zgarnijpremie.pl » Poradniki » Finanse codzienne - poradniki » Planet Cash prowizja i limity

Planet Cash prowizja i limity

29 maja 2024 (Aktualizacja 29.05.2024) Komentarze ok. 6 minut czytania Oceń!
Oceń:
Wojciech Wojtczak
Wojciech Wojtczak – redaktor portalu Zgarnijpremie.pl. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły …
[email protected]

Planet Cash prowizja

Co to jest Planet Cash?

Planet Cash to sieć niezależnych bankomatów zlokalizowanych w najczęściej uczęszczanych miejscach publicznych. Pierwsze bankomaty Planet Cash pojawiły się w 2012 roku za sprawą Spółki ITCARD S.A. Od tamtego momentu sieć bankomatów oraz wpłatomatów Planet Cash jest wciąż rozwijana. Obecnie maszyny tej firmy spotkamy w ogólnopolskich sieciach handlowych, bankach, lotniskach, czy dworcach. Dzięki bankomatom Planet Cash bardzo szerokie grono klientów bankowych w Polsce ma ułatwiony dostęp do gotówki oraz możliwości, aby wpłacić gotówkę na rachunek bankowy.

W ramach sieci Planet Cash funkcjonuj obecnie 1 400 urządzeń (bankomaty i wpłatomaty Planet) w całej Polsce. Z siecią ściśle współpracuje 1 200 banków, instytucji oraz firm. Z bankomatów Planet Cash korzysta do 20 mln użytkowników. Dzięki bankomatom/wpłatomatom Planet Cash można:

 • wypłacać gotówkę
 • wpłacać gotówkę na konto
 • zrealizować transakcje zbliżeniowe
 • sprawdzić saldo na rachunku
 • doładować telefon
 • wykonać transakcje w walucie karty

Gdzie szukać bankomatów Planet Cash?

Popularne bankomaty Planet Cash o charakterystycznych barwach niebiesko-pomarańczowych można spotkać najczęściej w centrach handlowych i innych miejscach charakteryzujących się dużym ruchem ludzi. Z reguły takie automaty można znaleźć przy sklepach sieci Biedronka, w budynku lub zaraz przy nim. Wynika to z czasów, kiedy w Biedronce nie można było jeszcze realizować płatności bezgotówkowych. Przy obrocie wyłącznie gotówkowym posiadanie takiego bankomatu blisko sklepu wydawało się niezbędne.

Jeśli chcemy znaleźć najbliższy bankomat wpłatomat Planet Cash to możemy zrobić to na kilka sposobów:

 • wyszukiwarka google – korzystając z wyszukiwarki google na telefonie, tablecie, czy komputerze wystaczy wpisać odpowiednią frazę i od razu wyświetli nam się miniaturka z Google Maps z bankomatami Planet Cash w naszej lokalizacji. Można od razu wejść do aplikacji Google Maps i wpisać przykładowo „bankomat Planet Cash”.
 • wyszukiwarka na stronie naszym banku – na stronie internetowej każdego banku (również z poziomu aplikacji mobilnej) również znajdziemy wyszukiwarkę najbliższych bankomatów oraz wpłatomatów w naszej okolicy oraz w całej Polsce. Za pomocą filtrów możemy zaznaczyć, czy zależy nam wyłącznie na bankomatach naszego banku, czy również innych operatorów, jak Planet Cash, czy Euronet.
 • wyszukiwarka na stronie Planet Cash – również na stronie internetowej samego operatora Planet Cash znajdziemy wygodną i intuicyjną wyszukiwarkę maszyn w formie mapy.

Ile wynosi prowizja za wypłatę gotówki z bankomatu Planet Cash?

Z bankomatów oraz wpłatomatów mogą korzystać wszyscy posiadacze kart Visa i Mastercard oraz użytkownicy usługi BLIK. Wysokość prowizji za wypłatę oraz wpłatę ustala każdy bank osobno. Planet Cash ma zawarte umowy o preferencyjnych warunkach korzystania ze swoich urządzeń dla klientów banków:

BANKWYPŁATAWPŁATA 
ING Bank Śląski0 zł0 złZłóż wniosek
mBank2,50 zł lub 0 zł przy min. 300 zł0 złZłóż wniosek
Bank BNP Paribas0 zł0,5%, min. 10 złZłóż wniosek
Alior Bank2,50 zł lub 0 zł przy wybranej korzyści „darmowe bankomaty”0,35%, min. 1 złZłóż wniosek
Grupa PBS0 zł0,5% min 5 zł
Bank Millennium1 zł lub 0 zł za warunek aktywności0 złZłóż wniosek
ZEN (Plan Free)1,5%wpłata 1% w promocji (2% bez promocji)
VeloBank0 zł0 złZłóż wniosek
Credit Agricole9 zł lub 0 zł za warunek aktywności0 zł
Bank Pocztowy0 zł0 zł

Jak zrealizować wypłaty oraz wpłaty gotówki z bankomatów Planet Cash?

