zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

5 gru 2022 Komentarze ok. 7 minut czytania Oceń!
Oceń:
Bartłomiej Wojnowski
Redaktor SMART Bankier.pl. Autor artykułów, poradników i informacji prasowych na …
[email protected]

Wiele osób zastanawia się, w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste. Choć samo otwarcie rachunku bankowego jest niezwykle proste, faktycznie decyzja o wyborze instytucji może sprawiać pewne problemy. Co więcej, jeśli zbyt pochopnie postawimy na daną ofertę – skutki będziemy odczuwać do końca obowiązywania umowy, a więc… przez długie lata. W jakim więc banku założenie konta osobistego będzie najbardziej opłacalne?

Sprawdź również: Ile można mieć kont bankowych na raz?

Co proponują sprawdzone banki, przy zakładaniu konta osobistego?

To, w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste zależy od dwóch czynników – zarówno od wykorzystania produktu w długim, jak i krótkim okresie. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na ten drugi. Konto bankowe (konkretnie konto osobiste) to absolutnie podstawowy produkt, który ułatwia nam życie na każdym kroku. Największe zalety konta osobistego to m.in.:

 • możliwość wypłaty gotówki z bankomatów (w Polsce i za granicą);
 • dostęp do bankowości internetowej;
 • dostęp do aplikacji mobilnej;
 • możliwość płatności mobilnych;
 • korzystanie z karty debetowej;
 • prowadzenie rachunku dodatkowego (np. podpiętego pod konto osobiste konto walutowe lub konto oszczędnościowe). 

Te wszystkie usługi to standardowa część ofert większości banków w Polsce. Co więc wyróżnia naprawdę najlepsze konta osobiste i w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

Sprawdź również: Jakie są rodzaje kont bankowych?

Konto bankowe, które się opłaca, czyli…?

Zastanawiając się, w jakim banku konto osobiste będzie strzałem w dziesiątkę, musimy wziąć pod uwagę:

 • Koszt aktywacji – najlepsze konto bankowe to takie, które już na starcie nie obarcza klientów dodatkowymi wydatkami; jeśli szukamy naprawdę dobrej oferty, darmowe założenie konta jest już pierwszym sygnałem, że wybraliśmy obiecującą instytucję. 
 • Koszt obsługi – darmowe założenie rachunku to wyłącznie jedna strona medalu – z drugiej zaś najlepsze konto osobiste to takie, które już w czasie trwania umowy nie serwuje nam dodatkowych kosztów; chodzi przede wszystkim o potencjalne wydatki za obsługę, czyli m.in. wypłaty z bankomatów w Polsce i poza granicami kraju, koszt wyrobienia i obsługi karty debetowej, darmowe płatności kartą, czy też transakcje bezgotówkowe.  
 • Warunki aktywności – często warunkiem bezpłatnego korzystania z konta osobistego jest spełnienie pewnych warunków aktywności; te z kolei przewidują m.in. regularne wpływy na konto bankowe, cykliczne wypłaty z bankomatów, jak również, gdy zintegrujemy z kontem osobistym konto oszczędnościowe – regularne wpłaty odłożonego kapitału. Dzięki temu nasze konto osobiste będzie realnie darmowe. Oczywiście mniejsze warunki aktywności wymagane są m.in. w przypadku konta osobistego dla dzieci czy rachunku młodzieżowego lub studenckiego
 • Zakres usług – szukając najlepszego konta bankowego, musimy także sprawdzić zakres oferty; wcześniej wspomniane benefity, takie jak dostęp do karty debetowej, czy innej karty płatniczej, a także integracja aplikacji mobilnej oraz funkcjonalności bankowości internetowej to tylko niektóre przykłady usług, które zawsze powinny być częścią oferty, serwowanej przez bank, proponującym najlepsze konto bankowe. 
 • Premie startowe – obecnie trwa zaciekła walka o klienta; banki rywalizują ze sobą, proponując nie tylko szeroki zakres usług, ale również samo otwarcie konta bankowego może się wiązać z tzw. premią na start. Najlepsze konta osobiste to takie, które już na początku współpracy proponują bonusy w postaci nawet kilkuset złotych do dowolnego wykorzystania. Ranking kont osobistych serwisu Zgarnijpremie.pl pomoże Ci w znalezieniu najlepszych benefitów, które wspomogą Twój budżet już w momencie podpisania umowy. 
 • Premie podczas trwania umowy – premie na start to nie jedyne benefity, na które możemy trafić, szukając sprawdzonego konta osobistego. Aktywne prowadzenie konta to dla banku realny sygnał, że klient jest dużym wsparciem dla całej instytucji. Tym samym banki proponują bonusy także podczas trwania umowy – te mogą obejmować nie tylko dodatkowe zastrzyki gotówki, ale również (najczęściej w biorąc pod uwagę rachunek oszczędnościowy) – atrakcyjne oprocentowanie odłożonego kapitału. 

Sprawdź również: W którym banku założysz konto bez karty debetowej?

