zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Jak zarobiłem kolejne 1500 zł na promocjach bankowych

Jak zarobiłem kolejne 1500 zł na promocjach bankowych

26 lip 2023 Komentarze ok. 7 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Może pamiętacie moje poprzednie podsumowanie, w którym opisywałem, jak zyskałem 1000 zł premii biorąc udział w zaledwie kilku promocjach kont bankowych. Nie było to bynajmniej moja pierwsza, ani tym bardziej ostatnia przygoda z promocjami bankowymi.

Jak zarobiłem kolejne 1500 zł?

Z których promocji bankowych skorzystałem tym razem?

Pamiętając oczywiście o obowiązujących karencjach dla klientów, którzy byli posiadaczami kont osobistych w konkretnych bankach wybrałem ponownie te oferty, gdzie zgodnie z regulaminem byłbym traktowany jako nowy klient. Tym razem wybrałem następujące konta:

 • CitiKonto Banku Citi Handlowego – nigdy nie posiadałem konta w tym banku (jedynie kartę kredytową, a to zupełnie inna kategoria produktu)
 • Konto Otwarte na Ciebie Banku BNP Paribas – to była już 3 promocja, w której brałem udział (ta ilość jest możliwa dzięki stosunkowo krótkiej, bo wynoszącej zaledwie 12 miesięcy karencji)
 • Konta Jakie Chcę Santander Banku Polska – kiedyś byłem klientem dawnego Banku BZ WBK, ale po przejęciu go przez grupę Santander nigdy nie posiadałem tam żadnego produktu
 • Konto Przekorzystne Banku Pekao SA – konto w „banku z żubrem” miałem jeszcze w 2020, więc w tej edycji byłem traktowany jako nowy klient

450 zł od Banku Citi Handlowego

Konto osobiste w Banku Citi Handlowym (czy jak wiele osób pisze Citibanku) chciałem założy od razu, jak tylko pojawiło się „Rewolucyjne CitiKonto”. Wszystkie konta staram się założyć zdalnie, w procesach 100% online (tym bardziej, że zdecydowana większość promocji bankowych dotyczy kont otwieranych właśnie przez specjalne strony internetowe lub aplikacje mobilne).

Niestety wówczas aplikacja mobilna Citibanku oraz sam proces zakładania CitiKonta był mocno niedopracowany, przez co plany jego otwarcie odłożyłem no ok 2 lata. Po tym czasie rzeczywiście udało mi się otworzyć rachunek w atrakcyjnej promocji bez wychodzenia z domu. Po kilku dniach od złożenia wniosku zadzwonił do mnie konsultant z banku, aby jeszcze raz potwierdzić moje dane osobowe i dokończyć proces zdalnego otwierania CitiKonta. Dokumenty przesłano wiadomością email, a fizyczną kartę płatniczą listem pocztowym.

Co ciekawe CitiKonto i tak zamierzałem założyć, ponieważ potrzebowałem drugiego konta osobistego, które traktowałbym jako zapasowe. CitiKonto idealnie nadawało się do tej roli, ponieważ jego utrzymanie wraz z kartą jest bezwarunkowo darmowe (nie trzeba pamiętać o aktywności dla uniknięcia opłat). A więc udało mi się w końcu otworzyć darmowe konto osobiste w jednej z najkorzystniejszych promocji. Na pełną pulę 450 zł nagrody składało się:

 • 50 zł za samo otwarcie konta w promocji i wyrażenie zgód marketingowych
 • 150 zł za min. 3 płatności BLIKIEM o łącznej wartości min. 300 zł
 • 150 zł za zapewnienie min 2000 zł wpływu na konto z tytułu wynagrodzenia lub transakcję wymiany walut o takiej wartości w Citi Kontorze
 • 100 zł dodatkowej premii za spełnienie wszystkich przewidzianych warunków aktywności.
Nie przegap

400 zł od Bank BNP Paribas

Jak wspominałem w przypadku Banku BNP Paribas była to już moja trzecia przygoda z promocją Konta Otwartego na Ciebie. Było to możliwe, ponieważ przy tak dużej ilości różnych promocji tego konta (żaden inny bank w Polsce nie organizuje tylu promocji dla jednego produktu) karencja dla powracających klientów jest stosunkowo krótka – 12 miesięcy. Oznacza to, że teoretycznie w każdym roku można skorzystać z nowej promocji tego konta. Pamiętajmy, że karencja liczy się od momentu zamknięcia konta do otwarcia kolejnego w promocji.

