zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Jak zamknąć konto w Millennium?

Jak zamknąć konto w Millennium?

20 marca 2024 (Aktualizacja 28.03.2024) Komentarze ok. 9 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Podstawowe konto osobiste Banku Millennium, czyli Konto Millennium 360 cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to bezwarunkowo darmowy rachunek z nowoczesną bankowością elektroniczną oraz atrakcyjnymi nagrodami dla nowych klientów. Nie mniej jeśli z jakiś przyczyn podejmiemy decyzje o zrezygnowaniu z Konta Millennium 360 to warto wiedzieć, jak zamknąć konto w Banku Millennium.

Metody zamknięcia konta w Banku Millennium

Aby złożyć dyspozycję zamknięcia konta bankowego prowadzonego w Banku Millennium mamy do dyspozycji aż 4 metody:


 1. telefonicznie – poprzez kontakt z infolinią Banku Millennium
 2. listownie – wysyłając list na adres korespondencyjny głównej siedziby Banu Millennium
 3. elektronicznie – logując się do bankowości internetowej (Millenet) i zlecając dyspozycję
 4. stacjonarnie – udając się do najbliższej placówki Banku Millennium

O czym należy pamiętać zamykając konto w Banku Millennium?

Zamykając konto bankowe w Banku Millennium należy pamiętać o trwającym 30 dni okresie wypowiedzenia. Moment, od którego liczony jest ten okres to złożenie dyspozycji zamknięcia konta, niezależnie od formy (listownie, telefonicznie, osobiście, czy elektronicznie). Przez cały okres wypowiedzenia rachunek funkcjonuje tak samo, aby możliwe było wykonywanie operacji. Okresy wypowiedzenia umowy w polskich banków zwykle standardowo wynoszą 30 dni. Sytuacją, w której nie obowiązuje ten okres i konto można zamknąć ze skutkiem natychmiastowym jest zmiana warunków korzystania z rachunków lub najczęściej po porostu Tabeli Opłat i Prowizji. Wówczas nie zgadzając się ze zmianami w cenniku możemy szybko zamknąć konto do momentu, w którym zmiany cennika wejdą w życie. Po tej dacie będzie obowiązywał standardowy okres wypowiedzenia.

Rezygnując z konta w Millennium warto zrezygnować również z karty debetowej, jeśli była do niego wydana. W przeciwieństwie do samego rachunku, którego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe za posiadanie karty pobierana jest miesięczna opłata w wysokości 11 zł lub 5 zł dla osób do 26 roku życia. Aby jej uniknąć należy w ciągu okresu rozliczeniowego (w miesiącu) wykonać min. 5 płatności kartą lub BLIKIEM w (w przypadku osób do 26 roku życia wystarczy 1 transakcja). Jeśli w miesiącu złożenia wypowiedzenia umowy o konto spełniliśmy warunek uniknięcia opłaty za kartę to możemy samodzielnie zrezygnować z niej zastrzegając ją samodzielnie w bankowości elektronicznej, w oddziale banku lub na infolinii. Jeśli tego nie zrobiliśmy to mamy 2 możliwości:

A) w trakcie trwania okresu wypowiedzenia spełnić warunek wykonując transakcje kartą lub BLIKIEM;

B) pozostawić na rachunku kwotę, która pokryje należną opłatę.

Jeśli na zamykanym rachunku posiadamy jakieś środki to w trakcie trwania okresu wypowiedzenia powinniśmy wytransferować pieniądze na inne konto lub wypłacić np. w bankomacie. Jeśli tego nie zrobimy to alternatywnie możemy wskazać bankowi numer rachunku, na który po upływie okresu wypowiedzenia Millennium przeleje pozostałe środki.

Pamiętajmy, że bank nie pozwoli nam zamknąć zadłużone konto. Jeśli na rachunku z jakiegoś powodu widnieje saldo ujemne to przed złożeniem wniosku o zamknięcie konta należy uregulować wszelkie zobowiązania.


Aktualne promocje Banku Millennium

Rezygnacja z karty płatniczej przed zamknięciem konta bankowego

Naturalnie przed rozwiązaniem umowy o prowadzenie rachunku bankowego wcześniej warto zrezygnować z karty płatniczej wydanej do konta Millennium, jeśli takową posiadaliśmy. Można to zrobić samodzielnie z poziomu aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej.

Wystarczy po zalogowaniu odszukać ustawienia karty i wybrać dyspozycję „zastrzeż kartę”. Od tej pory karta będzie nieczynna i nie będzie za nią naliczana opłata w kolejnych okresach rozliczeniowych.

