zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Konto walutowe na majówkę – bez opłat za przewalutowania!

Konto walutowe na majówkę - bez opłat za przewalutowania!

26 kwi 2023 Komentarze ok. 3 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Konto walutowe na majówkę to świetne rozwiązanie płatnicze, jeśli wybieramy się za granicę. Co najważniejsze konto bankowe z rachunkiem walutowym założymy w ciągu kilku dni, więc jeszcze powinniśmy zdążyć przed planowanym wyjazdem.

Kiedy konto walutowe może się przydać?

Konto walutowe zwane również rachunkiem walutowym to dodatkowy rachunek w obecj walucie, który możemy otworzyć w ramach posiadanego konta osobistego w jednym z banków. Najczęściej prowadzenie rachunków walutowych w podstawowych walutach EUR, USD, CHF i GBP prowadzone jest bezwarunkowo za darmo.

Co zyskujemy z kontem walutowym?

Posiadając konto walutowe nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z prowizją banku za przewalutowanie. Wybierając się za granicę wyłącznie z kontem w PLN oczywiście też możemy płacić kartą do tego konta, ale należy do tego doliczyć koszty przewalutowania oraz prowizji banku za to przewalutowanie. Jeśli mamy konto walutowe to przy transakcjach za granicą środki będą pobierane bezpośrednio z tego konta.

Czym są kantory internetowe w bankach?

Kantor Internetowy w banku to usługa, które pozwala na samodzielną wymianę waluty. Zwykle pojawia się w bankowości interentowej oraz aplikacji mobilnej wraz z otwarcie rachunku w obcej walucie. W takim kantorze możemy kupować oraz sprzedawać walutę. Korzystanie z tej usługi ma taką zaletę, że środki pozyskane w ten sposób od razu trafiają na rachunek walutowy i są gotowe do użycia.

Czym jest tzw. karta wielowalutowa?

Karta wielowalutowa to tak na prawdę zwykła karta płatnicza wydawana do każdego konta osobistego w PLN. Taka karta staje się wielowalutową, jeśli mamy otwarte dodatkowe rachunki w obcych walutach. Wówczas podczas płatności za granicą rozpoznaje ona walutę transakcji i pobiera środki z odpowiedniego rachunku.

Jak założyć konto walutowe, aby zdążyć przed wyjazdem?

Konto walutowe możemy założyć najszybciej w banku, w którym posiadamy podstawowe konto osobiste w PLN (o ile nasz bank posiada taką usługę). Możemy też rozważyć założenie nowego konta osobistego, aby następnie otworzyć rachunek w obcej walucie. W tym przypadku możemy zyskać więcej, bo możemy wybrać konto osobiste w promocji i za spełnienie prostych warunków aktywności zgarnąć atrakcyjne premie pieniężne lub vouchery na zakupy w popularnych sklepach.

1. Jeśli mamy już konto osobiste:

 • Logujemy się do bankowości internetowej na stronie internetowej lub do aplikacji mobilnej naszego banku;
 • Wyszukujemy sekcję, w której możemy otworzyć dodatkowy rachunek w konkretniej walucie;
 • Podpisujemy elektronicznie umowę o prowadzenie rachunku (prowadzenie tego rachunku najczęściej jest darmowe)
 • Korzystając z kantoru internetowego naszego banku kupujemy walutę, w której otworzyliśmy rachunek walutowy;
 • Podczas płacenia kartą do konta za granicą rozpozna ona walutę transakcji i obciąży właściwy rachunek prowadzony w tej samej walucie (o ile będzie się na nim znajdowała wystarczająca ilość środków)

2. Jeśli nie mamy konta osobistego:

 • Za pomocą formularza składamy wniosek o założenie konta osobistego w promocji;
 • Jako metodę weryfikacji tożsamości i zawarcia umowy o prowadzenie rachunku wybieramy „zdjęcie selfie” (o ile dany bank posiada taką metodę);
 • Posiadając otwarte i aktywne konto w PLN z poziomu aplikacji lub bankowości internetowej otwieramy dodatkowy rachunek w obcej walucie;
 • Zasilamy rachunek walutowy środkami korzystając z kantoru internetowego naszego banku;
 • Przy płatnościach za granicą pobierane są środki we właściwej walucie bez żadnych dodatkowych kosztów za przewalutowanie.

Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2022.

Od 01.01.2022

Warunki
 • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
 • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
 • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
 • 100 zł w Programie Poleceń;
 • 150 zł za konto dla dziecka;
 • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część