zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Jak zarabiać w Internecie?

Jak zarabiać w Internecie?

31 lipca 2023 (Aktualizacja 28.03.2024) Komentarze ok. 20 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

jak zarabiać w internecie
Pojawienie się Internetu jako nowego medium komunikacyjnego powszechnie dostępnego dla niemal każdego człowieka zrewolucjonizowało wiele sfer życia. Początkowo jako projekt alternatywnego sposobu komunikacji amerykańskiego wojska Internet stał się nierozłącznym elementem życia prywatnego i zawodowego. Internet służy nam zarówno do rozrywki jak i pracy, zarówno tej etatowej, jak i jest doskonałym miejscem do zarabiania dodatkowych pieniędzy. Oferuje wiele możliwości, ale ważne jest, aby pamiętać, że żadna z nich nie jest szybką i łatwą drogą do bogactwa.

Jak zarabiać na handlu online?

Obecnie większość działających sklepów stacjonarnych posiada swój odpowiednik w sieci. Jest też ogromna wręcz liczba sprzedawców funkcjonujących wyłącznie w Internecie. Handel internetowy to bardzo duża gałąź biznesu. W Internecie możemy handlować niemal wszystkim, o ile nie zabrania tego prawo. Aby przygotować się do rozpoczęcia przygody z wirtualnych handlem należy przygotować:

Biznes plan – zbadać rynek, aby ocenić potencjał danej branży. Czy popyt na dane produkty i usługi zagwarantuje nam sukces finansowy, a także czy i z jak dużą konkurencją będziemy musieli się zmierzyć. W zależności od wyboru branży powinniśmy pomyśleć o dostawcach produktu (o ile sami nie jesteśmy zarówno producentem, jak i dystrybutorem). W każdym wypadku będziemy potrzebowali przestrzeni magazynowej, której niestety nie możemy przenieść do świata wirtualnego, jak sklep. Istnieją jednak takie rozwiązania, jak dropshipping, gdzie nie przechowujemy towarów, ale wysyłamy zamówienia bezpośrednio od producenta do klienta (pośrednik);

Platforma sprzedażowa – tradycyjny sklep zwykle wymaga posiadania lub dzierżawy jakiegoś lokalu, kiosku czy stoiska w centrum handlowym. Nie inaczej jest w wirtualnym świecie. Istnieje szereg możliwości, aby by uruchomić cyfrową sprzedaż. Są to popularne platformy sprzedażowe, jak Allegro, OLX, czy Amazon. Możemy też uruchomić własny sklep internetowy na osobnej domenie, co wymaga większej ilości pracy i środków, ale legitymizuje nas jako rzetelnego i poważnego sprzedawcę. Z kolei korzystanie z gotowej platformy sprzedażowej ma niezwykle ważną zaletę, którą jest system płatności. To operator platformy ma za zadanie zbudowani i utrzymanie mechanizmów transakcyjnych;

Dystrybucja – sprzedany produkt w przypadku fizycznego towaru to tylko jedna część sukcesu. W zależności od wybranego przez klienta sposobu rozliczenia zakupu oraz dostarczenia zakupów środki mogą się znaleźć na naszym koncie zanim produkt trafi do klienta lub zostaną nam przekazane po jego odbiorze. Tak, czy inaczej powinniśmy zastanowić się, jakie formy transportu będą dla nas najwygodniejsze i opłacalne. Bez względu na to, czy jesteśmy drobnym sprzedawcą używającym gotowej platformy sprzedażowej, czy dużym sklepem z własną stroną sprzedażową najczęściej praktykowanymi sposobami dostarczenia zakupionych towarów do klientów są przesyłki pocztowe, kurierskie, czy bardzo popularne w ostatnich latach paczkomaty. Jeśli dodatkowo prowadzimy sprzedaż stacjonarną to powinniśmy również udostępnić możliwość osobistego odbioru zakupu.

