zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Jakie konto z najlepszym kantorem online?

Jakie konto z najlepszym kantorem online?

2 czea 2023 Komentarze ok. 5 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Płatności zagraniczne są obecnie zdecydowanie ułatwione dzięki kontom walutowym oraz kartom wielowalutowym. Aby jednak takie transakcje były możliwe trzeba je zasilić środkami. Podpowiadamy, jak korzystać z kantorów online i w którym banku znajdziemy najlepszy.

Konto osobiste, a konto walutowe

Konto walutowe to często oddzielny produkt bankowy, do którego otwarcia nie jest nam potrzebne konto osobiste w złotówkach. Obecnie dzięki zdobywającym coraz większe uznanie kartom wielowalutowym popularne stało się otwieranie dodatkowych rachunków w obcych walutach w ramach jednego, głównego konta bankowego prowadzonego w złotówkach. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli chcemy wszystkie narzędzia finansowe zatrzymać w jednym banku i zarządzać nimi z jednego miejsca poprzez aplikację mobilną lub bankowość internetową.

Karta walutowa, czy wielowalutowa?

Karta walutowa to wydawana karta płatnicza do konta walutowego obsługująca transakcje wyłącznie w tej samej walucie. W związku z rozpowszechnieniem kart wielowalutowych (jedna karta do wielu rachunków w różnych walutach) karty walutowe straciły na zainteresowaniu, ale wciąż możemy je spotkać w ofercie banków. Dlaczego? Przyczyna jest prosta. Część oferowanych kont walutowych nie wymaga od nas posiadania konta osobistego w złotówkach, a co za tym idzie otwierając konto jedynie w obcej walucie pozbawieni byśmy byli jednej z najważniejszych metod płatniczych – fizycznej karty do konta. Podsumowując, jeśli chcemy korzystać z karty wielowalutowej to obok rachunku w obcej walucie potrzebujemy konta osobistego w złotówkach w tym samym banku. Jeśli otwieramy jedynie konto walutowe to będziemy potrzebowali karty walutowej do tego konta.

Kantory online, a kantory stacjonarne

Jak wiemy większość usług niegdyś występujących wyłącznie stacjonarnie przenosi się do sieci. Dotyczy to również kantorów. Oczywiście znajdziemy je również fizycznie przy przejściach granicznych, czy lotniskach, ale stanowią one już raczej relikt przeszłości. Takie fintechy jak Walutomat, czy InternetowyKantor.pl szybko i wygodnie sprzedadzą nam walutę lub ją kupią. Wystarczy smartfon lub komputer z dostępem do internetu. Ciekawym rozwiązaniem jest też AlertWalutowy, który agreguje najlepsze kursy kilku najpopularniejszych kantorów online.

Aby wymiana waluty online była możliwa należy wcześniej zarejestrować się w jednym z kantorów, z którego chcemy skorzystać. Przy kantorach stacjonarnych nie ma takiej potrzeby. Transakcje wykonujemy defacto anonimowo. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych danych osobistych oraz oczywiście środków to wszelkie transakcje wymiany walut są szyfrowane. Nie musimy się obawiać korzystania z wygodnej wymiany walut drogą elektroniczną. Ponadto nad prawidłowością funkcjonowania kantorów internetowych czuwa Narodowy Bank Polski oraz Ministerstwo Finansów. Kontrolowane są również same osoby, które prowadzą takie kantory. Nie mogą to być osoby karane oraz powinny posiadać doświadczenie w branży wymiany walut.

