zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » TOP 3 konta osobiste do płatności za granicą!

TOP 3 konta osobiste do płatności za granicą!

26 kwi 2023 Komentarze ok. 7 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Wybierasz się na wakacje za granicę i nie wiesz, jak najlepiej płacić w obcej walucie? Sprawdź ofertę 3 różnych kont bankowych wyposażonych w specjalne funkcje służce właśnie takim transakcjom! Jeśli skorzystasz z ofert objętych promocjami to dodatkowo możesz zgarnąć atrakcyjne premie pieniężne.


Złóż wniosek!

Konto Przekorzystne Banku Pekao z rewolucyjną kartą wielowalutową

Konto Przekorzystne Banku od początku było reklamowane jako doskonałe narzędzie do płatności zagranicznych. Wszystko za sprawą, jak sam bank określił rewolucyjnej karty płatniczej Mastercard Debit FX. Czym ten plastik zasłużył na miano „rewolucyjnego”? W dużym uproszczeniu chodzi o to, że dzięki jednej karcie możemy wykonywać 3 rodzaje płatności:

 • płatności krajowe, które obciążą bieżący rachunek w PLN;
 • płatności zagraniczne w walutach PLN, USD, EUR, CHF i GBP, które obciążą odpowiedni rachunek, ponieważ karta sama rozpozna walutę, w której realizowana jest transakcja;
 • płatności zagraniczne w walutach innych niż PLN, USD, EUR, CHF i GBP. Wówczas obciążany jest rachunek w PLN po wcześniejszym przewalutowaniu na dolary, a następnie na złotówki. Warto przy tym wspomnieć, że przewalutowanie następuje po kursie Mastercard, które zwyczajowo są wyjątkowo korzystne.

Jak otworzyć konto walutowe i ile kosztuje?

Posiadając podstawowe Konto Przekorzystne Banku Pekao otrzymujemy rachunek rozliczeniowy oraz oszczędnościowy. Poprzez aplikację mobilną, bankowość internetową lub w oddziale banku możemy zupełnie za darmo otworzyć rachunki walutowe w USD, EUR, CHF lub GBP. Co więcej do darmowego utrzymania tych rachunków bank nie będzie wymagał od nas żadnych aktywności. Aby transakcje walutowe z jednej karty były jeszcze możliwe musimy zasilić je środkami w danej walucie korzystając z internetowego kantora Banku Pekao.

Ile kosztuje takie narzędzie?

Karta Wielowalutowa Mastercard Debit FX w wersji najbardziej podstawowej, ale posiadającej już wspomniane możliwości to miesięczny koszt 4 zł za jej obsługę. Na szczęście łatwo możemy uniknąć tej opłaty, jeśli w miesiącu zapewnimy wpływy na konto o wartości min. 500 zł i wykonamy min. 4 transakcje bezgotówkowe na dowolną kwotę.

Będąc za granicą warto zwrócić uwagę na koszty związane z wypłatą gotówki z bankomatów obsługiwanych przez inne banki i organizacje płatnicze. Mogą się bowiem zdarzyć sytuacje, w który będziemy potrzebowali fizycznych pieniędzy w lokalnej walucie. W przypadku karty Debit FX prowizja za wypłatę gotówki wyniesie 2% wartości, ale nie mniej niż 1,50 w walucie EUR, USD i CHF oraz 1,00 w GBP. W przypadku bankomatów należących do włoskiej grupy Uni Credit prowizje za korzystanie z bankomatów nie będą pobierane.

Co jeszcze dostaniemy za Konto Przekorzystne Banku Pekao?

Jeśli skorzystamy z trwającej właśnie promocji Konta Przekorzystnego Banku Pekao to możemy zyskać dodatkowo 50 zł do wydania w Żabce i 200 zł premii w gotówce oraz na oprocentowaniu naszych oszczędności z kontem oszczędnościowym.

W tej chwili środki na nim zdeponowane objęte będą oprocentowaniem 8% do maksymalnej kwoty 100 000 zł przez 6 miesięcy!

Aby zdobyć 50 zł do Żabki wystarczy, że jako nowi klienci otworzymy konto, a kolejne 200 zł otrzymamy jeśli w każdym z kolejnych 3 miesięcy wykonamy min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta lub aplikacją PeoPay.

Samo posiadanie Konta Przekorzystnego jest bezwarunkowo darmowe. Pamiętać należy jedynie o aktywnym korzystaniu z karty płatniczej, aby bank nie obciążył nas kosztem za jej miesięczną obsługę.


Złóż wniosek!

Konto Millennium 360°  Banku Millennium

Odświeżone konto osobiste Banku Millennium nie tylko otrzymało nową nazwę – Millennium 360° , ale również nowe funkcjonalności do karty płatniczej, które mogą się okazać całkiem przydatne podczas pobytu za granicą.

Aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem przy płatnościach zagranicznych podobnie, jak w konkurencyjnych bankach wystarczy otworzyć dodatkowe rachunki w walutach USD, EUR lub GBP, których utrzymanie naturalnie jest darmowe i uruchomić w podstawowej karcie debetowej funkcję wielowalutową.

Płatności zagraniczne bez konta walutowego

Jeśli jednak nie chcemy lub nie mamy potrzeby otwierać dodatkowych rachunków i zasilać je walutą w kantorze internetowym Banku Millennium to śmiało możemy płacić tą samą kartą, a transakcje obciążą nasze konto złotówkowe.

Zaletą konta Millennium 360 jest to, że takie transakcje do wartości 1000 zł miesięcznie nie zostaną dodatkowo obciążone prowizją banku za przewalutowanie. W takim przypadku transakcja zostanie przeliczona po kursie organizacji płatniczej, która wydała kartę, więc Visa lub Mastercard.

