zgarnijpremie.pl » Wiadomości » Przelew na telefon BLIK dostępny w kolejnym popularnym banku!

Przelew na telefon BLIK dostępny w kolejnym popularnym banku!

26 września 2023 (Aktualizacja 29.03.2024) Komentarze ok. 1 minuta czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Płatności BLIKIEM stają się coraz popularniejsze. Do grona banków obsługujących przelew na telefon BLIK właśnie dołączył Nest Bank.

Czym jest przelew na telefon BLIK?

Przelew na telefon BLIK to usługa pozwalająca przesyłać pieniądze pomiędzy rachunkami bankowymi za pomocą podania jedynie numeru telefonu odbiorcy. Warunkiem skorzystania z tej usługi jest posiadanie zarejestrowanego numeru telefonu w usłudze BLIK. W Nest Banku można to zrobić z poziomu ustawień w aplikacji mobilnej w zakładce BLIK.

Główną zaleta przelewu BLIK przy wykorzystaniu telefonu jest prostota i bezpieczeństwo. W przypadku pojawienia się konieczności szybkiego przelania środków nie trzeba podawać 26-cyfrowego numeru konta odbiorcy, a jedynie jego numer telefonu. Nie jest wymagane podawanie dodatkowych danych. Zlecenie przelewu zostaje zrealizowane natychmiastowo, a odbiorca przelewu otrzyma powiadomienie w ciągu max. kilku minut. Jest to możliwe rozliczane, ponieważ są one realizowane w sposób natychmiastowy w systemie Express Elixir. Przelewy na telefon BILIK są darmowe!

Jak wykonać lub odebrać przelew na telefon BLIK?

Wystarczy w aplikacji mobilnej wybrać BLIK -> Przelew na telefon BLIK, uzupełnić dane odbiorcy i potwierdzić przelew. Jeśli odbiorca powiązany numer telefonu z usługo to od razu otrzyma przelane środki.

Jeśli dany numer telefonu jest zarejestrowany w ustawieniach aplikacji, w zakładce BLIK to użytkownik nie musi już nic więcej robić, aby odebrać przelew. Środki pojawią się od razu na jego koncie. 

UWAGA: W przypadku posiadania kilku kont bankowych należy upewnić się, w którym został powiązany numer telefonu do odbierania przelewów na telefon BLIK. Może się okazać, że przelew zostanie zaksięgowany na inne konto.

Przeczytaj

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Nest Konto
Nest Konto
Premia

400 zł +8,6% do 50 tys. zł

Karencja

Nowy klient, który nie posiada konta osobistego w Nest Banku od przynajmniej 01.01.2021.

01.01.2021

Warunki

Za otwarcie Nest Konta jako nowy klient z kartą oraz wyrażonymi zgodami marketingowymi i w każdym z 8 miesięcy:

  • zapewnienie min. 2 000 zł wpływów zewnętrznych na konto
  • wykonanie płatności kartą do konta żeby otrzymać 5% zwrotu od ich wartości (max. 50 zł miesięcznie)

(czytaj więcej)

400 zł zwrotu

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część