Z karty debetowej do konta w Millennium możemy zrezygnować poprzez zastrzeżenie jej na jeden z trzech sposobów:

 • w aplikacji mobilnej w opcji kontakt,
 • w bankowości internetowej w sekcji karty opcja zastrzeganie karty,
 • kontaktując się z pracownikiem Banku Millennium +48 22 598 41 14.

Zastrzeżenie karty, a zablokowanie karty

Dla przypomnienia opcja zablokuj kartę jest tylko czasowym dezaktywowaniem karty np. na wypadek jej tymczasowego zagubienia. Sama blokada karty nie zwalnia również z naliczania opłat. Blokada karty ma też charakter tymczasowy. W wielu bankach po upłynięciu 30 dni od blokady karty bank dezaktywuje ją uznając, że została zgubiona bezpowrotnie i automatycznie wysyła do nas nową kartę.

Zamykanie konta w Millennium za pomocą infolinii banku

Jeśli preferujemy kontakt telefoniczny to zamknięcie konta Millennium możemy zlecić dzwoniąc na infolinię banku pod numer (+48) 519 284 040 lub (+48) 22 598 40 40 lub 801 331 331. Po potwierdzeniu naszej tożsamości pracownik banku przyjmie naszą dyspozycję rozwiązania umowy przez telefon.

Zamknięcie konta osobistego Banku Millennium bez wychodzenia z domu, podczas rozmowy z konsultantem jest wygodniejsze niż wycieczka do placówki banku. Telefoniczne zamknięcie konta jest równie skuteczne, jak zamknięcie stacjonarne. Jeśli mamy inne produkty bankowe, z których nie będziemy już korzystali to również możemy z nich zrezygnować w trakcie jednej rozmowy. Wraz z rezygnacją z narzędzi finansowych Millennium pamiętajmy o zleceniu zamknięcia konta w bankowości elektronicznej oraz o wycofaniu udzielonych wcześniej zgód na kontakt marketingowy.

Zamykanie konta w oddziale Banku Millennium

Jedną z najpewniejszych metod, aby zlikwidować konto Millennium i którą osobiście preferuję jest wizyta w placówce Banku Millennium. Może to być zarówno odział główny Millennium, jak i placówka partnerska. Aby wyszukać lokalizację najbliższej placówki warto skorzystać z wyszukiwarki wyposażonej w wygodną mapę TUTAJ.

Wybierając się do oddziału, aby zamknąć konto w Millennium warto się do tego przygotować, aby proces zamknięcia konta bankowego przebiegł, jak najsprawniej. W tym celu należy:

 • naturalnie zabrać ze sobą dokument, na podstawie którego pracownik banku będzie mógł zweryfikować naszą tożsamość (najlepiej jakby był to po prostu dowód osobisty);
 • posiadając inne produkty bankowe w Banku Millennium warto rozważyć, czy w sytuacji zamykania konta osobistego będą nam one jeszcze potrzebne. Pamiętajmy, że takie narzędzia, jak karty płatnicze, konta walutowe, czy lokaty to osobne produkty finansowe, na które zawarliśmy wcześniej osobne umowy. Korzystając z okazji wizyty w placówce warto przy okazji uregulować sprawy dotyczące innych produktów bankowych;
 • zamykając konto Millennium oraz nie posiadając już innych produktów bankowych w Banku Millennium warto zlikwidować swój profil w Millenecie (bankowości internetowej). Dzięki temu będziemy mogli w przyszłości np. ponownie skorzystać z promocji konta osobistego w Banku Millennium po upłynięciu okresu karencji;
 • jeśli konto otwieraliśmy w promocji to prawdopodobnie mamy wyrażone zgody marketingowe. Zamknięcie konta nie jest tożsame z ich odwołaniem, a zatem warto pamiętać, aby to zrobić przy zamykaniu konta. Jeśli byśmy tego nie zrobili to w praktyce nie będąc już klientem Banku Millennium wciąż moglibyśmy otrzymywać wiadomości handlowe;
 • dla własnego spokoju warto poprosić o potwierdzenie złożenia dyspozycji zamknięcia konta. Najczęściej jednak pracownik banku drukuje taką dyspozycję w dwóch egzemplarzach, z czego jedną dla nas. To już wystarczające potwierdzenie zamknięcia konta.

Choć sporo czynności zlecanych w oddziale banku jest odpłatnych to obecnie nie obowiązuje żadna opłata za zamknięcie konta Millennium.

Jak napisać wniosek o zamknięcie konta Millennium?

