zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Biuro maklerskie ING Banku Śląskiego z największym obrotem wśród klientów detalicznych

Biuro maklerskie ING Banku Śląskiego z największym obrotem wśród klientów detalicznych

14 maj 2024 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Inwestorzy detaliczni GPW w kwietniu 2024 roku najchętniej korzystali z usług maklerskich ING Banku Śląskiego. Przewaga lidera sukcesywnie jednak maleje.

Biuro maklerskie ING niezmiennym liderem

Dane za kwiecień 2024 roku niewiele zmieniły w samej kolejności najpopularniejszych biur maklerskich wśród klientów detalicznych. Liderem jest biuro maklerskie ING Banku Śląskiego. Jego klienci zgodnie z danymi GPW wykonali o prawie 30% wyższe obroty sesyjne akcjami, niż drugi w rankingu za kwiecień XTB.

XTB goni ING

Choć sama kolejność jest od wielu miesięcy niezmienna, to sukcesywnie maleje przewaga ING Banku Śląskiego nad XTB. W 2023 roku regułą było, że klienci ING generowali obroty wyższe o ponad 80% niż klienci XTB. Najnowsze dane GPW wskazują wyraźnie, że lider zaczyna dostawać zadyszki, a inwestorzy coraz częściej wybierają platformę XTB. 

Niewielki odsetek całości

Niezależnie od tego jak bardzo ekscytująca może być walka pomiędzy podmiotami, należy uczciwie przyznać, że ich klienci generują jedynie niewielki odsetek transakcji na GPW. W ostatnim miesiącu łączne obroty klientów detalicznych ING Banku Śląskiego i XTB stanowiły zaledwie 3% ogółu giełdowych transakcji. Ich przeważającą częścią są inwestycje klientów instytucjonalnych, głównie podmiotów zagranicznych.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Direct
Konto Direct
Premia

500 zł + 5,5% do 200 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta od 31.12.2022.

od 31.12.2022

Warunki
  • 150 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi, weryfikacją behawioralną i wydanie bezgotówkowo min. 1000 zł;
  • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta;
  • 150 zł za min. 3 transakcje BLIKIEM w internecie, zapewnienie min. 1000 zł w pływów w dowolnych 3 miesiącach i założenie Celu Oszczędnościowego, na którym odłożysz min. 300 zł.

(czytaj więcej)

500 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część