zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Promocja bankowa potrafi odmienić życie? 10 argumentów

Promocja bankowa potrafi odmienić życie? 10 argumentów

8 czea 2024 Komentarze ok. 4 minut czytania 5.00 / 5 (1)
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Promocje bankowe to nie wyłącznie szansa na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Skorzystanie z promocyjnych ofert finansowych niesie ze sobą wiele dodatkowych profitów, o których warto wiedzieć 🙂

Organizacja życia i dyscyplina

Aby zgarnąć maksymalny wymiar premii przewidzianej w promocji bankowej musimy często spełnić szereg warunków aktywności w konkretnych miesiącach. Nie jest to na pewno łatwe w natłoku codziennych obowiązków. Tym bardziej, jeśli korzystamy z więcej niż jednej promocji bankowej w tym samym czasie to zapamiętanie i spełnienie wszystkich tych warunków będzie od nas wymagało nie lada dyscypliny. Wykonywanie określonej ilości transakcji kartą, przelewem, BLIKiem, czy zapewnienie wpływów na konto to najczęściej występujące warunków aktywności. Aby je spełniać zgodnie z regulaminem należy zorganizować sobie plan wydatków oraz sposobu ich realizacji uwzględniając wymagany rodzaj aktywności.

Edukacja finansowa

Analizując oferty banków, zawierając umowy o nowe produkty i aktywne z nich korzystanie niejako wymusza na nas konieczność zapoznania się z tajnikami bankowymi oraz finansami jako takimi. Obliczanie zysków z depozytów, prowizje, odsetki, Co jednak najważniejsze poznamy niemal wszystkie możliwości instrumentów finansowych z jakimi przyjdzie nam się mierzyć. Dzięki temu poprawimy jakość swojego życia, ponieważ będziemy wiedzieli, jakiego instrumentu finansowego użyć w danej potrzebie.

Poczucie bezpieczeństwa

Znajomość narzędzi finansowych, z których korzystamy na co dzień to też poczucie bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że wiedza ma potężną moc. W zależności od potrzeb będziemy w stanie sięgnąć po właściwe narzędzie lub usługę bankową. Niespodziewany wydatek? Umiejętne posługiwanie się debetem, czy kartą kredytową na pewno nam pomoże. Problem z dostępnością do konta? Posiadanie dodatkowego rachunku w banku sprawi, że zawsze będziemy mieli dostęp do środków finansowych.

Tańsze rachunki

Promocje bankowe to nie tylko żywa gotówka w formie nagrody za skorzystanie z oferty banku. Przykładowo wiele kont bankowych posiada szereg profitów dla ich posiadaczy. Popularne programy typu Moneyback pozwolą na zwrot części środków z tytułu opłaconych rachunków. To samo dotyczy Kosztów zakupu paliw korzystając z promocyjnych ofert kart kredytowych.

Budowa autorytetu

Posiadając całą tę widzę nabytą przy okazji korzystania z promocji bankowych możemy wykorzystać do budowy własnego autorytetu. Na pewnie wielu członków rodziny, czy znajomych z chęcią skorzysta z naszej wiedzy. Doradzajmy, podpowiadajmy, z których produktów bankowych najlepiej korzystać i jakich profitów należy oczekiwać. W zamian na pewno otrzymamy satysfakcję oraz wdzięczność osób, które jeszcze nie do końca radzą sobie z codziennymi finansami, a przede wszystkim z wiedzą o bankowości, która będzie nieoceniona w prowadzeniu domowego budżetu.

Dodatkowy dochód

To że premia za konto, kartę kredytową, czy lokatę jest dodatkowym dochodem do naszego budżetu jest sprawą oczywistą. Może nawet planować takie wpływy i uwzględniać je przy planowaniu wydatków. Przykładowo ustawiając sobie jakiś cel zakupowy – wakacje, nowe opony do auta, czy cokolwiek innego możemy założyć sobie, że korzystając z kilku promocji bakowych i zdobywając nagrody za spełnienie warunków będziemy w stanie te cele spełnić. Jest to zawsze odciążenie podstawowego budżetu domowego lub po prostu dodatkowy bonus przeznaczony na przyjemności J

Umiejętność akceptowania zmian

Dzięki możliwości skorzystania z wielu produktów konkurencyjnych banków będziemy mieli wiedze o słabych i mocnych stronach każdej oferty. Pozwoli nam to na wybór tych, które w największym stopniu będą odpowiadały naszym potrzebom. Przykładowo, nasz obecny bank podniósł opłatę za prowadzenie konta, czy prowizję za korzystanie z bankomatów obcych? Nie ma problemu, ponieważ wiemy, które banki zapewnią nam równie dobry rachunek, którego obsługa okaże się tańsza.

Szansa na nowe doznania

Niekiedy organizatorzy promocji przewidują nietypowe nagrody za skorzystanie z ofert banków. Premia gotówkowa to wciąż najbardziej pożądany profit lecz często dla uczestników przygotowane są bony, vouchery do wykorzystania w popularnych sieciach sklepów. Są to sklepy modowe, sportowe, elektroniczne, czy instytucje rozrywkowe jak chociażby kina. Jest to również sposób na wypróbowanie nowych rzeczy, na których realizację normalnie nie wydalibyśmy środków gdyby nie otrzymana nagroda.

Oszczędności

Promocje bankowe to nie tylko premie za korzystanie z kont, czy kart kredytowych. To też bogata oferta produktów depozytowych. Konta oszczędnościowe, czy lokaty terminowe to najpopularniejsze sposoby na ulokowanie w bezpiecznym miejscu nadwyżki środków. Umiejętne korzystanie z ofert dla nowych klientów, czy najczęściej dla nowych środków pozwoli nam na zmaksymalizowanie potencjalnego zysku z tytułu odsetek z oprocentowania.

Wygodniejsze życie

Cała ta widza nabyta przy okazji korzystania z promocji bankowych to zwyczajnie ułatwienie sobie życia w obszarze finansów. Poznamy szereg instrumentów finansowych, o których istnieniu mogliśmy sobie nawet nie zdawać sprawy. Od BLIKa przez darmowe rachunki bankowe, karty wielowalutowe dla płatności zagranicznych na płatnościach zbliżeniowych kończąc.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Nie przegap

Przeczytaj też: Płatność kartą za granicą krok po kroku. Jakie rozwiązanie jest najlepsze?

Przeczytaj też: Jak zrezygnować z karty płatniczej?


Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2022.

Od 01.01.2022

Warunki
  • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
  • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
  • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
  • 100 zł w Programie Poleceń;
  • 150 zł za konto dla dziecka;
  • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część