zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Istotne zmiany w aplikacji mobilnej popularnego banku

Istotne zmiany w aplikacji mobilnej popularnego banku

6 wrz 2023 Komentarze ok. 3 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

W ostatnich dniach Santander Bank Polska poinformował o ważnych zmianach w swojej aplikacji Santander Mobile.

Personalizacja

Od teraz będzie można wybrać tapetę na ekran logowania. Do wyboru będą zdjęcia m.in. miast, zwierzaków, form geometrycznych, architektury czy sportu. Aby poczuć się dostrzeżonym bank pozwala określić, w jaki sposób ma się do nas zwracać. Do tego dostosujemy widok pulpitu oraz skróty i produkty, które chcemy na nim zobaczyć.

Codzienne płatności, wygodne i szybkie zakupy

Uzupełniona została oferta płatności BLIKIEM. Możemy płacić nim w sklepach i internecie, a także wypłacać pieniądze w bankomacie bez użycia karty – wystarczy mieć przy sobie telefon. W aplikacji po uprzednim potwierdzeniu tożsamości sprawdzimy dane naszej karty płatniczej: jej numer, ważność, CVV2/CVC2. Wyślemy bezpłatne przelewy natychmiastowe z Konta Santander (nielimitowane), a jeśli nie znamy numeru konta odbiorcy to zawsze możemy wykonać przelew BLIK na telefon. W aplikacji mobilnej oczywiście możemy opłacić parkingi i przejazdy autostradą, kupować bilety komunikacji miejskiej czy bilety na wydarzenia, a nawet kwiaty! Jeśli interesuje nas aktywne oszczędzanie to poza ofertami lokat, czy kont oszczędnościowych możemy zaplanować swój cel oszczędnościowy z Moimi Celami i odkładaj końcówki płatności.

Pełna kontrola

Poradniku cenowym SBP poinformuje nas, ile brakuje, aby prowadzenie konta Santander i opłata miesięczna za kartę wynosiła 0 zł. W kalkulatorze śladu węglowego sprawdzimy nasz przybliżony ślad węglowy, w oparciu o zakupy opłacone kartami SBP. W aplikacji z pomocą Kantora Santander wymienimy waluty 24/7 oraz ustawimy alerty kursowe, żeby kupować i sprzedawać waluty po korzystnych kursach. Dzięki Santander open w jednej aplikacji mobilnej sprawdzimy saldo oraz historię kont, które posiadamy w różnych bankach.

Santander mobile dla firm

Jeśli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą to będziemy mogli skorzystać z BLIKA. Dzięki niemu wypłacimy gotówkę z bankomatów oznaczonych logo BLIK, wykonamy przelew na numer telefonu odbiorcy i zapłacimy w sklepie bez karty czy gotówki.  Jeśli posiadamy konto osobiste i konto firmowe to do aplikacji zalogujemy się tylko jednym loginem. W aplikacji znajdziemy również pełne informacje o rachunku, natychmiastowe transakcje, split payment i inne rozwiązania, które pomogą prowadzić naszą firmę.

To się zmieniło:

  • Aby zadbać o jeszcze większe bezpieczeństwo aplikacji, przy aktywacji poprosimy trzeba będzie włączyć mobilną autoryzację. To oznacza, że nie dostaniemy już smsKodów do zatwierdzania zleceń w bankowości internetowej. Zlecenia w aplikacji i bankowości internetowej potwierdzimy 4 cyfrowym PIN-em albo biometrią, czyli odciskiem palca lub rozpoznawaniem twarzy. Oczywiście będzie można powrócić do poprzedniego rozwiązania w ustawieniach konta.
  • Na ekranie głównym zobaczymy usługi powiązane z konkretnym kontem np. szybki podgląd, BLIK, bilety, parkingi, dlatego kilka osób nie może korzystać z jednej aplikacji. Jeśli potrzebujemy użyć innego loginu, możemy to zrobić w przeglądarce w telefonie i zalogować się do bankowości internetowej.

Jak pobrać aplikację

  • Jeśli mamy włączoną automatyczną aktualizację aplikacji w telefonie, nowa wersja Santander mobile pobierze się sama. Kiedy zostanie udostępniona nowa aplikacja, przy następnym logowaniu zobaczymy ekran powitalny nowej wersji.
  • Jeśli nie mamy włączonej automatycznej aktualizacji aplikacji w telefonie, nową wersję Santander mobile znajdziemy w sklepach Google Play lub App Store. Kiedy nowa aplikacja będzie już dostępna, obok logo aplikacji zobaczymy przycisk Aktualizuj.

UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa przy pobieraniu aplikacji ze sklepu App Store i Google Play zwróć uwagę na dostawcę aplikacji – jest nim Santander Bank Polska.

Przeczytaj

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2022.

Od 01.01.2022

Warunki
  • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
  • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
  • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
  • 100 zł w Programie Poleceń;
  • 150 zł za konto dla dziecka;
  • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część