W dobie globalizacji nasze działania sprzedażowe nie muszą ograniczać się do terytorium własnego kraju. Zwłaszcza w obrąbie Unii Europejskiej przepisy ułatwiają prowadzenie handlu zagranicznego. Oczywiście ekspansja na rynki zagraniczne wymaga dodatkowego przygotowania, jak zbadanie rynku, zabezpieczenie sieci dystrybucji oraz przygotowanie komunikacji marketingowej, jak i sklepu internetowego we właściwej wersji językowej.

Jak zarabiać na promocjach bankowych?

Promocje bankowe to świetny sposób na przetestowanie nowych produktów bankowych, jak konta osobiste, firmowe, karty kredytowe oraz lokaty i zdobycie atrakcyjnych premii pieniężnych za spełnienie wymaganych warunków aktywności. Jest bardzo łatwy i legalny sposób na generowanie dodatkowego dochodu w Internecie.

Promocje bankowe skierowane są przede wszystkim do nowych klientów banków, ponieważ jest to jedna z form reklamowych, której głównym zadaniem jest przyciągnięcie jak największej ilości „świeżych” klientów oraz ich oszczędności. Z promocji bankowych można korzystać wiele razy, nawet w tym samym banku, o ile mieścimy się poza okresem karencji. Jest to czas, w którym bank będzie nas traktował jako powracającego klienta. Przykładowo, jeśli warunek promocji mówi, że będziemy traktowani jako nowy klient, jeśli nie posiadamy danego produktu w banku od 1 stycznia 2023 roku to znaczy, że powinniśmy zrezygnować z niego jeszcze w grudniu 2022.

Nie istnieje żadne ograniczenie prawne, co do ilości posiadanych, aktywnych produktów bankowych w różnych bankach (np. kont osobistych). Możemy zatem korzystać z wielu promocji bankowych  jednocześnie zwiększając wtedy szansę na zdobycie jeszcze większej ilości dodatkowej gotówki. W zdecydowanej większości przypadków bowiem premia ma postać gotówki przekazywanej na promocyjne konto. Czasami mogą to być też karty podarunkowe do wykorzystania w popularnych sieciach sklepów, gadżety lub preferencyjne warunki korzystania z innych produktów banku (np. podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym lub lokacie bankowej).

Czasami wysokości premii za skorzystanie z produktu objętego promocją sięgają nawet kilkuset złotych, a w przypadku produktów bankowych dla firm nawet kliku tysięcy. Same spełnienie warunków formalnych oraz zawarcie umowy o korzystanie z konta, czy innego produktu bankowego nie wystarczy do zdobycia pełnej wysokości przewidzianej nagrody. Premia wydawana jest w częściach, a otrzymać je możemy za wykonywanie opisanych w warunkach oferty czynności przy wykorzystaniu narzędzia finansowego.

Najczęściej występujące w promocjach bankowych warunki aktywności

 • Zapewnienie wpływów na konto otwarte w promocji
 • Wykonanie wskazanej ilości (oraz czasami wysokości) transakcji bezgotówkowych (kartą do konta, płatności mobinych czy BLIKIEM)
 • Logowanie do aplikacji mobilnej banku
 • Skorzystanie z dodatkowej usługi banku (np. kantor online, ubezpieczenie, pożyczka czy kredyt)

Warunkiem odebrania nagrody po spełnieni warunków aktywności jest posiadanie wciąż aktywnego produktu otwartego w promocji do dnia jej wypłaty. W przypadku osób fizycznych (np. konta osobiste, karty kredytowe) jesteśmy zwolnieni z odprowadzenia podatku od nagród nie przekraczających wartością 2 000 zł. W przypadku premii zdobytej jako firma, każda nagroda bez względu na jej wysokość traktowana jest jako przychód, od którego należy zapłacić stosowny podatek.

Jak zarabiać na tworzeniu treści online (copywriting)?

