zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Bank Millennium dba o zrównoważony rozwój. Właśnie osiągnął ambitny cel

Bank Millennium dba o zrównoważony rozwój. Właśnie osiągnął ambitny cel

1 marca 2024 (Aktualizacja 29.03.2024) Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Maciej Korneluk
Humanista z serca, ekonomista z rozsądku. Pasję do promocji bankowych i ich …
[email protected]

Zrównoważony rozwój to jeden z kluczowych elementów działalności Banku Millennium. W Raporcie ESG za 2023 rok bank poinformował o redukcji emisji własnych gazów cieplarnianych o 70%.

Zrównoważony rozwój i społeczna odpowiedzialność biznesu

Zaangażowanie w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu już od lat są uwzględniane w strategii biznesowej Banku Millennium. Zawiera ona zarówno zagadnienia środowiskowe, społeczne, jak i te związane z ładem korporacyjnym. 

“Konsekwentnie realizujemy nasze strategiczne cele w obszarze ESG, które razem z naszymi celami biznesowymi tworzą spójną całość. Wspierając zrównoważony rozwój jako organizacja zaczynamy od siebie. W ciągły sposób analizujemy i minimalizujemy negatywny wpływ naszej aktywności na otoczenie, w tym środowisko naturalne. Ograniczamy zużycie zasobów, edukujemy i dążymy do neutralności klimatycznej. W obszarze redukcji emisji po raz kolejny zrealizowaliśmy założone ambitne cele, a co więcej – przekroczyliśmy je. W 2023 roku emisje Grupy Kapitałowej Banku Millennium w zakresie 1 i 2 osiągnęły wartość o 70% niższą niż w 2020 roku, który przyjęliśmy za rok bazowy” – powiedział Joao Bras Jorge, prezes zarządu Banku Millennium.

Prezentacja działań banku

Aktywność podmiotu związana ze zrównoważonym rozwojem została przedstawiona w najnowszym Raporcie ESG Banku Millennium SA i Grupy Kapitałowej Banku Millennium. Oprócz wspomnianej już redukcji emisji gazów cieplarnianych ważne miejsce zajmują w nim działania społeczne i edukacyjne. Wynika to z przekonania o ważnej roli banku w kształtowaniu otaczającej go rzeczywistości.

“Wierzymy, że na banku, jako instytucji zaufania publicznego, spoczywa szczególny rodzaj odpowiedzialności za budowanie świadomości w wielu kwestiach – biznesowych, ekonomicznych i ekologicznych. Budujemy tę świadomość, dzieląc się wiedzą ekspercką z naszymi interesariuszami – przede wszystkim z klientami i pracownikami. Wśród wyjątkowych inicjatyw banku warto wskazać raport „Eko indeks Millennium – potencjał eko-innowacyjności regionów”. Jesteśmy też szczególnie dumni z naszego unikatowego programu wolontariatu pracowniczego pod nazwą Our People’23: Save the Planet, a także działań związanych z edukacją finansową najmłodszych w ramach programu „Finansowy Elementarz” Fundacji Banku Millennium. Łącznie w 2023 roku pracownicy banku poświęcili ponad 12 tysięcy godzin na edukacyjne, sportowe i ekologiczne społeczne inicjatywy” – tłumaczy Magdalena Trzynadlowska, dyrektorka Biura Zrównoważonego Rozwoju w Banku Millennium.

Wymienione programy to zaledwie część działań prowadzonych na rzecz zrównoważonego rozwoju. Ich pełna lista dostępna jest w Raporcie ESG Banku Millennium i Grupy Banku Millennium za 2023 rok. Bank publikuje tego typu zestawienia od 2006 roku.


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Millennium 360º
Konto Millennium 360º
Premia

600 zł + 6% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji konta osobistego Banku Millennium po 01.01.2020.

Od 01.01.2020

Warunki
  • 200 zł za otwarcie konta, logowanie do aplikacji mobilnej, zapewnienie w ciągu 14 dni od otwarcia konta min. 1000 zł wpływu i jedną płatność kartą/BLIK;
  • 200 zł za zalogowanie się do aplikacji oraz wydanie kartą/BLIK min 500 zł w każdym z 3 miesięcy ;
  • 200 zł za zapewnienie min. 1000 zł wpływów pochodzących z wynagrodzenia (powyżej 26 roku życia).

(czytaj więcej)

3x200 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część