zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Oszustwo na Netflixa

Oszustwo na Netflixa

12 lut 2024 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

W ostatnich dniach zarejestrowano co raz częstsze próby wyłudzenia danych za pomocą fałszywych maili, podszywających się pod popularną platformę streamingową – Netflix.

Na czym polega nowe oszustwo na Netflixa?

Zaobserwowana ostatnio duża kampania oszustów polega na przesyłaniu na naszą skrzynkę mailową wiadomość z informacją o konieczności aktualizacji metody płatności lub przedłużenia usługi. Po kliknięciu w link, zostaniemy przeniesieni na stronę nakładkę służącą do wyłudzania danych. Może ona przypominać swoim wyglądem ekran logowania do platformy Netflix. Po wpisaniu loginu i hasła, konieczne okaże się podanie danych karty płatniczej. Jeśli to zrobimy i zatwierdzimy, przestępcy będą mogli ściągnąć pieniądze z naszego konta bankowego.

Jak rozpoznać fałszywą wiadomość i co zrobić?

Jako subskrybenci platformy Netflix możemy otrzymywać sporo wiadomości związanych z utrzymaniem naszego konta. Jeśli mamy wątpliwość, co do autentyczności wiadomości powinniśmy sprawdzić adres email nadawcy. Oszuści często używają podobnych maili do tych, które są wykorzystywane przez prawdziwą firmę, ale z drobnymi zmianami (np. [email protected]), ponieważ ta oficjalna jest już zajęta.

Oczywiście nie powinniśmy nigdy klikać w linki zawarte w podejrzanych wiadomościach. Nawet jeśli łącze wydaje się prowadzić do oryginalnej strony, może być to sztuczny serwis łudząco przypominający oficjalną stronę Netflixa stworzony przez cyberprzestępców w celu wyłudzenia wrażliwych danych. Zamiast tego, zawsze lepiej jest otworzyć przeglądarkę internetową i wpisać adres strony ręcznie. Jeśli korzystamy z aplikacji mobilnej Netflixa to warto sprawdzić ustawienia płatności za jej pośrednictwem.

Pamiętajmy, że żadna renomowana firma, nie wykluczając Netflix, nie powinna prosić sowich klientów o udostępnienie danych karty płatniczej przez e-mail. Otrzymując taką prośbę powinniśmy ją potraktować jako ostrzeżenie i zachować szczególną czujność.

Choć oszuści niemal do perfekcji opanowali metody wyłudzenia danych to zwykle popełniają drobne błędy, które mogą wskazywać na próbę oszustwa. Zweryfikujmy wszelkie nieprawidłowości, takie jak błędy ortograficzne, gramatyczne, brak polskich znaków czy nietypowy język. Poważne firmy rzadko kiedy pozwalają sobie na popełnianie tego typu błędów w oficjalnej komunikacji z klientami.

Jeśli zauważyliśmy jakieś podejrzane maile lub próby wyłudzenia danych to poinformujmy o tym innych lub samego dostawcę usług, pod którego podszywa się oszust. Dzięki temu informacja o potencjalnych próbach włamania dotrze do niczego niespodziewających się klientów i może uchronić oszczędności wielu z nich.

Przeczytaj

Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

900 zł premii +5% na lokacie

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2021.

Od 01.01.2021

Warunki
  • 400 zł za otwarcie konta i spełnienie warunków aktywności:
    150 zł za: otwarcie konta z kartą w promocji i zgodami marketingowymi oraz w kwietniu i maju zapewnisz min. 1000 zł wpływów (min. 300 jeśli masz poniżej 26 lat).
    150 zł za: w czerwcu i lipcu zapewnisz min. 1000 zł wpływów (min. 300 jeśli masz poniżej 26 lat) i zapłacisz raz kartą lub BLIKIEM i zalogujesz się do aplikacji.
    100 zł za: spełnienie wszystkich warunków promocji i w każdym z miesięcy kwiecień, maj, czerwiec i lipiec wykonasz min. 3 płatności kartą o wartości min. 10 zł każda.
  • 100 zł za Kantor Santander
  • 100 zł w Programie Poleceń;
  • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki

(czytaj więcej)

900 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część