zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Rośnie ilość przyznawanych limitów w ramach Alior Pay

Rośnie ilość przyznawanych limitów w ramach Alior Pay

23 kwietnia 2023 (Aktualizacja 29.03.2024) Komentarze ok. 3 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

W najnowszym raporcie Alior Bank pochwalił się ponad 3 mln przyznanych limitów w ramach usługi płatności Alior Pay.

Usługa płatności odroczonych Alior Pay

Alior Pay to usługa Alior Banku, która pozwala w ramach przyznanego limitu kredytowego na odraczanie już wykonanych płatności m.in. za zakupy stacjonarne i online oraz rozkładanie ich na raty w przypadku braku możliwości spłaty należności w całości w wyznaczonym terminie. Usługa udostępniona była wąskiej grupie klientów pod koniec roku 2022. Jak wynika z opublikowanego przez Alior Bank raportu już w ciągu pierwszych kilku tygodni suma udzielonych limitów przekroczyła 1 mln zł. Od momentu wdrożenia nowej usługi grono klientów, którym proponowany jest Alior Pay wciąż się powiększa.

Alior Pay wyróżnia się na rynku możliwością odraczania już wykonanych przez klienta na koncie osobistym płatności i to nie tylko za zakupy online, ale także stacjonarne, jak również przelewów i zleceń stałych. Klient przez 30 dni może bezkosztowo korzystać z odzyskanych środków. Spłata odroczonej płatności pobierana jest automatycznie z konta osobistego klienta po 30 dniach od odroczenia. W przypadku, gdy na koncie nie ma wymaganych środków, kwota automatycznie rozkładana jest na 11 rat. W takim wypadku klient musi jednak liczyć się z opłatami związanymi z uruchomieniem kredytu.

Badanie satysfakcji użytkowników Alior Pay

Alior Bank postanowił sprawdzić, jak klienci oceniają korzystanie z nowej usługi. W tym celu zbadano 1 tys. użytkowników Alior Pay. Z Raportu wynika, że rozwiązanie cieszy się największą popularnością w województwach mazowieckim i śląskim – zarówno jeśli chodzi o samo uruchomienie usługi, jak i aktywne korzystanie z niej. Ponad 65 proc. wszystkich użytkowników stanowią osoby w wieku 25-45 lat.

Usługa cieszy się największym zainteresowaniem wśród klientów, którzy mają ponad 10-letni staż w Alior Banku. Ponad 70 proc. użytkowników Alior Pay stanowią posiadacze innego produktu kredytowego w Alior Banku. Chęć testowania nowych usług płatności odroczonych, może zatem świadczyć o rosnącym zaufaniu wobec Banku. Średnia wysokość uruchomionego limitu wynosi ok. 2,7 tys. zł. Najdłuższe odroczenia płatności da się zauważyć w przypadku zleceń stałych, jest to nawet 31 dni. Klienci na około 20 – 26 dni odraczają również przelewy zewnętrzne, wewnętrzne, płatności BLIKIEM i w sklepach stacjonarnych, internetowych oraz wypłaty gotówkowe. Średnio, każdy użytkownik Alior Pay odroczył 3,76 transakcji.

NPS (Net Promoter Score), czyli tzw. wskaźnik rekomendacji, wyniósł 74 proc. Klienci docenili przede wszystkim łatwość obsługi, sprawność procesu jak i samą ofertę. Alior Bank zapowiada rozwój usługi o kolejne funkcjonalności. Sam Alior Pay ma znaleźć się także w centrum całego ekosystemu innowacyjnych usług bankowych, nad którymi trwają już prace.

Źródło: materiały prasowe Alior Bank

Przeczytaj

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Jakże Osobiste
Konto Jakże Osobiste
Premia

500 zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego Alior Banku, walutowego, Karty Kibica od przynajmniej 3 lat.

3 lata

Warunki
  • 50 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego na selfie;
  • 9 x 50 zł za otwarcie konta oraz za zalogowanie się min. raz do aplikacji mobilnej, zapewnienie min. 1000 zł wpływu (jednorazowo) oraz wykonanie min. 5 transakcji kartą w każdym z 8 kolejnych miesięcy.

(czytaj więcej)

50 zł + 450 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część