zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Bezpieczeństwo płatności kartą. Porady PKO BP

Bezpieczeństwo płatności kartą. Porady PKO BP

19 czerwca 2024 (Aktualizacja 19.06.2024) Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

PKO BP uczula, by dbać o bezpieczeństwo własnych środków podczas płatności kartą. Bank umieścił na swojej stronie internetowej wskazówki, w jaki sposób można je zwiększyć.

Podczas korzystania z bankomatów

Jednym z obszarów, w których należy zachować ostrożność, są transakcje w bankomatach. PKO BP sugeruje, by korzystać z urządzeń usytuowanych w widocznych i oświetlonych miejscach. Przed skorzystaniem z bankomatu należy sprawdzić, czy nie ma w nim zamontowanych nietypowo wyglądających elementów. Szczególną uwagę należy poświęcić szczelinie na kartę, przy której często czytniki montują oszuści. Jeśli cokolwiek wzbudzi wątpliwości, należy wybrać inny bankomat.

Płatności w sklepach stacjonarnych

Również podczas płatności kartą na zakupach również należy zastosować się do kwestii zwiększających bezpieczeństwo. Z powodu danych widocznych na karcie płatniczej, które są wystarczające do wykonania internetowych transakcji, nie należy przekazywać jej osobom trzecim, np. pracownikom sklepu. Wszystkie transakcje należy wykonywać samodzielnie, a po ich zakończeniu schować kartę. Należy także upewnić się, czy podczas wpisywania PIN-u nie jest on widoczny dla innych.

Płatności w Internecie

Podczas płacenia kartą w Internecie zagrożeń bezpieczeństwa występuje najwięcej. Z tego powodu należy szczególnie uważać na fałszywe strony podszywające się pod operatorów płatności i sklepy internetowe. Niezbędne jest również dbanie o bezpieczeństwo haseł i danych karty płatniczej. Nie należy także podawać PIN-u. Nie jest on potrzebny do transakcji internetowych, dlatego prośba o niego to z pewnością próba wyłudzenia danych.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto za Zero
Konto za Zero
Premia

300 zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Banku PKO BP przynajmniej od 01.01.2022.

Od 01.01.2022

Warunki

po 50 zł zwrotu miesięcznie przez 6 miesięcy za korzystanie z karty płatniczej do konta.

(czytaj dalej)

Do 300 zł zwrotu

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część