zgarnijpremie.pl » Poradniki » Jak założyć konto w banku przez Internet?

Jak założyć konto w banku przez Internet?

11 mar 2024 Komentarze ok. 5 minut czytania Oceń!
Oceń:
Kamil Wojtowicz
Finanse, metaverse, gospodarka i nieruchomości to tematy, które znajdują się w gronie …
[email protected]

Podobno można żyć bez konta bankowego. Bez butów też można chodzić, ale dużo wygodniej jest mieć je na stopach, gdy wychodzisz z domu lub biegasz. Z popularnym ROR-em jest tak samo. Dzięki niemu łatwo i szybko uregulujesz rachunki, zrzucisz się BLIK-iem za wspólny posiłek ze znajomymi i zapłacisz zbliżeniowo za kawę w drodze do pracy. Sprawdźmy zatem, jak założyć konto w banku przez Internet, czyli najwygodniej jak to obecnie możliwe. Zaczynamy!

zakładanie konta w banku online

Jak założyć konto bankowe online? Przygotuj niezbędne dokumenty

Zgodnie z obowiązującymi przepisami możesz założyć konto bankowe, gdy jesteś osobą pełnoletnią i masz pełną zdolność do czynności prawnych. W kwestii dokumentacji przygotuj dowód osobisty lub paszport. Dane w nich zawarte będą potrzebne we wniosku. Ponadto bank może poprosić o dołączenie skanu dokumentu. Wystarczą zdjęcia dowodu osobistego w dobrej rozdzielczości umożliwiające odczytanie zapisanych na nim informacji.

Ponadto potrzebne będzie jeszcze kilka rzeczy, które najpewniej dobrze znasz i łatwo przywołasz je z pamięci. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że we wniosku nie pojawi się żadna literówka, zapisz na kartce lub miej pod ręką:

 • imię i nazwisko;
 • datę urodzenia;
 • PESEL;
 • adres zameldowania lub miejsce zamieszkania
 • numer, serię i datę ważności dokumentu tożsamości;
 • adres korespondencyjny;
 • adres e-mail;
 • numer telefonu.

Bank może poprosić Cię także o inne dane jak np. stan cywilny, czy przedział comiesięcznych dochodów. Często pozwala to dostosować ofertę produktową, aby lepiej odpowiadała Twoim potrzebom.

Jakie konto bankowe wybrać?

Ranking kont osobistych to warte odwiedzenia miejsce, od którego dobrze zacząć szukać. Znajdziesz tam informacje o aktualnych promocjach. Dzięki temu nie tylko możesz otworzyć konto osobiste, ale dodatkowo zgarnąć kilkaset złotych bonusu. Co więcej, banki proponują także atrakcyjne oprocentowanie lokat „na dzień dobry”. Dla Ciebie oznacza to dodatkowe wpływy na rachunek, a to miły początek współpracy. O czym jeszcze pamiętać przy poszukiwaniu konta bankowego online?

Wybierając konto internetowe, zwróć uwagę na:

 • Opłaty – warto wiedzieć, co jest darmowe, a za co trzeba będzie zapłacić. Sprawdź koszty prowadzenia rachunku, opłaty za kartę debetową, przelewy i wypłaty gotówki z bankomatów w Twoim i innym banku (bankomaty własne i obce).
 • Ocenę aplikacji mobilnej przez użytkowników – wystarczy wyszukiwarka Google i w kilka chwil dowiesz się o wadach i zaletach. Pamiętaj, że nie ma idealnych narzędzi, ale jest wiele bardzo dobrych.
 • Jakość bankowości internetowej – intuicyjna przestrzeń do zarządzania finansami ułatwia codzienne użytkowanie.
 • Dostępność bankomatów – o ile bank może zaproponować brak opłat we własnych urządzeniach, o tyle pozostałe bankomaty mogą być płatne. Jeśli często operujesz gotówką, warto wiedzieć, czy w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy możesz liczyć na darmowe wypłaty.

Jeśli chcesz założyć konto internetowe, warto sprecyzować, czego od niego oczekujesz. Gdy rzadko posługujesz się gotówką, to bankomaty będą mniej ważne. W tej sytuacji ważniejsze będą darmowe przelewy internetowe czy bezpłatne wydanie karty debetowej. Nie bez znaczenia jest też opłata miesięczna za rachunek osobisty i kartę płatniczą. Jeżeli często wykonujesz płatności online lub zbliżeniowo telefonem, to przydatne będą aplikacja mobilna Google Pay lub apka Apple Pay.

