zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Nest Bank dba o zrównoważony rozwój. Otrzymał złoty medal EcoVadis

Nest Bank dba o zrównoważony rozwój. Otrzymał złoty medal EcoVadis

23 kwietnia 2024 (Aktualizacja 23.04.2024) Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Praktyki z zakresu zrównoważonego rozwoju w Nest Banku zostały docenione. Bank otrzymał złoty medal EcoVadis.

Prestiżowe wyróżnienie

EcoVadis jest międzynarodowym badaniem, które audytuje praktyki z zakresu zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji Nest Bank otrzymał złoty medal, a więc znalazł się w wąskim gronie 5% firm, które zyskały najlepsze oceny w badaniu. Bank bierze udział w rankingu już od pięciu lat. Kolejne złoto zdobyte w tym roku to wyraz podkreślenia, że Nest Bank poważnie podchodzi do zagadnień zrównoważonego rozwoju.

„ESG i zrównoważony rozwój to dla nas więcej niż hasło – to działanie. Rozumiemy, jak wielki wpływ mają obecnie podejmowane decyzje nie tylko na nasze życie, ale też życie przyszłych pokoleń. Naszym celem jest wdrażanie takich rozwiązań, które na poziomie organizacji, ale i całego łańcucha wartości, będą przynosiły pozytywny wpływ i niwelowały negatywny” — komentuje Magdalena Zajkowska, wiceprezeska Zarządu Nest Banku.

Metodologia badania

Badanie obejmuje siedem wskaźników zarządzania. Biorą one pod uwagę 21 kryteriów zrównoważonego rozwoju w obszarach: środowiska, pracy i praw człowieka, etyki i zrównoważonego łańcucha dostaw. By zyskać złoty medal, należało zyskać wysokie oceny we wszystkich obszarach.

Złoty medal EcoVadis, którym zostaliśmy uhonorowani po raz kolejny, to potwierdzenie naszych działań i tego, że idziemy w dobrym kierunku. Jak mówi mój ulubiony naukowiec: historia ludzkości to 200 tys. lat. Historia Ziemi to 4,6 mld lat. Gdyby Ziemia była 46 – letnią kobietą, to naszą działalność odczułaby… przez sekundę. To niewiele prawda? Ale to od nas zależy, czy na tej planecie jako gatunek będziemy istnieć przez kolejne setki i tysiące lat. I to od tego, co zrobimy tu i teraz” — dodaje Magdalena Zajkowska.

W badaniu korzysta się z ogólnie przyjętych standardów, takich jak wytyczne GRI, UNGC i norma ISO 26 000. Wyniki są zatwierdzane przez międzynarodowy komitet naukowy. 


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Nest Konto
Nest Konto
Premia

400 zł +8,6% do 50 tys. zł

Karencja

Nowy klient, który nie posiada konta osobistego w Nest Banku od przynajmniej 01.01.2021.

01.01.2021

Warunki

Za otwarcie Nest Konta jako nowy klient z kartą oraz wyrażonymi zgodami marketingowymi i w każdym z 8 miesięcy:

  • zapewnienie min. 2 000 zł wpływów zewnętrznych na konto
  • wykonanie płatności kartą do konta żeby otrzymać 5% zwrotu od ich wartości (max. 50 zł miesięcznie)

(czytaj więcej)

400 zł zwrotu

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część