zgarnijpremie.pl » Poradniki » Sprawdź 10 najciekawszych sposobów, jak dorobić do pensji

Sprawdź 10 najciekawszych sposobów, jak dorobić do pensji

28 lut 2024 Komentarze ok. 11 minut czytania Oceń!
Oceń:
Kamil Wojtowicz
Finanse, metaverse, gospodarka i nieruchomości to tematy, które znajdują się w gronie …
[email protected]

Możliwości dorobienia do pensji jest wiele. Może to być praca fizyczna dla oderwania od tej w biurze lub coś online, gdy na co dzień używasz tężyzny fizycznej w realizacji zadań. Wiele osób pozostaje także przy swojej specjalizacji, szukając tzw. fuch, czyli dodatkowej pracy. Dochody z niej na pewno będą korzystnym wsparciem dla budżetu domowego. Jak dorobić do pensji i jakich zajęć szukać? Sprawdź!

Jak dorobić do pensji

Jak dorobić do pensji? Postaw na swoje mocne strony, kompetencje i umiejętności

Pracuj z kartką i długopisem, bo w myślach łatwo wszystko pomieszać, a końcowe wnioski mogą być przez to zniekształcone. Zanim wybierzesz dodatkowe zajęcie, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Zacznij od określenia swoich kompetencji. „Co umiem?”. 

Więcej pracy w miejscu pracy

Naturalnie punktem wyjścia jest zajęcie, które aktualnie wykonujesz zarobkowo. Zastanów się, czy po godzinach chcesz zajmować się tym samym. Przeważnie to najszybszy sposób na znalezienie dodatkowego źródła dochodu. Zdarza się, że w Twojej obecnej pracy kierownictwo może zgodzić się na płatne nadgodziny i nie odda Ci w zamian dnia wolnego. W końcu potrzebujesz pieniędzy, a nie więcej wolnego, prawda? 

Praca w zawodzie po godzinach

Pracę dorywczą możesz znaleźć w zawodzie, który wykonujesz. Jeśli jesteś księgową, to być możesz dodatkowo pracować dla innej firmy po godzinach lub w weekendy. Czasami może to być doraźne zlecenie, na które poświęcisz kilka lub kilkanaście godzin w miesiącu. Z kolei innym razem znajdziesz pracę, którą będziesz regularnie wykonywać w tygodniu roboczym.

Specjaliści od wykończenia mieszkań mogą znaleźć wspomniane „fuchy”. Czasami to kwestia polecenia, a innym razem samodzielnego znalezienia klientów. Od Ciebie zależy, ile zadań jesteś w stanie zrealizować, zachowując dobrą jakość i tempo.

Sprawdź także: Jak zamknąć konto osobiste? Przydatne wskazówki.

Zarabianie na pasji

Lubisz kontakt z ludźmi, uwielbiasz pływać i czujesz się jak Robert Karaś w wodzie? Pracując jako instruktor z dziećmi lub osobami starszymi, masz przed sobą ciekawe wyzwania, które umożliwią Ci zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Skończyłaś warsztaty ceramiczne, a Twoje wyroby chwalą znajomi i trenerzy? Pomyśl o sprzedaży rękodzieła. Poza tym to bardzo odprężające i kreatywne zadanie, a to dodatkowy plus, bo pomoże Ci się oderwać od codziennych obowiązków. Alternatywnie możesz sama zacząć uczyć garncarstwa.

Zdobądź nowe kompetencje

Jeśli jesteś inżynierem automatyki współpracujący z koncernami samochodowymi, to najpewniej masz szereg kompetencji np. z zakresu fizyki, matematyki czy tworzenia i czytania projektów. W takiej sytuacji możesz poszerzyć swoje kompetencje o nowy język programowania lub programy projektowe. Postaw na to, co sprawia Ci najwięcej przyjemności i najłatwiej się tego uczysz. Naturalna chęć poznania danego zagadnienia sprawi, że skokowo będziesz nabywał nowe umiejętności.

Warto zaznaczyć, że nawet jeśli jesteś doświadczonym pracownikiem w danej branży, to zdobywając nowe kompetencje, będziesz najpewniej juniorem. To żadna ujma na honorze, a naturalny etap rozwoju osobistego i sposób weryfikacji Twojego zaangażowania i kompetencji przez rynek. 

Warto zaznaczyć, że w tym wariancie nie zawsze będziesz na początku zarabiać. Niemniej trafiona inwestycja zwróci się z nawiązką.

