zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Citi Handlowy zamknięcie konta oraz karty kredytowej

Citi Handlowy zamknięcie konta oraz karty kredytowej

6 czea 2024 Komentarze ok. 10 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Citi Handlowy zamknięcie konta osobistego i karty kredytowej – instrukcja

Citi Handlowy zamknięcie konta

Bank Citi Handlowy zwany też popularnie Citibankiem w swojej ofercie posiada szereg produktów bankowych dla przedsiębiorców oraz klientów indywidulanych. Dla tej drugiej grupy są to produkty oszczędnościowe, jak lokaty terminowe i konta oszczędnościowe oraz konta osobiste w tym podstawowe CitiKonto oraz dla bardziej wymagających Citi Gold. Ponadto Citi Handlowy znany jest ze swoje bogatej oferty kart kredytowych od darmowej Citibank-BP Motokarta po najpopularniejszą Citi Simplicity. Jeśli z jakiś powodów zechcemy zrezygnować z podstawowego konta głównego lub karty kredytowej to w tym poradniku podpowiadamy, jak się do tego zabrać.

Jak zamknąć konto w Citi Handlowym?

Bank Handlowy znany jest przede wszystkim z licznych i atrakcyjnych promocji kart kredytowych, a zwłaszcza swojego flagowego produktu Citi Simplicity. Od kilku lat proponuje również bezwarunkowo darmowe konto osobiste CitiKonto. Zastąpiło ono płatne konto bankowe Citi Priority. CitiKonto może doskonale sprawdzić się w roli dodatkowego rachunku osobistego z racji braku opłat zarówno za prowadzenie konta, jak i utrzymanie karty płatnicze. Jeśli jednak zdecydujemy się zlikwidować ten darmowy rachunek bankowy to do dyspozycji mamy aż 4 sposoby zamknięcia konta:

 • telefonicznie
 • w oddziale banku
 • listownie
 • w bankowości internetowej

Citi Handlowy zamknięcie konta oraz karty kredytowej – o czym należy pamiętać?

Citi Handlowy przewiduje 30 dniowy okres wypowiedzenia umowy o konto. W czasie tego okresu cały czas można korzystać z CitiKonta oraz karty płatniczej. W tym okresie warto wypłacić wszystkie środki z rachunku. Możemy bez obaw wyzerować saldo rachunku nie zostawiając środków na ewentualne opłaty, ponieważ zarówno utrzymanie konta, jak i karty płatniczej jest bezwarunkowo darmowe.

Z tego powodu nie musimy wcześniej zastrzegać karty płatniczej i możemy dokonywać transakcji bezgotówkowych do samego końca.

Warto też pamiętać o wycofaniu zgód marketingowych. Możemy o to zawnioskować w trakcie zamykania konta lub zrobić to samodzielnie z poziomu bankowości internetowej wchodząc w KONTAKT i następnie NAPISZ NOWĄ WIADOMOŚĆ.

W nowym okienku należy wybrać temat sprawy, czyli DYSPOZYCJE, kategoria to KOMUNIKACJA MARKETINGOWA i BRAK ZGODY NA OFERTY MARKETINGOWE. Na koniec wystarczy wybrać przycisk PRZEŚLIJ

wypowiedzenie zgód marketingowych w Citibanku

Potwierdzenie zamknięcia konta

W zależności od wybranej metody rozwiązania umowy o konto lub kartę kredytową, warto poprosić o przesłanie listownie potwierdzenia zamknięcia konta. W przypadku wizyty w oddziale lub podczas rozmowy telefonicznej taką prośbę należy złożyć ustnie. W przypadku listu warto dopisać taką prośbę.

Jak zamknąć konto przez infolinię?

Aby rozwiązać umowę o prowadzenie konta osobistego w Citibanku przez infolinię wystarczy zadzwonić pod numer +48 22 362 24 84 lub +48 22 692 24 84 i poinformować konsultanta o chęci zamknięcia rachunku bankowego. Wcześniej naturalnie pracownik banku będzie musiał zweryfikować naszą tożsamość np. potwierdzając numer PESEL.

