zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Alior Bank Oddział w Rumunii sprzedał portfel kredytów konsumpcyjnych. Nabywcą rumuński Patria Bank

Alior Bank Oddział w Rumunii sprzedał portfel kredytów konsumpcyjnych. Nabywcą rumuński Patria Bank

24 czerwca 2024 Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Około 84,5 mln zł (97 milionów lejów rumuńskich) to wartość portfela kredytów konsumpcyjnych, które Alior Bank Oddział w Rumunii sprzedał tamtejszemu Patria Bankowi. Transakcję podmioty sfinalizują we wrześniu bieżącego roku.

Transakcja z Patria Bank

Portfel kredytowy, który jest elementem transakcji między podmiotami to blisko 4 tys. klientów detalicznych posiadających pracujące niezabezpieczone kredyty konsumpcyjne. Proces finalizacji sprzedaży odbędzie się we wrześniu 2024 roku. Zostanie wykonany przez platformę cyfrowego onboardingu (Patria de Oriunde). Będzie go realizować również sieć oddziałów i zespół Call Center Patria Banku. 

Alior Bank działalność w Rumunii prowadzi od 2017 roku. Początkowo funkcjonował jako Telekom Banking. Od 2022 roku prowadził działalność pod marką Alior Bank Oddział w Rumunii.

Patria Bank

Patria Bank jest rumuńskim bankiem z siedzibą w Bukareszcie. Swoje usługi kieruje zarówno do lokalnych klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców oraz firm. Grupa Patria Bank w większości należy do Emerging Europe Accession Fund (EEAF), funduszu private equity, którego głównymi inwestorami są EBOiR (Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju), EFI (Europejski Fundusz Inwestycyjny, część grupy Europejskiego Banku Inwestycyjnego), DEG (Bank Rozwoju, część grupy bankowej KFW) i BSTDB (Czarnomorski Bank Handlu i Rozwoju). Bank jest dodatkowo notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Jakże Osobiste
Konto Jakże Osobiste
Premia

500 zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego Alior Banku, walutowego, Karty Kibica od przynajmniej 3 lat.

3 lata

Warunki
  • 50 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego na selfie;
  • 9 x 50 zł za otwarcie konta oraz za zalogowanie się min. raz do aplikacji mobilnej, zapewnienie min. 1000 zł wpływu (jednorazowo) oraz wykonanie min. 5 transakcji kartą w każdym z 8 kolejnych miesięcy.

(czytaj więcej)

50 zł + 450 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część