Jeśli czujemy w sobie chęć i możliwość tworzenia treści jako teksty, podcasty, czy wideo, a nie chcemy samodzielnie prowadzić serwisu internetowego to możemy takie usługi świadczyć na rzecz innych istniejących już stron www. Osoby tworzące treści w sieci, które trafiają nieraz do setek tysięcy odbiorców nazywane są często „influencerami”. Mają one często wpływ na kształtowanie opinii swoich odbiorców na dany temat. Ze względu na medium tworzenie tekstów na zlecenie możemy podzielić na:

 • Copywriting to tworzenie tekstów reklamowych i promocyjnych, które mają na celu zachęcenie czytelników do podjęcia określonego działania, jak zakup jakiegoś produktu, skorzystanie z usługi, zapisanie się na newsletter, wypełnienie formularza itp. Treści tworzone przez copywriterów nie muszą mieć charakteru czysto marketingowego. Możemy tworzyć merytoryczne poradniki w danej dziedzinie, artykuły newsowe czy publikacje nastawione pod optymalizację danego serwisu w SEO.
 • Podcasting to forma tworzenia i dystrybucji treści za pomocą cyfrowych plików dźwiękowych lub wideo w formie odcinków, które są publikowane w sieci i mogą być pobierane lub odsłuchiwane przez użytkowników za pośrednictwem aplikacji do podcastów lub strony internetowej (np. Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts, Stitcher, SoundCloud). Podcasty są dostępne dla słuchaczy w dowolnym czasie, co pozwala im słuchać swoich ulubionych programów w dogodny dla siebie sposób. Nagrania mogą mieć charakter czysto marketingowy, ale mogą być również skoncentrowane na jakimś problemie/zagadnieniu. Odbiorcy takich treści przy okazji zaspokojenia potrzeby wiedzy przy okazji mogą skorzystać z oferowanego za pomocą podcastu produktu lub usługi.
 • Kanał wideo to tworzenie różnych form dziennikarskich, jak recenzje, poradniki, felietony oraz wiele innych za pomocą nagrań audio-wizualnych. W przeciwieństwie do tworzenia treści pisemny nagrywanie materiałów wideo wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu oraz oprogramowania do montażu tzw. surówki. Im bardzie profesjonalnym sprzętem będziemy się posługiwać oraz im większą wiedzę i umiejętności posiądziemy tym nasze produkcje będą mogły zebrać większą rzeszę odbiorców. Poprzez serwisy typu YouTube możemy tworzyć własne kanały agregujące nasze filmy, a także zbierać swoją rzeszę odbiorców. Tworzone treści mogę mieć mniej lub bardziej komercyjny charakter.

Jak zarabiać na programach partnerskich (afiliacji)?

Niemal w każdej branży znajdziemy firmy oferujące programy partnerskie, które pozwalają zarabiać, polecając ich produkty lub usługi. Zarabianie na polecaniu produktów i usług innych instytucji zwane jest afiliacją. Partnerzy tj. osoby, które polecają produkty w ramach programu nazywani są często afiliantami lub wydawcami. Niekiedy firmy te same tworzą i utrzymują programy partnerskie, do których zapraszają osoby zainteresowane zarobkiem w zamian za skuteczne promowanie ich produktów i usług.

Jednak nie każda firma chce lub może stworzyć swój własny program partnerski. Istnieją wyspecjalizowane firmy, które agregują większość dostępnych produktów i usług partnerów, którzy są w stanie zapłacić umowną kwotę w zamian za skuteczne polecenie ich produktów. Jednym z takich programów jest System Partnerski, który wyspecjalizowany jest w promowaniu głównie usług i produktów finansowych, ale także pozafinansowych.

Najczęściej występujące produkty finansowe promowane w afiliacji:

 • Konta osobiste
 • Konta firmowe
 • Kredyty
 • Pożyczki
 • Kantory walutowe
 • Ubezpieczenia

Model biznesowy zwany afiliacją korzysta z różnych kanałów promocji zwanych też powierzchniami reklamowymi, takich jak strony internetowe, blogi, media społecznościowe, e-maile marketingowe, kanały YouTube itp. Dzięki temu afiliacja umożliwia partnerom handlowym dotarcie do jak najszerszej grupy docelowej bezpośrednio za pośrednictwem afiliatów, którzy posiadają swoją własną publiczność i zaufanie użytkowników.

