zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Niejasne informacje na platformie Travelist. UOKiK wydał decyzję zobowiązującą

Niejasne informacje na platformie Travelist. UOKiK wydał decyzję zobowiązującą

20 czerwca 2024 (Aktualizacja 20.06.2024) Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Dyrektywa Omnibus nakłada na platformy handlowe rozszerzone obowiązki informacyjne. Tych nie realizowała platforma Travelist. W związku z tym sprawą zajął się UOKiK.

Travelist pod lupą UOKiK

Travelist jest serwisem internetowym, który umożliwia rezerwację noclegów, atrakcji turystycznych, środków transportu oraz innych produktów i usług związanych z turystyką. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów od początku obowiązywania dyrektywy Omnibus sprawdza jej stosowanie. Najnowsze działanie Prezes UOKiK skierował właśnie wobec portalu Travelist.

„Prawidłowo realizowany obowiązek informacyjny to większa ochrona konsumentów korzystających z e-commerce. Użytkownicy platform handlowych powinni móc znaleźć istotne z punktu widzenia zawieranej umowy informacje bez konieczności przeszukiwania wielu zakładek i domyślania się, o co chodzi w kierowanym do nich komunikacie” – mówi Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Decyzja zobowiązująca UOKiK

Podczas prowadzonych działań stwierdzono, że na portalu Travelist.pl brakowało informacji wymaganych przez dyrektywę Omnibus. W serwisie nie określono bezpośrednio i w widocznym miejscu, że prezentowane są w nim oferty przedsiębiorców. Administratorzy nie zamieścili również informacji dotyczącej podziału obowiązków związanych z realizacją umowy między platformą a wystawiającym ofertę. Prezes UOKiK zobowiązał spółkę do zmiany miejsca publikacji komunikatów i ich treści tak, by można było na nie trafić intuicyjnie z poziomu strony głównej. 

Ponadto w przypadku zgłoszeń reklamacyjnych konsumentów związanych z niedopełnieniem wyżej wymienionych obowiązków, spółka ma przyznać im rabat w wysokości 50 zł do wykorzystania w serwisie.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Karta kredytowa Citi Simplicity
Karta kredytowa Citi Simplicity
Premia

900 zł

Karencja

W promocji może wziąć udział osoba nieposiadająca co najmniej od 01.04.2023 w Citibanku żadnej głównej karty kredytowej.

od 01.04.2023

Warunki
  • Najpóźniej do 10.03.2024 przystąp do programu Bezcenne Chwile;
  • również do 10.03.2024 wykonaj min. 5 płatności kartą na łącznie min. 100 zł. Otrzymasz 24 000 pkt. o wartości 300 zł do Allegro.
  • W każdym miesiącu od kwietnia do września (6 miesięcy) wykonaj min. 5 płatności kartą na łącznie min. 100 zł;
    za każdy miesiąc otrzymasz Kartę podarunkową o wartości 100 zł do Allegro.

(szczegóły)

900 zł do Allegro

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część