Sprawdź także: Ranking kont oszczędnościowych.

Zakładamy konto bankowe

Jak założyć konto w banku przez internet? Na stronę internetową banku dostaniesz się bezpośrednio z rankingu kont osobistych lub po wpisaniu nazwy banku w wyszukiwarce. Następnie wypełnij wniosek i prześlij go do banku. Potrzebne będą wspomniane wcześniej dane znajdujące się w dowodzie osobistym, a także inne informacje, jak PESEL czy numer dokumentu tożsamości.

W trakcie uzupełniania wniosku zaznaczasz czy ma to być rachunek wspólny, czy tylko dla jednej osoby. Ponadto zdecydujesz czy zamówisz do niego karty debetowe i jaki sposób autoryzacji transakcji preferujesz – karty z kodami, SMS-y lub autoryzację w aplikacji mobilnej.

Po personalizacji ustawień i funkcji wyślij wniosek do banku. W krótkim czasie otrzymasz na adres e-mail lub telefonicznie dalsze instrukcje dotyczące założenia konta osobistego. Zazwyczaj w takich sytuacjach możesz spodziewać się kontaktu ze strony pracownika banku. Pomoże Ci on otworzyć konto online i ustalić, w jaki sposób podpiszesz umowę z bankiem. Możesz to zrobić w oddziale banku lub za pośrednictwem kuriera. Banki dają także możliwość potwierdzenia tożsamości, prosząc nowego klienta o przelew weryfikacyjny z innego banku.

Przeczytaj także: Sprawdź 10 najciekawszych sposobów jak dorobić do pensji.

Bezpieczne otwarcie konta internetowego. O czym pamiętać?

Hakerzy, wyłudzenia i strata pieniędzy, to informacje, które co jakiś czas można napotkać w mediach. Jeżeli chcesz uniknąć niepożądanych sytuacji, to zawsze możesz wybrać się do oddziału banku. Pamiętaj jednak, że nowe technologie ułatwiają wiele spraw i mogą oszczędzić masę czasu na formalności. Co zatem warto sprawdzić, aby bezpiecznie założyć konto bankowe?

 • Upewnij się, że strona internetowa banku jest szyfrowana za pomocą specjalnego protokołu HTTPS. Bezpieczne połączenie pomiędzy serwerami uniemożliwia przechwycenie danych przez hakerów. Jeśli zauważysz w adresie strony HTTP, to nie podawaj swoich danych, ponieważ połączenie nie jest odpowiednio zabezpieczone. 
 • Duże znaczenie ma także komputer, z którego korzystasz. Jeśli jest to powszechnie dostępny sprzęt np. na uczelni lub w bibliotece, to trudno zagwarantować, że jest on wolny od wirusów. Swój sprzęt także warto przeskanować w ich poszukiwaniu, aby uniknąć wycieku danych.

Aktywacja konta może potrwać od kilku minut do kilku dni roboczych. W tym czasie dostaniesz także kartę płatniczą i „kartę zdrapkę” z kodami autoryzacyjnymi. 

Gratulacje! Udało CI się założyć konto osobiste przez Internet.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg
Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Banku Millennium 360°
Konto Banku Millennium 360°
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowy rachunek

0 zł

Utrzymanie karty

0 zł za min. 5 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu (w przypadku młodych wystarczy 1 transakcja)

 • 11 zł dla dorosłych
 • 5 zł dla osób do 26 roku życia

0-11 zł

Wypłata z bankomatów obcych

1 zł w przypadku maszyn Santander Banku Polska i Planet Cash. 5 zł u innych operatorów (0 zł za spełnienie warunku darmowej karty płatniczej)

1-5 zł

Czy premia?
 • 100 zł za otwarcie konta, logowanie do aplikacji mobilnej, zapewnienie w ciągu 14 dni od otwarcia konta min. 1000 zł wpływu i jedną płatność kartą/BLIK;
 • 200 zł za zalogowanie się do aplikacji oraz wydanie kartą/BLIK min 500 zł w każdym z 3 miesięcy ;
 • 300 zł za zapewnienie min. 1000 zł wpływów pochodzących z wynagrodzenia (powyżej 26 roku życia).

(czytaj więcej)

600 zł + 6,25% do 100 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część