zgarnijpremie.pl » Wiadomości » 11. urodziny aplikacji PeoPay. Pekao podsumowuje rozwój bankowości mobilnej

11. urodziny aplikacji PeoPay. Pekao podsumowuje rozwój bankowości mobilnej

13 czerwca 2024 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

4 mln aktywowanych aplikacji PeoPay to wynik zarejestrowany w tym roku przez Pekao. Aplikacja ma już 11 lat.

Historia PeoPay

Bank przypomina, że rozwój bankowości elektronicznej w Pekao rozpoczął się wcześniej niż z chwilą udostępnienia PeoPay. Pierwsze konto z dostępem przez Internet bank wprowadził na rynek już w październiku 1998 roku. Od 2010 roku możliwe było korzystanie z konta w Pekao przez telefon za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Aplikacja PeoPay uruchomiona w czerwcu 2013 roku początkowo służyła do płatności mobilnych. Obecnie pozwala na zdalne załatwienie większości bankowych spraw.

4 mln użytkowników PeoPay

Obecnie na telefonach klientów znajduje się 4 mln aktywowanych aplikacji PeoPay. W każdej minucie pierwszego kwartału 2024 roku bank zarejestrował 2,8 tys. logowań do aplikacji, 510 przelewów, 473 transakcji BLIK, 413 płatności w terminalach POS oraz 274 płatności w e-commerce. Na rozwój aplikacji i usług, które oferuje, wpływ ma zapotrzebowanie klientów. Według badanie Deloitte już 97% Polaków deklaruje korzystanie ze smartfona.

„Liczba aktywnych użytkowników aplikacji PeoPay cały czas dynamicznie rośnie. Tylko w zeszłym roku to grono powiększyło się o ponad 420 tys. klientów Pekao. Każdego dnia wykonują oni tysiące operacji i oczekują od aplikacji PeoPay, że będzie wspierała ich w codziennym życiu, ułatwiając płatności, dostarczając nowych rozwiązań, udostępniając kolejne produkty i usługi. Naszym celem jest, żeby klient wszystkie bankowe sprawy mógł załatwić skąd chce, bez konieczności wizyty w oddziale. Dlatego systematycznie udostępniamy w bankowości elektronicznej kolejne dyspozycje i wnioski. Obecnie już około 90 proc. bankowych spraw klient może załatwić zdalnie” – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

Tylko w tym roku funkcjonalności PeoPay powiększyły się o prośbę o przelew BLIK i możliwość oszczędzania na cele dzięki skarbonkom. Dodano także opcję wnioskowania przez mikroprzedsiębiorców o finansowanie w aplikacji. Pojawiają się w niej stopniowo również nowe dyspozycje i wnioski oraz możliwości personalizacji.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Przekorzystne
Konto Przekorzystne
Premia

200 zł + 7% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta w Banku Pekao od 01.08.2021 do 08.01.2024.

od 01.08.2021

Warunki
  • 50 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego z kartą i zgodami marketingowymi;
  • 150 zł za min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta w każdym z 3 miesięcy po otwarciu konta.

(czytaj więcej)

50 zł + 150 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część