Ja za każdym poprzednim razem konto otworzyłem na selfie w ciągu kilkunastu minut. Jest to pierwszy bank, w którym korzystałem z biometrycznego potwierdzenia tożsamości oraz zawarciem umowy o konto kodem SMS. Tym razem do zdobycia było łatwe 400 zł premii w gotówce za:

 • 70 zł za sam fakt otwarcia Konta Otwartego na Ciebie z wyrażonymi zgodami na marketing
 • 150 zł za min. 3 transakcje kartą o dowolnej wartości i min. 500 zł wpływów w kolejnym miesiącu
 • 180 zł za min. 5 transakcji kartą o dowolnej wartości i min. 500 zł wpływów w kolejnym miesiącu
Nie przegap

400 zł od Santander Banku Polska

Konto osobiste Santander Banku Polska zakładałem w promocji, kiedy nazywało się jeszcze Konto Jakie Chcę. Obecnie Konto Santander to wciąż oferta rachunku z największą ilością możliwych do zebrania benefitów. Osobiście zależało mi na przetestowaniu tego popularnego rachunku i przy okazji zdobycia tytułowych 400 zł bonusu. Jeśli jednak chciałbym w pełni wykorzystać możliwości oferty to poza podstawową premią do zyskania było jest do 300 zł zwrotu za opłacanie rachunków, 80 zł w programie poleceń oraz 150 zł za założenie konta dla studenta (niestety moje dzieci są jeszcze za małe, aby załapać się na tę część).

Konto oczywiście założyłem zdalnie (przez aplikację mobilną), ponieważ tylko ta forma pozwalała na udział w promocji. Naturalnie dokumenty otrzymałem mailowo, a kartę płatniczą listem. 400 zł premii było podzielone na:

 • 100 zł za min. 5 transakcji kartą i zapewnieni min. 1000 zł wpływów na konto w drugim miesiącu posiadania konta
 • 100 zł za min. 5 transakcji kartą i zapewnieni min. 1000 zł wpływów na konto w drugim miesiącu posiadania konta
 • 100 zł za min. 5 transakcji kartą i zapewnieni min. 1000 zł wpływów na konto w drugim miesiącu posiadania konta
 • 100 zł do Biedronki stanowiło specjalną premię za spełnienie wszystkich poprzednich warunków aktywności
Nie przegap

250 zł od Banku Pekao SA

To była moja druga przygoda z Kontem Przekorzystnym Banku Pekao S.A. Premia gotówkowa nie była tym razem głównym powodem skorzystania z oferty tego konta. Jako powracający klient, ale spełniający wymogi nowego kierowałem się drugą częścią promocji, a mianowicie atrakcyjnym oprocentowaniem na Koncie Oszczędnościowym. Było to 8% do 200 000 zł przez 6 miesięcy. Nie byłoby w tej ofercie nic specjalnego w porównaniu do konkurencyjnych w tamtym okresie, gdyby nie fakt, że aby osiągnąć taki poziom oprocentowania nie trzeba było spełnić żadnego dodatkowego warunku aktywności. Wystarczyło otworzyć konto w promocji, zdeponować środki na koncie oszczędnościowym i „zapomnieć o nich” na pół roku.

Co do drugiej części promocji to 250 zł było podzielone na:

 • 50 zł + 50 zł do Żabki za samo otwarcie Konta Przekorzystnego w promocji
 • 150 zł za min. 5 płatności kartą lub aplikacją PeoPay w każdym z 3 kolejnych miesięcy
Nie przegap

Czy wolno mi korzystać z tylu promocji bankowych?

Nie istnieje żadna przeszkoda prawna, która uniemożliwiałaby korzystania z wielu promocji bankowych. Są to specjalne oferty produktów bankowych, jak konta osobiste, karty kredytowe, czy lokaty i konta oszczędnościowe. Uczestniczenie w nich możliwe jest na podstawie określonych przez banki reguł zawartych w regulaminie promocji.

Jeśli mam ochotę skorzystać, z którejś ofert, aby przetestować konto, czy kartę, a przy tym zarobić kilkaset złotych premii to nic nie stoii na przeszkodzie. Ważne, aby czytać regulaminy ze zrozumienie i spełniać warunek jako nowy klient. Promocje bankowe mają bowiem główne zadanie przyciągnąć nowych klientów do banku.

Żeby odebrać premię nie wolno z produktu objętego akcją zrezygnować przez otrzymaniem jej na konto (w przypadku gotówki) lub w skrzynce odbiorczej (w przypadku e-kodów, czy voucherów elektronicznych i kart podarunkowych).

Co zrobić z tyloma rachunkami, jak już skorzystasz z promocji? Najlepsze konto z najlepszą ofertą zostawić, a pozostałe: >Jak zamknąć konto w banku?

Komentarze (0)

Konto Przekorzystne
Konto Przekorzystne
Premia

200 zł + 7% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta w Banku Pekao od 01.08.2021 do 08.01.2023.

od 01.08.2021

Warunki
 • 50 zł za samo otwarcie Konta Przekorzystego Banku Pekao z kartą;
 • 150 zł za min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta lub aplikacją PeoPay w każdym z 3 miesięcy.

(czytaj więcej)

200 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część