Kantory online w bankowości elektronicznej

Czy to posiadając osobne i niezależne konta walutowe, czy rachunki w obcych walutach w ramach konta osobistego, aby korzystanie z nich było możliwe muszą się na nich znaleźć środki. Możemy oczywiście korzystać ze znanych kantorów internetowych, ale jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kantoru online w banku, który prowadzi nasz rachunek w obcej walucie. Taki kantor posiada prosty kalkulator, który wygodnie przeliczy nam kwotę transakcji, jeśli podamy w nim jaką ilość obcej waluty chcemy nabyć lub jaką ilość waluty chcemy przeznaczyć na wymianę. Jak wiemy kurs walut może się zmienić nawet kilkukrotni w ciągu doby. Zatem jeśli obecny kurs wydaje nam się nie do końca korzystny i chcemy poczekać na inną ofertę to możemy sobie nawet ustawić powiadomienie. Jeśli kurs osiągnie zadowalający nas poziom wówczas możemy dokonać wymiany.Najlepsze konto z kantorem online

To który kantor online dostarczany przez bank uznamy za najlepszy zależy od tego, czego od niego oczekujemy. Na pewno będzie to: korzystne kursy, możliwość ustawienia automatycznej wymiany, jeśli kurs osiągnie pożądany poziom, ilość możliwych do wymiany walut, czy brak opłat za obsługę konta walutowego. W zależności od banku możemy posiadać zarówno samo konto walutowe, lub z kontem osobistym w złotówkach. Od tego będzie też zależał rodzaj wydawanej karty. Jeśli zależy nam na wygodnej karcie wielowalutowej to będziemy musieli założyć konto również w złotówkach. Niektóre banki posiadają wyłącznie karty wielowalutowe, inne tylko walutowe, ale większość w swojej ofercie posiada zarówno jedną, jak i drugą:

BankCzy wymagane konto osobisteJakie karty są dostępne
Alior Bankbez konta osobistego dostępna karta walutowa i wielowalutowa
Bank Millenniumz kontem osobistymtylko karta wielowalutowa
Bank Pekaoz kontem osobistym dostępna karta walutowa i wielowalutowa
Bank BNP Paribasbez konta osobistego dostępna karta walutowa i wielowalutowa
Citibankz kontem osobistym tylko karta wielowalutowa
ING Bank Śląskibez konta osobistegodostępna karta walutowa i wielowalutowa
mBankbez konta osobistego dostępna karta walutowa i wielowalutowa
Nest Bankz kontem osobistym brak karty wielowalutowej
PKO BPbez konta osobistego dostępna karta walutowa i wielowalutowa
Santander Bank Polskabez konta osobistego dostępna karta walutowa i wielowalutowa

Naszym zdaniem

Kantory internetowe to bardzo wygodne narzędzia do wymiany walut. Jeśli mamy czas i ochotę polować na najkorzystniejsze kursy to warto śledzić niezależna kantory online, a jeśli zależy nam na czasie i wygodzie to najłatwiejszym sposobem będzie korzystanie z kantorów online prowadzonych przez nasze banki, w których posiadamy kona w walutach obcych.

To który z kantorów online jest najlepszy pozostawiamy indywidualnym odczuciom każdego użytkownika. Większość z nich nie różni się od siebie za bardzo. Są to proste i przyjemne w obsłudze narzędzia.

Nie przegap

Przeczytaj też: 6 argumentów, dlaczego warto mieć więcej niż jedno konto bankowe?

Przeczytaj też: Jak zrezygnować z karty płatniczej?


Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Direct
Konto Direct
Utrzymanie konta

Bezwarunkowo darmowe utrzymanie rachunku.

0 zł

Utrzymanie karty

10 zł / lub 0 zł za wykonanie transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł w miesiącu.

0-10 zł

Wypłata z bankomatów obcych

10 zł każdorazowo;

25 zł miesięcznie za pakiet darmowych wypłat gotówki w kraju i za granicą.

10 zł

Czy premia?
  • 150 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi, weryfikacją behawioralną i wydanie bezgotówkowo min. 1000 zł;
  • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta;
  • 150 zł za min. 3 transakcje BLIKIEM w internecie, zapewnienie min. 1000 zł w pływów w dowolnych 3 miesiącach i założenie Celu Oszczędnościowego, na którym odłożysz min. 300 zł.

(czytaj więcej)

500 zł + 5,5% do 200 tys. zł

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część