zgarnijpremie.pl » Poradniki » Konta osobiste - poradniki » Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim?

Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim?

4 czea 2024 Komentarze ok. 8 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim

Sposoby zamknięcia konta osobistego ING Banku Śląskiego

W przypadku konta osobistego w ING Banku Śląskim, czyli najpopularniejszym podstawowym Koncie Direct i Koncie Mobi metody zamknięcia konta są trzy:

 • korespondencyjnie
 • wizyta w oddziale banku
 • samodzielnie w bankowości internetowej Moje ING

Jak samodzielnie wycofać zgody marketingowe

Jeśli nie chcemy po zamknięciu konta otrzymywać maili, smsów, czy telefonów z propozycjami produktów ING Banku Śląskiego to warto samemu wcześniej wycofać zgody na taki kontakt marketingowy drogą elektroniczną. Można to wykonać z poziomu bakowości internetowej:

O czym należy pamiętać zamykając konto w ING Banku Śląskim?

Oczywiście aby zamknąć konto ING Bank Śląski sprawnie i bez niepotrzebnych przeszkód należy upewnić się, że nie ciążą na nas żadne zobowiązania wobec banku. Wszelkie opłaty za konto, opłaty za karty płatnicze oraz inne usługi muszą zostać opłacone przed zamknięciem konta, ponieważ w standardowej procedurze w ING Banku Śląskim nie ma okresu wypowiedzenia.

To samo dotyczy ewentualnych zadłużeń w postaci debetów na koncie, które muszą zostać uregulowane, bo w przeciwnym razie bank odmówi nam zamknięcia konta. W przypadku posiadania produktów kredytowych, do których obsługi przypisane było nasze konto osobiste należy wybrać inną metodę regulowania zobowiązań.

Naturalnie, jeśli nie będziemy potrzebowali korzystać już z karty debetowej to warto z niej zrezygnować nawet przed złożeniem wniosku o zamknięcie konta. Jeśli tego nie zrobimy to karta wygaśnie wraz ze złożeniem wypowiedzenia umowy o konto osobiste. Warto jednak rozważyć wcześniejszą rezygnację z karty, za którą naliczana jest opłata w wysokości 10 zł miesięcznie. Jeśli tego nie zrobimy to warto zostawić na rachunku środki pokrywającą tę opłatę lub po prostu spełnić warunek aktywności zwalniający z tej opłaty (wydanie min. 300 zł bezgotówkowo w ciągu miesiąca).

Jeśli wiemy, że karta debetowa do konta nie będzie już nam potrzebna to możemy z niej zrezygnować samodzielnie w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej. Wystarczy w posiadanych produktach odszukać kartę, wejść w szczegóły i z listy dostępnych opcji po prawej stronie odszukać polecenia „Zastrzec kartę„.

Dla przypomnienia zastrzeganie karty jest tożsame z jej anulowaniem i brakiem naliczania opłaty. Z takiej karty nie da się już korzystać w przyszłości. Polecenie „Zablokuj kartę” dotyczy czasowej blokady karty np. w sytuacji, kiedy chwilowo nie mamy do niej dostępu i ze względów bezpieczeństwa wolimy ją tymczasowo dezaktywować. Podczas blokady karty opłata za jej posiadanie wciąż jest naliczana.

Przelanie pozostałych środków na koncie

Mając na uwadze, że wyjątkowo w ING Banku Śląskim nie funkcjonuje okres wypowiedzenia, to najlepiej przystąpić do zamknięcia konta z wyzerowanym saldem. Jeśli przykładowo w placówce okaże się, że pozostały nam jakieś środki to będzie można je wypłacić w kasie (jeśli wybierzemy odział z obsługą kasową) lub zlecić przelew. Obie z tych opcji są płatne w przypadku podstawowego rachunku osobistego. Warto zatem wcześniej pozostałe środki przelać na Otwarte Konto Oszczędnościowe, ponieważ pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy (każdy kolejny to 9 zł prowizji).

Jak zamknąć konto w ING Banku Śląskim listownie?

Proces zamknięcia konta osobistego w ING Banku Śląskim listownie wygląda, jak w większości banków. Należy napisać prosty list opatrzony własnym podpisem. Tutaj ważnym jest, aby podpis na liście zgadzał się ze wzorem podpisu złożonym w banku. Jeśli będzie się znacząco różnił to dyspozycja zamknięcia rachunku nie zostanie rozpatrzona. Naturalnie w liście muszą znaleźć się niezbędne informacje, aby szybko zamknąć konto i nie musieć dosyłać dodatkowych informacji:

 • imię i nazwisko,
 • adres zamieszkania,
 • numer PESEL,
 • dane kontaktowe (np. telefon, adres email),
 • dyspozycja zamknięcia rachunków (konto osobiste, oszczędnościowe, itd.) i rozwiązania umowy ramowej,
 • numer zamykanego rachunku oraz drugi numer konta w innym banku (dla przelania pozostawionych środków),
 • wycofanie zgody na przetwarzanie przez bank danych osobowych w celach marketingowych
 • dyspozycję zamknięcia dostępu do bankowości internetowej


Tak przygotowany i podpisany list należy wysłać (najlepiej listem poleconym z potwierdzeniem odbioru) na adres siedzimy ING Banku Śląskiego:

ING Bank Śląski S.A.

ul. Sokolska 34

40-086 Katowice

Jak zamknąć konto osobiste w ING Banku Śląskim osobiście?