Jeśli chcemy zarabiać w Internecie jako afilianci to powinniśmy przemyśleć podstawowe kwestie związane z tą branżą:

 • Co chcielibyśmy promować – obecnie w Internecie możemy kupić niemal wszystko. Branża, którą chcielibyśmy się zająć w ramach działań afiliacyjnych powinna być bliska naszym zainteresowaniom, a także posiadać potencjał do generowania, jak największego zysku. Promowanie niektórych usług i produktów oraz sposób ich promowania może być jednak obostrzony dodatkowymi wymaganiami (kredyty, czy ubezpieczenia). Możemy jednak śmiało promować produkty od elektroniki użytkowej, przez ubrania i kosmetyki, na produktach finansowych kończąc.
 • Gdzie możemy promować – aby zwiększyć swoją szanse na sukces w promowaniu danego produktu/usługi powinniśmy posiadać odpowiednią powierzchnię reklamową. Prowadząc działania w Internecie możemy szukać sposobów dotarcia do potencjalnie zainteresowanych odbiorców poprzez blogi tematyczne, fora internetowe, czy serwisy wideo, jak YouTube.
 • W jaki sposób możemy promować – reguły promowania danego produktu/usługi ustala reklamodawca, czyli instytucja lub producent. To w jaki sposób możemy promować musi odpowiadać polityce firmy oraz nie być zbieżne z jej interesami. W sytuacji, której będziemy promować kampanie reklamowe niezgodnie z wytycznymi reklamodawcy ma on prawo zakwestionować te działania łącznie z odmową wypłacenia prowizji pomimo sprzedanego produktu usługi.

Jak zarabiać na budowaniu stron www i handel domenami?

Jeśli wiążemy swój sposób na zarabianie środków do życia z Internetem oraz mamy pewne zdolności kreatywnego myślenia i chęci do tworzenia nowych rzeczy to możemy tworzyć strony internetowe oraz zarządzać nimi. Istnieje wiele technologii i narzędzi do tworzenia stron internetowych. Wybór konkretnych technologii zależy od celu i zaawansowania projektu, umiejętności programistycznych oraz preferencji twórcy. Oczywiście, aby korzystać z bardziej zaawansowanych języków programowania należy poświęcić wiele czasu i nauki w tej dziedzinie. Jeśli mamy zdolności do tworzenia stron, ale niekoniecznie chcemy spędzać setki godzin na tworzeniu kodów to możemy korzystać z wielu gotowych rozwiązań do tworzenia w pełni funkcjonalnych i atrakcyjnie wyglądających stron www, jak WordPress, czy Blogspot. Popyt na tworzenie różnego rodzaju witryn internetowych jest wciąż bardzo duży. Wśród niezliczonej ilości portali możemy rozróżnić: serwisy informacyjne, blogi tematyczne, fora internetowe czy sklepy internetowe.

Najpopularniejsze technologie używane do tworzenia stron internetowych:

 • HTML (HyperText Markup Language): to podstawowy język do tworzenia struktury i zawartości witryny. HTML definiuje elementy, takie jak nagłówki, akapity, obrazy, linki, tabele itp. Każda osoba tworząca strony lub zajmująca się tworzeniem treści na istniejących już portalach internetowych powinna znać przynajmniej podstawy tego języka, który jest stosunkowo łatwy do opanowania;
 • CSS (Cascading Style Sheets): CSS jest używany do określenia wyglądu i stylu stron internetowych. Pozwala na nadanie kolorów, rozmiarów, układu i innych właściwości wizualnych elementom HTML;
 • JavaScript: jest to język programowania, który umożliwi nam tworzenie interaktywnych i dynamicznych elementów na stronie. JavaScript pozwala na interakcje z użytkownikiem, animacje, efekty wizualne itp.;
 • React, Angular, Vue.js: są to popularne frameworki JavaScript, które ułatwiają budowę rozbudowanych i interaktywnych interfejsów użytkownika;
 • PHP: język skryptowy używany do tworzenia stron internetowych po stronie serwera. PHP pozwala na generowanie dynamicznych stron i współpracę z bazami danych.
 • Python: to jeden z najpopularniejszych obecnie języków programowania wykorzystywany do tworzenia stron i aplikacji internetowych. Frameworki takie jak Django i Flask ułatwiają rozwijanie aplikacji webowych w Pythonie;
 • Ruby on Rails: Framework Ruby, który pozwala na szybkie i wydajne tworzenie aplikacji internetowych;
 • WordPress: jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS), który ułatwia tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi bez konieczności głębokiego programowania. Za pomocą gotowych komponentów takich, jak gotowe motywy, czy ogromna ilość wtyczek pozwala na tworzenie bardzo atrakcyjnych i profesjonalnie wyglądających stron internetowych. Niestety podstawową wadą gotowych systemów CMS, jak WordPress jest obniżona stabilność (mogą się pojawiać liczne błędy przy instalowaniu niesprawdzonych wtyczek lub nawet po zalecanych aktualizacjach) oraz podatność na ataki hakerów. Dlatego w przypadku WordPress zaleca się częste tworzenie kopii zapasowych;
 • Bootstrap: zestaw narzędzi i stylów CSS, które ułatwiają projektowanie responsywnych i mobilnych stron internetowych;
 • SASS/SCSS: preprocesory CSS, które umożliwiają pisanie bardziej zaawansowanych i modułowych stylów;
 • GraphQL: język zapytań do API, który ułatwia komunikację między front-endem a back-endem.

