zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Bankowe programy rabatowe – czym są i jak z nich skorzystać?

Bankowe programy rabatowe – czym są i jak z nich skorzystać?

22 gru 2022 Komentarze ok. 5 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Programy rabatowe, czy te polegające na zwrotach za zakupy mają szerokie grono fanów. Wszelkiego rodzaju kody rabatowe możemy znaleźć w wyspecjalizowanych serwisach agregujących najlepsze sklepowe okazje. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że również nasze banki mogą posiadać specjalne programy rabatowe ze zniżkami lub zwrotami w wybranych sklepach partnerskich, aby zachęcić nas do korzystania z kart płatniczych lub konta podczas zakupów internetowych i stacjonarnych.

Jak korzystać z bankowych programów rabatowych?

Aby skorzystać z programu rabatowego danego banku musimy być przede wszystkim jego klientem. W zależności od banku udział w takim programie mogą wziąć klienci indywidualni oraz firmowi. Choć większość z tych programów pozwala na skorzystanie z rabatów również podczas zakupów online to do skorzystania z części z nich wymagane będzie posiadanie karty płatniczej lub kredytowej. Rabaty przewidziane w programach rabatowych zwykle nie łączą się z regularnymi promocjami i przecenami w sklepie.

Korzystanie z kodów rabatowych podczas zakupów w internecie

Kody rabatowe to ciąg unikalnych znaków wygenerowanych dla nas do danego sklepu. Podczas finalizacji transakcji odnajdujemy specjalne okienko to wpisania kodu i przechodzimy do podsumowania zakupu. Zwróćmy uwagę, czy kod zadziałał poprawnie i spowodował faktyczne obniżenie bazowej kwoty do zapłaty.

Korzystanie z kodów rabatowych podczas zakupów stacjonarnych

Analogicznie podczas zakupów stacjonarnych, aby skorzystać ze zniżki musimy poinformować sprzedawcę przed finalizacją zakupu, że jesteśmy uczestnikami takiego programu rabatowego i chcielibyśmy skorzystać z przewidzianego rabatu. Jeśli chcemy mieć pewność, że dany sklep stacjonarny na pewno bierze udział w programie zniżkowym to warto wcześnie sprawdzić to na stronie programu.

Programy rabatowe vs. moneyback

Programy rabatowe często są mylone z akcjami typu moneyback, które polegają na otrzymywaniu zwrotów za płatności. Są to najczęściej osobne akcje promocyjne, w który za dokonania płatności w określony regulaminem sposób (np. zbliżeniowo telefonem, kartą do konta lub BLIKiem) możemy otrzymać kilkuprocentowy zwrot, ograniczony kwotą maksymalną w skali miesiąca.

Programy rabatowe dla posiadaczy kart płatniczych:

BANKPROGRAMRODZAJ BENEFITUPRZYKŁADY 
ING Bank ŚląskiMoje RabatyZniżki na zakupy w wybranych sklepach-50 zł do Media Expert; -20% do New Balance

Złóż wniosek

Bank PekaoGaleria RabatówRabaty-15% do ANSWER; -10% so WITTCHEN

Złóż wniosek

Bank BNP ParibasmamBONUSZniżki na zakupy + zbieranie punktów wymiennych na vouchery-10% do CINEMA CITY; -200 zł do SPEAK UP

Złóż wniosek

mBankmOkazjeRabaty i zwroty-35% do Adidasa; 5% zwrotu w Pyszne.pl

Złóż wniosek

Citi HandlowyCiti SpecialsZniżki i rabaty-10% do Time Trend; -5% w Luxmed

Złóż wniosek

Millennium BankInspiracjeRabaty-7% do TOP HI-FI; 30% do Stena Line

Złóż wniosek

Santander Bank PolskaBankuj z rabatamiRabaty-15% do Spokey; -25% do Legimi

Złóż wniosek

VisaVisa BenefitRabaty-15% do Kross; -20% do Modivo

Zarejestruj się

MastercardBezcenne ChwileZbieranie punktów wymiennych na nagrody50 zł do Emipk; 50 do Circle K

Zarejestruj się

Warto zauważyć, że nawet jeśli nasz bank nie posiada swojego programu rabatowego to posiadając kartę Visa lub Mastercard i tak możemy korzystać z atrakcyjnych zniżek rejestrując się do programów rabatowych ty programów Visa Benefit i Bezcenne Chwile.