Będąc w placówce ING Banku Śląskiego należy ustnie przekazać pracownikowi banku wolę zamknięcia konta oraz innych produktów bankowych z nim powiązanych, jeśli takowe mamy. Oczywiście pracownik banku będzie musiał potwierdzić naszą tożsamość, więc koniecznie powinniśmy zabrać ze sobą dowód osobisty. Konsultant może zapytać nas o powód rezygnacji z konta bankowego, ale w żadnym wypadku nie może nam odmówić przyjęcia takiej dyspozycji (chyba, że mamy nieuregulowane zobowiązania wobec banku).

UWAGA: Jeśli zamykane konto jest powiązane z obsługą kredytu, pożyczki, jest objęte zajęciem komorniczym lub jesteśmy współkredytobiorcą to takie konto zamkniemy wyłącznie w oddziale banku!

Całość powinna trwać maksymalnie do kilkunastu minut, w zależności od liczby posiadania produktów bankowych, przedstawiciel banku musi wydrukować deklarację wypowiedzenia umowy o każdy rachunek osobno, jeśli przykładowo posiadamy ING Konto Walutowe, czy dodatkowe Konto Oszczędnościowe itd. Każde wypowiedzenie zostaje wydrukowane w 2 egzemplarzach, z czego 1 kopia zostaje dla nas.

Warto już na tym etapie wyrazić wolę wycofania zgód marketingowych, jeśli są aktywne, ponieważ nawet nie posiadając już produktów bankowych ING Banku Śląskiego bank będzie miał prawo kontaktować się z nami o oferować swoje produkty i usługi. Nie zaszkodzi również poproszenie o zamknięcie dostępu do bankowości internetowej, ponieważ nie wszystkie banki robią to automatycznie. Może to stanowić przeszkodę w przyszłości, jeśli przykładowo zechcemy wziąć udział w promocji konta osobistego ING i otworzyć rachunek drogą online. Nie zapomnijmy również zabrać potwierdzenia zamknięcia konta w formie złożonej dyspozycji.

Aby osobiście zamknąć konto w placówce ING wystarczy odszukać najbliższy czynny odział. Możemy to zrobić wpisując w Google Maps odpowiednią frazę lub skorzystać z wyszukiwarki placówek na stronie internetowej ING Banku Śląskiego:

Jak zamknąć rachunek osobisty ING Banku Śląskiego samodzielnie krok po kroku w bankowości internetowej Moje ING?

Sposobem najłatwiejszym i najszybszym jest samodzielne złożenie dyspozycji zamknięcia konta poprzez tzw. zdalne kanały. Naturalnie mamy tutaj na myśli dyspozycję zamknięcia rachunku bankowego złożoną po zalogowaniu na konto w bankowości internetowej. W odróżnieniu od większości banków w przypadku ING Banku Śląskiego wystarczy wejść w szczegóły posiadanych przez nas produktów, jak karty płatnicze, czy bankowe konta i odszukać polecenia „zamknij konto”.

Podczas procesu zamykania konta bankowego, jeśli jest to dodatkowy rachunek oszczędnościowy możemy od razu przelać środki na główny rachunek. Jeśli jednak zamykamy główne konto osobiste to należy pamiętać, że zostaną wraz z nim zamknięte konta oszczędnościowe, karty płatnicze oraz inne powiązane produkty bankowe

Poniżej przedstawiamy, jak zamknąć konto krok po kroku w bankowości internetowej moje ing:

Co w przypadku braku dostępu do bankowości internetowej?

Jeśli nie mamy dostępu do bankowości elektronicznej (w tym bankowości internetowej) np. w wyniku zablokowania dostępu przez kilkukrotne podanie niepoprawnego hasła to nie możemy skorzystać z opcji zamknięcia rachunku samodzielnie. W takiej sytuacji, jeśli chcemy zamknąć konto przez internet musimy wcześniej odblokować dostęp do bankowości internetowej, albo skorzystać z pozostałych 2 metod zamknięcia konta.

Jak samodzielnie zamknąć dostęp do bankowości internetowej?

Zamykając konto w oddziale banku możemy poprosić o zlikwidowanie dostępu do bankowości online, ale może to również zrobić samodzielnie logując się na konto. Wchodzimy w zakładkę Kontakt i Pomoc i wyszukujemy kafelek Bankowość internetową.

O czym warto pamiętać?

 • W ING Banku Śląskim nie ma okresu wypowiedzenia (warto wyzerować konta przelewając środki na konto w innym banku)
 • Ze względu na brak okresu wypowiedzenia warto wcześniej spełnić warunek aktywności i zastrzec kartę lub zostawić 10 zł na koncie na pokrycie opłaty
 • Warto poprosić o zamknięcie dostępu do bankowości internetowej lub zrobić to samodzielnie
 • Warto poprosić o potwierdzenie zamknięcia konta
 • Jeśli nie chcemy otrzymywać reklam po zamknięciu konta to warto poprosić o wycofanie zgód marketingowych lub zrobić to samodzielnie w serwisie transakcyjnym Moje ING
 • Alternatywnie do wypłaty środków przed zamknięciem konta można podać numer innego rachunku bankowego

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Nie przegap

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Millennium 360º
Konto Millennium 360º
Premia

600 zł + 6,25% do 100 tys. zł

Karencja

Klienci, którzy nie korzystali z promocji konta osobistego Banku Millennium po 01.01.2020.

Od 01.01.2020

Warunki
 • 100 zł za otwarcie konta, logowanie do aplikacji mobilnej, zapewnienie w ciągu 14 dni od otwarcia konta min. 1000 zł wpływu i jedną płatność kartą/BLIK;
 • 200 zł za zalogowanie się do aplikacji oraz wydanie kartą/BLIK min 500 zł w każdym z 3 miesięcy ;
 • 300 zł za zapewnienie min. 1000 zł wpływów pochodzących z wynagrodzenia (powyżej 26 roku życia).

(czytaj więcej)

100 zł +200 zł +300zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część