Zarabianie na handlu domenami

Z tworzeniem nowych stron internetowych nierozłącznie związana jest branża handlu domenami. Zarabianie na domenach polega na kupowaniu i sprzedawaniu nazw domen internetowych w celu uzyskania zysków. Ta forma inwestycji nazywana jest również domenowym obrotem (domaining). Główną ideą tego segmentu jest poszukiwanie atrakcyjnych nazw domen odpowiadającym jak najtrafniej zainteresowaniom internautów. Znalezienie wartościowych domen jest kluczowe. Powinniśmy wybierać nazwy, które są łatwe do zapamiętania, krótkie, zrozumiałe i mają potencjalne zastosowanie dla firm, branż lub tematów. Możemy też poszukiwać słów kluczowych, które są popularne w wyszukiwarkach lub mają potencjał rozwoju w przyszłości i na podstawie tych fraz wytypować najatrakcyjniejsze nazwy domen.

Domeny możemy zakupić za pośrednictwem rejestratorów domen lub na rynkach specjalizujących się w handlu domenami. Ceny domen mogą się różnić, zależnie od popularności słów kluczowych, długości domeny i potencjału komercyjnego. Niestety zarabianie na handlu domenami często wymaga dłuższego okresu oczekiwania, aby znaleźć odpowiedniego nabywcę i uzyskać odpowiednią cenę za daną domenę. Niektóre domeny mogą być trzymane przez długi czas przed ich sprzedażą, a i tak finalnie kwota, jaką za nią otrzymamy może nie spełnić naszych oczekiwań. Kiedy jednak znajdziemy już potencjalnego nabywcę, powinniśmy ustalić cenę i wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki sprzedaży. Do przeprowadzenia transakcji możemy skorzystać z platform aukcyjnych lub forów internetowych, które są dedykowane handlowi domenami. Przy zakupie, czy sprzedaży warto być czujnym i sprawdzić domenę pod kontem prawnym ( np. naruszają prawa autorskie lub nie są związane z firmami lub osobami publicznymi).

Jeśli kupujemy domenę i spodziewamy się, że zanim osiągnie pewną wartość pozwalającą na jej sprzedaż minie trochę czasu to należy pamiętać o jej rocznym opłacaniu. W przypadku braku opłacenia domeny w terminie możemy zapłacić karę lub w konsekwencji utracimy do niej prawo, a ona trafi z powrotem na rynek aukcyjny.

Jak zarabiać na inwestowaniu online?

Inwestowanie na giełdzie, kryptowalutach lub nieruchomościach przez Internet może być sposobem na generowanie pasywnego dochodu, ale wymaga ostrożności i wiedzy. Istnieją różne firmy doradztwa inwestycyjnego działające w sieci.