Korzystanie z bankomatów oraz wpłatomatów Planet Cash niczym nie różni się od korzystania z bankomatów własnych, czyli należących do banku, w którym posiadamy swoje konto bankowe. W zależności od tabeli opłat i prowizji danego banku prowizja może być różna. Aby obniżyć koszt wypłaty można przykładowo wybrać większą ilość gotówki jednorazowo, aby uniknąć częstego korzystania z bankomatu. To samo dotyczy wpłaty gotówki.

Aby skorzystać z urządzenia wystarczy posiadać ze sobą kartę do konta. Po wprowadzeniu jej do czytnika kart i wpisaniu kodu PIN należy wybrać rodzaj operacji Wpłać/Wypłać.

W przypadku wypłaty należy wskazać, jaką kwotę wypłaty chcemy podjąć, a w przypadku wpłaty zadeklarować wysokość wpłaty.

Następnie dla wypłaty bankomat przeliczy gotówkę i ją wyda ze skrytki. W przypadku wpłaty najpierw otworzy się skrytka, do której należy włożyć gotówkę i dopiero później maszyna przeliczy, czy ilość środków zgadza się z tą zadeklarowaną chwilę wcześniej. Jeśli wszystko się zgadza należy zabrać kartę i pobrać gotówkę (wypłata) lub zatwierdzić kwotę przeliczoną przez bankomat i zabrać kartę (wpłata).

Wypłaty gotówki z bankomatów Planet Cash za pomocą BLIKA

Korzystanie z maszyn Planet Cash podobnie, jak z wpłatomatów własnych oraz bankomatów naszego banku jest tak samo intuicyjne. Ponadto można autoryzować operację wpłaty i wypłaty zarówno kartą do konta bankowego, jak i BLIKIEM. Aby zrealizować operację wypłaty lub wpłaty środków BLIKIEM potrzebujemy telefonu z zainstalowaną aplikacją mobilną naszego banku oraz uruchomioną usługą BLIK. Wystarczy ją aktywować poprzez zaakceptowania regulaminu korzystania z usługi.

Następnie należy nacisnąć w logo BLIK znajdujące się w prawym dolnym rogu ekranu bankomatu Planet Cash. Należy z poziomu aplikacji mobilnej wygenerować kod BLIK, który aktywny jest przez 120 sekund i podać go na klawiaturze bankomatu/wpłatomatu.

Następnie z listy dostępnych poleceń wybieramy wypłatę lub wpłatę. I ponownie, jak w przypadku użycia karty w zależności od wybranego rodzaju transakcji podajemy wysokość środków, jakie chcemy wybrać lub deklarujemy, ile chcemy wpłacić. W pierwszym przypadku czekamy, aż maszyna przeliczy wypłacaną kwotę, a w drugim wkładamy do skrytki gotówkę i czekamy, aż maszyna ją przeliczy. Jeśli wszystko się zgadza to kończymy operację.

Czy prowizje przy wypłacie z Planet Cash zawsze są płatne?

W zależności od banku, a także rodzaju posiadanej karty płatniczej lub konta bankowego korzystanie z bankomatów i wpłatomatów sieci Planet Cash może być odpłatne lub darmowe. Opłaty te mogą się zmieniać, dlatego najaktualniejszych informacji należy szukać na stronach internetowych sowich banków w Tabeli Opłat i Prowizji.

Jakie są limity wypłat z bankomatów Planet Cash?

Korzystając z maszyn sieci Planet Cash można wypłacać środki za pomocą karty bankomatowej lub BLIKiem. Dzienne limity oraz limity jednorazowej wypłaty środków są ustalane na mocy porozumienia z każdym bankiem z osobna. Jeśli chodzi o limity wypłat BLIKIEM to w większości przypadków jest on domyślnie ustawiony na 500 zł, ale w zależności od banku można go wielokrotnie zwiększyć (np. w ING Banku śląskim min. limit to 200 zł, a maksymalny 10 000 zł dziennie).

Tak samo limit można zmienić dla karty debetowej podpiętej do konta osobistego. W przypadku Konta Direct ING Banku Śląskiego widełki są takie same, jak dla wypłat BLIKIEM, zarówno w kraju, jak i za granicą.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grupa-fb-Gielda-Promocji.jpg

Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi? Dołącz do -> naszej grupy na Facebooku <-, a wtedy żadna fajna oferta Ci nie ucieknie!


Nie przegap

Czytaj więcej

Komentarze (0)

Konto Direct
Konto Direct
Premia

500 zł + 6% do 180 tys. zł

Karencja

Osoby nieposiadające konta od 01.04.2023.

od 01.04.2023

Warunki
 • 300 zł za założenie konta z kartą i kontem oszczędnościowym, ze zgodami marketingowymi i spełnienie kilku warunków aktywności;
 • 200 zł za spełnienie powyższych warunków i wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz weryfikacji na selfie przy zakładaniu konta.

(czytaj więcej)

500 zł

Poziom trudności

Łatwy

Złóż wniosek
Przeczytaj poniżej dalszą część