zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Wnioski o podwyżkę stóp procentowych odrzucone. Informacje z marcowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej

Wnioski o podwyżkę stóp procentowych odrzucone. Informacje z marcowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej

19 kwi 2024 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Jak informowaliśmy niedawno, Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na zmianę wysokości stóp procentowych. Okazuje się, że organ nie był w tej sprawie jednomyślny. Na marcowym posiedzeniu RPP odrzucono dwa wnioski o podwyżkę stóp procentowych.

Wnioski z posiedzeń RPP

Informacje na temat głosowań na poszczególnych posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej umieszczane są na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego. Podczas przedostatniego posiedzenia organu członkowie zgłosili dwa wnioski o podwyżkę stóp procentowych.

Pierwszy z nich to wniosek Joanny Tyrowicz. Proponowała ona podwyżkę o 200 punktów bazowych. Drugi to inicjatywa Przemysława Litwiniuka. Proponował on podwyżkę niższą, o 25 punktów bazowych. Oba wnioski zostały odrzucone przez RPP. Za pierwszym głosowała jedynie inicjująca wniosek. Drugi z wniosków poparli Joanna Tyrowicz i Przemysław Litwiniuk. 

Póki co nie można liczyć na obniżki

RPP również podczas ostatniego posiedzenia zdecydowało się na utrzymanie stóp procentowych na stałym poziomie. To już szóste posiedzenie z rzędu, na którym nie doszło do zmian ich wartości. Główna stopa NBP, czyli stopa referencyjna, wynosi 5,75 proc.

Co więcej, w najbliższym czasie na pewno nie należy się spodziewać obniżek wartości stóp procentowych. Podczas konferencji prasowej po ostatnim posiedzeniu RPP, Adam Glapiński stwierdził, że nie jest to obecnie dyskutowany temat.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Karta Kredytowa Citi Simplicity
Karta Kredytowa Citi Simplicity
Premia

AirPods/iSpot/Spotify

Karencja

W promocji może wziąć udział osoba nieposiadająca co najmniej od 01.04.2023 w Citibanku żadnej głównej karty kredytowej.

od 01.04.2023

Warunki
  • Słuchawki Apple AirPods – rejestracja w Bezcenne Chwile i w każdym z 3 miesięcy wydać min. 1 000 zł płacąc min. 5 razy kartą
  • Spotify Premium (2 x 6 miesięcy) – wydając w każdym z 3 miesięcy min. 500 zł wykonując min. 5 płatności kartą
  • 200 zł do iSpot – wydając w każdym z 4 miesięcy min. 500 zł wykonując min. 5 płatności kartą

(czytaj więcej)

3 nagrody

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część