Warto pamiętać, aby wycofać wyrażone wcześniej zgody marketingowe, aby po rozstaniu z bankiem nie być nękanym kolejnymi ofertami usług i produktów bankowych Citi Handlowego. Wszelkie dyspozycje składane ustanie podczas takiej rozmowy mają charakter wiążący. Nie musimy osobno wnioskować o zamknięcie karty debetowej wydanej do CitiKonta, ponieważ umowa o kartę zostanie automatycznie rozwiązania wraz z umową o prowadzenie rachunku.

Wypowiedzenie umowy w najbliższym oddziale banku

Naturalnie istnieje możliwość osobistego rozwiązania umowy o konto Banku Handlowego udając się do najbliższej placówki banku. Może to się jednak okazać trudne zważywszy na bardzo ograniczoną liczbę oddziałów Banku Handlowego. Jeśli jednak nam zależy na wizycie i osobistej rozmowie z konsultantem to zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki placówek Citibanku:

mapa oddziałów Citibank

Wybierając się do oddziału banku należy zabrać ze sobą dowód osobisty, ponieważ będzie potrzebny to potwierdzenia naszej tożsamości. Warto przy okazji poprosić konsultanta o potwierdzenie zamknięcia konta. Ponownie, jeśli wcześniej wyrażaliśmy zgodę na kontakt marketingowy to na tym etapie powinniśmy poprosić o wycofanie tych zgód.

Jeśli na koncie zostały jeszcze jakieś środki to powinniśmy zostawić numer rachunku w innym banku, aby po upływie okresu wypowiedzenia bank mógł je tam przelać.

Wypowiedzenie listowne umowy konta osobistego Citi Handlowego

Jeśli wolimy tradycyjną metodę zamknięcia konta to możemy wybrać złożenie dyspozycji listownie. Analogicznie do metody telefonicznej oraz osobistej wizyty w oddziale należy swoją wolę zamknięcia konta, wycofania zgód marketingowych, zamknięcia bankowości elektronicznej oraz ewentualnego przelania pozostawionych środków na inny rachunek przelać na kartkę papieru. Dodatkowo warto poprosić o potwierdzenie złożenia dyspozycji zamknięcia konta. Oto szczegółowa lista informacji, jakie powinien zawierać list:

 • imię i nazwisko,
 • adres,
 • numer PESEL,
 • dane kontaktowe (np. telefon, email),
 • dyspozycja zamknięcia konta (należy podać numer likwidowanego rachunku),
 • drugi numer konta w innym banku (w celu przelania pozostawionych środków na koncie w momencie jego zamykania),
 • wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

UWAGA: List musi być opatrzony własnoręcznym podpisem zgodnym ze wzorem podpisu posiadanym przez bank. W przeciwnym razie prośba o zamknięcie rachunku nie zostanie rozpatrzona.

W przypadku rozwiązania umowy droga korespondencyjną warto wybrać list polecony z potwierdzeniem odbioru. Jest on niewiele droższy od zwykłego listu, ale będziemy mieli potwierdzenie, że bank faktycznie otrzymał naszą prośbę. List należy wysłać na aktualny adres korespondencyjny Citi Banku Handlowego:

Bank Handlowy w Warszawie S.A.

Biuro Obsługi Rachunków

ul. Goleszowska 6

01-260 Warszawa

Złożenie dyspozycji zamknięcia konta przez bankowość elektroniczną

Generalnie rachunki osobiste zawsze najwygodniej zamyka się poprzez bankowość internetową. Nie inaczej jest w przypadku rezygnacji z konta osobistego w Citi Banku Handlowym. Wystarczy zalogować się do serwisu transakcyjnego Citbank Online i odszukać w prawym górnym rogu KONTAKT i następnie NAPISZ NOWĄ WIADOMOŚĆ.

W nowym okienku należy wybrać temat sprawy, czyli DYSPOZYCJE, kategoria to RACHUNKI OSOBISTE/OSZCZĘDNOŚCIOWE i ZAMKNIĘCIA KONTA GÓWNEGO. Na koniec wystarczy wybrać przycisk PRZEŚLIJ.