Nie wiem, co chcę robić i potrzebuję kasy już dziś

Sytuacje w życiu mogą sprawić, że pieniądze potrzebne są dzisiaj, a nie za pół roku, jak nauczysz się Pythona lub zasad rozliczania VAT-u w firmach. W takiej sytuacji warto wybrać którąś ze wspomnianych już ścieżek. Nie ma takiej możliwości? Nic straconego.

Zdarza się, że firmy potrzebują pracowników sezonowych np. w magazynach czy usługach kurierskich. Istnieje także możliwość, aby wybrać się „na nocki” do hipermarketu i wykładać towar na półki. Zdanie pozwoli Ci w krótkim czasie wypracować dodatkowe dochody. Czasami zaraz po skończeniu zadania.

Wykorzystaj promocje bankowe i zgarnij premię!

Którą z dróg wybierzesz?

Masz przed sobą wybór dotyczący tego, na czym chcesz dodatkowo zarabiać. Część rozwiązań to przedłużenie Twoich codziennych zajęć, a inne mogą być rozwinięciem pasji. Istnieją też takie ścieżki, które dopiero trzeba wydeptać. Zdobycie nowych kompetencji wymaga czasu. Jednak decydując się na coś, co naturalnie łączy się z Twoimi zainteresowaniami, pozwoli Ci odnotować szybsze postępy w nauce. Choć na początku na nowych umiejętnościach możesz nie zarabiać, to z czasem pomogą Ci one wypracować solidny dodatek do pensji. Może się zdarzyć, że dodatkowe zajęcie z czasem stanie się Twoją główną pracą. Kto wie, być może odnajdziesz swoją nową pasję.

Warto pamiętać, że niektóre pomysły na to, jak dorobić do pensji wymagają czasu na stworzenie możliwości zarobkowych. Nie uprzedzajmy faktów i zapraszamy do przeczytania naszej listy.

Jak dorobić do pensji? TOP 10 najciekawszych propozycji

Lista jest częściowo wynikiem analizy polecanych zajęć dodatkowych przez doradców zawodowych, a częściowo subiektywnych opinii autora. Pamiętaj, że jeśli „nic tu dla mnie nie ma” to nie oznacza, że nie ma dla Ciebie zajęcia. Po prostu nie ustawaj w poszukiwaniach. Czasami trzeba czegoś spróbować, żeby przekonać się, czy to zajęcie dla Ciebie. Jeśli nie, to nie zrażaj się i szukaj dalej. Być może to będzie coś z naszych propozycji. Zaczynamy!

Własny sklep internetowy

Orientujesz się lub jesteś w stanie zdobyć podstawową wiedzę na temat tego, jak zbudować lub po prostu kupić gotowy e-sklep? Badania Gemius podają, że w sieci kupuje już 79% polskich internautów, czyli ok. 25 milionów osób. Jeśli zamierzasz handlować popularnymi produktami, to najpewniej w krótkim czasie od uruchomienia sklepu trafią pierwsi klienci. Pamiętaj o pozycjonowaniu e-sklepu, SEO i Ads-ach, czyli reklamach w internecie. Bez tego typu działań może być ciężko się przebić.

Masz jakiś niszowy pomysł, np. „bawisz się” w produkowanie kostek do gier planszowych RPG? To może być ciekawa inicjatywa. Warto jednak zbadać popyt i konkurencję, a także ocenić koszty przed uruchomieniem biznesu.

Ważne! Założenie sklepu internetowego trwa „5 minut”, ale przygotowania wymagają więcej czasu. Tutaj potrzebna jest strategia działania i plan marketingowy. Na początku jednak w ograniczonym zakresie, w jakim mierzył się każdy przedsiębiorca zaczynający podobny biznes.

Własny sklep internetowy w modelu dropshippingu

W najprostszym ujęciu dropshipping to sprzedaż towarów, których fizycznie nie masz w firmie (na stanie). Twoje działania opierają się na współpracy z hurtowniami, które zajmują się magazynowaniem i wysyłką produktów do klienta. Poza okiełznaniem kilku rzeczy związanych np. z wyborem dostawców i platform sprzedażowych przydatne będą umiejętności marketingowe.

Większość Twoich działań skupia się właśnie na promocji oferowanych produktów. Również w tym wypadku przydaje się pozycjonowanie i działania SEO. Tych kompetencji możesz się nauczyć lub skorzystać z pomocy specjalisty. Podobnie jest z przygotowaniem opisów i tworzeniem contentu, który pomoże uplasować Twój sklep w czołówce wyników wyszukiwania. Również w tym wypadku możesz skorzystać z pomocy copywritera lub odkurzyć swoje umiejętności pisarskie i uwolnić kreatywny przekaz.