Nie tylko wypłaty z bankomatów, a więc konto osobiste a przyszłość klientów

Pamiętasz dwie perspektywy użycia konta osobistego z początku tego artykułu? Do tej pory omówiliśmy prowadzenie rachunku bankowego w krótkim terminie, po prostu w codziennym życiu. Teraz zastanówmy się, w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste, jeśli myślimy o naszej przyszłości i niezwykle istotnych decyzjach życiowych. 

Osoby, które zastanawiają się, w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste, często nie zwracają uwagi na szerszy kontekst współpracy z daną instytucją. Rachunek osobisty służy nam nie tylko do podstawowych aktywności, typu wypłaty z bankomatów, czy przelewy internetowe lub natychmiastowe. Konto bankowe to także integralna część naszej wieloletniej współpracy z bankiem. 

Jeśli trafimy na bank, który oferuje produkt bez dodatkowych kosztów, wątpliwej obsługi, a jednocześnie proponuje dogodne warunki współpracy – istnieje ogromna szansa, że właśnie z nim zwiążemy nasze dalsze decyzje życiowe. 

Brzmi banalnie? Niekoniecznie! To, w jakim banku konto osobiste zostanie założone, często determinuje nasze dalsze życie finansowe. Mowa m.in. o:

 • przyszłym dobieraniu produktów dłużnych (np. kredytów gotówkowych lub karty kredytowej);
 • potencjalnym rozwoju zawodowym (np. staranie się o konto firmowe, przy zakładaniu własnej działalności lub samozatrudnieniu);
 • kupnie mieszkania lub budowie domu, posiłkując się kredytem hipotecznym.

Szczególnie ten ostatni punkt jest dla nas wszystkich wyjątkowo ważną decyzją. Czy wybór konta osobistego ma realny wpływ na aż tak dalekosiężne plany? Jak najbardziej!

Sprawdź również: 6 argumentów, dlaczego warto mieć więcej niż jedno konto bankowe?

Najlepsze konto osobiste drogą do przyszłości

Kredyt hipoteczny, kredyt mieszkaniowy lub kredyt na budowę domu to zobowiązania na kilkadziesiąt lat. Już na starcie dobrze jest budować zarówno własną zdolność kredytową, jak i dobre relacje z bankiem, który oferuje atrakcyjne warunki współpracy na tak długi okres. 

Tym samym na poważnie myśląc o przyszłym życiu finansowym, najlepiej założyć konto bankowe tam, gdzie w dalszej lub bliższej przyszłości chcemy zaciągnąć tak poważne zobowiązanie. Dlaczego? Zdolność kredytowa liczona jest różnie, ale sam sygnał, że stawiamy pierwsze kroki właśnie ramię w ramię z daną instytucją, umacnia naszą pozycję w oczach przyszłego kredytodawcy. 

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? Właśnie w takim, który w perspektywie da nam najlepsze warunki do zaciągania ważnych zobowiązań – zarówno kredytów hipotecznych, jak i inwestycyjnych, czy gotówkowych. 

Jak założyć konto bankowe, którego nie pożałujemy?

Jeśli weźmiemy już pod uwagę perspektywę długo– oraz krótkoterminową i już wiemy, w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste, przychodzi czas na otwarcie konta. Możemy to zrobić na kilka sposobów:

 • w placówce banku (korzystając z asysty pracowników);
 • z poziomu aplikacji mobilnej (choć nie we wszystkich bankach jest to możliwe!);
 • z poziomu bankowości internetowej. 

Sprawdź również: Konto przez Internet. Gdzie otworzysz rachunek bez wychodzenia z domu?

Po podaniu wszystkich danych i podpisaniu umowy często “od ręki” będziemy mogli korzystać z konta bankowego, które spełnia nasze oczekiwania. Pamiętajmy jednak, aby na każdym kroku krytycznie podchodzić do ofert różnych instytucji. 

Ogromnym ułatwieniem w całym procesie jest ranking kont osobistych, zestawiający propozycje wszystkich banków w całej Polsce. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste i cieszyć się absolutnie podstawowym produktem zarówno na co dzień, jak i w przyszłości.

Sprawdź również:Jak założyć konto internetowe?

Nie przegap

Przeczytaj też: Ile można mieć kont bankowych na raz?

Przeczytaj też: Jakie są rodzaje kont bankowych?


Komentarze (0)

Konto Direct
Konto Direct
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowe utrzymanie rachunku.

0 zł

Utrzymanie karty

10 zł / lub 0 zł za wykonanie transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł w miesiącu.

0-10 zł

Wypłata z bankomatów obcych

10 zł każdorazowo;

25 zł miesięcznie za pakiet darmowych wypłat gotówki w kraju i za granicą.

10 zł

Czy premia?
 • 150 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi, weryfikacją behawioralną i wydanie bezgotówkowo min. 1000 zł;
 • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta;
 • 150 zł za min. 3 transakcje BLIKIEM w internecie, zapewnienie min. 1000 zł w pływów w dowolnych 3 miesiącach i założenie Celu Oszczędnościowego, na którym odłożysz min. 300 zł.

(czytaj więcej)

500 zł + 5,5% do 200 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część