zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Bezpieczny kredyt 2 proc. dostępny w Alior Banku

Bezpieczny kredyt 2 proc. dostępny w Alior Banku

28 lip 2023 Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Od 25 lipca Alior Bank dołączył do grona banków posiadających kredyty hipoteczne w ramach programu Bezpieczny kredyt 2 proc.

Czym jest Bezpieczny kredyt 2 procent?

Konto Mieszkaniowe to produkt przeznaczony dla osób, które w dniu otwarcia rachunku mają co najmniej 13 lat i nie ukończyły 45 lat. Nie mogą być również właścicielem domu lub mieszkania, z wyłączeniem sytuacji opisanych w ustawie regulującej zasady prowadzenia Kont Mieszkaniowych.

Warunkiem skorzystania z mechanizmu bezpiecznego kredytu jest dokonywanie na to konto mieszkaniowe comiesięcznych wpłat, nie niższych niż 500 zł oraz nie wyższych niż 2 tys. zł. Dopuszczalny jest brak jednej wpłaty w trakcie roku kalendarzowego, w dowolnie wybranym przez klienta miesiącu. Maksymalny okres prowadzenia konta to 10 lat. Na start oferty, Alior Bank przygotował dla klientów promocyjne oprocentowanie w wysokości 5 proc. w skali roku, które będzie obowiązywać na Kontach Mieszkaniowych do 31.12.2023.

Premia mieszkaniowa będzie głównym bonusem dla klientów. Jej wysokość będzie uzależniona od średniorocznego wskaźnika inflacji lub wzrostu średniej ceny 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego ogłaszanych przez GUS. W każdym roku oszczędzania wybierany będzie wskaźnik korzystniejszy dla oszczędzających. Warto też pamiętać, że premia mieszkaniowa zostanie finalnie wypłacona tylko w przypadku, gdy zgromadzone oszczędności zostaną przeznaczone na cel mieszkaniowy. W przeciwnym razie klient utraci zarówno prawo do premii, jak i zwolnienia naliczonych na koncie odsetek z podatku dochodowego.

Jak skorzystać z bezpiecznego kredytu w Alior Banku?

Obecnie otwarcie Konta Mieszkaniowego będzie możliwe wyłącznie w placówkach w Alior Banku, jednak z czasem taka możliwość ma pojawić się także w bankowości internetowej Alior Online oraz aplikacji Alior Mobile. Nowe konto umożliwi długoterminowe oszczędzanie na cel mieszkaniowy oraz uzyskanie premii mieszkaniowej z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego, zarządzanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Na start na klientów czeka promocyjne oprocentowanie.

Przeczytaj

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Jakże Osobiste
Konto Jakże Osobiste
Premia

500 zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego Alior Banku, walutowego, Karty Kibica od przynajmniej 3 lat.

3 lata

Warunki
  • 50 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego na selfie;
  • 9 x 50 zł za otwarcie konta oraz za zalogowanie się min. raz do aplikacji mobilnej, zapewnienie min. 1000 zł wpływu (jednorazowo) oraz wykonanie min. 5 transakcji kartą w każdym z 8 kolejnych miesięcy.

(czytaj więcej)

50 zł + 450 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część