Jeśli jednak przekroczymy 1000 zł miesięcznego limitu płatności za granicą bez prowizji banku, to wyniesie ona każdorazowo 2% od wartości transakcji. Jeśli zatem spodziewamy się, że tych transakcji może być więcej to powinniśmy rozważyć jednak uruchomienie rachunku walutowego i zasilenie go środkami w kantorze internetowym lub skorzystanie z Pakietu Walutowego. Jego miesięczny koszt to 9,90 zł, ale wówczas otrzymujemy nielimitowaną ilość transakcji bez 2% prowizji banku.

Koszty korzystania z konta oraz karty

Najnowsze konto Millenium 360 jest rachunkiem bezwarunkowo darmowym. Jedyną opłatą może być koszt utrzymania karty płatniczej, który może wynieść nawet 11 zł w przypadku osoby po 26 roku życia (poniżej tego jest to 5 zł).

Aby jednak uniknąć tego kosztu wystarczy, że wciągu miesiąca wygnamy przynajmniej 5 transakcji kartą lub BLIKiem jeśli mamy ponad 26 lat i tylko 1, jeśli jesteśmy młodsi 🙂

Dodatkowe zalety konta Millennium

W trwającej właśnie promocji konta Millennium 360, jako nowi klienci możemy zyskać nawet 400 zł premii w gotówce. Wystarczy otworzyć konto wraz ze zgodami marketingowymi oraz w miesiącu otwarcia konta, a także w każdym z kolejnych 3 miesięcy zapewnić min. 1000 zł wpływów na konto oraz wykonać min. 5 transakcji kartą do konta lub BLIKiem.

To nie wszystko, bo jeśli mamy jakieś oszczędności, na których chcielibyśmy jeszcze zyskać to możemy skorzystać z Konta Oszczędnościowego Profit, do którego potrzebne nam będzie podstawowe konto osobiste Banku Millennium. Oprocentowane na nim środki (muszą to być nowe środki) w ilości do 300 000 zł objęte będą oprocentowaniem 7,5% w skali roku przez maksymalny okres 61 dni.


Złóż wniosek!

Płatności za granicą z Kontem Jakie Chcę Santander Banku Polska

Jednym z najpopularniejszych kont osobistych jest wciąż Konto Jakie Chcę Santander Bank Polska. Jeśli zdecydujemy się na ten rachunek to również będziemy zadowoleni z możliwości płatniczych za granicą.

W popularnym „Santanderze” do głównego rachunku w PLN możemy otworzyć rachunki w 4 popularnych walutach obcych: USD, EUR, GBP oraz CHF. Aby płacić za granicą bez jakichkolwiek kosztów przewalutowania musimy zasilić rachunek wybraną walutą np. korzystając z kantora internetowego Santander Banku Polska.

Koszty korzystania z Konta Jakie Chcę

Posiadanie Konta Jakie Chcę Santander Banku Polska nie jest darmowe. Jednak, aby uniknąć miesięcznej opłaty 6 zł za rachunek oraz za obsługę karty płatniczej wynoszącej 8 zł wystarczy w ciągu miesiąca wykonać przynajmniej 1 transakcję kartą lub BLIKiem oraz zapewnić łączne wpływy na konto o wartości min. 500 zł.

Co jeszcze możemy zyskać?

Konto Jakie Chcę często występuje w atrakcyjnej promocji. W najnowszej promocji mamy szansę na zdobycie nawet 400 zł za skorzystanie z konta oraz 80 zł za jego polecenie.

Aby zdobyć 300 zł w gotówce należy otworzyć rachunek ze zgodami marketingowymi oraz w każdym z kolejnych 3 miesięcy spełniać warunki aktywności.

100 zł w postaci bonu Sodexo dostaniemy za jako specjalny bonus za spełnienie wszystkich przewidzianych warunków aktywności.

Atrakcyjna oferta dla oszczędności

Obecnie większość promocji składa się z premii gotówkowej oraz z atrakcyjnej oferty oszczędnościowej. Santander Bank Polska nie jest tutaj wyjątkiem. Zakładając konto w promocji możemy skorzystać z Konta Oszczędnościowego z oprocentowaniem 8% do 100 000 zł oraz Lokaty Mobilnej oprocentowanej na 7% w skali roku do 20 000 zł przez 4 miesiące.


Finanse za granicą

Zarządzanie finansami podczas zagranicznych podróży jeszcze nigdy wcześniej nie było tak łatwe i tanie. Jak widzimy mamy kilka możliwości na ułatwienia sobie życia podczas zagranicznych wakacji, czy wyjazdów służbowych. Posiadanie gotówki w obcej walucie nie jest już wymogiem podczas każdego wyjazdu.

Warto skorzystać też skorzystać z ofert, które oprócz przydatnych rozwiązań płatniczych oferują nam dodatkowe profity, jak premie za konto, czy podwyższone oprocentowanie na produktach oszczędnościowych.

Nie przegap

Przeczytaj też: Płatność kartą za granicą krok po kroku. Jakie rozwiązanie jest najlepsze?

Przeczytaj też: Jak wpłacać pieniądze na konto?


Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Utrzymanie konta
 • 6 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
 • 0 zł w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu

0-6 zł

Utrzymanie karty
 • 9 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
 • 0 zł w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu

0-9 zł

Wypłata z bankomatów obcych
 • 3 zł prowizji w przypadku osób powyżej 26 roku życia
 • osoby poniżej 26 roku życia wszystkie krajowe bankomaty darmowe

0-3 zł

Czy premia?
 • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
 • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
 • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
 • 100 zł w Programie Poleceń;
 • 150 zł za konto dla dziecka;
 • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część