zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Poziom inflacji rośnie. GUS podał najnowsze dane

Poziom inflacji rośnie. GUS podał najnowsze dane

29 maj 2024 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne odczyty dotyczące poziomu inflacji w maju. Wzrosty odnotowano zarówno w stosunku miesięcznym, jak i w rocznym.

Inflacja

Najnowszy odczyt inflacyjny

Zgodnie z informacjami podanymi przez GUS, ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w stosunku rocznym o 2,5%. W porównaniu z poprzednim miesiącem oznacza to wzrost poziomu inflacji o 0,1%.

Wzrosty niższe niż oczekiwano

Eksperci spodziewali się dalszych wzrostów poziomu inflacji. Co ciekawe, ich rzeczywiste tempo jest jednak niższe niż predykcje analityków. Część z nich, ankietowana przez PAP Biznes oczekiwała inflacji na poziomie 2,8% w stosunku rocznym. Jednocześnie spodziewała się miesięcznej zmiany w wysokości o 0,5%.

Czerwiec ostatnim miesiącem w celu NBP

Zdaniem ekspertów Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) druga połowa roku ma cechować się znacznym wzrostem poziomu inflacji. Według ich opinii czerwiec będzie ostatnim z miesięcy, w którym inflacja utrzyma się w granicach celu NBP. Przypomnijmy, że zakłada on utrzymanie inflacji na poziomie 2,5% z możliwym odchyleniem o 1 punkt procentowy.

Według analityków PIE w lipcu poziom inflacji w Polsce przekroczy 4%.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Karta Citi Simplicity
Karta Citi Simplicity
Premia

800 zł do Vistula

Karencja

W promocji może wziąć udział osoba nieposiadająca co najmniej od 01.04.2023 w Citibanku żadnej głównej karty kredytowej.

od 01.04.2023

Warunki

800 zł do wydania w salonach Vistula w podziale na:

  • 200 zł – w 1 i 2 miesiącu następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj min. 5 transakcji na łączną kwotę min. 500 zł;
  • 200 zł – w 4 i 5 miesiącu następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj min. 5 transakcji na łączną kwotę min. 500 zł.
  • 200 zł – w 7 i 8 miesiącu następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj min. 5 transakcji na łączną kwotę min. 500 zł.
  • 200 zł – w 10 i 11 miesiącu następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj min. 5 transakcji na łączną kwotę min. 500 zł.

(czytaj więcej)

4x200 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część