zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Jak zamknąć konto w VeloBanku?

Jak zamknąć konto w VeloBanku?

31 maja 2024 (Aktualizacja 10.07.2024) Komentarze ok. 6 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Jakie są sposoby na zamknięcie konta VeloBank?

VeloBank, czyli następca Getin Banku, jako nowoczesny bank posiada nowoczesne metody samodzielnego zakładania kont osobistych, jak i ich likwidacji. Obecnie zamknięcie konta osobistego w VeloBanku jest możliwe poprzez:


 • wysłanie dyspozycji listownie
 • osobista wizyta w placówce banku
 • samodzielne złożenie wniosku w bankowości internetowej

O czym warto pamiętać zanim wyślemy wypowiedzenie umowy konta w VeloBanku?

Otwierając bezwarunkowo darmowe VeloKonto prawdopodobnie zawnioskowaliśmy również o wydanie karty płatniczej do rachunku. Jak zawsze przed złożeniem dyspozycji o rozwiązanie umowy konto warto wcześniej zrezygnować z karty debetowej, za której posiadanie przewidziana jest miesięczna prowizja w wysokości 7 zł. Opłaty można uniknąć wykonując min. 5 płatności bezgotówkowych w miesiącu kartą lub BLIKIEM.

Aby nie musieć pamiętać o konieczności spełnienia tego warunku warto zastrzec kartę przed rozpoczęciem kolejnego miesiąca rozliczeniowego. Można to zrobić w oddziale banku, za pomocą infolinii (+48 664 919 797) lub samodzielnie z poziomu bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Warto pamiętać, że zastrzeżenie karty nie jest tym samym co zablokowanie karty. Zablokowanie karty jest tylko tymczasowe i nie zwalnia z uiszczania opłat. Zastrzeżenie karty jest tożsame z jej likwidacją.

Wypłata środków z konta osobistego VeloBanku

Kolejną sprawą, jaką można się zająć jeszcze przed złożeniem wniosku o likwidację rachunku VeloBanku jest wypłata wszystkich środków na koncie. Oczywiście można to zrobić w trakcie trwającego 30 dni okresu wypowiedzenia umowy rachunku, ale jeśli zrezygnujemy z karty debetowej to środki na koncie nie będą już nam potrzebne i warto jest wypłacić wcześniej na nasz inny rachunek bankowy. Tym bardziej jest to ważne, ponieważ w przeciwieństwie do niektórych banków w procesie zamykania konta samodzielnego online w VeloBanku nie ma miejsca na podanie numeru innego naszego konta, na które VeloBank samodzielnie przelałby pozostawione środki po zakończonym okresie wypowiedzenia.

Uregulowanie zaległości

Naturalnym jest, że żaden bank nie przyjmie dyspozycji likwidacji konta, na którym ciążą jakiekolwiek nieuregulowane obciążenia. Może to dotyczyć opłat za kartę lub innych usług (odpłatne przelewy, czy inne płatne funkcje) oraz ewentualnych debetów. Jeśli spodziewamy się również naliczenia jakiś opłat w czasie trwania okresu wypowiedzenia to warto zostawić odliczoną kwotę dla pokrycia tych zobowiązań.

Zamykanie listownie konta osobistego VeloBanku

Skuteczne zamknięcie konta metodą korespondencyjną wymaga złożenia pisemnego oświadczenia, które będzie zawierało następujące dane:

 • imię i nazwisko,
 • adres zamieszkania,
 • numer PESEL,
 • dane kontaktowe (np. telefon, adres email),
 • dyspozycja zamknięcia rachunków (konto osobiste, oszczędnościowe, itd.) i rozwiązania umowy ramowej,
 • numer zamykanego rachunku oraz drugi numer konta w innym banku (dla przelania pozostawionych środków po okresie wypowiedzenia),
 • wycofanie zgody na przetwarzanie przez bank danych osobowych w celach marketingowych
 • dyspozycję zamknięcia dostępu do bankowości internetowej

Aby mieć pewność, że bank otrzymał od nas list z dyspozycją warto nadać go jako list polecony z potwierdzeniem odebrania. Jest on nieco droższy od listu zwykłego, ale dzięki temu będziemy mieli potwierdzenie zamknięcia konta. List należy wysłać na oficjalny adres banku:

VeloBank S.A.

