zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Nowy rachunek bankowy w ofercie ING Banku Śląskiego

Nowy rachunek bankowy w ofercie ING Banku Śląskiego

21 wrz 2023 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Do oferty kont osobistych ING Banku Śląskiego dołączyło Konto Future (ang. przyszłość). Nie jest to darmowe konto, ale część miesięcznej opłaty przeznaczana jest na wyższy cel.

Dlaczego „aż” 20 zł za konto osobiste?

Miesięczna opłata za konto osobiste na poziomie 20 zł to nie jest mała kwota. Tak naprawdę połowa tej kwoty (10 zł) przekazywana jest na wybrany (1 z 3) projekt, który wspiera zrównoważony rozwój:

  • Fundacja Kwietnia: organizacja chce założyć w wybranym mieście ogród o powierzchni 200 m2Ogród biocenotyczny to wzorcowa przestrzeń publiczna o charakterze proekologicznym. Dąży do odtworzenia naturalnego ekosystemu, np. przez użycie rodzimych gatunków roślin czy tworzenie pomocy gniazdowych dla dzikich zapylaczy.
  • Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze: chce stworzyć 30 mikro-rezerwatów (stref ochronnych) dla rzadkich gatunków ptaków, w najcenniejszych przyrodniczo rejonach Polski.
  • Fundacja Grunt: planuje od nowa stworzyć w wybranym, dużym mieście w Polsce ogród miejski. Miejska wyspa zieleni w formie lasu kieszonkowego to przestrzeń między blokami mieszkalnymi, która może pełnić różne role, w zależności od charakteru i potrzeb osiedla, np. ogród deszczowy lub warzywny.

Konto Future – co za 20 zł miesięcznie dostaniemy w zamian?

Konto Future zostało wycenione na 20 zł miesięcznie, z czego połowa stanowi zarobek banku. W zamian otrzymamy bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i obszarze SEPA. Nie zapłacimy również za wpłaty i wypłaty w oddziale, pierwszy przelew realizowany w oddziale (każdy kolejny 9 zł) oraz oczywiście przelewy online. Konto można założyć jako indywidualne lub rachunek wspólny. Konto Future można połączyć z kontem oszczędnościowym Smart Saver służącego do odkładania końcówek transakcji, aby następnie np. dodatkowo udzielić wsparcia wybranemu projektowi.

Pełna transparentność

W przeszłości wiele banków oferowało swoje produkty z możliwością wspierania wybranych organizacji pozarządowych (np. karty kredytowe wspierające Fundację Pajacyk). Jednak na koniec dnia informacja o udzielonym wsparciu nie była do końca tak klarowna, jak można by było się spodziewać. Jednak w przypadku przypadku Konta Future po zakończeniu zbiórki na dany projekt otrzymamy podsumowaniem z prezentacją efektów działań. Ponadto bank zapewnia, że równowartość zgromadzonych na Koncie Future pieniędzy przeznaczy na finansowanie budynków, które mają mniejsze zapotrzebowanie na energię pierwotną.

250 zł premii za Konto Future

Dodatkową zachętą do skorzystania z oferty nowego Konta Future jest promocja z premią 250 zł. Aby ją zdobyć należy otworzyć Konto Future wraz z Otwartym Kontem Oszczędnościowym (OKO) najpóźniej do 18.01.2024 oraz wydać za pomocą karty lub BLIKIEM min. 1000 zł do końca kwietnia 2024 (120 zł). Należy także wykonać min. 3 transakcje BLIKIEM płacąc za zakupy internetowe, zapewnić regularne wpływy w wysokości co najmniej 1000 zł miesięcznie i założyć jeden cel oszczędnościowy (130 zł).

Przeczytaj

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Direct
Konto Direct
Premia

500 zł + 5,5% do 200 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta od 31.12.2022.

od 31.12.2022

Warunki
  • 150 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi, weryfikacją behawioralną i wydanie bezgotówkowo min. 1000 zł;
  • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta;
  • 150 zł za min. 3 transakcje BLIKIEM w internecie, zapewnienie min. 1000 zł w pływów w dowolnych 3 miesiącach i założenie Celu Oszczędnościowego, na którym odłożysz min. 300 zł.

(czytaj więcej)

500 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część