Jako pracę dodatkową możesz także potraktować sam copywriting. Tworzysz różnego typu treści od opisów produktów, aż po tworzenie merytorycznych tekstów dla różnego rodzaju firm. W tej profesji przydaje się wiedza z obszaru marketingu i tzw. lekkie pióro. Marketing firm wymaga nie tylko jakościowych publikacji, ale przyjemnych w odbiorze dla czytelnika. Zapotrzebowanie na treści może być różne w zależności od tego, czy współpracujesz z konkretną firmą, czy agencją marketingową. W związku z tym możesz zarabiać od kilkudziesięciu złotych za tekst do nawet kilkuset.

Sprawdź: Zbieram na wakacje 2024 korzystając z samych promocji bankowych!

Pozycjonowanie witryn internetowych

Specjalista SEO i copywriter to kompetencje poszukiwane na rynku. Nawet w dobie AI rynek potrzebuje osób, które mają wiedzę i umiejętności w tych obszarach. W dobie internetu i działalności gospodarczej prowadzonej online, mając specjalistyczną wiedzę o SEO i copywritingu możesz wygenerować dodatkowy zarobek, tym samym wspierając domowy budżet.

Aktywność w obszarze SEO, a nawet prowadzenie działalności gospodarczej w tym zakresie może okazać się świetnym pomysłem. Nadal może to być zajęcie określane mianem pracy dodatkowej, ale z czasem możesz zarobić dodatkowe pieniądze na tyle atrakcyjne, że zrezygnujesz z aktualnego zajęcia.

Wykorzystaj swoją wiedzę i nauczaj!

Mając specjalistyczną wiedzę w danej dziedzinie, możesz wejść na rynek korepetycji. Jest to miejsce, gdzie można całkiem szybko dorobić. Co więcej, nie musisz się nawet samodzielnie ogłaszać. Istnieją portale, na których rejestrujesz się, firma weryfikuje Twoje kompetencje, a później trafiasz na listę osób z danej dziedziny.

Możesz także samodzielnie działać online lub offline i tak samo się promować. Niektórzy rozliczają się za 60 minut a inni za godzinę lekcyjną – 45 minut. Sprawdź, jak wygląda rynek, jakie są platformy internetowe, na których można promować swoje usługi, a także jakie są stawki i stwórz konkurencyjną propozycję. 

Jak dorobić do pensji? Kobieta korzysta z e-learningu

Swoją wiedzę możesz także przekuć na e-booka lub kursy online. Wiedza z różnych obszarów jest poszukiwana zarówno przez uczniów, studentów, jak i osób pracujących. Prawdopodobnie większość informacji można znaleźć w sieci, ale nie zawsze jest to wiedza uporządkowana lub wyjaśniona w zrozumiały sposób. Masz tutaj spore pole manewru.

Ważne! Pieniądze mogą wpaść na Twoje konto bankowe już po pierwszej lekcji. W przypadku e-learningu, e-booka lub kursu online w formie wideo na zyski przyjdzie chwilę poczekać, do momentu publikacji.

Prowadzenie bloga popłaca?

Pisanie w interesujący sposób, na ciekawe dla odbiorców tematy może być opłacalne. W polskiej sieci mamy przykłady osób, dla których pisanie bloga przerodziło się w podstawowe źródło dochodu. Nawet jeśli skala Twojego działania będzie mniejsza, to istnieje sposób na monetyzację pisania. Z pomocą przychodzą afiliacja, płatne reklamy i płatne wpisy dla klientów.

Afiliacja sprawdza się także w przypadku prowadzenia kanału na YouTube czy profilu na Instagramie. W tym wypadku ważne są zasięgi, a więc grono odbiorców. Im więcej osób śledzi Twoje nagrania, rolki i wpisy, tym więcej propozycji współpracy.

Kierowanie profilem firmy za pośrednictwem mediów społecznościowych

Klikalność postów wpływa na popularność firmowego profilu i marki, pomaga budować jej wizerunek, a także sprzedawać produkty i usługi. Obecnie na rynku potrzebni są specjaliści od social mediów, którzy wiedzą, jak doprowadzić do sukcesu marki. Uprzedzamy, że nie jest to tylko wstawianie zabawnych zdjęć i emoji. Niemniej jest to ciekawa praca dorywcza, którą możesz z powodzeniem wykonywać po godzinach.