Program rabatowy Visa Benefit

Karty płatnicze wydane przez organizację VISA stanowią sporą część kart w portfelach Polaków. Aby zachęcić nas do aktywnego korzystania z tego środka płatniczego VISA stworzyła własny program rabatowy o nazwie Visa Benefit. Płacąc kartą objętą tym programem rabatowym możemy otrzymywać zniżki za płatności w wybranych sklepach w kategoriach: podróże, handel, lifestyle, podstawy biznesu, zrównoważony rozwój lub inne.

Aby skorzystać z programu Visa Benefit musimy:

 • Posiadać aktywną kartę wydaną przez VISA w Polsce i przypisaną do konta bankowego;
 • Mieć ukończone 18 lat i zaakceptować regulamin programu oraz jego politykę prywatności;
 • Zarejestrować się w programie podając nasze dane osobowe oraz dane naszej karty.

W programie można zarejestrować kilka kart płatniczych. Jest to bardzo łatwe, bo wystarczy podać jedynie ich numer. Osobiście rejestracja karty debetowej ING Banku Śląskiego trwała dosłownie 2 minuty.

Program rabatowy Mastercard Bezcenne Chwile

Drugą najczęściej wybieraną kartą płatniczą są te wydawane przez organizację płatniczą Mastercard. Mastercard analogicznie posiada swój program bonusowy Bezcenne Chwile dla osób posługujących się plastikiem sygnowanym logo tej organizacji. W przeciwieństwie do programu VISA, aby zarejestrować się do programu Bezcenne Chwile musimy zalogować się na konto naszego banku (przynajmniej ja tak miałem z kartą debetową Citi Handlowego). Wcześniej na stronie możemy sprawdzić, czy nasza karta może wziąć udział w programie podając jej pierwszych 5 cyfr.

Do programu Bezcenne Chwile należą:

 • Alior Bank
 • Bank Pekao
 • BOŚ Bank
 • Citi Handlowy
 • Edenred
 • Velo Bank
 • Grupa BPS
 • mBank
 • Millennium Bank
 • Bank PKO
 • Bank Pocztowy
 • Santander Bank Polska
 • SGB Banki Spółdzielcze
 • ZEN

Płacąc zrejestrowaną w programie kartą Mastercard możemy otrzymać specjalne punkty. 1 punkt za każdą płatność w sklepach stacjonarnych lub internetowych oraz 2, 5 lub nawet 8 punktów za zakupy u partnerów programu. Kiedy uzbieramy wystarczającą ilość punktów możemy je wymienić na jedną z ponad 150 nagród. Wśród nich są vouchery o wartości 50 na stacje paliw Circle K, na zakupy w Empiku, lub inne ciekawe nagrody: weekend ze sportowym autem, czy wspólne gotowanie ze znanym kucharzem.

Podsumowanie

Banki, organizacje płatnicze oraz instytucje finansowe od dawna z powodzeniem współpracują ze znanymi sieciami sklepów na całym świecie. Na takiej kooperacji zyskują wszyscy. Sklepy otrzymują dodatkową promocję dla swoich ofert, banki nakłaniają swoich klientów do aktywnego korzystania z kont oraz kart płatniczych, a my jako klienci zyskujemy atrakcyjne rabaty i nagrody za zakupy, które prawdopodobnie i tak byśmy zrobili, ale w standardowych ofertach bez dodatkowych profitów.

Nie przegap

Przeczytaj też: Płatność kartą za granicą krok po kroku. Jakie rozwiązanie jest najlepsze?

Przeczytaj też: Jak zrezygnować z karty płatniczej?


Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Utrzymanie konta
 • 6 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
 • 0 zł w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu

0-6 zł

Utrzymanie karty
 • 9 zł lub 0 zł za wydanie min. 300 zł kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
 • 0 zł w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKIEM w miesiącu

0-9 zł

Wypłata z bankomatów obcych
 • 3 zł prowizji w przypadku osób powyżej 26 roku życia
 • osoby poniżej 26 roku życia wszystkie krajowe bankomaty darmowe

0-3 zł

Czy premia?
 • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
 • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
 • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
 • 100 zł w Programie Poleceń;
 • 150 zł za konto dla dziecka;
 • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część