zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Konto osobiste dla dziecka z premią!

Konto osobiste dla dziecka z premią!

22 gru 2021 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Konto osobiste dla dziecka to coraz częściej wybierany produkt bankowy. Zaznajamia młode osoby z zasadami funkcjonowania narzędzi finansowych, pozwala rodzicom kontrolować wydatki podopiecznych, a dodatkowo w wybranych ofertach oferuje nagrody pieniężne.

Kto może założyć konto dla dziecka?

Konto dla nieletniego dziecka przeznaczone jest dla osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia. Zwyczajowo takie oferty zaczynają się od ukończenia przez posiadacza rachunku 13 roku życia do osiągnięcia pełnoletności. Niektóre jednak banki oferują konta dla jeszcze młodszych osób. Zgodnie z polskim prawem takie osoby nie mogą zawierać wiążących umów o takie produkty, jak konta osobiste. W ich imieniu występują rodzice lub opiekunowie prawni. Często warto założyć konto dziecku w tym samym banku, w którym sami posiadamy rachunek. Jeśli wybierzemy inny bank, to i tak my jako osoby pełnoletnie występujemy w imieniu małoletniego i zawieramy umowę oraz otrzymujemy dostęp do  bankowości online. Z naszego poziomu możemy wówczas zarządzać takim rachunkiem oraz kontrolować operacje finansowej, jakie na nim zachodzą.

Konto dla dziecka w promocji

W stałej ofercie wielu banków podstawowe produkt i usługi występują w rozmaitych promocjach. To samo dotyczy kont osobistych dla nieletnich. Najczęściej są to łączone promocje z produktami dla dorosłych. Przykładowo otwierając konto dla dorosłych i dla dziecka oraz spełnienie warunków aktywności premię pieniężną może otrzymać zarówno rodzić, jak i dziecko. Dodatkowym walorem jest oprocentowanie rachunku dziecka. Gromadząc na nim więcej kapitału (np. z programu 500+) środki cały czas będą objęte oprocentowaniem. To samo dotyczy większej ilości gotówki, jak prezenty, stypendia, etc.

Konto dla dziecka, a bezpieczeństwo

Otwierając rachunek dziecku zyskujemy bezpieczeństwo w dwóch aspektach. Po pierwsze mamy kontrolę nad wszelkimi operacjami finansowymi, jakie zachodzą na koncie naszej pociechy. Możemy sprawdzać, ile środków wydaje oraz na jaki cel.

Drugą kwestią pozostaje bezpieczeństwo samych środków finansowych. Posiadanie kieszonkowego na koncie bankowym może ustrzec dziecko przez ich zgubieniem lub padnięciem ofiarą kradzieży.

Nauka bankowości

Otwierając rachunek młodemu człowiekowi uczymy go korzystać z popularnych produktów bankowych oraz tym samym podstawowych narzędzi finansowych, z których i tak będzie korzystał w przyszłości.

Niskie koszty utrzymania

Dużą zaletą konta dla dziecka są niskie koszty jego utrzymania oraz podstawowych funkcji. Większość banków w ogóle rezygnuje z opłat za prowadzenia rachunku oraz utrzymanie karty lub są one symboliczne. Jeśli konto będzie aktywne w momencie ukończenia przez dziecko 18 roku życia, to bank automatycznie przekształci je w odpowiednik rachunku dla dorosłego. Warto o tym pamiętać, ponieważ w tym momencie mogą pojawić się jakieś dodatkowe koszty za czynności,, które wcześniej były bezpłatne.

Nie przegap

Przeczytaj też: Karta wielowalutowa. Jak płacić za granicą tanio?

Przeczytaj też: Moneyback – czyli jak uzyskać zwrot za zakupy?


Komentarze (0)

eKonto do usług
eKonto do usług
Premia

530 zł + 6,5% do 50 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta osobistego w mBanku od przynajmniej 01.01.2020.

Od 01.01.2020

Warunki
  • 10 zł za otwarcie eKonta ze zgodami marketingowymi i 5 transakcji kartą lub BLIKIEM;
  • 200 zł za wpływy 1000 zł i 8 transakcji kartą lub BLIKIEM w każdym z 3 miesięcy;
  • 200 zł za wykorzystanie eDowodu lub Selfie przy zakładaniu eKonta i spełnienie wszystkich warunków aktywności;
  • 120 zł za założenie dziecku eKonta Junior lub eKonta możliwości.

(czytaj więcej)

530 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część