Fast food i fast dostawa

Dowóz jedzenia to popularne zajęcie, które pozwala zarobić. Najczęściej wystarczy środek lokomocji i smartfon, aby zacząć biznes. Tempo dostaw i stan produktów wpływają na Twoje oceny, a to pozwala wypracować sobie pozytywną opinię. Dzięki temu masz szansę uzyskać więcej zleceń i zyskać wyższą stawkę.

Jak dorobić do pensji? Zostań kierowcą Ubera (taxi)

W piątek i sobotę wieczorem niektórzy rozsiadają się przed ulubionym serialem lub grają w gry. Nie brakuje tych, którzy bardziej hucznie celebrują weekendy, a to oznacza potrzebę transportu w różne miejsca. Nieco spokojniej bywa w tygodniu popołudniami i wieczorami. Niemniej praca kierowcy jest na tyle elastyczna, że możesz wykonywać, gdy tylko masz na nią czas i ochotę.

Sprawdź ranking kont osobistych i zgarnij premię!

Wirtualny asystent / asystentka

Biznesy często potrzebują wsparcia w codziennych obowiązkach. Jeśli ktoś jest na początku swojej przedsiębiorczej drogi lub po prostu zasoby firmy są ograniczone, to dodatkowa para rąk do pracy bardzo się przyda. Umiesz w Excela, wiesz, jak prowadzić komunikację z klientami i jak stworzyć ofertę handlową? Jeśli tak to masz swój sposób na to, jak dorobić do pensji jako wirtualna asystentka lub asystent.

Fotograf

Zdjęcia może robić każdy, co widać po social mediach. Jednak nie każdy potrafi uchwycić moment. Jeśli znajomi chwalili Twoje zdjęcia, a w rodzinie masz opinię nadwornego fotografa, to najpewniej masz też umiejętności artystyczne. Być może warto pomyśleć o komercjalizacji swojej pasji. Częstotliwość i ilość pracy dostosujesz do swoich możliwości. Od tego zależeć też będą Twoje dochody.

Jak dorobić do pensji? Masz miliony możliwości. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Jest tak dużo obszarów zainteresowań, kompetencji i innych czynników, które wpływają na to, co możesz robić, aby dorobić do pensji, że nie sposób ich zmieścić w jednym sensownym zbiorze. Języki obce, opieka nad dziećmi, korepetycje, pieczenie ciast czy wypełnianie ankiet to sposoby na dorobienie do pensji więcej niż kilkunastu złotych. Niemniej trzeba liczyć się z tym, że stawki różnią się w zależności od tego, np. jakim językiem obcym władasz lub to jak smaczne ciasta pieczesz.

Powyższy przykład Top 10 skupił się wokół popularnych aktywności, które z możesz z powodzeniem potraktować, jako Twoje dodatkowe źródło dochodów.

Jaki sposób na dorobienie do pensji wybierasz? Niech punktem wyjścia będzie to, co potrafisz robić. Dzięki temu dodatkowa praca zarobkowa będzie przedłużeniem Twoich codziennych zajęć. Inne ścieżki mogą być bardziej wymagające, ale w dłuższej perspektywie bardzo dochodowe. Może się zdarzyć, że musisz mieć pieniądze na wczoraj. W tym zakresie także jest sporo dorywczych zajęć, które możesz wykonywać z marszu.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Nie przegap

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Banku Millennium 360°
Konto Banku Millennium 360°
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowy rachunek

0 zł

Utrzymanie karty

0 zł za min. 5 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu (w przypadku młodych wystarczy 1 transakcja)

  • 11 zł dla dorosłych
  • 5 zł dla osób do 26 roku życia

0-11 zł

Wypłata z bankomatów obcych

1 zł w przypadku maszyn Santander Banku Polska i Planet Cash. 5 zł u innych operatorów (0 zł za spełnienie warunku darmowej karty płatniczej)

1-5 zł

Czy premia?
  • 100 zł za otwarcie konta, logowanie do aplikacji mobilnej, zapewnienie w ciągu 14 dni od otwarcia konta min. 1000 zł wpływu i jedną płatność kartą/BLIK;
  • 200 zł za zalogowanie się do aplikacji oraz wydanie kartą/BLIK min 500 zł w każdym z 3 miesięcy ;
  • 300 zł za zapewnienie min. 1000 zł wpływów pochodzących z wynagrodzenia (powyżej 26 roku życia).

(czytaj więcej)

600 zł + 6% do 100 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część