Jak zrezygnować z karty kredytowej Citi Banku Handlowego?

Podobnie, jak w przypadku rezygnacjo z CitiKonta rozwiązanie umowy o kartę kredytową Citi Simplicity lub innej możliwe jest na 4 sposoby:

 • telefonicznie
 • w oddziale banku
 • listownie
 • w bankowości internetowej

O czym należy pamiętać przed rozwiązaniem umowy o kartę kredytową?

Karta kredytowa jest produktem kredytowym. Używając jej do płatności powodujemy na rachunku karty kredytowej zadłużenie. Bank z całą pewnością odmówi nam przyjęcia dyspozycji likwidacji karty, jeśli będzie na niej widniało jakikolwiek zadłużenie.

Poza kartą BP-Citikartą pozostałe karty kredytowe w ofercie Banku Handlowego są odpłatne. W trakcie trwającego 30 dni okresu wypowiedzenia należy spełnić warunek uniknięcia naliczenia opłaty za kartę lub zostawić na rachunku karty nadpłatę, która pokryje miesięczną opłatę za posiadanie karty.

Warto poprosić o przesłanie potwierdzenia wypowiedzenia karty kredytowej, żeby mieć dowód złożonej poprawnie dyspozycji. Dodatkowo, jeśli nie chcemy otrzymywać propozycji handlowych od Citibanku w przyszłości to należy poprosić o usunięcie danych osobowych oraz cofnięcie zgód marketingowych.

Rezygnacja z karty kredytowej Citi Handlowego przez telefon

Aby rozwiązać umowę o kartę kredytowa telefonicznie należy zadzwonić po numer +48 22 362 24 84 lub +48 22 692 24 84 i ustnie wyrazić wolę rozwiązania umowy oraz najlepiej od razu o zaprzestanie przetwarzania przez bank naszych danych osobowych w celach marketingowych. Zanim jednak konsultant przymnie nasze dyspozycje będzie musiał zweryfikować naszą tożsamość np. poprzez podanie numeru PIN CitiPhone. Od momentu przyjęcia dyspozycji musi upłynąć 30 dni do faktycznego rozwiązania umowy. Przez ten okres ewentualne opłaty za posiadanie karty kredytowej będą naliczane, co należy mieć na uwadze. Dodatkowo możemy poprosić o przesłanie potwierdzenia likwidacji karty np. drogą mailową.

Zamknięcie karty kredytowej w oddziale Citi Banku Handlowego

Analogicznie do sytuacji z kontem osobistym Citibanku, aby zrezygnować z karty kredytowej w placówce banku należy odszukać dowolny oddział terenowy Banku Handlowego i udać się tam z dowodem tożsamości. Konsultantowi po poprawnej identyfikacji naszej tożsamości należy zgłosić chęć rezygnacji z posiadani karty kredytowej oraz poprosić o wycofanie zgód marketingowych i zamknięcie dostępu do bankowości elektronicznej po upływie 30 dni okresu wypowiedzenia. W czasie trwania okresu wypowiedzenia należy pamiętać o obowiązującej opłacie za kartę kredytową.

Rozwiązanie umowy o kartę kredytową listownie

Tak, jak w przypadku rezygnacji z konta osobistego chcąc zamknąć kartę kredytową listownie trzeba złożyć dyspozycję i opatrzeć ją podpisem zgodnym ze złożonym wzorem podpisu posiadanym przez Bank Handlowy. Dla ułatwienia rezygnacja z karty kredytowej listem powinna zawierać:

 • imię i nazwisko,
 • adres,
 • numer PESEL,
 • dane kontaktowe (np. telefon, email),
 • dyspozycja zamknięcia karty kredytowej (najlepiej wskazać ją podając numer rachunku karty),
 • wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

Po upływie 30-dniowego okresu wypowiedzenia karta będzie nieaktywna. Warto poprosić w liście o przesłanie mailem lub tradycyjną pocztą potwierdzenia przyjęcia dyspozycji. Aby mieć pewność, że nasz list dotarł w odpowiednie miejsce warto dopłacić kilka zł i wysłać go listem poleconym z potwierdzeniem doręczenia. List również adresujemy na:

Bank Handlowy w Warszawie S.A.