Rondo Ignacego Daszyńskiego 2 C

00-843 Warszawa


Aktualne promocje VeloBanku (więcej)

Likwidacja konta osobistego w oddziale VeloBanku

Osobista wizyta w oddziale VeloBanku i złożenie dyspozycji zamknięcia konta jest najpewniejszym sposobem na likwidację konta osobistego, ale wymaga wygospodarowania czasu, aby wybrać się do placówki. Oczywiście należy posiadać ze sobą dowód osobisty, aby pracownik banku mógł potwierdzić naszą tożsamość. Oświadczenie składamy w pierwszej kolejności słownie. Następne pracownik banku może zapytać o powód likwidacji konta oraz przygotuje formularze zamknięcia rachunków w dwóch egzemplarzach. Po podpisaniu dokumentów jeden egzemplarz zostaje w banku, a drugi zabieramy ze sobą jako potwierdzenie złożenia dyspozycji. Od tego momentu konto będzie jeszcze aktywne przez cały okres wypowiedzenia rachunku trwający 30 dni. Aby znaleźć najbliższy oddział VeloBanku wystarczy wpisać w aplikacji Google Maps odpowiednią frazę lub skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na stronie VeloBanku:

Jak zamknąć konto osobiste w VeloBanku online?

Zamknięcie konta online jest metodą najszybszą oraz najprostszą. Warunkiem jest dostęp do internetu oraz możliwość zalogowania się na własne konto w bankowości internetowej VeloBanku. Osobiście cały proces zajął mi mniej niż 5 minut. W związku z tym, że nie pamiętałem loginu oraz hasła do logowania skorzystałem z alternatywnej metody polegającej na zeskanowaniu telefonem kodu QR. Następnie potwierdziłem logowanie odciskiem palca i już byłem zalogowany w przeglądarce internetowej.

Następnie z poziomu zakładki Oferty przeszedłem do Usług i wybrałem Konta, jako kategorię produktów bankowych, dla których chcę złożyć dyspozycję. W kolejnych krokach wybieram rachunki do zamknięcia, zaznaczam chęć wypowiedzenia umowy o Bankowość Elektroniczną oraz podaję przyczyny zamknięcia konta i przechodzę dalej. Po podsumowaniu autoryzuję wniosek o zamknięcie konta VeloBank kodem SMS. Konto zostanie zamknięte po upływie okresu wypowiedzenia umowy.

Koszty zamknięcia konta osobistego w VeloBanku

Rezygnacja z rachunku osobistego VeloBanku, tak jak innych kont osobistych w innych bankach nigdy nie powoduje naliczenia dodatkowych opłat. Ewentualnie w przypadku korzystania z promocji bankowej i zrezygnowania z rachunku przed zakończeniem promocji tracimy możliwość zdobycia pozostałej części premii. To samo dotyczy wycofania zgód marketingowych.

O czym warto pamiętać w pigułce:

 1. zrezygnowanie z karty do konta
 2. uregulowanie ewentualnych zaległości
 3. wypłacenie środków z zamykanego konta
 4. poproszenie o potwierdzenie przyjęcia dyspozycji zamknięcia konta oraz samego zamknięcia konta

Aktualne opłaty za VeloKonto

 • Prowadzenie rachunku: bezwarunkowe 0 zł
 • Utrzymanie karty: 7 zł lub 0 zł za 5 płatności kartą lub BLIKIEM w miesiącu na dowolną kwotę
 • Bankomaty obce: 5 zł lub 0 zł za 5 płatności kartą lub BLIKIEM w miesiącu na dowolną kwotę
 • Wpłata gotówki w oddziale: 0 zł za pierwszą w miesiącu i 10 zł za kolejne
 • Wypłata gotówki w oddziale: 0 zł za pierwszą w miesiącu i 10 zł za kolejne
 • Przelew zwykły: 0 zł
 • Przelew natychmiastowy: 5 zł
 • Przelew zwykły w oddziale: 10 zł
 • Przelew zagranicznych (SWIFT): 0,20%, min. 30 zł maks. 250 zł

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Nie przegap

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Przekorzystne
Konto Przekorzystne
Premia

200 zł + 7% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie posiadali konta w Banku Pekao od 01.08.2021 do 08.01.2024.

od 01.08.2021

Warunki
 • 50 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego z kartą i zgodami marketingowymi;
 • 150 zł za min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową do konta w każdym z 3 miesięcy po otwarciu konta.

(czytaj więcej)

50 zł + 150 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część