Inwestowanie, czy to w Internecie, czy w tradycyjnej formie zawsze niesie ze sobą pewną dozę ryzyka. Jedną z zasad inwestowania jest proporcjonalny wzrost zagrożenia utraty kapitału inwestycyjnego wraz ze wzrostem potencjalnie osiągniętego zysku. Warto pamiętać, że każde inwestycje mogą prowadzić zarówno do zysków, jak i strat, więc zawsze powinniśmy inwestować tylko środki, na których utratę jesteśmy gotowi. Oto najpopularniejsze sposoby inwestowania dostępne w Internecie:

Giełda papierów wartościowych

Inwestowanie na giełdzie to zakup akcji lub udziałów w spółkach, które notowane są na rynku giełdowym. Wartości tych akcji wahają się w zależności od zmian wyceny danej spółki oraz ogólnych warunków rynkowych. Aby kupować akcje na giełdzie, trzeba założyć rachunek inwestycyjny w licencjonowanym przez KNF domu maklerskim. Konto inwestycyjne lub też inaczej konto maklerskie możemy założyć w banku. Warto sprawdzić, czy bank który prowadzi np. nasze konto osobiste ma w swojej ofercie produkty związane z inwestowaniem. Takie rachunki prowadzi np. mBank, Bank Pekao SA, Alior Bank, czy Santander Bank Polska.

Kryptowaluty

W ostatnich latach jedną z najpopularniejszych metod pomnażania kapitału stało się inwestowanie w kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum czy inne altcoiny. Wartości kryptowalut są zmiennymi i często bardziej ryzykownymi od tradycyjnych aktywów. W dużym uproszczeniu inwestowanie w kryptowaluty polega na zakupie, trzymaniu lub sprzedaży cyfrowych aktywów, które są znane jako kryptowaluty. Kryptowaluty są zdecentralizowanymi i opartymi na technologii blockchain środkami płatności, które umożliwiają bezpieczne i szybkie transakcje bez konieczności korzystania z usług pośredników.

Aby rozpocząć przygodę z kryptowalutami powinniśmy wybrać, które z nich nas interesują (Ethereum, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash, itp). Aby rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty wymagany jest portfel kryptowalut. Może to być portfel online, mobilny, desktopowy lub fizyczny portfel typu hardware. Portfel pozwala przechowywać, wysyłać i odbierać kryptowaluty. Posiadając już portfel oraz wypierając rodzaj kryptowalut możemy rozpocząć ich zakup za pośrednictwem giełd kryptowalutowych. (np. Kraken, Binance czy Coinbase). Istnieje możliwość wymiany tradycyjnej waluty (np. dolar, euro) na kryptowaluty. Na giełdzie możemy naturalnie także sprzedawać swoje kryptowaluty, gdy chcemy je zamienić na tradycyjną walutę.

Crowdfunding

Jeśli mamy dobrą intuicję do nowych i dobrze zapowiadających się inicjatyw biznesowych to możemy spróbować inwestować w projekty lub startupy poprzez platformy crowdfundingowe. Dzięki nim możemy w łatwy sposób zainwestować w młode, obiecujące firmy, które szukają finansowania na rozwój swojego biznesu. Takie inwestycje często niosą za sobą wyższe ryzyko, ale mogą przynieść duże zyski, jeśli startup odniesie sukces W zależności od wynegocjowanego porozumienia możemy zdobyć część zysków lub korzyści, jeśli projekt, w który zainwestowałeś, odniesie sukces.

Handel walutami (Forex)

Inwestowanie na rynku Forex polega na handlu walutami. To rynek o dużym potencjale zysku, ale też ryzykowny. Inwestowanie na rynku forex (skrót od: Foreign Exchange) polega na kupowaniu jednej waluty, jednocześnie sprzedając inną. Forex jest największym i najbardziej płynnym rynkiem finansowym na świecie, gdzie codziennie przeprowadzane są transakcje o ogromnej wartości. Głównym celem inwestowania na rynku forex jest osiągnięcie zysku z różnicy w kursach walut. Transakcje na rynku forex odbywają się na zasadach par walutowych, np. EUR/USD, USD/JPY, GBP/USD itp. Pierwsza waluta w parze nazywana jest walutą bazową, a druga walutą kwotowaną. Rynek Forex ze względu na swój globalny charakter działa 24 godziny na dobę, od poniedziałku do piątku, dzięki różnym strefom czasowym na całym świecie.