Zamknięcie rachunku osobistego Banku Millennium jest również możliwe drogą korespondencyjną. Rezygnowanie z kont osobistych poprzez list nie jest najczęściej wybieraną metodą, ale wciąż dostępną w niemal wszystkich bankach. Aby zamknąć konto listownie należy naturalnie przygotować stosowne pismo i nadać je listem (koniecznie poleconym z potwierdzeniem doręczenia). Taki list powinien zawierać następujące informacje:

 • imię i nazwisko,
 • numer PESEL,
 • adres zamieszkania,
 • dane kontaktowe (np. adres email, czy telefon),
 • dyspozycja zamknięcia konta, wraz z podaniem numeru likwidowanego rachunku
 • dodatkowo drugi numer konta, na które bank przeleje pozostałe środki,
 • dyspozycję likwidacji profilu w bankowości elektronicznej

Tak przygotowany list należy opatrzyć własnoręcznym podpisem zgodnym ze wzorem swojego podpisu złożonym w placówce banku. List należy wysłać na adres:

Bank Millennium SA

ul. Stanisława Żaryna 2A

02-593 Warszawa

Jak zamknąć konto w Millennium przez internet?

Procedura zamknięcia konta millennium samodzielnie przez internet jest bardzo prosta. Oczywiście, aby zamknięcie online było możliwe musimy mieć dostęp do bankowości elektronicznej. Aby zamknąć konto osobiste online trzeba zalogować się na konto w Millenecie. Poniżej znajduje się instrukcja samodzielnego zamknięcia konta krok po kroku:

KROK 1

Logujemy się do konta w Millenecie, czyli bankowości internetowej Banku Millennium. Klikamy w imię i nazwisko i z rozwiniętego menu wybieramy wnioski i umowy.

KROK 2

Z listy posiadanych kont wybieramy te, które chcielibyśmy zamknąć i przechodzimy dalej. W praktyce Konto Millennium 360 otwierane jest wraz z kontem oszczędnościowym Profit. Możemy zamknąć samo konto oszczędnościowe. Konto osobiste potrzebne jest do posiadania konta oszczędnościowego, a więc rezygnując z niego zamykamy również rachunek oszczędnościowy.

KROK 3

Kolejnym kroku podajemy swoje dane, wskazujemy numer rachunku do przelania środków pozostałych na koncie Millennium oraz wskazujemy przyczynę decyzji o zamknięciu rachunku.

Kiedy można zrezygnować z konta Millennium otwartego w promocji?

Wiele osób obawia się korzystania z promocji kont osobistych z obawy, że nie będą mogły zrezygnować z konta otwartego w ramach promocji bankowej bez ponoszenia konsekwencji. Nie jest to oczywiście prawdą. Bank Millennium często oferuje swoje podstawowe konto osobiste Millennium 360 w atrakcyjnych promocjach, w których za spełnienie wskazanych warunków można odebrać do kilkuset złotych w gotówce.

Po przetestowaniu możliwości konta oraz odebraniu premii nic nie stoi na przeszkodzie, aby złożyć dyspozycję zamknięcia rachunku bankowego wraz z kartą płatniczą na jeden z dostępnych sposobów. Jedyną wartą uwagi kwestią przy zamykaniu konta osobistego Banku Millennium otwartego w promocji jest odczekanie do odebrania ostatniej części nagrody. Jeśli wypowiemy umowę o rachunek przed jej skompletowaniem w całości to bank odmówi nam jej wydania.

Zamykanie konta oszczędnościowego Banku Millennium

Konto oszczędnościowe Profit Banku Millennium nie występuje samodzielnie. Oznacza to, że z ofert można skorzystać jedynie posiadając konto osobiste Millennium. Jeśli nie jest nam potrzebne, a chcemy korzystać jedynie z rachunku rozliczeniowego to możemy zrezygnować z rachunku oszczędnościowego. Sposoby na zamknięcie konta oszczędnościowego są te same, co dla konta osobistego.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Nie przegap
Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Santander
Konto Santander
Premia

1150 zł +4% do 50 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta osobistego w Santander Banku Polska od co najmniej 01.01.2022.

Od 01.01.2022

Warunki
 • 150 zł za aktywność w pierwszym i drugim miesiącu;
 • 150 zł za aktywność w trzecim i czwartym;
 • 300 zł za min. 1000 zł wpływów w piątym i szóstym miesiącu;
 • 100 zł w Programie Poleceń;
 • 150 zł za konto dla dziecka;
 • 300 zł zwrotu za zapłacone rachunki.

(czytaj więcej)

1150 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część