zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Moneyback – czyli, jak kupować taniej dzięki zwrotom

Moneyback – czyli, jak kupować taniej dzięki zwrotom

9 lipca 2024 (Aktualizacja 09.07.2024) Komentarze ok. 2 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Moneyback, zwany często Cashbackiem to jedna z form promocyjnych, w której możemy otrzymywać zwroty za codzienne płatności. Jak się okazuje wiele bank oraz organizacji finansowych posiada swoje programy lojalnościowe, na których można całkiem sporo zyskać.

Co to jest Moneyback?

Moneyback zwany też zwrotem to funkcja polegająca na otrzymywaniu zwrotów w określonej regulaminem wysokości od wykonanych płatności bezgotówkowych. Zwykle organizator takiego programu określa maksymalną dzienną lub miesięczną kwotę zwrotu oraz określa maksymalną możliwą do zdobycia wysokość zwrotu  w ciągu trwania całej akcji premiowej.

Zwroty mogą przybrać formę środków przelewanych na konto np. w kolejnym miesiącu lub formę punktów wymiennych na vouchery, ekody do wykorzystania w sklepach partnerskich np. Goodie, czy Bezcenne Chwile.

Z usługi polegającej na zwrotach warto korzystać płacąc kartą lub BLIKIEM za codziennie zakupy. Dzięki temu w skali miesiąca możemy uzyskać całkiem wymierne profity.

Aktualne promocje polegające na zwrotach za płatności

VeloKontoZwrot: 600 złWarunki: 10% (max 100 zł) miesięcznie za płatności bezgotówkoweWniosek o konto
Konto SantanderZwrot: 300 złWarunki: 1% (max.25 zł) miesięcznie za opłacenie rachunków za gaz, prąd, internet, telefon i telewizjęWniosek o konto
Konto Jakże OsobisteZwrot: 240 złWarunki: 1% (max 20 zł) miesięcznie za płatności mobilne lub BLIKWniosek o konto
Konto MillenniumZwrot: bez limituWarunki: do 25% jednorazowo za zakupy. Po zdobyciu min. 21 pkt. Można je wymienić na gotówkę (1 pkt. = 1 PLN)Wniosek o konto

Czy Cashback, a Moneyback to to samo?

Choć wydawać się by mogło, że oba terminy dotyczą tego samego zjawiska to tak nie jest. Cashback to usługa polegająca na możliwości wypłacenia gotówki w kasie sklepu podczas dokonywania transakcji kartą płatniczą. Wystarczy przed rozpoczęciem płatności poinformować sprzedawcę, że chce się skorzystać z takiej usługi (o ile w danym punkcie jest dostępna). Termin Cashback oraz Moneyback jest stosowane zamiennie nawet przez same banki.

Jeszcze do niedawna większość banków nie pobierała opłaty za skorzystanie z usługi cashback. Mimo wszystko, jest to tańsza i wygodniejsza alternatywa dla poszukiwania najbliższego bankomatu w sytuacji, kiedy potrzebujemy pilnie gotówki w stosunkowo niewielkiej ilości. Obecnie maksymalna kwota jednorazowej wypłaty środków za pomocą usługi cashback wynosi 1000 zł.

Najpopularniejsze programy lojalnościowe z moneybackiem

Mastercard Bezcenne Chwile – po popularny program lojalnościowy organizacji płatniczej Mastercard. Posiadając kartę płatniczą (debetową lub kredytową) wystarczy zarejestrować ją na stronie internetowej programu i zdobywać punkty płacąc bezgotówkowo. Pozyskane punkty są wymienne na gotówkę, którą można wykorzystać płacąc za zakupy w sklepach partnerskich programu.

Goodie Banku Millennium – to program lojalnościowy Banku Millennium, w którym zwroty otrzymujemy procentowo w zależności od wybranego sklepu (do nawet 25% jednorazowo). Zwroty odbierane są w punktach, które można wymienić na gotówkę wypłacaną na konto bankowe. Goodie działa jako aplikacja mobilne lub wtyczka internetowa. Wystarczy robić zakupy przez internet.

Visa Benefit Program – największy konkurent organizacji Mastercard również posiada swój program lojalnościowym dla posiadaczy kart z logiem VISA. Rejestrując się w programie otrzymujemy dostęp do bogatej oferty zniżek procentowych lub zwrotów gotówce za płatności w sklepach, czy restauracjach.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Nie przegap

Komentarze (0)

Konto Santander (limitowane)
Konto Santander (limitowane)
Premia

do 1250 zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2022.

Od 01.01.2022

Warunki

100 zł eVoucher Pluxee za samo otwarcie konta w promocji

  • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
  • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
  • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
  • 100 zł w Programie Poleceń;
  • 150 zł za konto dla dziecka;
  • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

100 zł + 1150 zł

Poziom trudności

Bardzo łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część