zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Fundacja BNP Paribas wspiera dzieci z doświadczeniem uchodźczym. Klienci banku mogą włączyć się w działania

Fundacja BNP Paribas wspiera dzieci z doświadczeniem uchodźczym. Klienci banku mogą włączyć się w działania

20 czerwca 2024 (Aktualizacja 20.06.2024) Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

„Wiedza do potęgi” to program realizowany przez Fundację BNP Paribas wraz z Fundacją Ocalenie. Pomaga w ten sposób w nauce i adaptacji do nowych warunków dzieciom z doświadczeniem uchodźczym.

„Wiedza do potęgi”

Program obie fundacje realizują wspólnie już od sześciu lat. W ramach prowadzonych działań młode osoby z doświadczeniem migracyjnym i uchodźczym mogą skorzystać z pomocy w nauce, warsztatów i wspólnych wyjść kulturalnych. Organizowane są dla nich również spotkania w formie półkolonii. Program aktywizuje również rodziców i opiekunów. Dla nich także organizowane są regularne spotkania. Fundacje oferują też wsparcie w ich kontaktach ze szkołą. Najbiedniejsze z rodzin mogą liczyć na pomoc stypendialną.

„Wiele efektów programu „Wiedza do potęgi” ma charakter bardzo wymierny: poprawa stopni, zdany egzamin maturalny, dostanie się do wybranego liceum, pierwsze zatrudnienie. W codziennej pracy z dziećmi mamy okazję obserwować też inne, równie ważne zmiany, których nie da się tak łatwo zmierzyć. Należą do nich m.in. poprawa pewności siebie, odzyskanie motywacji, odkrycie nowej pasji czy choćby jasne określenie swoich celów. Każdy z tych sukcesów to dowód, że program działa i realnie wspiera młode osoby z doświadczeniem uchodźczym w pokonywaniu systemowych trudności i sięganiu po swoje marzenia” – mówi Marianna Wartecka, członkini zarządu Fundacji Ocalenie.

Wsparcie programu

Od początku trwania programu pomoc otrzymało 192 dzieci. Obecnie fundacje skupiają się na stabilnym rozwoju inicjatywy. Jedną z form, która ma go ułatwić, jest umożliwienie klientom Banku BNP Paribas łatwego wsparcia programu. W tym celu od zeszłego roku w bankowości elektronicznej GOonline i GOmobile dostępna jest opcja przelewu charytatywnego. W ubiegłym roku w ten sposób udało się zebrać blisko 80 tys. zł. Środki przeznaczono na stypendia dla uczestników programu.

„Dążenie do pozytywnych zmian społecznych jest ważną i integralną częścią działalności naszej organizacji. Stąd pomysł na zachęcenie do zaangażowania we wsparcie inicjatywy również Klientek i Klientów Banku BNP Paribas. Zachęcamy do wspierania młodych osób uchodźczych i liczymy, że w tym roku wsparcie darczyńców przekroczy zeszłoroczny wynik” – podsumowuje Joanna Gajda-Wróblewska, Prezeska Zarządu Fundacji BNP Paribas.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Otwarte na Ciebie
Konto Otwarte na Ciebie
Premia

580 zł

Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji Konta Otwartego na Ciebie przez ostanie 12 miesięcy.

12 miesięcy

Warunki
  • 80 zł do Biedronki za otwarcie i aktywowanie konta z kartą;
  • 200 zł – we wrześniu zapewnij min. 1000 zł wpływów, wykonaj min. 5 przelewów o łącznej wartości min. 500 zł;
  • 200 zł – w październiku zapewnij min. 1000 zł wpływów, wykonaj min. 5 przelewów o łącznej wartości min. 500 zł;
  • 100 zł – w listopadzie zapewnij min. 1000 zł wpływów, wykonaj min. 2 transakcje BLIK o dowolnej wartości.

(czytaj więcej)

580 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część