocji. Regulamin wymaga jej wyrobienia, ale kartę otwartą w promocji można zamknąć zaraz po zawarciu umowy, a warunki aktywności spełniać płatnościami BLIK.

Nagroda za Konto 360 Banku Millennium

Promocje Konta 360 Millennium zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem. W tym roku Bank Millennium znacząco podniósł maksymalną możliwą kwotę premii do zdobycia. Premią za konto osobiste można połączyć z atrakcyjnym oprocentowaniem Konta Oszczędnościowego Profit. Jednak, aby korzystać z podwyższonego oprocentowania należy w każdym miesiącu trwania promocji aktywnie korzystać z konta osobistego poprzez wykonanie min. 5 płatności karta lub BLIKIEM o dowolnej wartości.

Najwięcej bonusów za Konto Santander

Konto osobiste Santander Banku Polska jest o tyle ciekawym rachunkiem, że poza bardzo wysoką premią do zdobycia w promocji jest świetnym narzędziem finansowym. Prowadzenie rachunku nie jest bezwarunkowo darmowe, ale chcąc wykonać przelew natychmiastowy nie zapłacimy żadnej dodatkowej prowizji bez względu na ilość takich transakcji.

Promocja Konta Santander daje możliwość zyskania najwięcej spośród wszystkich ofert kont osobistych. Jest to zazwyczaj 400 zł za aktywne korzystanie z rachunku, 150 zł za założenie takiego konta dla dziecka, 100 zł w programie poleceń oraz do 300 zł zwrotu w ciągu roku za płatności rachunków.

Gotówka i oprocentowanie za Konto Przekorzystne Banku Pekao SA

Jedną z najpopularniejszych promocji kont osobistych ostatnich lat jest oferta Konta Przekorzystnego Banku Pekao SA. W tym przypadku jednak najatrakcyjniejszym bonusem nie jest premia gotówkowa, a wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym przez 5 miesięcy. Aby skorzystać z oferty należy być naturalnie nowym klientem. W przypadku nagrody gotówkowej należy spełnić proste warunki aktywności, ale korzystanie z promocyjnego oprocentowana nie wymaga żadnych dodatkowych aktywności.

Zwrot za VeloKonto w promocji VeloBanku

Aby otrzymać pieniądze od VeloBanku za skorzystanie z promocji VeloKonta należy otworzyć rachunek oraz wykonywać płatności bezgotówkowe (kartą, mobilne lub BLIK). W każdym miesiącu można odebrać do 5% zwrotów przez pół roku. Zwroty trafiają na konto oszczędnościowe VeloSkarbona, która automatycznie otwiera się wraz z VeloKontem.

Pieniądze za otwarcie Konta Direct w ING Banku Śląskim

Konto Direct lub Konto Mobi dla osób do 26 roku życia w promocji do szansa kilkaset złotych premii oraz podwyższone oprocentowanie na Otwartym Koncie Oszczędnościowym ING Banku Śląskiego. Z kontem osobistym ING Banku Śląskiego wiąże się brak opłat za utrzymanie rachunku, ale opłat za korzystanie z pozostałych bankomatów wynoszących 10 zł każdorazowo nie unikniemy. Można ewentualnie wykupić za 25 zł miesięcznie pakiet darmowych wypłat z bankomatów obcych w kraju i za granicą.

Moneyback z Konto Za Zero Banku PKO BP

Bank PKO BP nie organizuje zbyt często promocji kont osobistych, ale za każdym razem, kiedy ogłaszana jest kolejna to cieszy się dużym zainteresowaniem. Obecnie za założenie darmowego rachunku i aktywność można zyskać do kilkuset złotych premii w formie zwrotów za płatności bezgotówkowe. Bonus ten można połączyć z atrakcyjnym oprocentowaniem na Koncie Oszczędnościowym Plus.

Premia za Konto Jakże Osobiste Alior Banku

Pierwsza część premii za Konto Jakże Osobiste w promocji wypłacana jest już za samo otwarcie rachunku metoda na selfie. Kolejne części Alior Bank wypłaci za spełnienie warunków aktywności polegających na płatnościach bezgotówkowych w kolejnych miesiącach trwania promocji.

Najwięcej promocji konta osobistego Banku BNP Paribas

Bank BNP Paribas już od dawna przyzwyczaił nas do organizowania wielu promocji konta osobistego z atrakcyjnymi bonusami. Nie jest niczym dziwnym, że w jednym czasie mogą trwać dwie, a czasami nawet trzy promocje tego samego konta osobistego. To od klienta zależy, która wersja oferty wydaje mu się atrakcyjniejsza. Oczywiście różnią się od siebie warunkami przyznawania nagród oraz samymi nagrodami. Mogą to być premie gotówkowe, karty podarunkowe do sklepów, czy inne bonusy.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2022.

Od 01.01.2022

Warunki
 • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
 • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
 • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
 • 100 zł w Programie Poleceń;
 • 150 zł za konto dla dziecka;
 • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część