Biuro Obsługi Rachunków

ul. Goleszowska 6

01-260 Warszawa

Rezygnacja z karty kredytowej w bankowości internetowej

Aby samodzielnie złożyć dyspozycję zrezygnowania z karty kredytowej, tak jak w przypadku konta osobistego należy zalogować się w bnkowości internetowej Citibank Online i przejść w prawym górnym rogu so sekcji KONTAKT i następnie NAPISZ NOWĄ WIADOMOŚĆ.

W nowym okienku należy wybrać temat sprawy, czyli DYSPOZYCJE, kategoria to KARTY KREDYTOWE i ZAMKNIĘCIA KARTY/STICKERA. Na koniec wystarczy wybrać przycisk PRZEŚLIJ.

zamknięcie karty kredytowej citi handlowy

Citi Handlowy zamknięcie konta oraz karty kredytowej w skrócie:

Potrzebne dokumenty i środki na rachunku

 • Dowód osobisty,
 • Numer konta/numer rachunku karty kredytowej,
 • Kwota na rachunku wystarczająca do pokrycia opłat.

Zamknięcie konta w oddziale

 • Udaj się do wybranego oddziału banku,
 • Przedstaw dowód osobisty,
 • Konsultant przeprowadzi przez całą procedurę.

Zamknięcie konta korespondencyjnie

 • Napisz prostą dyspozycję podając swoje dane i dane produktu bankowego,
 • Podpisz list zgodnie ze wzorem podpisów,
 • Prześlij do siedziby banku (Polecamy wysłać dyspozycję listem poleconym z potwierdzeniem odbioru),
 • Ewentualnie można poprosić o przesłanie potwierdzenia rozwiązania umowy (o ile jest darmowe).

Zamknięcie konta przez infolinię

 • Zadzwoń na infolinię Citibanku,
 • Potwierdź tożsamość,
 • Powiedz konsultantowi, że chcesz zamknąć konto,
 • Konsultant przeprowadzi przez całą procedurę.

Jak zamknąć kartę do rachunku w Citi Handlowym?

 • Zamknięcie karty do rachunku jest możliwe na cztery różne metody: kontakt telefoniczny, platformę internetową, listownie lub wizytę w oddziale banku,
 • Najlepiej skorzystać z infolinii (CitiPhone) lub platformy internetowej,
 • Karty nie musimy osobno zamykać. Jest ona darmowa, a jej likwidacja nastąpi wraz z zakończeniem okresu wypowiedzenia umowy o konto osobiste.

Zamknięcie konta firmowego w Citi Handlowym?

 • Przedsiębiorcy mogą korzystać z oferty finansowej banku Handlowego, jednak ich obsługa odbywa się na zupełnie innych zasadach,
 • Aby założyć konto, należy zostawić swoje dane na stronie internetowej banku i poczekać na kontakt z konsultantem pracującym w Citibanku.

Co ze środkami pozostałymi na koncie przy zamknięciu?

 • Środki, które pozostały na rachunku, po jego zamknięciu, zostaną przekazane na wskazany w wypowiedzeniu rachunek,
 • Warto przy tym pamiętać, że Citi Handlowy nie zamknie konta z ujemnym saldem i wszelkie zobowiązania należy uregulować.

O czym należy pamiętać podczas zamykania konta w Citibanku?

 • Kiedy już zdecydujemy o tym, jak usunąć konto w banku Handlowym (którą z metod wybrać), pamiętajmy również o tym, aby przy okazji wycofać udzielone wcześniej zgody marketingowe, jeśli nie chcemy otrzymywać propozycji handlowych w przyszłości.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Nie przegap

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Przekorzystne
Konto Przekorzystne
Premia

200 zł + 7% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta w Banku Pekao od 01.08.2021 do 08.01.2023.

od 01.08.2021

Warunki

W każdym z 3 miesięcy po otwarciu Konta Przekorzystnego z kartą debetową wykonaj min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta.

(czytaj więcej)

200 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część