Jeśli wyspecjalizowane narzędzia do inwestycyjnego handlu walutami wydają nam się zbyt skomplikowane to możemy zacząć od prostszego zarządzania walutami korzystając z internetowych kantorów. Oczywiście możliwy do uzyskania zwrot jest o wiele niższy, jeśli w ogóle możliwy, ponieważ na wymianie waluty instytucja, która dostarcza taką możliwość musi jeszcze zarobić swoją prowizję. Najszybszym sposobem na zakup i sprzedaż walut jest otwarcie dodatkowych rachunków walutowych do podstawowego konta osobistego i sprzedaż lub zakup waluty przy użyciu kantora walutowego online naszego banku. Aby kupić po jak najatrakcyjniejszym kursie daną walutę możemy ustawić sobie tzw. alert walutowy. Ustalamy po jakim kursie jesteśmy gotowi kupić daną walutę, a bank poinformuje nas, kiedy osiągnie ona wskazaną wartość.

Jak zarabiać przez Internet w sposób bezpieczny?

Zarabianie w Internecie może być zarówno bezpieczne, jak i ryzykowne, w zależności od podejścia, podejmowanych działań i wyboru konkretnych metod zarabiania. Istnieje wiele legalnych i uczciwych sposobów, aby generować dochód online, ale niestety istnieją liczne przykłady oszustw i podejrzanych działań, które mogą prowadzić do strat finansowych lub naruszeń bezpieczeństwa (zwłaszcza w obszarze wrażliwych danych osobowych).

Wykonując wszelkie czynności związane z użyciem wrażliwych danych, jak logowanie się do systemów informatycznych, paneli CMS stron internetowych, narzędzi finansowych, czy po prostu bankowości Internetowej powinniśmy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa – ZAWSZE. Polega to przede wszystkim na:

 • korzystaniu z zabezpieczonych sieci internetowych (nigdy nie publicznych, chyba że przy wykorzystaniu dodatkowych zabezpieczeń, jak np. VPN)
 • nie otwieraniu podejrzanie wyglądających wiadomości (zwłaszcza tych dotyczących rzekomo występujących incydentów bezpieczeństwa lub obiecujących szybki i łatwy zarobek)
 • utrzymywaniu urządzeń informatycznych jak laptop, czy telefon w optymalnej kondycji bezpieczeństwa (zawsze zaktualizowane oprogramowanie, najlepiej zabezpieczyć się w dodatkowe programy antywirusowe)
 • jeśli angażujemy się w branże jak handel, polecanie produktów, czy tworzenie treści na zlecenie to warto zaznajomić się z obecnie obowiązującym prawem (prawa autorskie, prawo konsumenta czy ustawy o podatkach)

Pamiętajmy, że osiągnięcie sukcesu w zarabianiu przez Internet wymaga czasu, systematycznej pracy, zaangażowania i umiejętności. Oszustwa i podejrzane oferty szybkiego wzbogacenia się są nad wyraz powszechne, więc zawsze zachowujmy czujność i unikajmy podejrzanych ofert obiecujących łatwe i spore pieniądze. Działajmy zgodnie z prawem i zawsze starajmy się dostarczać uczciwe i jak najwyższej jakości usługi innym użytkownikom Internetu.

Nie przegap

Przeczytaj też: Jak zarobiłem kolejne 1500 zł na promocjach bankowych?

Przeczytaj też: Jakie konto z najlepszym kantorem online?

Przeczytaj też: Słowniczek pojęć dotyczący promocji bakowych

Przeczytaj też: Jak dorobić w czasie kryzysu?


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Przekorzystne
Konto Przekorzystne
Premia

200 zł + 7% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta w Banku Pekao od 01.08.2021 do 08.01.2024.

od 01.08.2021

Warunki
 • 50 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego z kartą i zgodami marketingowymi;
 • 150 zł za min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta w każdym z 3 miesięcy po otwarciu konta.

(czytaj więcej)

50 zł + 150 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część